Šláger bez gólov, tie padali vo veľkom inde

III. LIGA Galanta - Šamorín 0:0

III. LIGA
Galanta - Šamorín 0:0
V šlágri kola sa na úvode domáci zahryzli do hosťujúceho tímu, no z nátlaku nevyťažili ani len „pološancu“. O vzruch sa vzápätí postarali Šamorínčania, a to keď sa po sérii rohov v 12. min dostali k zakončeniu, no Šálka bravúrne zachránil. Postupne sa začali manévre o stred ihriska, ktoré končili zmierlivo. Zaujala až 45. min, ktorá priniesla vylúčenie Pinteho za zápasnícky chvat na protihráča. Po polčase Galanťania pridali na obrátkach. Szabo mal dve tutovky, ale podľa jeho strelecká muška zostala v šatni. Šamorínčania murovali a úspešne odrážali snahu domácich. Zápas sa skončil remízou, ktorá potešila hostí.
R Gašparovič, ČK: 45. Pinte, ŽK: Lošonský - Červený, 350 divákov.
SLOVAN: Šálka - Kopčan, Červenka, Lošonský (65. Čerňanský), Eliáš (76. Varga), Obložinský, Lenivý, Halák, Harsányi, Szabo, Mačica. Tréner R. Prokop. ŠTK: Süke (80. Pörsök) - Végh, Kovács, Méry, Červený, Pinte, Szerencsés (90. Sárközi), Almási, Soós, Vodička, Rigo (90. Kozma). Tréner A. Pinte. JÁN FRANCISCI
Gabčíkovo - Myjava 2:0 (2:0)
Góly: 10. P. Varga, 36. J. Kozmér.
Úvod patril domácim a zaslúžene sa ujali vedenia, keď odcentroval z ľavej strany Kozmér na vzdialenejšiu žrď, kde osamotený Varga pohodlne zasunul loptu do prázdnej bránky. Výpady hostí končili väčšinou pred šestnástkou. V 20. min. mieril v dobrej pozícii vedľa K. Csicsay. Aktívny Kozmér sa onedlho opäť presadil a strelou k pravej tyči prekonal gólmana Solničku - 2:0. Na opačnej strane spálil v 40. min. tutovku zblízka Buček. V druhom polčase sa už viac-menej dohrávalo, Gabčíkovo kontrolovalo svoje vedenie. Myjava sa snažila o kontaktný gól, ale bezúspešne. Hostia podali sympatický výkon, no zaknihovali si prvú prehru.
Rozhodoval Marinčák, ŽK: L. Csicsay - Eliáš, Horeš, 600 divákov.
TJ: Izsmán - Soós, Kiss, Liszkay, Kvačkaj, Baják, Illés, K. Csicsay, A. Csicsay (86. Hegedüš), Kozmér (89. Z. Csicsay), Varga (70. L. Csicsay).
TIBOR LISZKAY
Nové Zámky - Domaniža 5:3 (3:1)
Góly: 69. a 90. Dékány, 16. Zsák, 20. Čaplák, 22. Bukovič - 5. vlastný (Zsák), 65. Ma. Augustín, 72. Lagín.
Divácky zaujímavý zápas, bohatý na góly, priniesol dva paradoxy. Prvým bolo, že nevýrazní hostia, napriek tomu, že prvýkrát trafili medzi žrde až v 60. min, v úvode viedli 1:0. V 5. min si totiž ľahký center usmernil do siete Zsák. Druhým paradoxom bolo, že i keď Nové Zámky prevýšili Domanižu vo všetkých činnostiach a hlavne v pohybe a agresivite, v samom závere sa museli za stavu 4:3 obávať o výsledok. Zsák vlastenca rýchlo odčinil (1:1), potom trafil pekne Čaplák i Bukovič. Domáci aj veľa zahodili - Šebík išiel sám, Zsák trafil zo 4 m žrď a trest prišiel v 65. min, keď Ma. Augustín nachytal na hruškách z 30 m Szapua (3:2). V závere vygradoval svoj dobrý výkon Dékány dvoma gólmi, no medzitým ešte stihol Lagín znížiť na spomínaných 4:3.
Rozhodoval Otiepka, ŽK: Š. Piskla, Hrubina - Kopecký, Húdek, 300 divákov.
