Galanta - V. Ludince 2:1 (1:0)

III.LIGA
Galanta - V. Ludince
2:1 (1:0)
Domáca snaha narážala na dobre organizovanú defenzívu hostí. Ludince prehusťovali stred a Galanťania sa nadarmo predierali takmer celý prvý polčas. Až v 45. min sa pri skrumáži dostal k lopte Prístavok a nedal hosťujúcemu gólmanovi šancu. V druhej časti sa hostia osmelili a otvorili priestor. V 51. min ratoval Valenský, no na brejk v 77. min z kopačky striedajúceho Šáteka bol prikrátky - 1:1. Domáci sa naďalej snažili zmeniť remízové rozuzlenie a nakoniec to zariadil po jasnej ruke v pokutovom území hostí brankár Valenský. Najlepší hráč na ihrisku zabezpečil body Galante.
l Góly: 45. Prístavok, 90+. Valenský (11 m) - 77. Šátek. R Darnadi, ŽK: Kopčan, Červenka - Hlaváčik, Kasana, 150 divákov. SLOVAN: Valenský - Kopčan, Červenka, Lošonský, Vaňo, Obložinský, Lenivý, Kiss (73. Eliáš), Čerňanský (46. Haršány), Prístavok, Mačica (85. Halák). Tréner R. Prokop. DRUŽSTEVNÍK: Molnár - Hlaváčik, Ambruš, Cziria (63. Šátek), Balko, Kasana, Maďar, Polák, Soboňa, Konc, Dulai. Tréner F. Urban. ⋌JÁN FRANCISCI
J. Bohunice - N. Zámky
1:0 (1:0)
Vo vyrovnanom stretnutí sa už v 4. min dostal do úniku Gerši, ale hosťujúci brankár kryl. Hra sa až do 20. min presunula do stredu poľa. Po línii Gerši, Heteš a Tubonemi padol otvárací gól stretnutia. Obrovskú šancu mali hostia v 44. min., z päťky však nad bránu poslal loptu Hübsch. Po obrátke minul Jakáb. V 55. min ohrozil Ďurický z blízka Psotu. V 64. min Šebík po samostatnom uniku netrafil. V závere zápasu Boháčik po rohu len tesne minul.
l Gól: 20. Tubonemi. R Peťovský, ŽK: Strečanský - Bukovič, 300 divákov. FKM: Szapu - Hübsch, Čaplák, Zsák, Ďurický (61. Šebík), Piskla, Dékány, Palacka (68. Hatala), Bukovič, Hajko, Hlavačka. Tréner V. Polák.
MIROSLAV BRUNER
Gabčíkovo - Domaniža
3:0 (1:0)
Len tucet minút trval bezgólový stav, domáci Kozmer potom centroval z rohu a K. Csicsay z 3 m prehlavičkoval brankára. Nagy sa o chvíľu prekľučkoval do 16-tky, ale prekopol. V 28. min. ušiel po pravej strane Varga, jeho center Kozmer napálil do brankára. Sólo Kozmera v 52. min. zastavil až v 16-tke nedovolene Zurienčík a K. Csicsay pridal dupľu. Potom tri razy v tisíc percentných šanciach prekopol bránu A. Csicsay, domáce rady ďalšou penaltou upokojil až Nagy. V závere prišli veľké možnosti hostí, Hájek zo 16-tky tesne minul a Svoboda po rohu z päťky hlavičkoval len o chlp vedľa.
l Góly: 12. a 52. (11 m) K. Csicsay, 71. T. Nagy (11 m). R Černák, ŽK: M. Král, Hudek, Zurienčík, Kopecký, Ušický, Šuška. ČK: Végh (po 2. ŽK). 400 divákov. FK: Izsmán - Soós, Kiss, Liszkay, Kvačkaj (62. Végh), K. Csicsay, Illés, Baják, Varga (46. A. Csicsay), Kozmér, Nagy (84. L. Csicsay). Tréner T. Szaban.
