Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Hokejisti s ďalším nulovým týždňom

Poprad - Nitra 6:2 (2:0, 3:2, 1:0) Po reprezentačnej prestávke vyšli Nitrania pod Tatrami bodovo naprázdno.

Poprad - Nitra 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Po reprezentačnej prestávke vyšli Nitrania pod Tatrami bodovo naprázdno.
V prvej tretine boli strelecky aktívnejší hostia, ale domáci sa dostali hlavne vďaka pozornému brankárovi Šimonovičovi do dvojgólového vedenia. Úvod prostrednej časti vyšiel lepšie Popradčanom, ktorí dvoma zlepenými gólmi definitívne rozhodli o víťazovi. V ďalšom pribehu sa už len viac–menej dohrávalo. V tretej tretine pôsobili Nitrania odovzdaným dojmom. Gólový účet primerného zápasu uzavrel presnou strelou spomedzi kruhov domáci Dora, čím zavŕšil poltucet gólov v sieti Nitry. Poprad vyhral zaslúžene.

 Góly: 5. M. Segľa, 12. Turoň, 24. Kroták, 25. Král, 35. Jabrocký, 54. Dora – 32. Jass (Šimka, T. Chrenko), 40. Vozdecký (Šimka).
l Pred 1 205 divákmi rozhodoval Lauff, vylúčenia 3:7, presilovky 2:1, oslabenia 0:0.
HK Ardo: Mastič (24. Konrád) – Sedlák, Lukas, Jass, Šimka, Halász, Špila, Vojta - Kolník, Berzinš, Gálik - M. Chrenko, T. Chrenko, Dornič - Vozdecký, M. Štefanka, G. Saliji - H. Ručkay, Gašpar, Valach.
Rostislav Vlach, tréner: „Myslím si, že začiatok zápasu patril nám. Potom sme ale dostali zo siedmich striel štyri góly a bolo o stretnutí prakticky rozhodnuté. Záver už bol jednoznačne v réžii Popradu.“

Nitra - Zvolen 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Dobrý zápas so zlým koncom pre Nitru, rozhodovalo až predlženie. Nitriansky "hurá systém" je už minulosťou. Dopredu sa za každú cenu nehrnuli ani Zvolenčania, hokejové šachy spoznali víťaza až na konci. Dobiedzajúci Štefanka rozjasal hľadisko prvý, hostia vyrovnali do šatne a odpovedať dokázali aj na druhý domáci gól. V poslednej tretine J. Čierny dokonca naklonil misky váh na stranu Zvolena, Gálik ale poslal zápas do predĺženia. Napokon rozhodla posledná minúta, Nitru matoval sporným gólom Dlouhý.
l Góly: 14. Štefanka (Kolník), 29. Vozdecký (Gálik, Sedlák), 48. Gálik (Vozdecký, Gašpar) – 20. L. Čierny, 34. Frühauf, 47. J. Čierny, 65. Dlouhý.
l Pred 2624 divákmi rozhodoval Pavlovič, vylúčenia 5:6, presilovky 2:1, oslabenia 0:0. l HK Ardo: Konrád – Sedlák, Lukas, Jass, Šimka, Vojta, Halász – Ľ. Kolník, M. Štefanka, Gálik – Berzinš, T. Chrenko, Dornič ml. - Vozdecký, Gašpar, G. Saliji – H. Ručkay, J. Ručkay, Valach.
Jan Neliba, asistent trénera : „Škoda, že na Slovensku sa body za predĺženie nedávajú... Zvolen mal v koncovke viac šťastia, my sme mali v závere dve vyložené šance, na hráčoch akoby ležala príliš veľká zodpovednosť. Chýbalo nám len šťastie.“

Martin - Nitra 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Aj v treťom tohtosezónnom vzájomnom stretnutí proti Martinu vyšli Nitrania bodovo naprázdno.Prvú šancu mal v 4. min. Török, ale Konrád jeho samostatný nájazd zneškodnil. Na druhej strane otvoril gólový účet po prihrávke Kolníka spoza brány nekompromisne Dornič. Domáci vyrovnali už po 18 sek. druhej tretiny, na koňa ich posadil posadila využitá presilovka o dvoch hráčov. Na Machov zásah ešte Nitra odpovedala zásluhou Dorniča, ale vyrovnanie už nepriniesla ani záverečná power-play, a tak Martinčania vyhrali najtesnejším rozdielom. Čiernou škvrnou zápasu bol hrubý faul Lukasa na Lukáča.
l Góly: 21. Török, 37. Vantroba, 46. Macho - 6. Dornič (Kolník, Jass), 46. Dornič (Štefanka).
l R M. Halecký, vylúčení 5:9, navyše Sedlák 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, 3 300 divákov.
l HK: Konrád - Lukas, Sedlák, Šimka, Jass, Halász, Vojta - Kolník, Štefanka, Dornič - Berzinš, T. Chrenko, G. Saliji - Vozdecký, Gašpar, Gálik - H. Ručkay, J. Ručkay, Valach.
Jan Neliba, asistent trénera: „Hoci sme vedeli, že Martin je vo forme, chceli sme bodovať. Bojovali sme zo všetkých síl, ale nepodarilo sa nám to. O víťazovi rozhodli inkasované góly v presilových hrách.“

SERVIS
Ostatné výsledky 25. kola
Košice - Kežmarok 6:4, Zvolen – L. Mikuláš 4:1, Trenčín - Skalica 4:5, Poprad - Žilina 5:2, Slovan - SR 20 5:2.

Najbližší program
20. 11. o 17.30 h Nitra - Trenčín, 23. 11. o 17.30 h Nitra - SR 20, 25. 11. o 17.30 Nitra - Košice.
Štatistiky HK Ardo Nitra
 18 - M. Štefanka 6+12, 13 - Vozdecký 6+7, 12 - Kolník 8+4, 11 - Gálik 8+3, Dornič 4+7, 9 - T. Chrenko 3+6, 8 - Jass 3+5, 6 - Valach 5+1, G. Saliji 3+3, 5 - M. Chrenko, Lukas 1+4, Berzinš 0+5, 4 - Burián 3+1, M. Kováčik 2+2, H. Ručkay 0+4, 3 - J. Ručkay 1+2, Šimka 0+3, 2 - Suur 1+1, Galko, Sedlák 0+2, 1 - Gašpar, Vojta, Hronský, Špila 0+1.
 Brankári: Konrád 3,14 g/z (935, 49), Mastič 3,45 (573, 33), Račko 24,00 (5, 2).

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Hasiči zasahovali v obci Selice, kde sa zrútila časť rodinného domu

Hasiči zo Šale zasahujú v obci Selice (okres Šaľa) kde sa zrútila časť rodinného domu. Pri spadnutí steny došlo k odtrhnutiu plynovej prípojky a k následnému úniku plynu.

V Pustých Sadoch testovanie prerušili, chýbajú im testy

Obec požiadala o 450 kusov antigénových testov, dostala o stovku menej.

Testovanie v obci Štiavnické Bane.

Drive-in odberné miesta v Nitre hlásili plné stavy, policajti radili ľuďom ísť na testy do dedín

Niektorí na test čakali dlhé hodiny. Popoludní sa situácia upokojila.

Pohodlnejšiu formu testovania chcela využiť väčšina ľudí.