Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Šláger nerozhodne, na dno už spadli Zbehy

V. liga Juh: Nový Život - Sereď 1:1 (0:0), 75. vlastný (Švec) - 60. B. Dobiš. V šlágri začali domáci veľkým tlakom, Soós hlavičkoval do brvna a dve lopty vykopli hostia z čiary.

V. liga Juh
Vlčany - Veľké Úľany 3:2 (1:2), 2. I. Páldy, 60. G. Karvai, 75. Cs. Tóth - 16. L. Csandal, 17. J. Kováč. Páldy z 25 m vymietol šibenicu, ale hostia odpovedali dvoma zlepenými gólmi, keď využili chyby obrany. Potom sa hral vyrovnaný zápas, väčšinou medzi 16-tkami a ďalšie strely sa neujali. Po obrátke domáci pridali, vytvorili si dosť šancí a zaslúžene otočili stav. Karvai vyrovnal, keď dostal loptu za obranu a obišiel aj brankára. Víťazný gól dosiahol kapitán Tóth torpédom z 18 m. Ešte z čiary hostia vykopli strelu Ácsa. R Lačný, 150.
VLČANY: Š. Szalai - Práznovský, Halászik (65. Mészáros), Brnula, Tóth, Páldy, Mónosi, Bombicz (70. Izsák), Olich, Molnár (46. Ács), Karvai. V. ÚĽANY: Tornyai - Zs. Nagy, Kováč, Černohous, Strelecký, Csandal, Huszár (63. Pavlišin), Sendecký, Hlinický, Barčák, Németh.
Baloň - Horná Potôň 1:1 (0:1), 71. A. Štefanka (11 m) - 32. E. Horváth. Úvod patril domácim, ktorí si vytvorili tri dobré šance (Csicsay, Vörös aj Simon). Hostia však hru vyrovnali a druhýkrát trafili bránu, keď Horváth obišiel troch obrancov a k dlhšej žrdi skóroval - 0:1. Po obrátke pokračovala vyrovnaná partia. Baloň vyrovnal po faule na Vörösa z bieleho bodu. V 87. min. mohol rozhodnúť Brezovský, ale Fatona bol proti. R Szabó, 300.
BALOŇ: R. Vörös - Suchý, Štefanka, Kulacs, Vida (46. Miklós), Csicsay, Tóth, Diószeghy (46. Matus), László, Z. Vörös, Simon (73. Brezovský). H. POTôŇ: Fatona - Tóth, Štrba, Ibolya (62. Hudcovský), Ti. Szabó, Straka, To. Szabó, Horváth, Juriga, Rácz, Pagáč.
Výčapy-Opatovce - Zbehy 1:0 (0:0), 50. M. Prešinský. Obojstranne opatrný a slabší zápas sa prelieval medzi 16-tkami a bez šancí. Domáci mali mierne navrch, no ani oni veľmi nezaujali. Po faule na Martonku kopal Prešinský penaltu, ale Repa mu ju vyrazil. Druhý polčas už bol z domácej strany lepší. Po úniku Martonku a jeho tvrdej strele vyrazil Repa pred Prešinského, ktorý zavesil. Potom sa osmelili aj hostia, mali náznaky šancí, ale všetko vyriešil Pintér. Záver si domáci ustrážili, víťazstvo mohol poistiť Hrnčár. R Slomkowski, 350.
V.-OPATOVCE: Pintér - Kluka, Hrnčár, Košťál, Dekýš, Pavlovič (25. Kucka), Molnár, Kučera, Prešinský, Beňuš, Martonka. ZBEHY: Repa - I. Fúska (75. Greguš), Šmitala, Kollár, D. Fúska, Chudý (46. Píš), Ďuriš, Mego, Pčola, Kelemen (82. Strapek), Kopec.
Nový Život - Sereď 1:1 (0:0), 75. vlastný (Švec) - 60. B. Dobiš. V šlágri začali domáci veľkým tlakom, Soós hlavičkoval do brvna a dve lopty vykopli hostia z čiary. Sereďania sa otriasli, ich možnosti mali Dobiš a Kubánek. Po obrátke pokračoval domáci tlak (kopali 26 rohov!), nebezpečne pálili Schiffer, Mészáros i Jankovič, ale zapršalo na druhej strane, keď sa presadil Dobiš. Vyrovnanie prišlo po centri Ballu, keď Švec hlavičkou preloboval vlastného brankára. Trikrát mal víťazstvo na kopačke Mészáros, ale Sereď už cenný bod udržala. R Jurena, 500.
N. ŽIVOT: Mezzei - Kadvaň, Mikóczi, G. Skuby (62. Németh), Soós, T. Skuby, Schiffer (70. A. Skuby), Balla, Jankovič, Lelkes, Mészáros. SEREĎ: Javor - Mikulec, Stareček, Vrtík, Švec, Svátek, Rojka, Dobiš (85. Gašparík), Gál (89. Sloboda), Kubánek, Polednák.
