Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Líder sa odpútal, Močenok prekvapil

IV. liga Juhovýchod: Hurbanovo - Palárikovo 3:1 (2:0), 41. K. Pšenák, 45. J. Pajtinka (11 m), 83. Š. Gelle - 52. M. Tomiš.

Líder sa odpútal,
Močenok prekvapil
Hurbanovo - Palárikovo 3:1 (2:0), 41. K. Pšenák, 45. J. Pajtinka (11 m), 83. Š. Gelle - 52. M. Tomiš. Hral sa zaujímavý futbal hore-dolu. Domáci miernu prevahu zúročili pred prestávkou na strelenie dvoch gólov, keď najprv skóroval Pšenák a potom penaltu premenil Pajtinka. Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom a kontaktný gól zaknihoval Tomiš, ktorý nádhernou strelou z 25 m vymietol šibenicu domácej svätyne. Gólový účet uzavrel dorážkou Gelle. R Lerint, 600.
MŠK: Gedaj (71. Daniš) - Kmeť, Pajtinka (88. M. Bičan), Mayer, Kraslan - Tárnok (87. Kurák), R. Vozárik, Dudáš, Gelle - Pšenák, Illon. OTJ: Chovanec - Silvoň (46. Strecsko), Procházka, Tomiš, Kobora, Židuliak, Gendiar, Bujna (88. Horník), Svýba, Hoppan (88. Zálešák), Matúš.
Sládkovičovo - ČFK Nitra 0:2 (0:1), 39. R. Borčin, 63. T. Šelmeci. Od úvodu sa hral obojstranne bojovný duel, v ktorom sa šance rodili len ťažko. V 39. min neudržal Maglocký loptu a pozorný Borčin už vedel, čo s ňou. Po obrátke sa hral futbal vyššej kvality so snahou domácich o vyrovnanie. Hlavičla Šelemciho po rohovom kope však znamenala poistku pre ČFK. Ani záverečný tlak Slavoja nepriniesol gól v Borčinovej sieti, Nitrania zvýšili svoj náskok na čele. R Linet, 150.
SLAVOJ: Maglocký - Chudík, L. Nagy, Karol, Mochnáľ, Józsa, Varkonda (84. Štefaník), Horváth (70. Štrbo), Sabatovič, Krull, G. Nagy. ČFK: N. Borčin - Szusztor, Horňák, Škreňo, Maga, Šelmeci, Ďuriš, Nagy, Gardian, R. Borčin, Serenčéš (72. Machalík, 89. Núdzny).
Imeľ - Komárno 3:1 (1:1), 17. a 64. L. Haris, 61. J. Lovász - 41. M. Bazinský. V derby zápase sa hostia z Komárna, podobne ako domáci, prezentovali svižnou a kombinačnou. Skóre otvoril Haris, ktorý sa v 16-tke pekne zbavil obrancu, v 41. min mu však kontroval Bazinský. O výsledku nakoniec rozhodli dva zlepené góly Imeľanov v druhom polčase v rozpätí troch minút. Najskôr J. Lovász zužitkoval vysunutie od M. Lovásza, potom pridal svoj druhý gól Haris. R Barcík, 250.
IMEĽ: Gombár - M. Hübsch, T. Slávik (84. Barta), V. Hübsch, R. Kováč (60. Čeh), M. Lovász, J. Lovász, Zemánek, T. Kovács, Haris (69. Polgár), Balogh. KFC: Herko - Barvulský (30. A. Kosťukevič), Bazinský, Kürti, Sklenář, Kökényesi, V. Kosťukevič, Zlatohlávek, Kršteňanský, Slovák, Szabo.
Vieska - Topoľníky 2:2 (1:2), 12. A. Bodrogi, 58. J. Csepi - 36. M. Tóth, 43. K. Varga. Hráči Topoľníkov zaskočili domácich svojou aktivitou a útočnou snahou. Paradoxne však inkasovali, keď Bodrogi oklamal Váradyho. Snaha hostí bola korunovaná ešte do prestávky, keď dvomi gólmi otočili zápas. V druhom dejstve sa hra i skóre vyrovnali, potom sa už iba dohrávalo. Vieska doma stratila dôležité dva body v boji o postup. R Kvaššay, 700.
VIESKA: Mikóczi - Domonkos, Koczó, Jány, Audi, Bodrogi, Író (46. Németh), P. Molnár, Miklós (46. A. Molnár), Bogyai, Csepi. TOPOĽNÍKY: Várady - Varga, P. Balogh, Méhes, Tóth, Hacsik (75. Negyedi), Nagy, Mandák, Dohorák, Orbán (70. Gútai), Bombicz.
Horná Kráľová - Pata 2:3 (2:2), 10. J. Šípka, 37. L. Kollár - 1. a 89. M. Hindák, 19. M. Súkenník. Napínavý zápas so smolným koncom pre domácich. Ich obrana stála na hlinenných nohách, čo využíval najmä rýchlonohý Hindák. V druhom dejstve mali domáci hráči 10 vyložených šancí na rozhodnutie, o to viac bolí trpká prehra gólom v predposlednej minúte. Súboj o záchranu bude preto ešte veľmi zaujímavý, Močenok stráca na Kráľovú už iba tri body. ČK: 60. P. Guba (P.). R J. Kováč, 250.
