Piatok, 16. apríl, 2021 | Meniny má Dana, DanicaKrížovkyKrížovky

V. liga Juh

V Jarku radosť Veče,

Ohrady dali poltucet
Nový Život - Trstice 1:0 (1:0), 39. T. Mikóczi. Domáci začali zhurta, Jankovič mal dve veľké možnosti, skúšali to Balla i Marič. Až po sérii rohov sa presadil hlavou Mikóczi. Hostia odohrali prvý polčas defenzívne. Do druhého dejstva nastúpili s dvomi novými ofenzívnymi hráčmi, ale napriek tomu za celý zápas netrafili bránu. Obrana Nového Života ich totiž na dostrel nepustila. Vedenie mohli zveľadiť Mészáros, Marič i Balla. R Kútny, 400.
N. ŽIVOT: Mezzei - Kadvaň, Mikóczi, Marič, Tondra, Kiss, Király, Balla, T. Skuby (83. Lelkes), Jankovič, Mészáros. TRSTICE: Fatona - Berényi, Ľ. Sárkány, Puskás, Lukács, A. Juhos (46. Turza), Pint, Csillag, Ivicze, J. Molnár, K. Molnár (46. Somogyi).
Orechová Potôň - Vrakúň 0:3 (0:0), 50. a 53. T. Méhes, 70. M. Kósa. Hral sa nezáživný futbal, najmä prvopolčasový výkon domácich bol sklamaním. O čosi aktívnejší boli hostia, za zmienku stála strela Polláka z 15 m do žrde. Po obrátke sa dvakrát presadil skúsený Méhes, keď dostal výborné lopty do úniku. Korigovať mohol Csiba, ktorý obišiel aj brankára, ale netrafil bránu. A vzápätí prišiel trest, keď Kósa napálil priamy kop z 25 m. Futbalovejší hostia zvíťazili zaslúžene. R Palocsányi, 200.
O. POTôŇ: Šanta - Jakóczi, Andrássy (46. Sátor), Lehota, T. Horváth, Jávorka, P. Nagy, Erös, Csiba, J. Nagy, Bognár (85. Tászli). VRAKÚŇ: Gróf - L. Varga, Tomanovics (73. Katona), Kósa, T. Varga, Fekete, Simcsik, Méhes (82. K. Nagy), Lelkes, Štrbka, Pollák.
Jarok - Šaľa B/Veča 0:1 (0:0), 87. L. Matušica. V súboji nováčikov výkon domácich poznačila nervozita a absencia dvojice Greguš - Ľ. Gála. Hral sa pomerne vyrovnaný zápas. V prvom polčase Tomiša vychytal Uko, na druhej strane mohli skórovať Kertész a Matušica a Jaročania si takmer dali aj vlastenca. Po obrátke bolo menej šancí. Šaľan Búš však trafil brvno. O tom, že sa budú tešiť hostia, sa rozhodlo tri minúty pred koncom, keď sa lopta dostala k Matušicovi, ktorý ju so šťastím posunul do brány. R Šeller, 350.
JAROK: Sahulčík - Bartakovič, Schwarcz, Melo, M. Novák - Klačman (82. Tomiš ml.), M. Gála, Bernáth, E. Novák (70. Miťko) - Bédi, Tomiš st. ŠAĽA B: Uko - Valent, Rácz, Kertész, Zeleňák, Šmida, Mónosi (70. Búš), Simonides (80. Straňák), Ferencei (75. Braun), Špánik, Matušica.
Baloň - Čierna Voda 2:0 (2:0), 3. B. Gaál, 26. Š. Simon. Na gól sa dlho nečakalo - po Borosovej strele dorážal Gaál. Na druhej strane Juraško z priameho kopu roztriasol brvno. Suchý sa pohral s obranou hostí a nabiehajúci Simon zvýšil - 2:0. Ešte do prestávky Boros trafil žrď. Potom sa hral vyrovnaný zápas. V 75. min. Suchý uvoľnil Gaála, jeho strelu vyrazil Jasovský a poradil si aj s dorážkou Lászlóa. Čierna Voda sa do vyloženej šance nedostala. Posledných päť minút sa odohralo v obrovskom lejaku. R Vašš, 400.
