Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

V. liga Juh

Vedú štyria 10-bodoví,cenný úlovok Jarku

Veľké Úľany - Horná Potôň 3:0 (1:0), 45. a 75. L. Csandal, 59. J. Kováč. Začalo sa vyrovnane. Prvú veľkú šancu nevyužil domáci Barčák. V 40. min. spálil tutovku hosťujúci Szabo, no Úľany kontrovali pred odchodom do kabín, keď Csandal z priameho kopu z ostrého uhla vymietol pavučinu. Druhý polčas sa začal náporom domácich, po kombinácii druhú dorážku zužitkoval Kováč. Pretiahnutý center našiel nestráženého Csandala, ktorý na dvakrát pečatil výsledok. Ešte Németh spálil dve šance. Hostia po druhom góle už nehrýzli. R Klačanský, 200.
V. ÚĽANY: Vencel (86. Tornyai) - Nagy, Kováč, Minárik, Černohous, Csandal, Varga (80. Vlahy), Sendecký, Hlinický, Barčák (62. Huszár), Németh. H. POTÔŇ: Nagy - Tóth (46. Ozsvald, 75. Ibolya), Štrba, Pittner, Čmehyl, Straka, Miklós, E. Horváth, Cs. Horváth, Rácz, Szabó (80. Zubay).
Veľký Meder - Čierny Brod 4:0 (2:0), 35. G. Belucz, 44. J. Csicsó, 56. T. Szabó, 90. D. Póda. Bojovalo sa o každý meter zápasu, hostia boli minimálne vyrovnaným súperom, ale góly dávali domáci. V 18. min. najskôr Rengel zázračne vyrazil šancu Gasparovicsa. V 35. min. Csicsó z brejku trafil do brankára, ale Belucz poslal odrazenú loptu do siete. Navyše, Csicsó vystihol zlú rozohrávku brankára a pohodlne zvyšoval. Po obrátke si Szabó zabehol za obranu hostí a bolo 3:0. Výsledok pečatil Póda dorážkou po priamom kope. Hostia si zápas prehrali v obrane. R Moncman, 210.
V. MEDER: Rengel - Póda, Puzsér, Varga, Uharček, Szabó (84. Kósa), Vígh, Raffai, Belucz, Csicsó (75. Jankó), Magyarics (58. T. Kacz). Č. BROD: Póda - Kutrucz (61. Lieskovský), Kondákor, Nagy, Mészáros, Bobor (27. Renczés), Mikuš, Farkas, Kelecsényi, Gasparovics, Benkovič.
Váhovce - Šaľa B/Veča 2:2 (0:2), 65. a 72. R. Borš - 5. R. Špánik, 40. E. Rojka. Rezerva, posilnená s hráčmi zo širšieho kádra áčka, prišla s technickým futbalom a po chybe obrany ju do vedenia dostal Špánik. Loptu mali väčšinou na kopačkách hostia a hrúbku Adamka potrestal Rojka do prázdnej brány - 0:2. Po prestávke domáci vsadili na veľkú bojovnosť. Strelu Lukáča tečoval do siete Borš a o 7 minút po centri Marušinca hlavičkoval domáci kanonier presne - 2:2. Váhovce mohli aj vyhrať, ale Borš ďalšie dva nájazdy nepremenil. Zápas sa skončil spravodlivou remízou. R Dúbravec, 250.
VÁHOVCE: Čambal - Marafkó, Mikula, Takáč, Krivosudský, Lukáč, Adamko, Forró, Borš, Marušinec, Dubnička. ŠAĽA B: Anda - Bleho, Rácz, Valent, Kertész, Mezei, Mónosi, Búš, Ferencei (70. Zeleňák), Špánik (55. Matušica), Rojka.
Vlčany - Trstice 0:0. Domáci trafili na začiatku dvakrát žrď - po Molnárovi roztriasol bránu aj Karvai. Hostia dali tiež o sebe vedieť, ale nebezpečné brejky zneškodnil Szalai. Po prestávke Vlčany ovládli hru, ale Karvai nemal svoj strelecký deň, v troch prípadoch proti nemu výborne zasiahol Fatona. Hostia sa zamerali na zisk bodu, čo sa im napokon aj podarilo. R Zigo, 400.
VLČANY: Szalai - Ďaťko (52. D. Tóth), Halászik, Negyedi, Cs. Tóth, Páldy, Izsák, Ács (52. Brnula), Mészáros, Molnár, Karvai. TRSTICE: Fatona - Berényi, Sárkány, Puskás, Lukács, A. Juhos (78. L. Juhos), Csillag, Ivicze, J. Molnár (72. Tánczos), K. Molnár, Somogyi (90. Bartalos).
Baloň - Orechová Potôň 0:4 (0:3), 19. J. Nagy, 30. vlastný (Z. Vörös), 45. a 82. F. Csiba. Domáci mali na začiatku dve sľubné šance, ale prišla strela J. Nagya z 25 m a po teči obrancu sa lopta skrútila nechytateľne do siete. Ďalší pech pre Baloň prišiel, keď si Z. Vörös dal parádneho vlastenca. Po nevinnej akcii sa k dlhej lopte dostal Csiba a pridal tretí klinec do domácej rakvy. Po obrátke už prakticky nebolo o čo hrať. Korigovať mohol Suchý po akcii Borosa, ale posledné slovo mal Csiba, ktorého nechali domáci voľného zakončovať. R Labai, 300.
