III. LIGA

Dobojované, Neded svoj osud nepozná.

V. Ludince - Neded 5:0 (3:0)
Góly: 12. Cziria (11 m), 25. Porubský, 32. Šátek, 52. vlastný, 79. Snop.
V dôležitom zápase hrali domáci ľahko a výborne kombinovali. Hralo sa prevažne na polovici hostí, no a v 12. min. Cziria poslal svojich do vedenia, keď premenil pokutový kop. Ludinčania neprestali zvyšovať obrátky a hostia miestami nevedeli, kam skočiť. V 25. min presne namieril Porubský a získal domácim dvojgólové vedenie. Po góle Šáteka na 3:0 bolo jasné, že body ostanú doma. Do šatní sa tak odchádzalo za jasného vedenia domáceho celku. V druhej polovici hrali Ludince opäť s chuťou, a v 52. min. padol aj štvrtý gól, ktorý ale šiel na vrub hosťujúcej obrany. O takmer polhodinu sa presadil aj striedajúci Snop a urobil tak definitívnu bodku za stretnutím. Víťazstvo domáceho kolektívu bolo úplne zaslúžené. Po sezóne na lavičke Nededu po dohode skončil tréner Kečkéš.
Rozhodoval Kukan, ŽK: Černý - Heriban, Nádaský, 300 divákov.
DRUŽSTEVNÍK: Varga - Balog, Cziria, Černý, R. Ambrus (61. Konda), Porubský (70. Snop), M. Ambrus, Maďar (77. Bosák), Kasana, Šátek, Dulai. Tréner F. Urban. FC: Dobiáš - Valent (46. Pál, 85. Sarközi), Györi, Heriban, Nádaský (46. Planko), Balabáš, Ambrus, Kovács, Konc, Kalmár, Vlčan. Tréner L. Kečkéš. ĽUBOŠ RÁC
Štúrovo - Šamorín 3:2 (1:0)
Góly: 32. Kovács, 68. a 70. Smatana - 88. a 90+. Öszi.
V existenčnom zápase začali domáci s veľkým elánom, no aj hostia dávali patrične najavo, že do Štúrova neprišli na výlet. Domáci šli do vedenia v 32. min., keď Kovács z hranice šestnástky trafil halfvolejom horný kút hosťujúcej brány. Na začiatku druhého dejstva hostia pritlačili a domáca obrana musela odvracať dve gólové strely. V 62. min. na druhej strane unikol Tárnyik, obišiel aj brankára, ale jeho strela trafila obrancu. Potom prišli veľké chvíle Smatanu, ktorý v priebehu dvoch minút rozhodol o víťazstve domácich. V 68. min. dokopol do siete brankárom vyrazenú strelu a v 70. min. sa po rohu pekne uvoľnil a z ťažkého uhla trafil presne opačný horný roh. Zdalo sa, že je rozhodnuté, ale Šamorínčania v samom závere znížili až na rozdiel jediného gólu, no naviac im už nezostal čas. Po stretnutí mohli domáci hráči oslavovať spolu s divákmi záchranu v súťaži.
R Poruban, ŽK: Ferencz, 350 divákov.
JCP: Németh - Varga, Urbán, Smatana (72. Dobai), Mišicák, Gavroň, Tárnyik, Kianek, Molnár, Kovács (83. Kelkó), Petráš (58. Tácsik). Tréner B. Toběrny. ŠTK: Jendrei - Méry, Vodička, Ambrus (46. Kovács), Almási - Molnár, Pinte, Végh, Gyurász (68. Szerencsés) - Szerda, Ferencz (46. Öszi). Tréner A. Pinte. JÁN ORAVEC
Galanta - Moravany 1:0 (0:0)
Góly: 85. Špánik (11 m).
V príjemnom počasí sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami s minimom šancí na oboch stranách. Domáci boli v poli aktívnejší, hostia pozorne bránili a vyrážali do rýchlych brejkov. V 17. min. po úniku Mačicu tesne minul Grežovu svätyňu Fehér. Na opačnej strane v 32. min. neuspel zoči-voči brankárovi Šálkovi Kirka. Aj v druhom polčase na ihrisku dominovali defenzívy, v útoku bolo veľa nepresností. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel päť minút pred záverečným hvizdom, keď bol v pokutovom území faulovaný striedajúci Harsányi a penaltu bezpečne premenil Špánik. V závere si už umnou hrou Galanta ustrážila cenný