TIBI: R. Kokeš - Juško, Frkala, Psota (46. Lencsés), Gyárfás, Sedlák, Lefkovits (30. Bilo), Kollár, Šípka, L. Kokeš, Slamka (80. Új). PATA: Mi. Práznovský (55. Herceg) - Matušica (73. Valko), Pilo, B. Práznovský, Guba, Moravčík, Zíma, Herák, Súkenník, Hindák, Majka.
Tekovské Lužany - Kolárovo 0:4 (0:2), 15. a 35. K. Németh st., 75. Zs. Máté, 90. I. Csillag (11 m). Domáci chceli získať na jar prvé tri body, no nepodarilo sa im to. Zo začiatku zatlačili Kolárovčanov na ich polovicu, avšak dva brejky hostí znamenali vedenie 0:2. Aj po prestávke sa Lužania snažili, ale akosi zabúdali na zadné vrátka, čo sa im v konečnom účtovaní vypomstilo a vysoko prehrali. R Šimurka, 150.
T. LUŽANY: Szívos - Komáromi, Hliva, Ostáš , Bajúz, Štrúbel, Bielik, Banda, Pakusa, Kósa, Szöcs. KOLÁROVO: Molnár - Záhorec (79. Matyus), Máté, Kis, Jozefík, K. Németh ml., Csillag, Forró, Országh, Kürti, K. Németh st.
ViOn B/Volkovce - Poľnohospodár Močenok 0:2 (0:2), 28. P. Koňan, 39. J. Zeleňák. Skóre mohol otvoriť domáci Skladan, Malík však bol namieste. Hru medzi 16-tkami ukončil v 25. min. Koňan keď si šikovne nabehol na priamy kop z ľavej strany a poslal hostí do vedenia. Druhopolčasová snaha domácich efekt nepriniesla, pozorná obrana Poľnohospodára na čele s výborným Malíkom zvrat nepripustila. R Golha, 180.
VION B: Čapo - Baláž, P. Kozolka, T. Kozolka, Wolf - Frajka, Skladan, Danko (55. O. Kozolka), Michalák - Mankovecký, Behúl (80. Galamboš). MOČENOK: Malík - Soroka, Packa, Zeleňák, Lacko, Glofák, J. Molnár, Š. Straňák (85. R. Straňák), Ďuriš (74. Odrážka), Koňan (80. Judák), Špendla.
Tešedíkovo - Šahy 1:0 (0:0), 79. J. Bujko. Domáci sa od prvých minút zahryzli do súpera, ktorý sa dostával do hry len z ojedinelých brejkov. Stav sa však nemenil ani po priamom kope Tešedíkova v 42.minúte, po ktorom sa triasla len žrď Šutlákovej svätyne. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním Šutlákove kúzlo zlomiť, čo sa im s mohutnou podporou divákov podarilo, keď body zachránil po peknej akcii Bujko. R Németh, 300.
ŠK: Petrušek - Bujko (90. Darázs), Valašík, Szarka, Zuzula, Szabo, Bende (77. Zilizi), Mada, Czanik, Nagy, R. Chrenko. ŠAHY: Šutlák - Máté (32. Gubiš), Hlaváčik, Srna, Maslák, Mihalovič, Petráš, Bartal, Topán, Urblík, Bodzsár.
10. Kolárovo 28 12 1 15 51:55 37 (-5)
11. Sládkovičovo 28 11 1 16 51:51 34 (-8)
12. Imeľ 28 10 4 14 52:67 34 (-8)
13. Komárno 28 10 3 15 36:46 33 (-9)
14. H. Kráľová 28 7 6 15 40:60 27 (-15)
15. Poľ. Močenok 28 6 6 16 27:58 24 (-18)
16. T. Lužany 28 4 0 24 21:106 12 (-30)
Najlepší strelci: 20 - P. Peciar (ČFK, Topoľníky), K. Bogyai (Vieska), 19 - M. Hindák (Pata), 18 - G. Nagy (Sládkovičovo), 17 - J. Lovász (Imeľ), M. Tóth (ČFK, Topoľníky), 16 - J. Csepi (Vieska), 14 - M. Tóth (ČFK Nitra), 13 - T. Dvorský (Pata), 12 - M. Hoppan (Palárikovo), M. Petráš (Šahy), M. Csémi (Vieska). JÁN BÉDI, jb,
ZOSTAVA KOLA: J. Molnár (Kolárovo) - P. Kmeť (Hurbanovo), Š. Zemánek (Imeľ), T. Szarka (Tešedíkovo), Lacko (Poľ. Močenok) - M. Balogh (Imeľ), M. Tóth (Topoľníky), K. Németh st. (Kolárovo) - G. Nagy (Sládkovičovo), M. Hoppan (Palárikovo), M. Hindák (Pata).

MARTIN KILIAN, jt

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Nájazdová katastrofa lídra Cowleyho: Račko má nápad

Pravidelne zachraňuje Nitre krk, ale v „penaltách“ má prakticky najhoršiu úspešnosť z brankárov extraligy. Prečo?

Až 6 zo 7 posledných zápasov corgoňov končilo v predĺžení či trestných strieľaniach, ale zo šiestich extra bodov získali iba dva. Tréner brankárov Jozef Račko (vpravo) teraz musí nastaviť Evana Cowleyho (vľavo) na päť vonkajších duelov v rade (Zvolen, L. Mikuláš, Trenčín, N. Zámky, B. Bystrica) za desať dní.

Koronavírus: Odberné miesta v Šali a vo Veči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Šali a vo Veči.

Plošné testovanie na Covid-19:Zdravotník odoberá vzorku.