Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

ViOn B hral powerplay, tesné víťazstvá lídrov

IV. liga Juhovýchod: ČFK Nitra - Šahy 1:0 (0:0), 69. M. Maga. V prvom polčase bola hra vyrovnaná, odvíjala sa prevažne medzi 16-tkami.

IV. liga Juhovýchod
Sládkovičovo - Poľnohospodár Močenok 7:1 (3:0), G. Nagy 3, R. Horváth, M. Gubíny, M. Karol, A. Krull - Koňan. Zraneniami zdecimovaní hostia odolávali dvadsať minút, keď ich načal Horváth gólovou ľavačkou do opačnej strany brány. Hetrikový strelec G. Nagy si po centri spracoval loptu na prsiach a volejom ju poslal do siete, čím pripravil lahôdkový okamih duelu, ktorý ešte vyšperkoval po parádnej narážačkovej spolupráci Krull. R Németh, 250.
SLAVOJ: Maglocký - Mochnáľ, Ľ. Nagy, Chudík, Karol - Horváth, Józsa, Varkonda, Sabatovič (65. Gubíny) - G. Nagy, A. Krull (70. Štrbo). MOČENOK: Malík - Packa, Špendla, Prvák, Soroka - Š. Straňák, Glofák, Koňan, J. Molnár (32. R. Straňák) - Odráška (75. J. Straňák), Ďuriš.
Hurbanovo - Imeľ 5:0 (3:0), 21., 28. a 74. K. Pšenák, 33. M. Dudáš, 90. F. Ilon. V susedskom derby dominovali domáci, po troch hrúbkach hosťujúcej obrany svietilo na ukazovateli skóre priepastných 3:0, keď sa dvakrát presadil Pšenák hlavou a Dudáš prízemnou strelou. Ani po obrátke nepustili domáci Imeľčanov do závažnejšej šance a hnaní vpred výborným hurbanovským publikom pridali ešte dva góly. R Mokoš, rekordných 1200 divákov!
MŠK: Daniš - Kmeť, Mayer, R. Vozárik, Kóša (76. Kurák), Pajtinka, Dudáš, Pšenák, Tárnok, Gelle (81. Pupák), Kraslan (65. Ilon). IMEĽ: G. Slávik - T. Slávik, Orosi, V. Hübsch, T. Kovács (46. Hengerics), M. Lovász, J. Lovász, M. Hübsch, Káplocký, Kováč (46. Zemánek), Balogh (76. Tárnok).
ČFK Nitra - Šahy 1:0 (0:0), 69. M. Maga. V prvom polčase bola hra vyrovnaná, odvíjala sa prevažne medzi 16-tkami. Ojedinelé šance zostali bez gólovej odozvy. V druhom dejstve hrozili domáci strelami, no R. Borčin na dvakrát a ani Szusztor neboli úspešní. Jediný gól padol po štandardke, keď Ďuriš rozohral Magovi a ten krížnou strelou prekonal Šutláka. Líder sa potom zameral na ustráženie tesného vedenia, ktoré ho udržalo na čele. R Štrpková, 150.
ČFK: N. Borčin - Szusztor, Núdzný, Horňák, Maga, Šelmeci, Ďuriš, Nagy, Gardian (46. Čas), R. Borčin (90.+ Serenčéš), Kovan (85. Machálik). ŠAHY: Šutlák - Máté, Hlaváčik, Srna, Studva, Maslák, Petráš, Bartal, Topán (77. Kiss), Urblík, Mihalovič.
Tešedíkovo - Kolárovo 1:0 (0:0), 75. F. Czanik. V bojovnom zápase sa hostia od prvej minúty stiahli do obrannej ulity a domáci dobýjali ich bránu. V prvom polčase sa diváci gólu nedočkali. Ten prišiel až v 75. min, keď striedajúci Udvaros naservíroval loptu na Czanikovu hlavu a ten sa nemýlil. Ako sa nakoniec ukázalo, bol to zároveň víťazný zásah, pretože o chvíľu nato Chrenko nezakončil únik podľa svojich predstáv. R Košťál, 300.
ŠK: Petrušek - Zilizi, Valašík, Szarka, Zuzula, Szabo, Bujko (82. Darász), Mada (56. Udvaros), Czanik, Nagy, R. Chrenko. KOLÁROVO: Molnár -Vajda, Jozefík, Orság, Kis, Forró, K. Németh ml., Zahorec, K. Németh st., Csillag, Mátyus.
