Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Vzbura podceňovaných, prelínačka ešte bude zaujímavá

Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 1:2 (0:0). Góly: 50. Tomčák - 85. Číž, 88. Greguška. Inter Bratislava - Slovan Duslo Šaľa 1:3 (0:1). Gól: 74. Hodek - 39. Vencel, 65. Čižmár, 90.+ Čirik. ZTS Dubnica - ŠK Eldus Močenok 1:1 (0:1). Góly: 53. Kiška - 40

Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 1:2 (0:0)
Góly: 50. Tomčák - 85. Číž, 88. Greguška.
Hral sa futbal dvoch rozdielnych polčasov. Tomu prvému chýbala iskra - domáci sa za 45 minút zmohli iba na jednu skrumáž v šestke súpera, ViOn kontroval prienikom Hnilicu s koncovkou Plichtu. Hneď po obrátke ale Tomčákov gól posadil Trnavu na koňa, po hodine hry mal dva skvelé momenty aj Ujlaky, pri zakončení mu chýbali len centimetre. Práve domáci kapitán mohol potvrdiť povinné body, keď v 80. min. po faule Mackovčína na Tomčáka zahrával penaltu, loptu však napálil iba do brvna... O päť minút práve Mackovčín otočil hru na Číža, ktorý torpédom z rohu 16-tky vyrovnal. Štadión Spartaka stíchol, dokonalé k.o. prišlo o tri minúty, keď parádne sólo Plichtu korunoval víťazným gólom do šibenice Greguška!
R Pavlík, ŽK: Poljovka - Mackovčín, 2 590 divákov.
FC: Brezina - Mackovčín, Medera, Greguška, Číž - Ondrejka (46. Žembera), Hnilica, Hözl, Juska (90. Marták), Behúl (46. Choma) - Plichta.
Ján Rosinský: Začali sme so zámerom prečkať agresívny nástup súpera. Nič také sa ale nedialo, okrem rohov sme Trnavu nepustili do ničoho. Zápas sa lámal penaltou, tá nás naštartovala. Vyhrali sme po krásnych, hoci šťastných strelách.
Okamih zápasu: V Trnave sa nevyhráva každý deň. Aj preto vyberáme moment, ktorý pripravil prekvapenie víkendu. Plichta sa v 88. min. preštrikoval až k čiare, loptu vrátil na 16-tku Greguškovi, ktorý opäť ukázal, že ju vie kopnúť, kam chce a kedy chce. ŠTEVO KORMAN

Inter Bratislava - Slovan Duslo Šaľa 1:3 (0:1)
Gól: 74. Hodek - 39. Vencel, 65. Čižmár, 90.+ Čirik.
Inter začal aktívnejšie a v úvodných ôsmich minútach kopal tri rohy. V 9. min. po centri Musila Hejčík síce zmenil smer lopty, ale Valenský bol pozorný. Osem minút pred prestávkou sa pustil do sóla Musil, ale šaliansky gólman jeho strelecký pokus na dvakrát zneškodnil. Za nevyužité šance prišiel trest, keď na Vencelovu strelu z 22 metrov bol Bernady prikrátky. V 62. min. mal na kopačke vyrovnanie Peter Majerník, avšak jeho strela ľavačkou neskončila v sieti chemikov a tí opäť udreli zásluhou Čižmára v 65. min. - 0:2. Domácim sa predsa len podarilo streliť kontaktný gól štvrťhodinu pred koncom po dorážke Hodeka. V nadstavenom čase pečatil víťazstvo Dusla Čirik.
R Vnuk, ŽK: Tarek, Majerník, Čikoš, Urban, Horváth, Baláž - Obert, Čižmár, Valachovič, Vencel, 653 divákov.
DUSLO: Valenský - Demeter, Gašparík, Gabriel, Kubištel - Obert (84. Masný), Lancz, Lalák, Vencel, Čirik - Čižmár (72. Valachovič).
Peter Ančic: Nemali sme veľké oči, na Inter sme išli skromne. Vyšiel nám úvod a domáci znervózneli. Po toľkej smole, ktorá nás sprevádzala v predchádzajúcich zápasoch, sa šťastie konečne usmialo aj na nás. Víťazstvo teší.
Postava zápasu: Ťažký výber, pretože za výkon na Pasienkoch si zaslúžia absolutórium všetci hráči chemikov, no vyberáme ich brankára Mariána Valenského, ktorý bol alfou a omegou cenného víťazstva. Svoj tím niekoľkokrát bravúrne podržal.

ZTS Dubnica - ŠK Eldus Močenok 1:1 (0:1)
Góly: 53. Kiška - 40. Pavlík.
Domáci dôležitý zápas nezvládli. Dokázali si síce vytvoriť územnú prevahu, no celkovo viac príležitostí mali z rýchlych protiútokov hostia. Po jednom z nich otvoril päť minút pred prestávkou gólový účet efektným zakončením Pavlík. Po obrátke Dubnica prestriedala a v 53. min. bolo vyrovnané. Center aktívneho Grendela, ktorý vyhral súboj s kapitánom Eldusu Paľom, našiel Kišku, a ten hlavičkou prekonal Košovana - 1:1. O ďalších šesť minút mohol Grendel zariadiť obrat, no jeho strelu zastavil Kubala. V nadstavenom čase mal rozhodnutie na nohe domáci Adámik, ale v koncovke neuspel, a tak sa na zaslúženej deľbe bodov nič nezmenilo.
Pred 1 200 divákmi rozhodoval Smolák, ŽK: Pleva - Paľo, Ďurica.
ŠK: Košovan - Drahno, Pavlovič, Dojčan, Paľo - Hrnčár, Kubala, Pavlík, Palic (25. Chovanec) - Bernáth (86. Masarovič), Ďurica.
Tibor Meszlényi: Išli sme do Dubnice vyhrať a pripravovali sme sa na to celý týždeň. Keby Paľo neurobil hrúbku, možno by domáci nevyrovnali. Chlapci podali zodpovedný výkon, predviedli nebezpečné kontry a s bodom som spokojný.
Okamih zápasu: Z optiky Močenčanov prišiel päť minút pred prestávkou. Kapitán Pavlík vystihol domácu rozohrávku, rýchlu akciu potiahol Bernáth a jeho center zakončil efektnými polonožničkami práve Marcel Pavlík.

Rimavská Sobota - Trenčín 3:3 (2:1), 8. Sivčevič, 39. Lazúr, 51. Hloušek - 20. Czinege, 88. Hlohovský, 90. Horváth.

8. Šaľa 9 1 3 5 9:12 6 (-6)

Program 10. kola: 11. 5. o 19.30 Trenčín - Inter, 12. 5. o 16.30 Šaľa - Dubnica (Pavlík), 13. 5. o 10.30 ŠK Eldus - Trnava (Trutz), FC ViOn - R. Sobota (Richtárik).