FKM: Szapu - Š. Piskla, Hlavačka, Čaplák, Zsák, P. Piskla, Dékány, Hajko (63. Ďurický), Bukovič, Fehervári (51. Hrubina), Šebík. Tréner J. Chovanec. MARIÁN DRAGÚŇ
ČFK Nitra - Dubnica B 0:0
V úvodných minútach sa zranil hosťujúci kapitán Kiačik a musel byť striedaný. Prvá väčšia šanca zápasu prišla v 27. min., keď z 20 m Ulrich pálil na N. Borčina a dorážal Ranuša. V 31. min. centroval sprava Szustor na R. Borčina, ktorý hlavičkoval nad. O päť minút sa v strede poľa uvolnil Čas, odrazená lopta od Vida sa ani po skrumáži nedostala do brány. V 56. min. sa Tvrdý nečakane ocitol pred Borčinom, strele chýbali centimetre. Na domácej strane sa ešte v druhom dejstve nedarilo vo finiši Nagyovi, Kovanovi, Szustorovi a po priamom kope v 79. min. ani Magovi. Domáci strojári v zakončení často dlho váhali, dubnická rezerva si po bezgólovej remíze odváža cenný bod. ČFK sa naďalej strelecky trápi, neskóroval už 360 minút.
R Vörös, ŽK: Krochta - Bajza, 120 divákov.
ČFK: N. Borčin - Szustor, Horňák (78. Gardian), Škreňo, Maga, Šelmeci, Krochta, Čas, Nagy, R. Borčin, Kovan. Tréner Kostoláni. J. TAKÁČ
J. Bohunice - Neded 3:1 (3:1)
Góly: 7. a 41. Tubonemi, 45. Jakáb - 22. Kalmár.
J. Bohunice mali od začiatku veľkú prevahu. V podstate sa hralo len na jednu bránu. Už v 2. min Strečanský mieril vedľa. V 5. min po priamom kope Mikláša brankár s námahou vyrazil a Tubonemiho dorážka išla tesne vedľa. Po centri Geršiho sa už Tubonemi tešil po hlavičke - 1:0. V 11. min sa zastreľoval Bachňák. Hostia sa dostali k ojedinelému protiútoku v 22. min a po chybe v obrane Kalmár bez problémov vyrovnal. V 41. min Strečanský poslal loptu na bežiaceho Tubonemiho a ten upravil na 2:1. Pred odchodom do šatní strelil tretí gól Blavy Jakáb. V druhom polčase mali naďalej domáci navrch. V 63. min nastrelil Bachňák žrď. V 80. min vystrelil Jakubec z 30 m, ale Dobiáš bol pozorný. Minútu pred koncom zápasu sa neujala strela Strečanského.
R Kováč, ŽK: Mikláš - Jedinák, K. Balabáž, 200 divákov.
FC: Dobiáš - Teplanský (46. K. Ballabáš), R. Ballabáš, Kováč, Varga, Jedinák, Beták, Dedič (82. Pál), Vlčan, Ambruš, Kalmár. Tréner V. Ekhardt. Miroslav Bruner
Led. Rovne - Štúrovo 5:4 (3:0)
Góly: 2., 20., 73. a 87. Jančovič, 10. Ľ. Šebo - 59. Tácsik, 65. a 85. Milnár, 75. Vendégh.
V 2. min Jančovič dorazil Václavíkovu strelu (1:0), potom neuspeli Ľ. Šebo a Kristín. V 10. min po Václavíkovej prihrávke Ľ. Šebo zvýšil na 2:0. Ármai prestrelil a v 20. min po Mackovčinovej akcii Jančovič zvýšil na 3:0. Potom ešte Václavík, Mackovčin a Jančovič neskórovali, strelu Tárnyika v 43. min chytil Minarech. V 59. min Táscsik znížil na 3:1 a domáci znervózneli. V 65. Milnár stiahol na 3:2 a domáce šance nevyužili Kristín a Jančovič. V 73. min Jančovič po sóle upravil na 4:2, ale v 75. min Vendégh z priameho kopu a v 85. Milnár do šibenice vyrovnali na 4:4. V 86. min Václavík nastrelil brvno, ale o minútu Jančovič bombou ozhodol.
Rozhodoval Krivošík, 250 divákov, ŽK: Varga, Baka, Molnár, ČK: Milnár.
MŠO: Németh - Varga, Urbán, Ármai, Kianek, Baka, Tárnyik, Vendégh, Tácsik, Babindai (46. Tóth), Molnár. Tréner B. Toběrny. S. DETKO
V. Ludince - D. Vestenice 2:1 (0:0)
Góly: 57. Šátek, 80. Cziria - 89. Katrena
Hostia sa predstavili ako sebavedomé mužstvo. V 8. min. zahrali domáci nacvičený signál, no Cziriov projektil skončil mimo Jurankove svätyne. V 25. min. predviedli hostia ukážkový brejk, ale ich strieľaný center adresáta nenašiel. Pred koncom prvého dejstva mohol skórovať Šátek, jeho volej však preletel nad bránu. Gólový účet otvorili domáci, keď Maďar vyzvŕtal obrancu hostí a Šátek už len doklepol loptu do prázdnej brány. V 71. min. mohol pridať Šátek svoj druhý gól, ale tentokrát nenamieril presne. V 80. min. prišiel najkrajší moment zápasu. Hosťujúci gólman zle vykopol malú domov a Cziria vari zo 45 m preloboval všetko, čo mu stálo v ceste 2:0. Katrena v 89. min. už len kozmeticky upravil skóre.