BALOŇ: Burián - Suchý, Štefanka, Vida, László, Tóth, Gaál, Gál (46. Miklós), Simon (60. Diószeghy), Boros, Karácsony (70. Z. Vörös). Č. VODA: Jasovský - L. Varjú ml. (46. Z. Molnár), Driapka (46. L. Varjú st.), Czödör, Juraško, J. Molnár, Fekete (75. Tumma), Stojka, Hodúr, Zs. Varjú, Csémy.
Vlčany - Čierny Brod 2:0 (1:0), 44. Cs. Tóth, 58. G. Karvai. V prvom dejstve sa hral prevažne medzišestnástkový futbal. Karvaiovu hlavičku ešte brankár nováčika chytil. Ale pred odchodom do kabín Molnár získal loptu, uvoľnil Tótha a ten z 12 m otvoril skóre. Po obrátke sa hral kvalitný futbal. Nováčik prispel k úrovni zápasu a herne nesklamal. Po samostatnej akcii však Karvai po zemi zvýšil. Dve šance hostí mal R. Mikuš, ale skóre sa nemenilo. R Faltejsek, 300.
VLČANY: Szalai - Práznovský (46. E. Holbík), Halászik, Negyedi, Tóth, Páldy, Takács (46. Ďatko), Izsák, Mészáros, Molnár (62. Ács), Karvai. Č. BROD: Stráňovský - Kondákor, Lieskovský, Halász, Bobor, Mészáros, Renczés (61. Kaprinay), Farkas, Benkovič (58. Nagy), R. Mikuš, Cs. Mikuš.
Ohrady - Horná Potôň 6:0 (2:0), 4. a 45. Z. Novota, 63. a 66. J. Zsákovics, 81. T. Zsákovics, 88. K. Nagy. Rýchle vedenie zabezpečil domácim už v 6. minúte Novota. Potom iniciatívu prevzali hostia, ale okrem brvna nič viac nevyťažili. Ich nádeje pochoval gólom do šatne opäť Novota a v druhom polčase už bolo na ihrisku len jedno mužstvo - domáci nováčik. Za stáleho dažďa mužstvá v závere zápasili aj s ťažkým terénom. R Truhlík, 150.
OHRADY: M. Bugár - Tomcsala (82. A. Bugár), Zsigrai, Novotný, Fekete, I. Bugár, Novota (74. Végh), Sokolík, Hrnčár, T. Zsákovics, J. Zsákovics (59. Nagy). H. POTôŇ: Mrva - Straka (65. Takáč), Tóth, Pinter, Ibolya (60. Rácz), Szabó, Miklós, Horváth, Čmehil, A. Szabó, Cs. Horváth.
Váhovce - Veľké Úľany 1:0 (0:0), 70. T. Marušinec (11 m). V derby sa na úvod sezóny hral kvalitný futbal, viac mali loptu domáci. Marušinec prekopol, dorážka Dubničku sa neujala a strelu Lukáča zblokovali. Na druhej strane Barčák hlavičkoval tesne vedľa z 5 m. Po prestávke najskôr aktívnejšie začali hostia, Čambala ohrozili Csandal a Barčák pálil nad. V 70. min. zrazil Minárik v šestnástke Marušinca, ktorý penaltu premenil - 1:0. Potom sa Váhovce sústredili na udržanie vedenia, čo sa im aj podarilo. R Kasáš, 200.
VÁHOVCE: Čambal - Forgács, Forró, Krivosudský, Adamko - Varga (75. Takáč), R. Lukáč, Tóth, Dubnička - Marušinec, Borš. V. ÚĽANY: Vencel - Nagy, Kováč, Minárik, Černohous, Csandal, Huszár, Sendecký, Hlinický, Barčák, Németh.
Stretnutie Trhová Hradská - Veľký Meder odložili na stredu 22. 8. o 17.00 h. Dôvodom bola prietrž mračien, po ktorej sa ihrisko ocitlo pod vodou, čo uznali rozhodcovia aj súper.