Casta deklasovala novica

Krajské derby v Komárne rozhodli pre seba Majoroš a spol., Nitra si napravila chuť v sobotu s nováčikom.

Krajské derby v Komárne rozhodli pre seba Majoroš
a spol., Nitra si napravila chuť v sobotu s nováčikom.
MBK Rieker Komárno - BK Casta SPU Nitra 94:79 (25:22, 14:24, 30:12, 25:21). V krajskom derby domáci tabuľkový favorit o všetkom rozhodol v tretej štvrtine. Hostia nastúpili už s Hillom a pred odchodom do kabín si dokázali vybudovať sľubný náskok (39:46). Po prestávke domáci zmenili obranu na zónu a zrýchlili prechod do útoku. Nitranom nič nevychádzalo, Rieker vyhral tretiu časť 30:12 a bolo rozhodnuté. Vo zvyšnom priebehu si zahrali na oboch stranách aj hráči z lavičky.
l Rozhodovali Lukáč, Hančík a Macura, TH: 29/26 - 17/11, fauly: 21 - 21, trojky: 10 - 8, 5 OCH: Pivac, 600 divákov.
l RIEKER: Majoroš 26, Fapšo 20, Barišič 18, Pivac 17, Ivanovič 5 (Marič 4, Kablár 4, Uňatinský, Lehman, Farkas, Stojanov).
l CASTA: Jankovič 15 (3), Červenka 9, Orešanský 8, Grznár 7 (1), Gašparac 6 (1) (Hill 17 (1), Žiak 10 (2), Vido 5, Vojtek 2, Seman, Tragor, Rendla). Užitočnosť: Jankovič 20, Hill 18, Žiak 13, Červenka 11.
Jozef Paulík, manažér Komárna: „Bol to ťažký zápas. Po prestávke naši hráči výborne bránili a aj v útoku boli aktívnejší. Víťazstvo je zaslúžené.“
Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Znova sme prepásli možnosť získať víťazstvo u súpera. Opäť sme dobre rozbehnutý zápas nedotiahli do želaného konca. Prehrali sme si ho zlou obranou, 94 bodov je veľmi veľa.“
l Ostatné výsledky: Handlová - Svit 87:90, D. Kubín - Košice 85:79, Levice - Inter 85:76, Pezinok - Spiš. N. Ves 88:65, Prievidza - Lučenec 76:82.
BK Casta SPU Nitra - HBK Prievidza 103:58 (21:17, 23:16, 19:14, 40:11). V súboji tabuľkových susedov mali Nitrania od začiatku navrch. A to napriek tomu, že navrátilec Hill svoje prvé štyri strely netrafil. Casta si tri štvrtiny udržiavala približne desaťbodový náskok, ešte v 29. min. bolo po košoch Puljka 57:47. Potom však prišiel záverečný uragán Nitranov, ktorí v poslednej štvrtine nováčika roztrhali na kusy. V poslednej minúte upravoval Žiak na 100:56, okrem neho potešili výkonom viacerí. Najlepším strelcom bol Rendla (dal 4 trojky z 5 pokusov).
l R Ženiš, Kuzmiak a Hančík, TH: 23/15 - 41/26, fauly: 30 - 25, trojky: 8 - 6, 5 OCH: 40. Rendla - 27. Blagojevič, 400 divákov.
l CASTA: Hill 16, Červenka 16 (1), Jankovič 15 (2), Gašparac 10, Žiak 8 (1) (Rendla 18 (4), Vojtek 8, Vido 8, Seman 2, Tragor 2, Grznár).
Užitočnosť: Rendla 20, Hill 19, Jankovič 18, Červenka a Vojtek 14.
l Prievidza: Puljko 17, Štorcel 15, Biloš 9.
Ľubomír Urban, tréner: „Proti konkurentovi v tabuľke sme dosiahli jasné víťazstvo, konečný rozdiel je potešiteľný. Keď bola na palubovke mladá zostava, hrali sme jednoduchší basketbal a aj diváci si prišli na svoje."
Inter - Komárno 91:82 (32:41), Fapšo 24, Majoroš 18, Marič 15, Pivac 7, Ivanovič 6, Kablár 6. Veľmi zaujímavý zápas, plný zvratov. Inter viedol 21:5, ale Komárno vyhralo prvý polčas 41:32. Po prestávke však už Bratislavčania nepustili šancu na víťazstvo z rúk.
l Ostatné výsledky: Spiš. N. Ves - Levice 85:76, Lučenec - Handlová 84:70, Svit - Dolný Kubín 73:63, Košice - Pezinok 82:71.
12. Prievidza 9 2 7 644:747 11
l Ďalší program - 10. kolo - 10. 11. o 18.00 h Handlová - Nitra, Levice - Komárno.