ČFK je už treťoligový, dvakrát sa nehralo

IV. liga Juhovýchod

ČFK je už treťoligový,
dvakrát sa nehralo
ČFK Nitra - Tešedíkovo 4:1 (2:1), 22. M. Ďuriš, 32. J. Škreňo, 48. T. Šelmeci (11 m), 49. L. Nagy - 16. J. Bujko. Šláger kola sa hral za stáleho dažďa. Aktívnejšie začali hostia, ktorí otvorili skóre po chybe v domácej obrane. Nitrania potom prebrali iniciatívu, čoho výsledkom bol najprv Ďurišov gól z priameho kopu a o chvíľu nato Škreňova presná hlavička. Krátko po prestávke penaltu za ruku rutinérsky premenil Šelmeci. Hneď po rozohratí zakončil pekný prienik Nagy. ČFK Nitra sa už teší na účinkovanie v III. lige. R P. Kováč, 600.
ČFK: N. Borčin - Szusztor, Horňák, Škreňo, Maga, Šelmeci, Ďuriš, Nagy, T. Čas (79. Machalík), R. Borčin, Serenčéš (57. Núdzny). ŠK: Petrušek - Zilizi (16. Bende), Valášik, Szarka, Zuzula, Szabo, Bujko, Mada (81. Góra), Czanik (58. Udvaros), Nagy, R. Chrenko.
Poľnohospodár Močenok - Tekovské Lužany 5:1 (3:0), 5. J. Molnár, 15., 35. a 85. P. Koňan, 52. J. Ďuriš - 76. P. Kósa. Močenčania sa nenechali znechutiť hustým dažďom, kvôli ktorému musel byť zápas v prvom polčase na niekoľko minút prerušený. Od začiatku bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku, jedinou neznámou bola výška konečného skóre. To sa nakoniec zastavilo na čísle päť. Najkrajší gól padol v 52. min, keď Glofák vysunul kolmicou Molnára, ten zacentroval a Ďuriš už vedel, kam s loptou. Čestný úspech hostí zaznamenal z ojedinelej akcie Kósa. R Tomčík, 120.
MOČENOK: Malík (87. Kollár) - Soroka, Packa, Zeleňák, Lacko, Glofák, J. Molnár, Judák (53. Prvák), Ďuriš (64. J. Straňák), Koňan, Špendla. T. LUŽANY: Szívos - Komáromi, Hliva, Kaminský, Bajúz, Štrúbel, Kollár, Bielik, Banda, Kósa, Szöcs.
Kolárovo - Horná Kráľová 2:0 (2:0), 18. I. Csillag, 44. Zs. Máté. Od úvodu boli aktívnejší domáci. V 18. min nachytala Csillagova strela Kokeša na hruškách - 1:0. Posledná minúta prvého dejstva priniesla domácim dvojgólové vedenie, keď sa po rohovom kope presadil Máté, tiesnený troma obrancami. V 65. min ušiel Kürti, bol však faulovaný v pokutovom území. Za následné protesty uvidel Kokeš červenú kartu. Medzi žrde sa postavil Bobula, no Csillag z bieleho bodu mieril do žrde. Do konca duelu sa už potom nič vážne nestalo. R Kasáš, 200.
KOLÁROVO: Molnár - Záhorec, Máté, Kis, Jozefík, K. Németh ml. Csillag, Országh, Forró, K. Németh st., Kürti (80. Mátyus). TIBI: R. Kokeš - Frkala (71. Bilo), Bobula, Psota (81. Velčický), Gyárfás, Sedlák, Új, Kollár, Šípka, L. Kokeš, Slamka.
Topoľníky - Imeľ 6:0 (2:0), 2. I. Mandák, 10. M. Méhes, 50. a 72. P. Peciar (oba z 11 m), 65. E. Dohorák, 68. L. Nagy. Podobne ako v Močenku, ani tu nebolo o víťazovi pochýb. Do prestávky sa Imeľania ako-tak držali, no po zmene strán ich hráči Topoľníkov rozobrali do poslednej súčiastky. V niektorých fázach hostia nevedeli, kam skôr skočiť. Nakoniec si domov odniesli slušný „nákup“ a to poltucet gólov v ich sieti. R Lauko, 250.