Orechová Potôň - Vrakúň 1:0 (1:0), 31. F. Csiba. Najskôr mali prevahu domáci, ale hostia hru vyrovnali. Z úvodného gólu sa tešila Potôň, keď po priamom kope sa lopta šťastne dostala k Csibovi, ktorý hlavičkoval do prázdnej brány - 1:0. Šancu na vyrovnanie Méhesovi zmaril Šanta. Druhý polčas sa zmenil na veľký boj a šance sa prakticky nerodili, s výnimkou Csibu, ktorý v úniku trafil Grófa. Hra bola rozdrobená na fauly a domácich divákov mohlo uspokokiť len víťazstvo. R A. Štrba, 250.
O. POTôŇ: Šanta - Andrássy, P. Varga, Sátor, Kardos, R. Varga (46. Jávorka), P. Nagy, Bognár (65. Jakóczi), Csiba, J. Nagy, Laboda. VRAKÚŇ: N. Gróf - Végh, Kázmér, Kósa, L. Varga (65. Štrbka), Fekete, Lelkes, Méhes, Bíró, Pollák, Grünfeld (65. Simcsik).
Čierna Voda - Trstice 2:2 (1:1), 17. J. Molnár, 77. vlastný (Lukács) - 9. R. Turza, 66. F. Berényi. Prvý polčas sa hral väčšinou v réžii domácich, ale v 9. min. unikol Novota a Turza hlavou skóroval - 0:1. Odpoveď prišla, keď po prihrávke Csémyho vyrovnal J. Molnár. Dobré šance mali dvakrát Csémy a Varjú st. Druhý polčas bol vyrovnaný, nebezpečnejší boli hostia. Do vedenia šli, keď Molnár zle rozohral a Berényi to využil. Po akcii Zs. Varjú si však Lukács zrazil loptu do siete na spravodlivú remízu 2:2. R Vyskočil, 250.
Č. VODA: Jasovský - Kiss, J. Molnár, Tumma (76. Renczés), Lelkes, Papp (46. Szakólczi), Fekete, L. Varjú ml., L. Varjú st. (85. Habara), Zs. Varjú, Csémy. TRSTICE: Nagy - Berényi, Ľ. Sárkány, K. Molnár (81. Pint), Lukács, A. Juhos, Ivicze, L. Juhos (39. Tánczos), Turza (62. Somogyi), J. Molnár, Novota.
Trhová Hradská - Váhovce 2:0 (2:0), 13. J. Csicsó, 45. J. Tomasovics. Domáci mali zrejmú prevahu. Do prestávky si vytvorili vari sedem výborných šancí, z ktorých sa dvakrát presadili. Váhovčania Orosza nepreverili. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, takže o víťazstve domácich nebolo pochýb. S koncovkou si najviac nepotykal Bereczky. R Magdolen, 400.
T. HRADSKÁ: Orosz - Dórák, Gombos (86. Keresztes), M. Kozma, Cserge, Matlák, Tomasovics, Makó, Csicsó (76. Török), Bereczky, Kovács (75. Slovák). VÁHOVCE: Horváth - Forgács, Krivosudský (53. P. Lukáč), L. Takáč, R. Takáč, R. Lukáč (25. Tóth), Lučan (88. Zbojek), Adamko, Bestro, Borš, Szarka.
Žitavany - Veľký Meder 1:3 (1:1), 20. V. Beláň - 14. M. Uharček (11 m), 48. Z. Ágh, 69. Š. Komjáti. Prvú šancu mali hostia šancu, keď v 5. min. Komjati hlavičkoval do brvna. Veľký Meder sa predsa ujal vedenia po prísnom pokutovom kope. O vyrovnanie sa postaral Beláň. Domácim sa inak strelecky nedarilo, hostia boli bojovnejší a behavejší. Hostia šli hneď po prestávke opäť do vedenia, ktoré si aj poistili, a tak si nečakane odviezli všetky tri body. R Édes, 210.
ŽITAVANY: Drgoňa - Jakab, Herda, Černák, Nagy, Tonkovič (67. Baláž), Drienovský, Segíň, Füle, Beláň (75. Ondriaš), Grom (67. Královič). V. MEDER: P. Jankó - László, Bobkovič, Varga, Uharček, Szabó (46. L. Jankó), Vígh, Raffai, Ágh, Komjati, Vörös.
9. Horná Potôň 25 9 6 10 40:45 33 (-3)
10. Veľké Úľany 25 10 3 12 39:45 33 (-3)
11. Trh. Hradská 25 10 3 12 34:48 33 (-6)
12. Baloň 25 10 2 13 37:49 32 (-7)
13. Žitavany 25 9 3 13 41:44 30 (-9)
14. Váhovce 25 6 9 10 41:46 27 (-9)
15. Výč.-Opatovce 25 8 1 16 39:63 25 (-14)
16. Zbehy 25 7 2 16 28:40 23 (-13)
Najlepší strelci: 21 - L. Gasparovics (Čierna Voda), 16 - L. Csandal (Veľké Úľany), 13 - A. Polednák, M. Földeši (Sereď), G. Karvai (Vlčany), M. Kósa (Vrakúň), 12 - R. Turza (Trstice), 11 - J. Mészáros (Nový Život), I. Füle (Žitavany), 10 - J. Csicsó (Trh. Hradská), R. Borš (Váhovce).