Galanta uspela v Bánovciach, Štúrovo sa odlepilo z dna

Topoľčany - Nové Zámky 4:0 (1:0), Štúrovo - Neded 4:1

Topoľčany - Nové Zámky 4:0 (1:0)
Góly: 1. Krajčík, 49. a 61. Pavlovič, 52. Drienovský.
Už po pár sekundách centroval Matušík, brankár hostí len vyrazil a nekrytý Krajčík sa tešil z gólu - 1:0. Potom sa hra vyrovnala a odvíjala sa prevažne len medzi šestnástkami. V 49. min. dvojica hosťujúcich obrancov neubránila Pavloviča, ktorý pohodlne zvýšil. Ubehli iba tri minúty a po rohu sa gólu dočkal aj Drienovský. V 55. min. mohol štvrtý gól pridať Ondrka, ale Szapu zázračne kryl. Vyšlo to však opäť Pavlovičovi po peknej strele. Hostia hrozili sporadicky, čestný úspech mohol zaznamenať Kovács, ale sám pred Mikulášom netrafil loptu. Gól na kopačke mal aj Mazúch, Mikuláš však vytiahol vynikajúci zákrok. Topoľčany za výkon v druhom polčase zaslúžene vyhrali.
Rozhodoval Vörös, ŽK: Drienovský, Schwarz - Fehervári, Šebík, Močkor, 274 divákov.
MFK TOPVAR: Mikuláš - Čuhák, Bačík (63. Schwarz), Ondrka, Drienovský - Krajčík (78. Jakubička), Moravčík, Candrák, Mrázik - Matušík, Pavlovič (73. Janček). Tréner P. Jančovič. FKM: Szapu - Fehervári, Čaplák, Zsák, Piskla, Šebík (60. Kovács), Močkor, Dang Van (24. Ešek), Mazúch, Ďurický, Hlavačka (46. Šimunek). Tréner J. Chovanec. JAROSLAV ŠUPA
Štúrovo - Neded 4:1 (2:1)
Góly: 17. vlastný (Györi), 35. Molnár, 52. Tárnyik, 90. Petráš - 24. Konc.
Domáci, ktorí museli bodovať naplno, začali s veľkým elánom, ale nervózne a kŕčovito. Uvoľnene hrajúci hostia mohli ísť do vedenia už v 2. min., ale Konc trafil iba žrď. Udrelo na opačnej strane, keď Kianekov roh k bližšej žrdi nešťastne tečoval stopér hostí Györi do vlastnej siete. Štúrovčanov gól povzbudil, hostia im však dobre kontrovali a z trestného kopu Konc vyrovnal. V závere polčasu sa šťastena usmiala na domácich, keď Kovács vysunul mladého Molnára, ktorý trafil presne. Chlieb sa lámal v úvode druhého dejstva. V 52. min. si na dlhú krížnu prihrávku nabehol Tárnyik, obišiel aj brankára a do prázdnej brány zvýšil na 3:1. Aj keď hostia do poslednej minúty zbrane nezložili, Štúrovčania dokázali po najkrajšej akcii zápasu výsledok ešte prikrášliť zásluhou Petráša.
Rozhodoval Otiepka, ŽK: Urbán, Kovács, Gavroň - Györi, 150 divákov.
JUHCELPAP: Németh - Varga, Urbán, Dobai, Gavroň, Mišicák, Kianek, Tárnyik, Molnár (89. Kelkó), Kovács (80. Ármai), Petráš (90.+ Hevesi). Tréner B. Toběrny. FC: Dobiáš - Valent, Györi, Heriban, Nádaský, Ballabás (85. Plankó), Kovács, Ambrus (63. Pál), Konc, Kalmár, Vlčan. Tréner L. Kečkéš.
JÁN ORAVEC
Dubnica B - Gabčíkovo 2:1 (0:1)
Góly: 64. Novák, 80. Sokol - 22. Kozmér.
V dobrom zápase sa striedali útoky na oboch stranách. Najskôr po narážačke s Matejovom osamotený Dopirák neuspel a Csicsay hlavičkoval zblízka nad. V 22. min. po úniku Méryho dostal hostí do vedenia Kozmér. Nasledovali šance domácich, no Palasiewicz nedal, Jánošík z päťky prestrelil a najväčšiu šancu nevyužil v 35. min Hanuščák, keď hlavou poslal loptu tesne vedľa. Kiačikova bomba v 48. min skončila na brvne a Matejovou strelu zblízka v 58. min vyrazil Izsmán. Sokol v 62. min prestrelil, ale o dve minúty Novák z 20 metrov trafil šibenicu - 1:1. Dubničania išli za víťazstvom a v 80. min Sokol po Kiačikovej prihrávke dal druhý gól. Najväčšiu šancu hostí na vyrovnanie zahodil v 86. min Kováč, ktorý prehlavičkoval bránu.
Rozhodoval F. Farkaš, 150 divákov, bez ŽK.