TIBOR LISZKAY
Myjava - Neded 0:1 (0:0)
Stretli sa dva tímy, ťahajúce sériu bez prehry. Hostia začali svižne, útočne, s úmyslom prekvapiť hneď v úvode. V prvom polčase sa viac o streľbu snažili domáci, ale chýbala im presnosť v zakončení. Veľkú šancu mal v 38. min domáci Viselka, ale jeho prudkú strelu obranca odblokoval na rohový kop. Po zmene strán mali domáci opäť gólovú príležitosť v 49. min, keď centrovanú loptu od Kročiana nestihol Červienka zmeniť a brankár Lipčák ju kryl. Hostia sa stále viac sústreďovali na obranné činnosti a táto taktika im vychádzala. V čase, keď mali domáci prevahu v poli a snažili sa streliť gól, prišiel rýchly protiútok loptu si spracoval striedajúci Paštiak a krížnou strelou prekonal Solničku. V závere sa domáci snažili získať aspoň bod, ale hostia prežili.
l Gól: 76. Paštiak. R Fabian, bez ŽK, 300 divákov. FC: Lipčák - Ambruš (58. Paštiak), Ballabáš, Heriban, Beták, Jedinák, Čenteš, Varga, Filip, Rossi (90. Vlčan), Kalmár (46. Kovács). Tréner V. Ekhardt.
Štúrovo - Šamorín
2:0 (0:0)
Domáci potrebovali vyhrať, avšak v prvom polčase boli ešte akoby mysľou na štúrovskom jarmoku. Hru dirigovali hostia, no z prevahy dokázali vyťažiť iba jedinú príležitosť, ktorú však Öszi premárnil. Do druhého polčasu vybehlo v štúrovských dresoch úplne iné mužstvo. Hráči od Dunaja hýrili aktivitou, zvýšili nasadenie a spresnili kombináciu. V rozpätí od 60. do 76. min. prišli veľké chvíle Tárnyika, ktorý najskôr po prieniku získal vedenie a potom hlavou zužitkoval center Kovácsa. Hostia sa potom pokúšali s výsledkom ešte niečo urobiť, ale v pohode hrajúci domáci im už nič nedovolili.
l Góly: 60. a 76. Tárnyik. R Oselský, ŽK: Baka, Gavroň, Smatana - Végh, Méry, 250 divákov. MŠO: Németh - Varga, Urbán, Mišicák (46. Molnár), Smatana, Baka (70. Tóth), Gavroň, Tárnyik, Tácsik, Kovács, Kiánek. Tréner B. Toběrný. ŠTK: Pörsök - Végh, Ambrus, Méry, Červený, Szerencsés, Szerda (74. Rigó), Almási, Soós (59. Simon), Vodička, Öszi. Tréner M. Novotný. ⋌R. GULIŠ
Led. Rovne - ČFK Nitra
3:1 (1:1)
Po opatrnom začiatku otvoril skóre domáci Jančovič a v 18. min Bahno v dobrej pozícii hlavičkoval nad. Po nevinnej akcii vyrovnal Nagy na 1:1. Sklári mali ďalšie šance, ale Ptáček hlavičkoval nad a Mišík mieril vedľa. Po prestávke najprv nebezpečne vystrelil Kovan, no Minarech bol pozorný. V 65. min potrestal chybu obrany Nitry Jančovič - 2:1. V 75. min opäť Kovan v dobrej pozícii netrafil domácu bránu, tak najlepší hráč Jančovič hetrikom pečatil.
l Góly: 8., 65. a 90. Jančovič - 20. Nagy. R Kalčík, 200 divákov, ŽK: Bahno, Jančovič, Ľ. Šebo, Nagy. ČFK: Borčin - Gardian, Horňák, Škeňo, Maga (42. Valkovič), Šelméci, Paľo, Nagy, Novakovič, Charizopulos, Kovan. Tréner J. Kostoláni. ⋌S. DETKO
Partizánske - Dubnica B 0:1 (0:0), 73. vlastný (Briatka). Pov. Bystrica - D. Vestenice 2:0 (0:0), 48. a 62. Hrnčík.

1. J. Bohunice 11 8 2 1 17:4 26 (+11)
2. D. Vestenice 11 6 2 3 21:11 20 (+2)
3. Dubnica B 11 5 3 3 16:12 18 (+3)
4. Gabčíkovo 11 5 2 4 24:11 17 (-4)
5. P. Bystrica 11 5 2 4 21:15 17 (-1)
6. Galanta 11 5 2 4 11:11 17 (-1)
7. Neded 11 5 1 5 18:16 16 (+1)
8. Nové Zámky 11 4 2 5 18:18 14 (-1)