BALOŇ: Zs. Horváth - Suchý, Štefanka, Kulacs (46. Brezovský), László, Z. Vörös, Gaál (52. Gál), Diószeghy, Simon (65. Matus), Boros, Karácsony. O. POTÔŇ: Šanta - P. Nagy, Zsigó, Lehota, Végh, Andrássy, Bognár (72. Jávorka), Sátor (85. Lelkes), Csiba, J. Nagy, Tászli (58. Czucz).
Nový Život - Jarok 0:1 (0:1), 32. V. Klačman. Prvý polčas patril skôr Jaročanom, ktorí dobre kombinovali, pretože domáci im nechali veľa priestoru. Po osi Tomiš - Bernáth - Klačman šiel nováčik do vedenia. Po prestávke domáci zatlačili a vytvorili si územnú prevahu, kým Jarok sa stiahol a čakal na brejky. Domácim vo finálnej fáze niečo chýbalo a keďže nedali gól, nemohli pomýšľať na body. Tomišovci vyhrali zaslúžene. R Truhlík, 300.
N. ŽIVOT: Mezzei - A. Skuby, Mikóczi, Tondra, G. Skuby (46. Lelkes), Marič, Balla, Schiffer, Király, Jankovič, Mészáros (75. T. Skuby). JAROK: Sahulčík - M. Gála, Kucharovič, Schwarcz, Ľ. Gála - Greguš, Klačman, Melo (46. E. Novák), Bernáth - Tomiš st., Bédi.
Ohrady - Vrakúň 2:1 (0:1), 60. Cs. Fekete, 78. I. Bugár - 25. T. Méhes. V úvode boli aktívnejší hostia, čo potvrdili gólom v 25. min., keď sa pred M. Bugárom ocitol Méhes, nastrelil ľavú tyč, od ktorej sa lopta odrazila do brány - 0:1. Domáci po obrátke tlačili, v 60. min. po hlavičke vyrovnal Fekete, aby o osemnásť minút rozhodol o výsledku z 25 m do pravého rohu I. Bugár. V závere nevyužili obrovské šance Novotný a Nagy. R Adamkovič, 400.
OHRADY: M. Bugár - T. Zsákovics, Sokolík, Novotný, Zsigrai, I. Bugár, Novota, Végh, Hrnčár, J. Zsákovics (60. K. Nagy), Fekete (89. Gáal). VRAKÚŇ: Gróf - Végh, Kázmér, Kósa, T. Varga, Fekete (55. Simcsik), Tomanovič (85. L. Vagra), Méhes, Lelkes, Štrpka, Pollák.
Trhová Hradská - Čierna Voda 6:0 (4:0), 8. J. Tomasovics, 10. K. Tesársky, 22., 29. a 63. Z. Bereczky, 85. Sz. Makó. Prvé dejstvo bolo útočné, za stavu 2:0 chytil Csanó šance Feketeho a Csémyho. Okrem toho nepremenil v prvom polčase šance Bereczky, Pánik a Tomasovics nastrelili žrď. Hostia už v druhej časti definitívne odpadli, okrem gólov nepresne mierili Tomasovics, K. Andrasovics a Sípos. Svoje 25. narodeniny oslávil Zoltán Bereczky hetrikom a víťazstvom, ktoré mohlo byť aj vyššie. R Vachula, 300.
T. HRADSKÁ: Csáno - Dórák (73. Sipos), Maťo, Vuong, Tesársky (77. K. Androvics), Cserge (69. A. Androvisc), Tomasovics, Makó, Lukáč, Bereczky, Pánik. Č. VODA: Jasovský - Molnár, Tzödör (28. Király), Juraško, R. Varjú, Szakólci (78. L. Varjú), Fekete (60. Driapsa), Stojka, Hodúr, Zs. Varjú, Csémy.
16. Čierna Voda 5 0 0 5 2:15 0 (-6)
najlepší strelci: 7 - Z. Bereczky (T. Hradská), 5 - T. Méhes (Vrakúň), 4 - M. Bédi (Jarok), 3 - L. Gasparovics (Č. Brod), J. Nagy (Or. Potôň), J. Tomasovics (T. Hradská), A. Barčák, L. Csandal (V. Úľany), M. Kósa (Vrakúň).

1. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  2. Zase pozeráte do obrazovky? Radí fyzioterapeut aj očný lekár
  3. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  4. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  5. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  6. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  7. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  8. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  9. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 7 191

Členovia OZ Godinov majer pred kaplnkou.

Vrábeľská samospráva plánuje zveľadiť aj okolie pamiatky.

3 h

Mesto chce do škôl kúpiť termobrány. Uchádza sa o dotáciu.

Slovenské hádzanárky dnes v Šali prehrali so Srbskom.

Hádzanárky Slovenska bojujú o postup na MS 2021 v baráži so Srbskom a po prvom dueli v Šali ich šance klesli na minimum. Favoritky dvojzápasu si odniesli víťazstvo v pomere 26:19.