Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Rezerva si polepšila, Vráble zosadili lídra

II. LIGA, ŠKP Dúbravka - FC Nitra B 0:1 (0:1), Spartak Vráble - Slovan Nemšová 2:2 (2:0)

ŠKP Dúbravka -
FC Nitra B 0:1 (0:1)
Gól: 14. Glenda.
Rezerva Nitry tentoraz nastúpila s jediným áčkarom - brankárom Tujvelom, no z Bratislavy priviezla tri body, veľmi dôležité v boji o záchranu. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal s niekoľkými streleckými príležitosťami na oboch stranách. Nitrania šli do vedenia po rohu Machovca, keď Guzmický hlavou predĺžil na zadnú žrď a Glenda vymietol šibenicu - 0:1. Po prestávke hrali hostia dvadsať minút veľmi dobre, domácich zaskočili útočnou hrou a mohli poistiť svoje vedenie. Šance M. Áča a Guzmického zostali nevyužité. V závere domáci prevzali iniciatívu, no pri štandardkách a rohoch hostí podržal Tujvel.
R Královič, ŽK: Fulmek, Jendrišák - Šimončič, Tujvel, 100 divákov.
FC: Tujvel - Magyar, Šimončič, Braun, Kúth (75. M. Bernát) - Glenda, Guzmický, Ďuriš, Machovec (85. Jiránek), Varga (61. Gyepes) - M. Áč.
Marián Süttö, tréner: Bolo to najlepší výkon mužstva na jar, najmä v druhom polčase. Zvíťazili sme zaslúžene. Treba to však ešte potvrdiť. - ki -
Spartak Vráble -
Slovan Nemšová 2:2 (2:0)
Góly: 7. Gonda (11 m), 33. Tužinský - 59. Šmelko, 65. Ďuďák.
Vráble si celú svoju energiu i futbalovú kvalitu minuli na lídra už v prvom dejstve. V 7. min. z penalty poslal Spartak do vedenia Gonda. O desať minút Šándorova bomba mierila tesne vedľa. Onedlho Tužinský volejom z prvej nedal Bobotovi šancu - 2:0. Potom Ürge obišiel i brankára, ale mieril do bočnej siete. Kto nevidel, neuverí, ako po zmene strán Nemšová vstala z popola. Najskôr po rohu padla lopta až k nohám Šmelka a ten nemal problém doraziť. Potom zaspala domáca obrana a voľný Ďuďák šancu využil - 2:2. Potom Ďuriš najskôr trafil brvno a druhý raz bravúrne zasiahol Straka. Hostia mohli pykať, ale Simonides v nájazde nedal a Vondrov volej z 5 metrov šiel mimo.
Rozhodoval Cuninka. ŽK: Tužinský, Pavelka, Šándor - Schlesinger, Ďuriš, Zverec, Bahno, 650 divákov.
SPARTAK: Straka - Gonda, Ťuťuris, Sepeši, Husár - Balko, Šándor (74. Simonides), Turčan, Tužinský - Ürge (70. Toman), Pavelka (70. Vondra).
Ostatné výsledky a tabuľka II. ligy: Prievidza - D. Vestenice 4:1 (1:1), Uškovič 2, Vurčík 2 - Pánis. SFM Senec - Slovan B 3:1 (2:1), 9. a 72. Szöllos, 45. Gögh (11 m) - 41. Sloboda. Vrbové - Rača 3:0 (0:0), 52. Ščepko, 78. Kubiš (11 m), 87. Andrísek. Artmedia B - Trnava B 0:1 (0:0), 49. Šidlo. N. Mesto - Púchov 3:1 (1:1), 30. Gardian, 52. Balocký, 56. Omasta - 33. Martinka.
13. FC Nitra B 24 6 6 12 30:36 24 (-12)
14. D. Vestenice 24 5 5 14 19:43 20 (-16)
Najbližší program: 25. kolo - 30. 5. o 17.00 h Nitra B - Vrbové (Doboš), Trnava B - Vráble (Berner).
26. kolo - 3. 6. o 17.00 h Vráble - Rača (Fajčík), Artmedia B - Nitra B (Šulgan).

1. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  2. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  3. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  4. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!

Hazard nitrianskeho vedenia s verejnými financiami

Zákaz hazardu v Nitre, za ktorý od začiatku bojoval predovšetkým primátor Marek Hattas a preto podporoval kresťanských aktivistov v zbere petície počas posledných parlamentných volieb, nemal dlhú životnosť.

Hľadajú nezvestného 53-ročného Tibora, rodine sa naposledy ozval v júni

Polícia žiada o pomoc pri pátraní po nezvestnom 53-ročnom Tiborovi Chudom z Topoľčianok. Hľadaný muž sa prechodne zdržiava v Bratislave, rodine sa naposledy ozval 4. júna.

Hľadaný Tibor Chudý.

V herni v Galante zaistili nelegálne kvízomaty

Akcia Úradu pre reguláciu hazardných hier (ÚRHH) proti nelegálnym kvízomatom vyniesla v jednej z herní v Galante zaistenie siedmich nelegálnych zariadení - tzv. kvízomatov.

Na ŠTS v Pezinku dnes pokračuje proces s drogovým gangom zo Serede

Skupina okolo Slavomíra W. sa zaoberala distribúciou drog. Polícia členov zadržala v závere roka 2018 počas akcie Venal.

Slavomír W. počas prestávky v pojednávacej miestnosti na Špecializovanom trestnom súde