TOPOĽNÍKY: Várady - Varga (80. I. Balogh), P. Balogh, Méhes, Tóth, Peciar, Nagy (86. Negyedi), Mandák, Dohorák, Orbán, Bombicz (83. Hacsik). IMEĽ: G. Slávik - T. Slávik, Orosi, T. Kovács (82. Tárnok), V. Hübsch, Zemánek, M. Lovász, J. Lovász, Haris, Balogh (69. Čeh), R. Kováč (66. Barta).
Komárno - Palárikovo 1:5 (0:2), 60. Z. Kršteňanský - 8. a 61. P. Bujna, 39. M. Hoppan, 73. M. Svýba, 86. M. Gendiar. Domáci sa snažili nakopávanými loptami prekvapiť obranu hostí, no tá bola pozorná. Palárikovčania, hrajúci na brejky, boli v útoku efektívnejší a do šatní išli s dvojgólovým náskokom. Po prestávke sa Komárnu podarilo znížiť zásluhou Kršteňanského, potom však hostitelia kondične odišli a v konečnom účtovaní utrpeli vysokú prehru. R Krivošík, 100.
KFC: A. Kosťukevič - Slovák, Bazinský, Zlatohlávek, Barvulský, Kürti, Sklenář, Cvik, V. Kosťukevič, Kršteňanský, Viderman (80. Brúder). OTJ: Chovanec (84. Smreček) - Nagy, Procházka, Kobora, Fiala (65. Zálešák), Židuliak, Gendiar, Matúš, Bujna, Svýba, Hoppan (80. Mach).
Pata - Vieska 4:1 (3:1), 30. a 90. (11 m) M. Hindák, 4. T. Dvorský, 35. O. Barčák - 7. J. Csepi. Domáci mali raketový úvod a už v úvode ich poslal do vedenia Dvorský. Na druhej strane hostia odpovedali z priameho kopu. Prvý polčas mala Pata prevahu, čo sa prejavilo aj na skóre. Po polhodine prekonal Mikócziho po krásnom sóle Hindák a na 3:1 zvýšil Barčák. Po zmene strán sa hra vyrovnala, šance Viesky však zlikvidoval výborný brankár Práznovský. Záverečné slovo mal z penalty najlepší hráč zápasu kanonier Hindák. R Poništ, 250.
PATA: Mi. Práznovský - Matušica (84. Valko), Pilo, B. Práznovský, Barčák (90. Balog), Moravčík, Dvorský, Herák, Súkenník (72. Halenár), Hindák, Majka. VIESKA: Mikóczi - Domonkos (78. At. Balogh), Koczó, Jány, Audi (54. Németh), Ar. Balogh, Író (67. Csonka), A. Molnár, Miklós, Gabriel, Csepi.
Šahy - ViOn B/Volkovce - nehralo sa pre nespôsobilý terén, termín zápasu určí ŠTK.
Sládkovičovo - Hurbanovo nehrali pre nespôsobilý terén, zápas odložili na stredu 13. 6. o 17.30 h.
10. Hurbanovo 28 12 4 12 43:50 40 (-2)
11. Sládkovičovo 28 11 1 16 51:51 34 (-8)
12. Imeľ 29 10 4 15 52:73 34 (-8)
13. Komárno 29 10 3 16 37:51 33 (-12)
14. H. Kráľová 29 7 6 16 40:62 27 (-15)
15. Poľ. Močenok 29 7 6 16 32:59 27 (-18)
16. T. Lužany 29 4 0 25 22:111 12 (-30)
Najlepší strelci: 22 - P. Peciar (ČFK, Topoľníky), 21 - M. Hindák (Pata), 20 - K. Bogyai (Vieska), 18 - G. Nagy (Sládkovičovo), 17 - J. Lovász (Imeľ), M. Tóth (ČFK, Topoľníky), J. Csepi (Vieska), 14 - T. Dvorský (Pata), 13 - M. Hoppan (Palárikovo), P. Koňan (Poľ. Močenok), 12 - M. Petráš (Šahy), M. Csémi (Vieska). JÁN BÉDI, šh, jd

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Výsledky skríningu.

Mesto pracuje na tom, aby bol v Nitre dostatočný počet mobilných odberných miest počas celého týždňa.