TJ: Izsmán - Soós, Kiss (46. Bajak), Liskay, Milan, Csicsay, Illes, Kvačkaj, Méry (77. Kováč), Kozmér, Nagy. Tréner T. Szaban. ALEXANDER BAKOŠ
Bánovce - Galanta 0:2 (0:1)
Góly: 14. L. Varga, 90+. Fehér.
Prvú šancu si vypracovali hostia, keď Mačica prešiel cez troch obrancov, ale Igaz bol pozorný. Pohrozili aj domáci, ale obrana Galanty stála na pevných nohách. V 14. min. sa však hosťujúci L. Varga nemýlil - 0:1. Na druhej strane Kolieska mieril vysoko nad. V 39. min. sa vyznamenal opäť hosťujúci Šálka, ktorý vyrazil strelu spod brvna. V 65. min. šli hostia do prečíslenia, ale zakročil Igaz. Už o minútu mohol vyrovnať Slovák, trafil však iba žrď a Filin už loptu nezachytil. V 75. min. mohol vyrovnať Jamrich, ale pošmykol sa. V nadstavenom čase išiel domácim do útoku pomôcť aj brankár Marek Igaz, hostia to však využili a z polovice ihriska sa presadil Fehér.
Rozhodoval Frič, ŽK: Božik, Filin - Mačica, Obložinský, Lenivý, ČK: 62. Raffay, 250 divákov.
SLOVAN: Šálka - Eliáš, Červenka, Lošonský, Laško, Obložinský, Lenivý, Vaňo, Harsányi (90. Fehér), L. Varga, Mačica. Tréner M. Novotný.
DUŠAN MÁŠIK
Led. Rovne - Šamorín 2:1 (1:1)
Góly: 27. Bagin, 70. Mišún - 11. Öszi.
Hostia začali lepšie, Ösziho strelu v 7. min Minarech ešte vyrazil, no o štyri minúty po rohu už na jeho strelu nestačil - 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, čo sa im podarilo, keď po Martinkovej prihrávke Bagin prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. O chvíľu Minarech vychytal Pinteho v dobrej šanci. V 47. min sa nechal zbytočne vylúčiť domáci Kadlec a Minarech sklárov dvakrát podržal pri šanciach Ösziho a Molnára. Na druhej strane Václavíkovu strelu vyrazil Pörsök, ale v 70. min po jeho prihrávke Mišún dostal domácich do vedenia 2:1. Rovňania dreli až do úmoru a zaslúženú výhru odmenili diváci potleskom.
Rozhodoval Formel, ŽK: Martinka, J. Šebo, Šatka, ČK: 47. Kadlec, 200 divákov.
ŠTK: Pörsök - Végh, Ambrus, Vodička, Méry, Gyurász, Pinte, Molnár (65. Szerencsés), Almasi, Soós, Öszi. Tréner A. Pinte. STANISLAV DETKO
V. Ludince - Moravany 1:2 (1:1)
Góly: 45. Cziria - 24. Varga, 59. Zajac.
Moravany prišli so zabezpečenou obranou a už v 5. min. Glos pálil do konštrukcie domácej brány. V 24. min. pekne trafil z priameho voľného kopu Varga - 0:1. V ďalšom priebehu ožili aj domáci, ale z niekoľkých štandardných situácií a rohov gól nevyťažili. Prišla však 45. min. zápasu, keď z rohu šestnástky zahrával priamy kop Cziria. Loptu pred Grežom nikto netečoval a tá si našla cestu za jeho chrbát - 1:1. Po obrátke sa hralo prevažne medzi 16-tkami, no v 54. min. mohli domáci vyhrávať, ale Grežo Kasanovu bombu vari z 25 m vyrazil. O päť minút bolo ale všetko inak. Zajac unikol domácej obrane a spoza šestnástky naklonil misky váh na stranu Moravian. Domáci sa potom snažili vyrovnať, hostia však boli v obrannej fáze pozorní.
R Žákech, ŽK: R. Ambrus, Kasana, Mužík, Maďar - Varga, Talajka, Havrlend, 200 divákov.
TJ: Varga - Balog, M. Ambrus, Cziria, Balko, Kasana, Maďar, R. Ambrus (60. M. Gonda), Mužík (82. Snop), Dulai, Šátek. Tréner F. Urban.
J. Bohunice - Domaniža 3:0 (2:0), 3. Paštiak, 32. Mikláš (11 m), 74. Boháčik. Myjava - Partizánske 3:0 (2:0), 8. a 68. Červienka, 35. Viselka.
1. Topoľčany 28 18 4 6 56:24 58 (+16)
2. Moravany 28 15 9 4 52:25 54 (+12)
3. J. Bohunice 28 14 8 6 46:22 50 (+8)
4. Dubnica B 28 12 8 8 39:25 44 (+2)
5. Šamorín 28 13 5 10 36:34 44 (+2)
6. Gabčíkovo 28 11 8 9 35:34 41 (-1)
7. Galanta 28 10 10 8 34:25 40 (-2)
8. Partizánske 28 12 3 13 42:43 39 (-3)