ej prezentácia zaujala v medzinárodnom hlasovaní cez internet. Ako nás informovala Henrieta Martincová z Obchodnej akadémie v Nitre, prvé projektové stretnutie v Edinburgu sa konalo ešte v októbri 2006, kedy sa zástupcovia zúčastnených škôl z Nórska, Poľska, Škótska, Turecka, Talianska a Slovenska dohodli na spoločnom postupe a realizácii projektu. V nasledujúcom období študenti zbierali informácie o osobnostiach z oblasti histórie, vedy, kultúry, politiky, ale aj každodenného života, ktoré sa rozhodli prezentovať. „Do projektu sa zapojila aj Obchodná akadémia v Nitre a v celoškolských voľbách zvíťazili dve práce, ktoré postúpili do medzinárodného kola. Ich autorkami boli tretiačka Anna Chudá s prezentáciou o Jozefovi Krónerovi a druháčka Veronika Brathová s prácou o Davidovi Steinbrunerovi. Po predvedení prezentácií hlasovali študenti o hrdinoch z iných krajín prostredníctvom internetu,“ uviedla Martincová.
Elektronické prezentácie boli spracované v angličtine, ktorá bola komunikačným jazykom. Víťazi dostali príležitosť prezentovať svoje práce na projektovom stretnutí v Gdyni. Výsledkom kultúrnej výmeny bolo obohatenie o nové poznatky, zážitky a priateľstvá.
Celý projekt realizovaný v rámci projektu Sokrates s podporou Európskej únie dopĺňalo množstvo sprievodných akcií: vytvorenie školskej webovej stránky v anglickom jazyku, vydanie spoločného spravodaja všetkých zúčastnených krajín, diskusné fórum na internete, súťaž o najlepší grafický návrh loga školy či vytvorenie posteru.
„V súčasnosti študenti pracujú na prezentácii Slovensko očami študentov, ktorá sa bude odlišovať od príručiek cestovných kancelárií. Ak nám budú schválené finančné prostriedky aj na budúci rok, práce budú prezentované na ďalšom plánovanom projektovom stretnutí v nórskom Trondheime,“ hovorí Henrieta Martincová.
Autor: - d -