ViOn B/Volkovce - Pata 2:1 (2:1), 25. D. Mankovecký, 27. M. Skladan - 30. T. Dvorský. Zaujímavé veci v zápase sa začali diať od 25 min., keď Mankovecký premenil penaltu po faule na samého seba. O dve minúty zužitkoval sólo od pol ihriska Skladan - 2:0. Vzápätí sa ale zranil Brezina a medzi žrde sa postavil domáci kapitán P. Kozolka. Hneď nato znížil peknou strelou Dvorský. Po obrátke sa Patania snažili o vyrovnanie, Kozolka však zostal nepriestrelný až do konca. ČK: 70. Dvorský (P). R Maršal, 180.
VION B: Brezina (28. Kováč, 58. O. Kozolka) - Baláž, P. Kozolka, T. Kozolka, Wolf, Frajka, Skladan, Žembera, Michalák, Valkovič, Mankovecký. PATA: Mi. Práznovský - Guba, Matušica, Majka (46. B. Práznovský), Cicák (73. Súkenník), Moravčík, Dvorský, Herák, Barčák, Hindák, Vaško.
Horná Kráľová - Komárno 4:0 (1:0), 30. L. Kokeš, 74. L. Lencsés, 78. P. Slamka, 80. Ľ. Kollár. Od úvodného hvizdu hostia prekvapili domácich aktívnou hrou. Komárno mohlo vyhrávať aj dva góly, no smola na ich kopačkách bola proti. Paradoxne to boli Kráľovania, ktorí otvorili skóre v 35. min, keď sa ujala Kokešova strela z 30 m. Po obrátke sa Komárňanci snažili vyrovnať, no osud im neprial. O všetkom nakoniec rozhodli tri zlepené góly hostiteľov za päť minút. Vysoká prehra je pre Komárno veľmi krutá. R Briestenský, 200
TIBI: Uko - Šípka, Bobula, Psota (55. Lencsés), Juško, Frkala, Kokeš (80. Hanus), Gyárfás (70. Velčický), Kollár, Slamka, Lefkovits. KFC: Herko - Kökényesi, Bazinský, Zlatohlávek (85. A. Kosťukevič), Barvulský, Slovák, Kršteňanský, Sklenář, Habaj, Rejžek, Kürti (75. Kosťukevič).
Vieska - Palárikovo 1:0 (1:0), 34. J. Csepi. Domáci podali slabší výkon, no napriek tomu sa im podarilo zvíťaziť. Postaral sa o to svojim pätnástym gólom v sezóne Csepi, ktorý hlavou umiestnil centrovanú loptu za Chovancov chrbát. Po prestávke si Palárikovčania vypracovali dostatok šancí na vyrovnanie, veľa pokusov však išlo mimo bránu a o ostatné sa postaral brankár Mikóczi. Jednoducho, šťastena sa im obrátila chrbtom. R Janus, 400.
VIESKA: Mikóczi - Domonkos, Koczó, Jány, Audi, Bodrogi, Író (58. Miklós), P. Molnár, Ábrahám, Németh (61. Bogyai), Csepi (86. balogh). OTJ: Chovanec - Strecsko (77. Nagy), Procházka, Tomiš, Fiala, Židuliak, Gendiar, Bujna, Svýba, Hoppan, Matúš (89. Horník).
Tekovské Lužany - Topoľníky 0:4 (0:1), 38. E. Dohorák, 58. M. Tóth, 75. P. Peciar, 86. I. Mandák. Domáci zostali veľmi ďaleko za výkonmi z predchádzajúcich dvoch zápasov. V prvom dejstve mali dve dobré príležitosti, tie však zostali nevyužité. Prišiel zákonitý trest v podobe gólu do ich siete. Po prestávke prebrali iniciatívu hostia a úplne ovládli stred poľa. Svoju prevahu potvrdili tromi gólmi a zaknihovali dôležité víťazstvo. R Bartoš, 120.
T. LUŽANY: Szívos - Komáromi, Kaminský, Ostáš (65. Gyekický), Bajúz, Štrúbel, Kollár, Bielik, Banda, Kósa, Szöcs. TOPOĽNÍKY: Várady - Varga (88. I. Balogh), Méhes, Tóth, P. Balogh, Bombicz, Nagy, Dohorák, Orbán (80. Hacsik), Mandák, Tóth (83. Negyedi), Peciar.
8. Hurbanovo 26 11 4 11 40:47 37 (-2)
9. Sládkovičovo 26 11 1 14 51:47 34 (-5)
10. Kolárovo 26 11 1 14 47:50 34 (-5)
11. Topoľníky 26 11 1 14 37:46 34 (-5)
12. Komárno 26 9 3 14 30:42 30 (-9)
13. Imeľ 26 8 4 14 47:65 28 (-11)
14. H. Kráľová 26 7 6 13 38:53 27 (-12)
15. Poľ. Močenok 26 5 5 16 24:57 20 (-19)
16. T. Lužany 26 5 0 21 23:96 15 (-24)
Najlepší strelci: 19 - P. Peciar (ČFK, Topoľníky), 18 - G. Nagy (Sládkovičovo), K. Bogyai (Vieska), 17 - M. Hindák (Pata), 16 - J. Lovász (Imeľ), M. Tóth (ČFK, Topoľníky), 15 - J. Csepi (Vieska), 13 - T. Dvorský (Pata).