Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

Pred reprezentačnou prestávkou povzbudivé body spod Dubňa

Skalica - Nitra 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Po dvoch góloch pri presilovke skórovali Záhoráci aj v oslabení, v polovici zápasu bolo vymaľované.
Úvodná šanca hosťujúceho Kapičku skončila len na konštrukcii brány, a tak sa vedenia ujali aktívnejší domáci, keď vylúčenie Gašpara potrestal strelou pod hornú žŕdku R. Školiak. Vstup do druhej tretiny zvládli lepšie Skaličania. Najprv ich vedenie zvýšil pri presilovke 5 na 3 príklepom Pálfy, ten istý hráč onedlho v oslabení elegantným bekhendovým blafákom medzi nohy prekonal Mastiča. Štvrtý gól HK 36 vsietil v záverečnej časti hry Višňovský, Nitrania už iba skóre kozmeticky upravili.
l Góly: 13. R. Školiak, 24. a 26. Pálfy, 48. T. Višňovský – 54. Gálik (Petrmichl), 60. Vozdecký (M. Štefanka, Gálik).
l Pred 2 700 divákmi rozhodoval Lauff ml., vylúčenia 8:10, navyše Vozdecký 10 min., presilovky 2:0, oslabenia 1:0.
l HK ARDO: Mastič – Lukas, Sedlák, Rimmel, Halász, Šimka, Petrmichl, Vojta – Kolník, Gašpar, Kmeč – H. Ručkay, Kapička, Dornič – Vozdecký, M. Štefanka, Gálik – Valach, J. Ručkay, Hronský.
Jan Neliba, asistent trénera: „Pre nás je každý zápas kľúčový. Skalica sa ujala vedenia 3:0 a bolo rozhodnuté. Faktom je, že domáci majú skvelého Pálfyho, ktorý hrá vo vynikajúcej forme.
JURAJ DANO

Žilina - Nitra 1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)
V dramatickom stretnutí pred televíznymi kamerami museli o víťazovi rozhodnúť až trestné strieľania.
Domáci nevyužili v prvej tretine štyri presilovky, a tak prišiel zákonitý trest v podobe gólu do ich siete. Po akcii druhého útoku hostí prekonal švédskeho brankára Ottossona Dornič. V úvode prostrednej časti boli aktívnejší Žilinčania, čoho výsledkom bolo vyrovnanie. Ešte predtým však Nitra nevyužila 70 sek. presilovku 5 na 3. Tretia tretina veľa šancí nepriniesla, diváci gól nevideli ani v predĺžení. Pri samostatných nájazdoch uspeli Nitrania vďaka dvojgólovému Gálikovi.
l Góly: 38. Hájnik - 11. Dornič (H. Ručkay, M. Chrenko), rozhodujúci nájazd premenil Gálik.
l Pred 1 222 divákmi rozhodoval Bulanov, vylúčenia 7:10, presilovky a oslabenia 0:0.
l HK ARDO: Konrád - Lukas, Vojta, Rimmel, Halász, Šimka, Petrmichl - Kmeč, Gašpar, Kolník - Dornič, M. Chrenko, H. Ručkay - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký.
Jan Neliba, asistent trénera: „Bolo to stretnutie dvoch súperov, ktorí chcú ešte postúpiť do play–off. Hráčov sme upozorňovali, že píska rozhodca z Ruska, aby si dávali pozor na vylúčenia. Myslím si, že sme v zápase neboli lepší, ale šťastnejší."
JURAJ DANO

Ostatné výsledky 32. kola
SR 20 - Trenčín 0:2, Poprad - Slovan 6:2, Martin - Košice 4:1, Zvolen - Kežmarok 6:2, L. Mikuláš - Skalica 4:3 sn.

Súťaž má reprezentačnú prestávku.
34. kolo - 18. 12. o 17.30 h Nitra - Poprad.
Štatistiky HK Ardo Nitra
l 27 - M. Štefanka 10+17, 22 - Gálik 12+10, 19 - Vozdecký 7+12, 17 - Kolník 10+7, 12 - T. Chrenko 4+8, 11 - Dornič 4+7, 10 - Kmeč 2+8, 9 - Jass 3+6, 8 - Lukas 3+5, Kmeč 2+6, H. Ručkay 1+7, 6 - Valach 5+1, G. Saliji 3+3, M. Chrenko, Berzinš 1+5, 5 - Sedlák 1+4, 4 - Burián 3+1, M. Kováčik 2+2, 3 - J. Ručkay 1+2, Šimka 0+3, 2 - Suur, Raček 1+1, Halász, Galko, Gašpar 0+2, 1 - Rimmel 1+0, Vojta, Hronský, Špila, Petrmichl 0+1.
l Brankári: Konrád 3,11 g/z (1080, 56), Mastič 3,27 (917, 50), Račko 24,00 (5,2).

7. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  8. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 7 523

Emília Došeková. Herečka dostala cenu Kvet Tálie.

Na televíznej obrazovke si v poslednom období zahrala epizódne postavy v seriáloch Ochrancovia (2014) a Tajné životy (2015).

1 h
Prvú dobrú šancu Nitry mal v 34. minúte Matej Franko (s loptou), zblízka ale hlavičkoval nad a Senica zakrátko dala na 0:3.

Pátranie po hlbšej odpovedi na zdanlivo plytkú otázku.