Rozhodoval Klabník, ŽK: M. Ambrus - Zimmer, Laurinec, 300 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Varga - Kosák, Kasana, Hlaváčik, M. Ambrus, Maďar, Polák (51. Dulai), Soboňa, Cziria, Konc (87. Snop), Šátek (83. Mužík). IGOR ZELNÍK
Partizánske - P. Bystrica 3:3 (0:2), 82. a 86. Křapka, 90+. Nižňanský - 5. Vaštík, 29. M. Hedera, 61. Varhaník.

silný finiš Demandíc
Hurbanovo - Topoľníky 1:3 (0:2), 69. G. Tárnok - 30. P. Peciar, 43. M. Méhes, 66. K. Varga. Pred peknou kulisou sa hral zaujímavý futbal. Aktivita domácich v úvode bola odmenená iba brvnom. Po polhodine prestrelil Daniša Peciar a Topoľníky vyhrávali. Krátko pred prestávkou trafil pekne z priameho kopu Mehés - 0:2. Futbalovejší hostia nepoľavili ani po zmene strán a zaslúžene zvíťazili. Čestný úspech Hurbanova zaknihoval po peknej kombinácii na jeden dotyk Tárnok. R Čulák, 640.
MŠK: Daniš - Kmeť (76. Illon), Majer (46. Pšenák), Vozárik, Kóša, Pajtinka, Dudáš, Pollák, Tárnok, Tubonemi, Gelle (89. Kraslan). TOPOĽNÍKY: Várady - Dobrý (69. Egri), Varga, Méhes, Tóth (88. Kútai), Peciar, Nagy, Mandák, Dohorák, Orbán (46. Dang Van), Bombicz.
Šahy - Komárno 1:1 (1:0), 20. A. Dálnoky (11 m) - 65. Z. Kršteňanský. Už v 15. min bol vylúčený Bazinský za podrazenie súpera. Domáci prevahu už zakrátko využili, no od tej chvíle bola pre nich hosťujúca brána zakliata. Komárnu sa po prestávke podarilo vyrovnať, keď ojedinelý brejk premenil Kršteňanský. Šahania mali potom veľa šancí na rozhodnutie, Herko však svojich podržal. ČK: 15. Bazinský (Komárno). R Caňo, 400.
ŠAHY: Šutlák - Patai (18. Bodzsár), J. Urblík, Maslák, Studva, Petráš, Bartal, Bukri, Kocka, Mihalovič, Dálnoky. KFC: Herko - Kapustňák (75. Kürti), Bazinský, Zlatohlávek, Wilson, Slovák, Sklenár, Matyus, Kršteňanský, Kökényesi, Kosťukevič (85. Untermayer).
Tešedíkovo - Sereď 2:1 (0:1), 47. M. Mrázik, 75. R. Chrenko (11 m) - 45. M. Földeši. Do šatní odchádzali veselší hostia, keď v 45. min zakotvila Földešiho krížna strela v sieti. Hneď po obrátke im radosť pokazil Mrázik, ktorý využil pekný únik Chrenka. Nakoniec sa potvrdilo, že Tešedíkovo je mužstvo druhých polčasov. V 75. min dokonala obrat zápasu Chrenkova premenená penalta. R Mlinkovics, 270.
ŠK: Petrušek - Zilizi (85. Benko), Valášik, Drienovský, Zuzula, Szabo, Mada, Bende, Luzár, Mrázik (82. Darász), Chrenko. ŠKF: P. Javor - Mikulec, Stareček, Vrtík (51. Majerník), Lipovský, Bíro, Polednák, Lenčéš, T. Javor (35. Dobiš), Gál, Földoši.
Demandice - ViOn B/Volkovce 2:1 (0:1), 90.+ E. Dvorakovič, 90.+ M. Látečka - 42. D. Mankovecký. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. V 42. min nedal gólovku Straňák, z protiútoku otvoril skóre Mankovecký. V 48. min zahodil Petráš nemožné, keď zo štyroch metrov prekopol bránu. Neskutočné veci sa udiali v nadstavenom čase. Najprv Dvorakovič z priameho kopu vyrovnal a potom prišla najkrajšia akcia zápasu, keď Petráš obišiel obrancu, poslal loptu do 16-tky, Dvorakovič ju prenechal Látečkovi a ten sa nemýlil. R Tomčík, 150.
FK: Šípoš - Krammer, Zima, Tóth (71. Áč), Meszároš, Megyesi, Dvorakovič, Vavrovič (54. Látečka), Straňák (46. Augustín), Petráš, Barecz. VION B: Pahulyi - Mackovčin, Števko, T. Kozolka, Marták (13. Behúl), Žembera (Wolf), Skladan (84. Frajka), Michalák, Mankovecký, Pelegríni, Balák.
