Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Cenný úlovok z Poľska

Nitrianske basketbalistky získali v Stredoeurópskej lige nečakaný skalp poľského tímu Rybnik. Formu potvrdili aj v sobotu v lige.

CEWL

Row Rybnik - Inpek UKF Nitra 55:73 (12:21, 19:19, 16:19, 8:14). V druhom stretnutí CEWL mali od úvodu navrch hostky, ktoré si v úvodnej desaťminútovke vypracovali deväťbodový náskok. Ten si ustrážili až do prestávky a po zmene strán ho ešte kvalitnou hrou pod oboma košmi zveľadili. Nitrianky domáce zaskočili veľmi dobrým pohybom a zápas dotiahli s prehľadom do úspešného konca, keď vyhrali rozdielom osemnástich bodov. Poľkám tak oplatili prehru z úvodného turnaja.
l TH: 22/13 - 12/8, fauly: 16 - 15, trojky: 2 - 7, 400 divákov.
l UKF: Šujanová 16, Valachová 14, Čižmárová 11, Mračnová 6, Chlebovcová 3 (Vyhňáková 13, Kalafútová 10, Pénzesová, Hnidzíková).
Ľubomír Martinka, tréner: „Proti druhému tímu poľskej ligy sme podali disciplinovaný a koncentrovaný výkon. Za predvedenú hru i maximálnu bojovnosť musím všetky dievčatá pochváliť.“
l Ostatný výsledok: Hradec Králové - Viktoria Košice 94:54, Valosun Brno mal voľno.
1. Nitra 2 2 0 151:131 4
2. Hr. Králové 2 1 1 170:132 3
3. Rybnik 2 1 1 129:144 3
4. Valosun Brno 1 0 1 71:74 1
5. Viktoria 1 0 1 54:94 1
l Ďalší program - 3. kolo - 21. 11. o 19.30 h Nitra - Valosun Brno.
EXTRALIGA ŽIEN
Inpek UKF Nitra - Myjava 85:63 (18:19, 18:17, 26:14, 23:13). Hostky nečakane držali krok s favoritom až do polovice stretnutia. Vyrovnaný stav však po zmene strán dlho nevydržal, domáce hráčky zlepšili hru, pozornejšie bránili a zvyšovali vedenie. Strelecky sa darilo najmä kapitánke Šujanovej. Nitrianky definitívne zlomili odpor Myjavy v tretej štvrtine, ktorú vyhrali o dvanásť bodov. Domáci tím zaslúžene zvíťazil. Zaujímavosťou bolo 101 trestných hodov.
l R Tomašovič - Loj, TH: 49/35 – 52/29, fauly: 28 – 34, trojky: 4 – 3, 150 divákov.
l UKF: Šujanová 25, Chlebovcová 15, Mračnová 15, Valachová, Čižmárová 1 (Vyhňáková 11, Pénzesová 6, Kalafutová 8, Hnídziková 4, Miszkiel).
Ľubomír Martinka, tréner: „Som rád, že sme po dueli v Poľsku zápas proti Myjave zvládli. Náš výkon bol lepší v druhom polčase, keď sme pridali na dôraze v obrane a taktickejšie zakončovali útoky.“ ⋌JURAJ DANO
l Ostatné výsledky: Cassovia – B. Bystrica 54:70, Rožňava - Poprad 87:78, Slovan - Kosit Košice 45:105, Ružomberok - Viktoria 69:59.
10. Myjava 7 0 7 391:620 7
l Ďalší program - 8. kolo - 24. 11. o 16.00 h Viktoria Košice - Nitra.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Nitrianska galéria predstaví tvorbu Danice Pištekovej

Jej diela, ktoré sú presahom odevu a architektúry, budú prezentované na výstave s názvom Shirt strih.

Architektka Danica Pišteková tvorí na báze vzájomných presahov odevu a architektúry.

Nitrianske divadlá opäť nemôžu hrať. DAB reaguje na kritickú situáciu

Predstavenia sú síce zrušené, no práce na inscenáciách pokračujú.

Zo septembrovej premiéry inscenácie Láska slečny Elliotovej v DAB v Nitre.

Do sobášnej siene v Nitre pustia len snúbencov a svedkov

Ak bude záujem, radnica obnoví aj donášku potravín do domácností.

Seniori majú opäť vyhradené hodiny na nakupovanie. Mesto zatiaľ donášku potravín neobnovilo.

Hovoria mu aj simulant a súkromník. Nech sa príde Messi pozrieť na mňa, smeje sa

Seredský rodák má v piatej lige Juh bilanciu viac ako jeden strelený gól na zápas. Odstaviť kompletne šport na amatérskej úrovni je choré, hovorí.

Martin Hindák - na snímke vľavo z roku 2005, v strede ako reprezentant SR v plážovom futbale a vpravo po úspechu v rakúskej regionálnej lige.