triumf.
Rozhodoval Kasznár, bez kariet, 160 divákov.
SLOVAN: Šálka - Kopčan, Červenka, Lošonský, Blaško, Eliáš, Schmidt (66. Lenivý), Fehér (82. Harsányi), Špánik, Varga (37. Vaňo), Mačica.
JÁN FRANCISCI
Led. Rovne - Topoľčany 0:1 (0:1)
Gól: 15. Mrázik.
Domáci začali lepšie, v 3. min Mišík mieril vedľa a Mišún strieľal slabo. Hostí dostal do vedenia v 15. min Mrázik. Sklári mali naďalej prevahu, lenže šance Dorotčina, Mišúna, Bagina a Václavíka gólom neskončili. Druhý polčas mal podobný priebeh. Mišík prestrelil Buzayovu bránu a Dorotčin hlavičkoval vedľa. Na druhej strane Jančekovu šancu zmaril Minarech. Buzay vyrazil bombu Bagina aj priamy kop Václavíka. O chvíľu stroskotal na gólmanovi hostí aj Dorotčin. V závere mali hostia dve veľmi dobré príležitosti, ktoré nevyužili.
Rozhodoval F. Farkaš, 150 divákov, bez ŽK.
TOPVAR: Buzay - Drienovský, Ondrka, Železník (46. Schwarz), Teplanský, Bačík, Jakubička (75. Mikuláš), Janček, Candrák, Mrázik, Lovička (85. Goga). Tréner P. Jančovič. STANISLAV DETKO
J. Bohunice - Gabčíkovo 3:2 (2:1)
Góly: 18. Pecko, 45. Paštiak, 71. Mikláš - 13. Kováč, 85. Varga.
Prvý polčas bol herne v réžii domáceho klubu. Už v 2. min minul Gerši gólovú nahrávku v päťke. Vzápätí Jakáb nastrelil brankára. Ten istý hráč po rohu poslal loptu tesne nad bránu. V 13. min sa hostia dostali do brejku a otvorili skóre stretnutia. O päť minút neskôr po rohu a hlaviške Guniša dorážal do siete Pecko - 1:1. V 27. min sa v samostatnej akcii nedostal k úspešnému ukončeniu Kováč. Domáci strelili gól do šatne po skrumáži pred bránou. V druhom polčase sa hra vyrovnala, šance sa striedali na oboch stranách. V 67. min Boháčik poslal loptu tesne nad brvno. O štyri minúty neskôr po Geršiho prihrávke Mikláš strelil tretí gól svojho tímu. V 85. min hostia znížili z ďalšieho rýchleho protiútoku.
Rozhodoval Marinčák, ŽK: Schmidt, Maška, Mikláš, 100 divákov.
TJ: Izsmán - Soós, Végh, Hegedüs (76. Csicsay), Milan, Kvačkaj, Varga, Kováč, Méry, Kozmer, Nagy. Tréner T. Szaban. - mb -
Myjava - Nové Zámky 0:0
Domáci odohrali s kvalitným súperom veľmi dobré stretnutie. Vzájomný súboj možno označiť ako duel nepremenených gólových príležitosti - najmä zo strany domácich, pretože hostia ich toľko až nemali. Na oboch stranách sa v dobrom svetle predstavili obrany, brankári nemali veľa roboty, aby ukázali svoje umenie. Preto ani neprekvapuje, že sa nakoniec zrodil bezgólový výsledok. Počas celého stretnutia mali však navrch domáci, oba kolektívy zachránila od gólu žrď. S konečnou deľbou bodov boli spokojní hostia, nie však domáci hráči.
Rozhodoval Darnady, ŽK: Peknik, Šebík, Hlavačka, Šimunek, 150 divákov.
FKM: Szapu - Fehervári, Piskla, Guldán, Mazuch, Šebík, Pešek (65. Šimunek), Dang Van, Čaplák, Ďurický (89. Kling), Hlavačka. Tréner V. Polák.
Milan Vrána
Dubnica B - Partizánske 5:1 (2:0), 51. a 71. Hanuščák, 14. Ondráš, 24. Lendvay, 53. Palasiewicz - 64. Stuparič.
Bánovce - Domaniža 1:0 (0:0), 65. T. Zita.
10. Domaniža 30 12 1 17 34:48 37 (-8)
11. Led. Rovne 30 10 5 15 28:43 35 (-10)
12. Myjava 30 10 4 16 33:47 34 (-11)
13. V. Ludince 30 9 6 15 37:46 33 (-12)
14. Štúrovo 30 8 8 14 37:51 32 (-13)
15. Neded 30 10 2 18 33:60 32 (-13)
16. Bánovce 30 8 4 18 26:41 28 (-17)

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?