Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

Piata prehra Vrábeľ, rezerva priviezla bod

MFK Vrbové - Spartak Vráble 2:1 (1:0). Góly: 58. Ohrablo, 66. Kubiš (11 m) - 51. Turčan. Slovan Bratislava B - FC Nitra B 1:1 (1:1). Góly: 3. Ducký - 13. Grajciar.

MFK Vrbové - Spartak Vráble 2:1 (1:0)
Góly: 58. Ohrablo, 66. Kubiš (11 m) - 51. Turčan.
Prvé dejstvo prinieslo málo vzruchu. Priamy kop Tužinského zneškodnil Sedláček. Odpoveď prišla až v 37. min., keď Sumer mieril tesne vedľa. Gól do šatne mal na hlave Vondra, ale mieril do stredu brány. Druhý polčas bol živší. Hneď na začiatku to skúšal Kubiš. Vráble išli do vedenia, keď Turčan parádnym volejom z 20 m preloboval Sedláčeka. Ale prišlo nepochopiteľné zlyhanie obrany a voľný Ohrablo vyrovnal - 1:1. V 66. min. Vojtek zbytočne vybehol, čo využil domáci útočník a po páde si „vypýtal“ penaltu. Tú Kubiš bezpečne premenil. Gól dodal domácim guráž a mohli pridať i poistku. Nestalo sa a posledná 20-minútovka už bola jasne v hernej réžií Vrábľanov. Vyrovnávajúci gól sa im však už streliť nepodarilo. A to i preto, že osem minút pred koncom zabránil vymyslený ofsajd Tomanovi skórovať do odkrytej bránky...
Rozhodoval Čižmár, ŽK: Adamec, 200 divákov.
SPARTAK: Vojtek - Fekiač, Šándor, Ťuťuris (76. Simonides), Bednár - Balko, Sepeši, Turčan, Tužinský - Ürge (69. Toman), Vondra. ĽUBOŠ MODZGA, Vrbové

Slovan Bratislava B - FC Nitra B 1:1 (1:1)
Góly: 3. Ducký - 13. Grajciar.
Hostia postavili viacerých hráčov A-mužstva s cieľom získať tri body. V 3. min. na hrboľatom ihrisku po zlej malej domov Machovca a nešťastnom odkope Tujvela sa dostal k lopte slovanista Ducký a preloboval brankára - 1:0. Zanedlho však po individuálnej akcii vyrovnal Grajciar. Hostia mali loptu častejšie na kopačkách, do prestávky mohli skórovať M. Áč a Čeman po rohu. Aj v druhom polčase sa hralo viac na polovici domácich, možnosti na vedúci gól Nitranov mali Guzmický, Áč a na samom konci aj Varga, ale skóre sa už nezmenilo. Bratislavčania aj so šťastím remízu udržali.
Rozhodoval Jaška, ŽK: Schleifer - Tujvel, Braun, ČK: 88. Braun, 100 divákov.
FC: Tujvel - Kúth (73. Ďuriš), Čeman (56. Braun), Karlík, Machovec - Valenta, Guzmický, M. Bernát (83. Varga), Ramos - Grajciar, M. Áč.

Dúbravka - Púchov 1:1 (0:0), 63. Zrubec - 58. Salomon. D. Vestenice - Rača 3:0 (2:0), 13. Kermient, 21. Šimurka, 90. Dvonč. Prievidza - Trnava B 0:1 (0:0), 70. E. Ivanič. SFM Senec - Nemšová 3:2 (1:0), 16. Bizúr (11 m), 67. Szollos, 76. vlastný - 50. Laco, 88. M. Rožník. N. Mesto - Artmedia B 2:1 (0:1), 47. S. Otočka, 82. Barkóci - 1. Rihák.

1. Dúbravka 20 10 4 6 26:20 34 (+4)
2. Nemšová 20 10 3 7 27:20 33 (+3)
3. Trnava B 20 9 6 5 23:20 33 (+3)
4. N. Mesto 20 9 5 6 25:25 32 (+2)
5. Artmedia B 20 9 4 7 33:18 31 (+1)
6. Vráble 20 8 7 5 18:10 31 (+1)
7. Prievidza 20 9 3 8 27:19 30 ( 0)
8. Púchov 20 5 11 4 26:21 26 (-4)