Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Líder v trháku, derby pre Šamorín a Štúrovo

III. LIGA: Topoľčany - Domaniža 5:1 (1:0). Góly: 18., 46. a 55. Mucha, 57. Pavlovič, 65. Čuhák - 76. Lagín. Domáci boli od úvodu jasne lepší.

III. LIGA
Topoľčany - Domaniža 5:1 (1:0)
Góly: 18., 46. a 55. Mucha, 57. Pavlovič, 65. Čuhák - 76. Lagín.
Domáci boli od úvodu jasne lepší. Gólový účet otvoril Mucha, keď dorazil Pavlovičovu prihrávku. Napriek ďalším šanciam sa Topoľčany dočkali gólu až po obrátke. Hneď po výkope sa druhým gólom prezentoval Mucha a tento istý hráč v 55. min. dosiahol aj hetrik, keď usmernil hlavou center Mrázika. Ubehli len dve minúty a po ďalšom centri Mrázika sa pohral s hosťujúcou obranou Pavlovič - 4:0. Hostia vystriedali troch hráčov naraz, ale ani to nepomohlo. V 65. min. MFK Topvar vsietil aj piaty gól, tentokrát štandardku Jakubičku poslal do siete Čuhák. V 76. min. sa dočkali aj hostia, keď z prísne nariadenej penalty sa presadil Lagín. Topoľčany vyhrali zaslúžene.
Rozhodoval Žákech, ŽK: Mikuláš, Teplanský, Jakubička - Šuška, 200 divákov.
MFK TOPVAR: Mikuláš (77. Buzay) - Čuhák, Teplanský, Bačík, Ondrka - Krajčík (42. Mrázik), Candrák, Moravčík, Matušík - Pavlovič (60. Jakubička), J. Mucha. Tréner P. Jančovič. JAROSLAV ŠUPA

Nové Zámky - Moravany 1:1 (1:0)
Góly: 25. Zsák - 83. Lančarič.
Sebavedomejšie začali hostia, Piovarči mieril nad, no po priamom kope Chebeňa musel ukázať umenie Szapu. Novozámčania sa stále iba hľadali, až prišla 25. min, kedy Zsákovu strelu tečoval do vlastnej siete Miklovič - 1:0. Hra dostala spád, Moravany zneisteli, naopak gól domácim pomohol a už o dve min mohol zvýšiť Hajko. Jeho lob na odkrytú bránu však išiel vedľa. V 65. min mohlo byť vyrovnané, keď Klinovský uvolnil Glosa, no Szapu chytil gól. Nepochodil ani Varga, zato Lančarič v 83. min áno, keď domáci nezachytili Balážov center. Na opačnej strane únik Hlavačku hostia zastavili a Ešek tesne minul. Ešte za stavu 1:0 sa domáhali márne penalty domáci, ktorí po zápase nevyplatili náležitosti rozhodcom.
Rozhodoval Otrubčák, ŽK: Močkor, Hlavačka - Miklovič, Chebeň, 300 divákov.
FKM: Szapu - Š. Piskla, Zsák, Čaplák, Močkor (76. Horáček), Fehervári, Šebík (81. Ešek), Hajko, Palacka (59. Kovács), Dang Van, Hlavačka. Tréner J. Chovanec. MARIÁN DRAGÚŇ

Šamorín - Gabčíkovo 2:1 (1:0)
Góly: 30. Pinte (11 m), 88. Öszi - 83. K. Csicsay.
V derby zápase sa rýchly, vyrovnaný futbal, plný emócií. Prvú šancu mal po odrazenej lopte Öszi, avšak v ideálnej pozícii prestrelil. Gabčíkovo odpovedalo v 14. min, keď Méryho tutovku brankár Jendrej reflexívne vyrazil. Gólový účet otvoril hrajúci tréner Šamorína Pinte, ktorý bezpečne premenil penaltu po ruke Kvačkaja. V 34. min. nezakončil presne peknú kombináciu Öszi. Krátko pred prestávkou naopak nevyužili veľkú príležitosť hostia. Od 52. min. hrali oslabení o Bajáka. V ďalšom priebehu sa na ihrisku viac iskrilo, ako hralo. Pinte a Szerda mohli zvýšiť vedenie domácich, ale nestalo sa, a tak prišiel zákonitý trest. Sedem minút pred koncom Csicsay zoči-voči gólmanovi Jendrejovi nezaváhal - 1:1. O víťazovi nakoniec rozhodol v závere zblízka aktívny Öszi.
Rozhodoval Cabaj, ŽK: Méry - Baják, Kvačkaj, Varga, ČK: 52. Baják, 400 divákov.
ŠTK: Jendrej - Červený (89. Szerda), Ambrus, T. Méry, Gyurász (65. Ferencz), Pinte, Molnár (10. Fekete), Almási, Soós, Vodička, Öszi. Tréner A. Pinte. TJ: Izsmán - Soós (48. Varga), Kiss, Liszkay, Milan, Kvačkaj, Illés, Baják, Méry (70. Csicay), Kováč, Nagy. Tréner T. Szaban. ERVÍN SARMANY

