Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

V šlágri skvelé divadlo a radosť Nitričky

FC Nitra - Spartak Trnava 3:2 (1:2)

Góly: 3. Gruber, 53. M. Farkaš, 66. Hesek - 10. Kožuch, 33. Bernáth.
Úvod vyšiel domácim, Janíček v 3. min. vyhral hlavičkový súboj, Grajciar posunul loptu Gruberovi, ktorý zvnútra 16-tky mieril k pravej žrdi - 1:0. Spartakovci, hnaní skvelými fanúšikmi, sa otriasli rýchlo. Kožuch uvoľnil Bernátha, ten mu parádny center posadil priamo na hlavu, Senecký bol proti koncovke Kožucha bez šance. Domáci gólman ale podržal svojich v 21. min., keď Bernáth zobral loptu Tóthovi, no v brejku nepochodil. Po polhodine sa ale Trnava tešila znovu, po osi Pončák - Barčík potvrdil obrat hlavou Bernáth. Prestávka Nitre pomohla, Hesek ešte v šanci mieril nad bránu hlavou, ale z ďalšej akcie v 53. min. už zahrmelo - center Grajciara gólman hostí Kamesch podbehol a M. Farkaš do prázdnej brány pohodlne vyrovnal. Postupne ožívala aj nitrianska časť hľadiska, domáci sa tlačili do útoku a tretí gól prišiel zaslúžene po štandardke Ďatka a hlavičke Heseka.
Rozhodoval Fajčík, ŽK: Hrnčár - Kožuch, Kopúnek, Hruška, Doležaj,
5 648 divákov.
FC: Senecký - Hrnčár (70. Čeman), Tóth, Pa. Farkaš, Ďatko - Grajciar, Gruber, Šimončič, M. Farkaš (61. Kostoláni) - Hesek (86. Babic), Janíček.
Slovo trénera
Pavel Hapal: Hral sa kvalitný zápas, po chybách sme ľahko prišli o vedenie. Postupne sme sa ale vrátili opäť do kvality, prišli aj šance, hráči chceli veľmi otočiť zápas. Ukázali obrovskú vôľu, vyhrali sme zaslúžene.
Okamih zápasu
ozhodne aktívny návrat nitrianskych ultras do hľadiska. Prišli síce až v druhom polčase, nechali sa ale počuť, postupne sa k ním pridal zvyšok nitrianskeho publika. Obrat prišiel s nimi, hráči ďakovali právom, radi by ich videli aj v Dubnici.
Postava zápasu
Ostatné výsledky 3. kola
Slovan - Žilina 2:3 (1:2), 16. Struhár, 62. Slovák - 17. Jež, 42. Štyvar, 70. Porázik. Banská Bystrica - Senec 2:0 (1:0), 31. Vukovič, 52. Seman (11 m). Košice - Dubnica 0:0. Petržalka - Trenčín 3:2 (0:1), 48. Fodrek, 52. Halenár, 82. Guédé - 29. Doubek, 47. Ja-
Program 4. kola
4. 8. o 19.30 h Žilina - Ružomberok, Dubnica - Nitra (P. Šuniar), Trnava - B. Bystrica, Trenčín - Senec, 5. 8. o 17.00 h Artmedia - Slovan, 7. 8. o 17.00 h FC ViOn - Košice (P. Hrčka).
Peter Grajciar proti Trnave ukázal, kde sú jeho možnosti. V nedeľu ho bolo plné ihrisko, prihrával na dva góly svojho mužstva, Grcovmu výkonu chýbala len čerešnička v podobe presného zásahu, od ktorého tiež nebol ďaleko.
SCP Ružomberok - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (0:0)
Góly: 71. a 79. Božok, 74. Novotný.
Pod Čebraďom sa pred zápasom akoby otvorili oblaky, na mokrom trávniku sa hralo vo svižnom tempe. Domáci hrozili prví po štandartke Macka, nováčik odpovedal šancou Kuračku. Súperi si strážili stred poľa, náznaky príležitostí sa rodili iba zriedkavo. V 35. min. z diaľky skúšal pozornosť Peškoviča Bakoš, ktorý sa zastreľoval aj pred prestávkou, gólman hostí ale opäť podržal svoj tím. Po hodine hry sa mohli z gólu tešiť Zlaté Moravce, Ondrejka napasoval center na hlavu Chrena, Hajdúch však bravúrou vytlačil loptu spred čiary. Domácu nespokojnosť s priebehom signalizoval príchod Kucku, ktorý oživil hru. Striedali aj hostia s vidinou oživiť ofenzívu, opak bol ale pravdou. Gól Kukoľa ešte neplatil pre postavenie mimo hry, no potom mala Ruža neuveriteľne silných deväť minút, počas ktorých strelila tri góly. Dobrý výkon hostí dovtedy bol zabudnutý.
Pred 3 413 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: Zošák, Maslo - Černák.
Ján Rosinský: Prvý polčas bol z našej strany solídny, mohli sme aj vyhrávať, aspoň jednu šancu sme na to mali. Po prestávke však postupne prišla nekoncentrovanosť, možno sa prejavila aj únava a súper začal dávať góly.
Z pohľadu hostí boli dva - najskôr hlavičková šanca Chrena a potom striedanie Hözla. Hostia pevne stískali v hrsti bodík, v závere ale chceli všetky tri. Prišlo striedanie, žiaľ, po odchode Hözla pôsobili hostia v strede poľa ako rešeto...
Ako nastúpili
Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, Číž - Ondrejka (83. Balát), Černák, Hözl (70. Gibala), Kuračka, Juska (83. Choma) - Chren.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 962

Adam Dauda v piatok odkorčuľoval bezmála 14 minút v treťom útoku Nitry.

Nebola pravda, že som sa nechcel vrátiť, odkázal šikovný center a po 59 dňoch sa zase zjavil v útoku Nitry.