Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Koniec púte u petrohradských profesorov

Zenit Petrohrad - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (1:0)

Góly: 10. Pogrebňak, 61. Maximov, 71. Dong Jin.
Domáci začali s chuťou, na gól sa čakalo desať minút, keď po centri Denisova namieril hlavou Pogrebňak. Rýchle vedenie zvýšilo pohodu v radoch Zenitu, domáci ovládli polovičku súpera a rodili sa aj šance. V 24. min. Peškovič riešil ošemetnú tutovku Lombaertsa a potil sa aj o chvíľu, keď likvidoval delovku Denisova. Hostia kontrovali pred prestávkou, po faule na Kuračku kopol Greguška priamy kop z 22 m k ľavej žrdi, Čontofalský ale zabránil vyrovnaniu. Po hodine hry zbehol po pravej strane Denisov, center sklepol na šestnástku Hagen a striedajúci Maximov prepálil hradbu tiel - 2:0. Hostia reagovali posilnením útoku, rozbehnutý Zenit ale o desať minút zatĺkol tretí klinec, keď po centri Maximova trafil z voleja parádne Dong Jin. Diváci sa v poslednej štvrťhodine bavili aj mexickými vlnami, a hoci mal Petrohrad ďalšie šance, stav sa už nemenil.
Pred 16 500 divákmi rozhodoval Bossen (Hol.), ŽK: Timoščuk.

Slovo trénera
Dick Advocaat: Zaslúžili sme si víťazstvo, rovnako ako postup do ďalšieho kola. Niektorí naši hráči si mohli aj oddýchnuť, striedali sme ich, aby sme boli čo najlepšie pripravení na nedeľňajší ligový zápas.

Ján Rosinský: Zápas bol vyvrcholením nášho programu v tomto roku, kvalita viacerých zápasov bola vysoká, aj sila súperov. Zenit hral ešte lepšie ako u nás. Aj napriek prehre chcem vyzdvihnúť ochotu a snahu môjho tímu.

Okamih zápasu
Bežala posledná minúta prvej časti, keď prienik Kuračku riešil domáci kapitán Timoščuk faulom a za cenu žltej karty. Greguška zahral priamy kop z 22 zahral skvele, rovnakým zákrokom ale zabránil slovenský brankár Čontofalský vyrovnaniu.

Ako nastúpili
Peškovič - Pavlenda, Greguška, Choma, Číž (75. Žembera) - Ondrejka, Černák, Hözl (58. Farkaš), Kuračka, Juska (68. Chren) - Gibala

Desať reprezentantov
Blížiace sa kvalifikačné termíny zápasov o postup na európsky šampionát sledujú veľmi pozorne aj v Petrohrade. V kádri Zenitu sú hráči jedenástich národností, pozvánky na septembrové zápasy do piatich reprezentačných výberov dostalo až desať hráčov z mužstva holandského internacionála Dicka Advocaata! Nikolas Lombaerts nastúpi za Belgicko proti Kazachstanu, Fatih Tekke je v nominácii Turecka na dvojzápas proti Malte a Maďarsku, Nór Erik Hagen rovnako na dvojzápas proti Grécku a Moldavsku. Slovákov Kamila Čontofalského a Martina Škteľa povolal Ján Kocian proti Írom a Walesu a až piati hráči Zenitu sa ocitli v nominácii ruskej reprezentácie - Viačeslav Malafejev, Aleksander Aňukov, Konstantin Zirjanov, Andrej Aršavin a Pavel Pogrebňak sú v kádri na súboje s Macedónskom a Anglickom. Naozaj ťažko nájsť lepší príklad pre dokonalejšiu ilustráciu toho, s kým mali Zlaté Moravce do činenia.

Vládnym špeciálom ku krížniku Aurora
Po patáliách s viac ako dvadsaťhodinovým cestovaním do Kazachstanu v prvom predkole si Zlatomoravčania pri ďalšej pohárovej púti na východ zvolili príjemnejší a najmä rýchlejší spôsob dopravy za súperom na severe Ruska. Vládny špeciál, ktorý sa len deň predtým vrátil z Ukrajiny, pomohli zabezpečiť fanúšikovia ViOnu z poslaneckých lavíc Národnej rady Slovenskej republiky Tibor Glenda a Ján Richter. TU 154 letky Ministerstva vnútra s kapitánom Ladislavom Klinčokom z Rybníka nad Hronom si vyslúžil potlesk za mäkké pristátie v päťmiliónovej metropole, ležiacej na ústi rieky Nevy a Fínskeho zálivu. Špeciál so 62-člennou výpravou FC ViOn roloval v stredu o druhej popoludní miestneho času. Petrohrad privítal Slovákov s teplotou 15 stupňov. Dvojhodinový let prebehol hladko, o dobrú náladu nebola v tábore Zlatomoravčanov núdza. Vylepšovala ju aj ustupujúca maródka. Lekár Jozef Mada sľúbil trénerom, že v pohárovej odvete na trávniku Zenitu budú mať s výnimkou zraneného Klabala, ktorý laboruje s podvrtnutým členkom, všetkých hráčov a v slove si dostál. Svoj hlavný stan si Černák a spol. rozložili v hoteli Marco Polo, od štadióna Zenitu ho v dopravnej zápche delila hodina, na zápas sa ale autobus s hráčmi presunul v sprievode policajnej eskorty za pätnásť minút. Druhá polovica výpravy, v ktorej boli fanúšikovia a sponzori, bývala v hoteli Alexander Platz. Petrohrad má svoje čaro aj pod rúškom noci, pozerať bolo na čo. Čas sa našiel aj na históriu, medzi zážitkami dominovali návšteva krížnika Aurora a prehliadka Petrovho dvorca.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?