Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

V Senci udrela Nitra v nadstavenom čase

FC Senec - FC Nitra 0:1 (0:0)

Gól: 90.+ Áč.
Nitrania ako favorit herne vyhoreli do tla. Polhodinu trvalo, kým sa zrodila prvá šanca, Kostoláni v nej zakončoval z ofsajdu, za čo si vyslúžil žltú kartu. Hapalovu nespokojnosť vzápätí signalizovalo preskupenie stredovej formácie. Nepomáhalo ale nič, Nitra myslela viac na zadné vrátka ako ohrozenie súperovej brány. Hneď skraja druhej časti pálil Augustín, Senecký mal čo robiť so skrotením ťažkej lopty. V 53. min. konečne pohrozila aj Nitra, Šimončič uvoľnil Čurgaliho, ten v sklze Heseka, útočník Nitry bol faulovaný, namiesto penalty ale videl žltú kartu... Záver patril prekvapujúco Sencu, Kozára vytlačil zo šance Pa. Farkaš, strele Koiša chýbali centimetre. V 88. min. vyšlo domácim prečíslenie, center Nemčeka napálil Kováč do brvna, lopta sa odrazila na zem, a hoci domáci reklamovali gól, hralo sa ďalej. Rozuzlenie prišlo v štvrtej minúte nadstaveného času, keď center Grajciara tečoval Košút a odrazenú loptu poslal do bránky Áč - 0:1!
Pred 1 224 divákmi rozhodoval Tomčík, ŽK: Gábriš, Kozár - Kostoláni, Hesek. ŠTEVO KORMAN, Senec

Slovo trénera: Pavel Hapal: Začali sme aktívnejšie, no hra dopredu nám viazne. Posledných 20 minút patrilo domácim, šťastie sa ale priklonilo k nám. Zápas mal kvalitu, no bol veľmi nervózny, máme čo zlepšovať. Som spokojný s výsledkom.

Okamih zápasu: Ako sa chytajú ryby, ukázali Nitrania v nastavenom čase - Grajciar zužitkoval únik po pravej strane na vydarený center, lopta sa od Košúta odrazila k Áčovi, ktorý ju s prehľadom napálil do sita. Jediná strela medzi žrde vyniesla Nitre tri body.

Postava zápasu: Obrovské penzum práce odviedol v defenzíve Pavol Farkaš.
V hlavičkových súbojoch s domácimi útočníkmi kraľoval, darila sa mu aj rozohrávka. Blízko bol aj ku gólu, po rohu ale dlháň nitrianskej obrany zamieril hlavou nepresne.

Ako nastúpili: Senecký
Janíček Tóth Pa. Farkaš Ďatko
Grajciar Gruber Šimončič Kostoláni(70. Áč)
Hesek(83. Košút) Čurgali(57. M. Farkaš)

FC ViOn Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 1:0 (1:0)
Gól: 41. Černák.
Domáci zvolili fyzicky náročný spôsob boja, začali útočne, už v 1. min. pálil Gibala. Ďalší závar pripravil Greguška, po následnom rohu hlavičkoval v šanci nad bránu hostí Klabal. Slovan kontroval v 17. min., na jedovku Kubalu bol ale Peškovič pripravený a nepochodil ani Masaryk. Prvého gólu v najvyššej súťaži sa Zlaté Moravce dočkali pred prestávkou, po rohu Gregušku Černák, hoci aj otočený chrbtom k bráne, poslal loptu hlavou k opačnej žrdi - 1:0. Po obrátke hostia ožívali, blízko k vyrovnaniu boli v 63. min. po štandartke Kubalu, Peškoviča ale Slovák a po ňom ani Masaryk neprekonali. Vzápätí pálil Poljaček do pravej žrde domácej bránky. Očakávaný záverečný nápor favorita potom ale nováčik ustál vo veľkom štýle. Slovan totiž do šance nepustil, bližšie ku gólovej radosti boli naopak domáci Choma, Greguška a Juska, no bez efektu a Chrenov zásah neplatil pre ofsajd.
Pred 3 645 divákmi rozhodoval Samotný, ŽK: Juska - Mojský, Kubala, Hanek.

Slovo trénera: Ján Rosinský: Slovan bol veľmi zdatný súper, jeho straty v obrane ale boli citeľné, uľahčili nám situáciu. Chlieb sa lámal v prvom polčase, o jeden gól sme boli lepší. Vážim si výkon mojich hráčov aj kultúru v hľadisku.

Okamih zápasu: O pekné momenty nebola v nedeľu núdza, viac ich ponúkli domáci futbalisti. Zlaté Moravce mohli vyhrať aj výraznejšie, škoda najmä úniku Jusku, ktorý v 16-tke namiesto koncovky volil prihrávku Chrenovi. Hoci padol gól, neplatil pre ofsajd.

Postava zápasu: Roman Greguška bol hybnou pákou aj hnacím motorom FC ViOnu. Gól padol práve po jeho rohu, najskúsenejší hráč určoval zápasové tempo podľa potreby. A keď sa dopredu rozbehol on, obrana súpera bila vždy na poplach.

Ako nastúpili: Peškovič
Pavlenda Greguška Klabal Číž
Ondrejka( 46. Chren) Černák Hözl(82. Choma) Kuračka Juska

Gibala(68. Pe. Farkaš)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Do základných škôl testovanie nepustíme, avizuje nitrianska radnica

Už dnes je isté, že odberné miesta v Nitre nebudú kopírovať miestnosti z volebných okrskov.