Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

Play off sa Nitričke pomaličky vzďaluje

Nitra - L. Mikuláš 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)

S Liptákmi to Nitra v tejto sezóne vie, body brala zo všetkých troch zápasov.Pred najslabšou návštevou sezóny v Nitre otváral skóre nečakane pri vlastnom oslabení domáci Štefanka a dvanásť sekúnd pred prvou sirénou zvyšoval Kolník na 2:0. Hostia nevyužili na začiatku druhej časti takmer dvojminútovú hru piatich proti trom, čo opäť trestal aktívny Kolník. Nitra bola pri chuti, za stavu 5:0 to s Liptákmi vyzeralo zle-nedobre. Povinná jazda favorita sa ale v poslednej tretine nečakane zasekla, nevzdávajúci sa hostia dokonca skorigovali výsledok na prijateľných 5:2.
l Góly: 12. Štefanka (Gálik, Halász), 20. Kolník (Sedlák), 25. Kolník (Sedlák, Gašpar), 37. Gálik (Štefanka), 40. Štefanka (Vozdecký, Gálik) – 51. Rob. Huna, 60. Bulík.
l Pred 1 883 divákmi rozhodoval Baluška, vylúčenia 7:7, presilovky 2:0, oslabenia 2:1.
l HK ARDO: Mastič – Lukas, Vojta, Petrmichl, Sedlák, Halász, Pravda, König – Ľ. Kolník, Berzinš, Dornič – Kmeč, T. Chrenko, M. Chrenko - Vozdecký, M. Štefanka, Gálik - Valach, Gašpar, H. Ručkay.
Jan Neliba, asistent trénera: „Súpera sme mali preštudovaného, disponuje korčuliarskou silou, mrzí nás len posledná tretina. Liptovský Mikuláš dohral zápas s veľkou cťou, za čo si hostia zaslúžia poklonu.“
JAKUB TAKÁČ

Kežmarok - Nitra 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Šesťbodové stretnutie rozhodli dva góly domácich
v rozpätí 15 sekúnd.
Nitra nastúpila s troma päťkami odvážne, ale gólový účet otvoril strelou ponad Mastičovu lapačku Paľovčík. Hosťom sa podarilo zrovnať skóre po bekhendovom blafáku Gálika. Zlomový okamih prišiel v 33. min., keď Nitrania hrali presilovku, no Drotár elegantne vycvičil Lukasa aj Sedláka a ako na zlatom podnose ponúkol gól Šechnému. Následne Mastiča prekonal strelou príklepom Paľovčík a bolo 3:1. V tretej tretine sa už iba dohrávalo. Nitrania vyhrali na strely 33:18, ale na góly boli lepší východniari.
l Góly: 6. a 34. Paľovčík, 33. Šechný, 44. Strapko – 31. Gálik (Vozdecký, M. Štefanka), 57. Kolník (Kmeč, H. Ručkay).
l Pred 2 000 divákmi rozhodoval Kubuš, vylúčenia 5:7, presilovky 0:0, oslabenia 1:0.
l HK ARDO: Mastič – Lukas, Sedlák, Rimmel, Petrmichl, Halász, Šimka – Ľ. Kolník, Berzinš, Kmeč – Gašpar, T. Chrenko, Dornič – Vozdecký, M. Štefanka, Gálik.
Jan Neliba, asistent trénera: „Vedeli sme, že ideme hrať kľúčové stretnutie. Úvod bol z našej strany celkom dobrý, ale za stavu 1:1 sme ľahko pustili Kežmarok do dvojgólového vedenia. V tom momente sa nám všetko zrútilo. Čakajú nás ale ďalšie súboje, takže sa ešte nevzdávame.“
JURAJ DANO

Nitra - Slovan 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Výsledková mizéria Nitry vyprázdňuje hľadisko,
Slovan je ale vždy ťahákom.
Pred skvelou kulisou hrali prím brankári Konrád s Hovim, favorit bol bez Urama dlho iba polovičný. Pri šanci Kolníka zvonila ľavá žrď, Hovi chytil aj tutovku H. Ručkaya, trest za nedôrazné zakončenie zariadili ešte pred druhou sirénou v rozpätí minúty Hujsa a v presilovke Kokavec. Rimmel ale v oslabení vrátil Nitru do hry, a hoci domáci dohrávali v päťminútovej presilovke, napokon nevydolovali ani predĺženie. Döme si totiž vykoledoval trestné strieľanie, z ktorého Hujsa rutinérsky potvrdil víťazstvo Bratislavčanov.
l Góly: 39. Rimmel (Gálik) - 35. a 59. Hujsa, 36. Kokavec.
l Pred 3 120 divákmi rozhodoval Reichert (Nem.), vylúčenia 7:10, Kuľha 5 + DKZ, Lažo OT 10 min., presilovky 0:1, oslabenia 1:0.
l HK ARDO: Konrád – Lukas, Sedlák, Petrmichl, Halász, Rimmel, Šimka – Ľ. Kolník, Gašpar, Kmeč – Vozdecký, M. Štefanka, Gálik – Kapička, T. Chrenko, Dornič - H. Ručkay, Berzinš, Valach.
Jan Neliba, asistent trénera: „Chceli sme predviesť výkon, ktorý by potvrdil zlepšenie. Hrali sme so Slovanom rovnocennú partiu, ale rozhodol chýbajúci dôraz v koncovke. S jedným gólom sa v hokeji nevyhráva.“

6. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  7. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 6 597

Slovenské hádzanárky dnes v Šali prehrali so Srbskom.

Hádzanárky Slovenska bojujú o postup na MS 2021 v baráži so Srbskom a po prvom dueli v Šali ich šance klesli na minimum. Favoritky dvojzápasu si odniesli víťazstvo v pomere 26:19.