Kolárovo - Imeľ 1:3 (0:2), 46. L. Beneš - 8. L. Haris, 24. a 64. Š. Zemánek. Od úvodu sa domáci snažili tvoriť hru, no vážnejšiu príležitosť si nevypracovali. Práve naopak, dva razy inkasovali. Do II. polčasu nastúpili Kolárovčania s cieľom vyrovnať. Už v 46. min Beneš znížil, ďalšie tutovky spálili bratia Lovászovci a tak prišiel trest v podobe tretieho, rozhodujúcho gólu Imeľu. R Petránek, 360.
FK: Horváth - P. Máté, Ország, Kurti (26. Zahorec), Kiss, M. Lovász, J. Lovász, Rigó (72. Ferencz), Baráth (7. Jozefík), Beneš, Krnáč. IMEĽ: Gombár - Zemánek (90. Lazár), Orosi, T. Kovács, Čeh, Šimonič, Močkor, Gyepes, Hadina (72. Tárnok), Haris (61. Hengerics), Turan.
Palárikovo - Horná Kráľová 4:0 (1:0), 23. a 46. M. Tomiš, 62. M. Hoppan, 86. P. Procházka. Hostitelia začali útočne, no spočiatku nevedeli dať gól. Podarilo sa im to v 23. min po štandartke Tomiša. V druhom dejstve Kraľovania odpadli, čo domáci dokonale využili. Lahôdku ponúkol v 86. min Procházka, keď ako predný stopér zakončil gólom svoje sólo z vlastnej polovice. Palárikovo v novej sezónne ešte nedostalo gól, čo zatiaľ činí 450 minút. Obeda, 300.
OTJ: Chovanec - Svýba, Procházka, Tomiš (78. Mach), Kompas, Krištofičin, Gendiar, Matúš, Horáček (60. Židuliak), Holka, Guzmický (60. Hoppan). TIBI: Lenický - Gál, Bobula, Velčický, Straňák (39. Psota), Gyarfás (29. Lencsés), Galaba, Kollár, Šípka, Kokeš, Bilo.
Močenok - Pata 1:1 (1:0), 35. S. Čiernik - 72. M. Hindák. Na domáci nápor odpovedali hostia protiútokmi Dvorského a Hindáka. Boli to však Močenčania, ktorí otvorili účet stretnutia, keď Čiernik na dvakrát prekonal Práznovského. No potom prišla pre nich osudná 72. min, keď po údajnej chybe rozhodcu vyrovnal exportným gólom kanonier Hindák. Napriek ďalšej snahe Močenku o rozhodnutie duelu sa už výsledok nezmenil. R Meluš, 450.
MOČENOK: Malík - P. Kollár, Packa, M. Kollár, Čiernik, Udvaros, Šimek, D. Lenčéš, Straňák (18. M. Bleho), Koňan, Judák (84. B. Bleho). PATA: Mi. Práznovský - J. Práznovský (78. Matušica), Pilo, Guba, Lehocký, Moravčík, Dvorský, Šefčík, B. Práznovský, Hindák, Vaško.
Vieska - Sládkovičovo 3:1 (2:0), 13. J. Csepi, 44. a 70. T. Író - 75. L. Nagy (11 m). Domáci sa prezentovali stabilným výkonom a po celých 90 minút boli lepším celkom, čo dokázali vyjadriť aj gólmi. Hostia si nedokázali vypracovať väčšiu príležitosť. Čestný úspech Slavoja zaznamenal z bieleho bodu Nagy, no to bolo zo strany Sládkovičova všetko. R Mokoš, 350.
VIESKA: Mikóczi - Domonkos, Koczó, Jány (82. Csonka), A. Audi, Bodrogi, Ábrahám (74. Puha), P. Molnár, Író, Bogyai, Csepi. SLAVOJ: Maglocký - Heriban, Ľ. Nagy, Žák (62. Mochnáľ), Mi. Karol, Ma. Karol (75. Gubínyi), Hruška, Štrbo, Šimek, Krull (78. Horváth), G. Nagy.
16. Pata 5 1 1 3 6:18 4 (-2)
Najlepší strelci: 7 - J. Csepi (Vieska), 6 - T. Kóša (Hurbanovo), A. Polednák (Sereď), 5 - L. Beneš (Kolárovo), 4 - L. Haris (Imeľ), P. Peciar (Topoľníky), K. Bogyai (Vieska), 3 - A. Kökenyesi (Komárno), P. Guzmický (Palárikovo), M. Hindák (Pata), G. Nagy (Sládkovičovo), A. Dálnoky (Šahy), R. Chrenko (Tešedíkovo), J. Michalák (FC ViOn B).

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?