Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Bohatá gólová úroda, až kvarteto s hetrikom

IV. liga Juhovýchod: Sládkovičovo - Pata 5:1 (2:1), 15., 68. a 72. G. Nagy, 45. T. Józsa, 69. T. Sabatovič - 30. Ľ. Zima. Po opatrnom úvode prevzali iniciatívu domáci a viedli dorážkou G. Nagya.

IV. liga Juhovýchod
Sládkovičovo - Pata 5:1 (2:1), 15., 68. a 72. G. Nagy, 45. T. Józsa, 69. T. Sabatovič - 30. Ľ. Zima. Po opatrnom úvode prevzali iniciatívu domáci a viedli dorážkou G. Nagya. Hostia odpovedali po rohu. Slavoj posadil na koňa z priameho kopu aktívny Józsa. Po zmene strán domáci dominovali a zveľadili svoje vedenie. Najkrajší moment prišiel v 69. min., keď Sabatovič predviedol sólo cez celé ihrisko a skóroval. Onedlho zavŕšil svoj hetrik po kombinácii G. Nagy. R Maršal, 150.
SLAVOJ: Maglocký - Varkonda, Ľ. Nagy (80. Gubíny), Chudík, Karol - Mochnáľ (46. Horváth), Józsa, Krull, Sabatovič - Dudáš, G. Nagy (82. Štefaník). PATA: Mi. Práznovský - B. Práznovský, Majka, Ma. Práznovský, Cicák (83. Matušica), Moravčík, Zima, Súkenník, Barčák, Hindák, Vaško.
Hurbanovo - Vieska 2:6 (0:4), 65. K. Pšenák, 90. F. Illon - 15., 31. (11 m) a 86. K. Bogyai, 21. T. Író, 25. G. Ábrahám, 77. J. Csepi. Hosťujúci tím sa predstavil v úplne inom svetle ako minulý týždeň v Šahách, čoho výsledkom bol raketový úvod. Po polhodine vyhrávali hostia už 4:0 a bolo rozhodnuté. Vieska dokonale využila hlavne výškovú prevahu, keď trikrát skórovala hlavičkou a raz z penalty. Po prestávke sa hra vyrovnala, obe mužstvá pridali dva góly. R Lešš, 210.
MŠK: Daniš - Kmeť, Mayer, M. Bičan, T. Bičan - Kurák, Dudáš, Gelle, Pšenák - Illon, Pajtinka. VIESKA: Mikóczi - Domonkos (66. Balog), Koczó, Jány (84. A. Molnár), Audi, Bodrogi, Író (69. Németh), Bogyai, Csepi, P. Molnár, Ábrahám.
ČFK Nitra - Kolárovo 6:1 (3:0), 24. L. Nagy, 30. (11 m), 41. a 90. M. Kovan, 81. M. Gardian, 89. M. Ďuriš - 54. I. Csillag. Na rozmočenom teréne zobrali od začiatku opraty zápasu do rúk hráči ČFK. Hostia sa snažili hrať kombinačný futbal, no vždy sa dostali iba po 16-tku Nitranov. Do prestávky sa domáci ujali trojgólového vedenia. Po nej znížil Csillag, ale to bolo zo strany Kolárova všetko. V poslednej 10-minútovke Nitrania ešte zveľadili skóre a Kovan dokonal hetrik. R Čulák, 230.
ČFK: N. Borčin - Szusztor, Núdzný, Škreňo, Maga, Horňák, Ďuriš, Nagy, Gardian (86. Kendra), R. Borčin (64. Machalík), Kovan. KOLÁROVO: Maťašovský - Záhorec, Jozefík (46. Forró), Orság, Kis, Baráth, K. Németh ml., Zs. Máté, K. Németh st., Csillag, Mátyus (77. Dani).
Horná Kráľová - Imeľ 4:2 (2:0), 10. a 56. P. Slamka, 17. T. Sedlák, 60. J. Bobula - 70. T. Káplocký, 89. L. Haris. Úvod stretnutia sa niesol v znamení hrubých chýb brankára hostí Slávika. V 10. min sa po jeho zlom vybehnutí presadil Slamka, o chvíľu nato podcenil Sedlákovu strelu zo 40 metrov. Do prestávky sa potom hra vyrovnala. V druhom dejstve pridali domáci ďalšie dva góly. Hostia potom už len korigovali. ČK: 89. Kokeš. R Štrpková, 200.
TIBI: Kokeš - Straňák (76. Gyárfás), Juško (67. Velčický), Bobula, Šípka, Slamka, Psota, Sedlák, Frkala, Kollár, Lefkovits (60. Bilo). IMEĽ: G. Slávik - M. Hübsch, Oroszi, T. Slávik, V. Hübsch, M. Lovász (70. Kováč), Čeh (35. Kovács), J. Lovász, Balogh (40. Zemánek), Káplocký, Haris.