Partizánske - Neded 4:0 (2:0)
Góly: 6. a 45. (11 m) Křapka, 48. Stuparič, 83. Hulla.
Domáci mali raketový vstup. Stopka ešte z 10 m prestrelil, no v 6. min našiel Kundala za obranou Křapku, ktorú podstrelil Wagnera. Potom začali hroziť aj hostia. Dvakrát sa zastreľoval Tomaček, ktorého jedovku z 26. min Holička vyrážal nohami. Domácim vyšiel záver prvého a nástup do druhého polčasu. V 45. min po faule na Stupariča nariadený pokutový kop Křapka bezpečne premenil. V 48. min po Mikulovom centri Křapka len loptu tečoval, aby ju Stuparič z 5 m poslal do siete - 3:0. V nasledujúcich minútach sa hralo bez šancí, až prišla 78. min, kedy Konc v tutovke z 5 m volejom prestrelil. Po rohu aktívny Křapka posadil loptu na hlavu Hullu, ktorý z hranice malého vápna uzavrel výsledok.
Rozhodoval Mizerák, bez kariet, 350 divákov.
FC: Wagner - Valent, Györi, Heriban, Nádaský (46. Ambruš), Jedinák, Kovács (57. Kalmár), Ballabáš, Konc, Tomaček, Vlčan (71. Pál). Tréner L. Kečkeš. ŠTEFAN SLIVKA
Led. Rovne - Galanta 2:0 (2:0)
Góly: 3. Martinka (11 m), 20. Ľ. Šebo.
Domáci začali lepšie a už v 3. min stiahli obrancovia nedovolene Kadleca. Martinka bezpečne premenil penaltu - 1:0. Potom bol dvakrát v šanci Václavík, ale obe hlavičky šli vedľa. V 20. min vysunul Mišík Ľ. Šeba, ktorý zvýšil na 2:0. V 40. min mieril nepresne Vavruš, hostia o minútu pohrozili nebezpečnou strelou Obložinského, ale Kováč sklárov podržal. Druhý polčas začali lepšie hostia a Kováč vyrazil Mačicovu strelu. Potom domáci pridali, Mišík mieril vedľa a Václavíkov priamy kop skončil v náručí brankára. V obojstranne dobrom zápase boli domáci lepší a v závere ešte Šálka musel kryť strely Gajdoša a Minarecha.
Rozhodoval Frič, ŽK: Martinka, Šatka, Červenka, Špánik, 200 divákov.
SLOVAN: Šálka - Kopčan, Červenka, Eliáš, Blaško, Obložiský, Lenivý, Vaňo, Špánik, Prístavok (75. Kiss), Mačica (80. Haršányi). Tréner M. Novotný. STANISLAV DETKO

Štúrovo - V. Ludince 1:0 (1:0)
Góly: 25. Mišicák.
Susedské derby malo iba priemernú úroveň a najmä na domácich bolo cítiť, že bojujú o záchranu. Hostia dokonale zabezpečili územie pred svojim brankárom a čakali, čo urobí ich súper. Ten sa pomerne dlho do žiadnej šance nedostal, ale hneď prvá príležotosť pred bránou V. Ludiniec znamenala gól a nakoniec rozhodla o osude troch bodov. Po centri z pravej strany sa do lopty oprel hlavou Mišicák a nezadržateľne ju poslal pod brvno.Ďalší priebeh prvého polčasu bol vyrovnaný a bez gólového efektu na oboch stranách. Po zmene strán hostia otvorili hru, mali viac príležitostí, ale nastrelili len brvno Šátekom v 71. minúte. Domáci hrozili väčšinou po kontrách, ale hosťujúcu bránu výraznejšie neohrozili. Záver sa niesol v znamení snahy hostí o vyrovnanie, ale ich strelcom chýbal pokoj a rozvaha pri zakončení a tak sa z troch vydretých bodov tešili Štúrovčania.
Rozhodoval Divéky, ŽK: Mužík, Černý, Kasana, 250 divákov.
JUHCELPAP: Németh - Varga, Urbán, Smatana, Gavroň, Mišicák, Kianek (63. Dobai), Tácsik, Tárnyik, Kelko (51. Ármai), Molnár (89. Tallósy). Tréner B. Toběrny. DRUŽSTEVNÍK: Molnár - Gonda, Ambrus, Cziria, Mužík, Kasana, Magyar, Černý, Porubszký (82. Snop), Dulai (75. Balko), Šátek. Tréner Š. Kosnovský. JÁN ORAVEC

Bánovce - Dubnica B 1:0 (0:0), 55. Borcha.
Myjava - Jasl. Bohunice 2:0 (2:0), 28. Benko, 30. Viselka.

1. Topoľčany 22 14 3 5 44:21 45 (+12)
2. Moravany 22 10 8 4 40:22 38 (+5)
3. J. Bohunice 22 10 7 5 38:19 37 (+1)
4. Dubnica B 22 9 8 5 31:19 35 (+2)