Tešedíkovo - Topoľníky 4:1 (1:1), 8. M. Valašík, 68., 85. a 87. R. Chrenko - 21. M. Tóth. Zápas zdobilo veľké nasadenie oboch mužstiev i férový futbal. V prvom dejstve padlo po góle na každej strane. Po obrátke si obaja súperi vypracovali niekoľko šancí, no šťastie sa v podobe gólov usmialo iba na „Pered“. R Klabník, 330.
ŠK: Petrušek - Zilizi (72. Mikle), Valašík, Szarka, Zuzula, Szabo, Bujko, Darász (51. Udvaros), Czanik, Nagy, R. Chrenko (89. Góra). TOPOĽNÍKY: Várady - Varga, Hacsik, Méhes, Tóth, Peciar, Nagy, Mandák, Dohorák, P. Balogh, Bombicz.
ViOn B/Volkovce - Komárno 3:0 (1:0), 2. a 74. M. Skladan, 70. D. Mankovecký. Volkovčania nastúpili v značne oslabenej zostave, na ich výkone sa to však neprejavilo. Po celý zápas mali viac z hry a navyše, vyrukovali s nepriepustnou defenzívou, na ktorú hostia nenašli recept. Po zmene strán Komárno v snahe vyrovnať otvorilo hru, čo bola voda na domáci mlyn, pretože po dvoch rýchlych kontrách stanovili výsledok. R Ábel, 100.
VION B: Pahulyi - Baláž, Frajka, P. Kozolka, Wolf, O. Kozolka, Kováč, Skladan, Michalák (32. Galamboš, 80. Chren), Mankovecký, Behúl. KFC: Herko - Barvulský, V. Kosťukevič (57. A. Kosťukevič), Cvik, Sklenář, Kökényesi, Kürti, Zlatohlávek, Kozáček, Slovák, Rejžek.
Tekovské Lužany - Palárikovo 0:2 (0:0), 66. M. Gendiar, 72. A. Fiala. Od úvodného hvizdu sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom nakoniec vyhral šťastnejší. V 15. min po strele Štrúbela zvonila žrď na bráne hostí, v 35. min zase brvno na strane domácich. V druhom polčase domáci pritlačili, no paradoxne inkasovali. Palárikovo dvoma gólmi za šesť minút rozhodlo o výsledku. Tekovské Lužany zatiaľ na jar nezískali ani bod. R Vitko, 150.
T. LUŽANY: Szívos - Komáromi, Vígh, Szimondel, Bajúsz (70. Ostáš), Štrúbel, Kaminský, Bielik, Banda, Kóša (72. Szücs), Gergö. OTJ: Chovanec - Nagy (60. Židuliak), Procházka, Tomiš, Kobora, Bujna (80. Sztrecsko), Gendiar, Matúš, Krištofičin, Hoppan (60. Fiala), Svýba.
Šahy - Poľnohospodár Močenok 4:0 (1:0), 33. a 68. V. Bartal, 73. J. Topán, 82. N. Urblík. Domáci aj v tomto dueli potvrdili, že sú pánmi na svojom ihrisku. Do prestávky sa ujala iba Bartalova strela, keď mu pekne prihral Máté. V druhom polčase sa hralo už iba na bránu Močenku. Hostia, vďaka festivalu zahodených šancí Šahanov, neodišli s debaklom. R Kvaššay, 400.
ŠAHY: Šutlák - Máté, Hlaváčik, Srna, Studva, Maslák, Petráš, Bartal, N. Urblík (86. Bukri), Lackovský, Bodzsár (65. Topán). MOČENOK: Kollár - Ďuriš, Packa, Šíma, Špendla (50. Révay), Soroka, Zeleňák, Glofák, Š. Straňák, Koňan, J. Molnár.
10. Komárno 24 9 3 12 30:36 30 (-6)
11. Sládkovičovo 24 9 1 14 41:46 28 (-8)
12. Topoľníky 24 9 1 14 28:45 28 (-8)
13. Imeľ 24 8 3 13 46:59 27 (-9)
14. H. Kráľová 24 6 5 13 32:51 23 (-13)
15. Poľ. Močenok 24 4 5 15 20:50 17 (-19)
16. T. Lužany 24 4 0 20 21:92 12 (-24)
Najlepší strelci: 18 - K. Bogyai (Vieska), 15 - J. Lovász (Imeľ), M. Hindák (Pata), P. Peciar, M. Tóth (obaja ČFK, Topoľníky), 14 - G. Nagy (Sládkovičovo), J. Csepi (Vieska), 12 - T. Dvorský (Pata), M. Csémi (Vieska), 11 - M. Hoppan (Palárikovo), 10 - P. Havran (Tešedíkovo).