Šláger v Galante pre Topoľčany, cenné body Štúrova a N. Zámkov

III. LIGA: Galanta - Topoľčany 2:3 (1:1). Góly: 7. a 59. Mačica - 31. Pavlovič, 70. Mucha, 79. Čuhák. Za príjemného jarného počasia sa pustili domáci do lídra bez rešpektu.

III. LIGA
Dubnica B - Štúrovo 0:1 (0:1)
Góly: 39. Smatana.
V súboji druhého s posledným mali Dubničania v prvom polčase výraznú prevahu. Vypracovali si viacero gólových šancí, no Seye dvakrát, Sokol a Vlado nedokázali prekonať výborného brankára Németha. Šesť minút pred prestávkou z 20 metrov peknou strelou dostal Štúrovo do vedenia Smatana. V druhom polčase sa hostia zamerali na vyloženú defenzívu, domáci naopak stiahli hru iba na troch obrancov a búšili do pevného obranného valu súpera. Najväčšiu šancu na vyrovnanie zahodil Sokol, keď sa dostal k lopte, ktorá po Vladovej strele vypadla Némethovi z rúk, ale bránu netrafil. V závere podnikali hostia nebezpečné brejky. Baka prestrelil a Molnárovu strelu kryl Vido.
Rozhodoval Darnadi, 150 divákov, ŽK: Ranuša, Mišičák.
JCP: Németh - Varga, Urban, Smatana, Mišicsák, Gavroň, Tárnyik (90. Kelko), Kianek (59. Baka), Tácsik, Dobai, Armai (75. Molnár). Tréner B. Toběrný. ALEXANDER BAKOŠ

Galanta - Topoľčany 2:3 (1:1)
Góly: 7. a 59. Mačica - 31. Pavlovič, 70. Mucha, 79. Čuhák.
Za príjemného jarného počasia sa pustili domáci do lídra bez rešpektu. V 7. min. po rohu Lenivého vsietil Mačica úvodný gól. Žochári sa síce po góle snažili prevziať hru, domáci ale odpovedali dôrazným presingom. Líder sa postupne začal presadzovať v strede ihriska, po polhodine mu vyšiel únik pravou stranou a Pavlovič hlavou vyrovnal na 1:1. Vzápätí si Slovan vytvoril tlak, ale Obložinský pochoval dve tutovky a agilný Špánik z trestného kopu trafil len žrď. V 59. min. vnikol nebojácne Mačica do 16-tky hostí a na tribúne opäť vypukla radosť. Hostia následne prevzali iniciatívu a po dvoch hrubých chybách domácej obrany v 70. min. Muchom a v 79. min. Čuhákom zvrátili výsledok zápasu. Záverečná zvýšená snaha domácich nepriniesla želaný efekt.
Rozhodoval Formel, ŽK: Krajčík, 280 divákov.
SLOVAN: Valenský - Kopčan, Červenka, Eliáš, Blaško, Obložinský, Lenivý, Vaňo, Špánik, Harsányi (74. Schmidt), Mačica. Tréner M. Novotný. TOPVAR: Mikuláš - Čuhák, Ondrka, Matušík (85. Grznár), Teplanský, Bačík, Mucha, Moravčík, Candrák (62. Železník), Krajčík, Pavlovič (69. Sák). Tréner Jančovič. JÁN FRANCISCI

Neded - Bánovce 2:1 (1:1)
Góly: 38. Konc (11 m), 77. Jedinák - 4. M. Brocha.
Bánovčania sa v Nedede nepredstavili v oslnivej forme, avšak po ich jedinej vážnejšej šanci vyhrávali. Prvé dejstvo neprinieslo oslnivé divadlo. Domáci sa penaltou dostali na dostrel vytúžených troch bodov. Po polčasovom prestriedaní zapli Nededčania na vyššie obrátky, čoho výsledkom bolo niekoľko sľubných šancí. O všetkom podstatnom rozhodol „ligový“ gól Jedináka. V 77. min z voleja vyslal svoj projektil do šibenice a rozhodol o zaslúženom domácom víťazstve. Hostia sa už na odpoveď nezmohli.
R Koníček, ŽK: Zita - Varga, 350 divákov.
FC: Wagner - Valent, Györi, Heriban, Nádaský, Jedinák, Kovács, Ballabáš, Konc, Kalmár (81. M. Gál), Vlčan (46. Ambruš). Tréner L.. Kečkéš. P. SEDLIAČIK

Domaniža - Nové Zámky 0:0
Dôležitý zápas o záchranu začali lepšie domáci a v 2. min Lagínovu prudkú strelu Szapu vyrazil. V 7. min po chybe obrany Kovácsovu strelu z uhla vyrazil Minarech. Najväčšiu šancu Domaniže mal v 14. min Vaštík, ale po rohu hlavou trafil brvno. Hosťujúci Fehervári v 32. min postrašil domácich strelou vedľa a v 44. min Šebíkovu strelu Minarech chytil. Obojstranne útočný futbal pokračoval po prestávke, v 67. mohol Kovács vytrestať domácich, keď išiel z polovice sám na bránu, ale Minarech chytil. Hostia podali sympatický výkon a získali cenný bod.
Rozhodoval Peťovský, ŽK: Ma. Kvaššay, Mi. Augustín, Guldan, Hajko, 300 divákov.
FKM: Szapu - Fehervári, Š. Piskla, Zsák, Šebík, Močkor, Horáček (90. Guldan), Dang Van, Palacka, Kovács, Hajko. Tréner V. Polák. JÁN MOŽUCHA

Moravany - Šamorín 2:0 (0:0)
Góly: 51. Varga, 63. Talajka.
Domáci sa taktovky ujali od prvej minúty. Prvá vážnejšia strela prišla z kopačky Talajku v 9. min. Ten istý hráč minul bránu aj v 24. min. Hostia o minúty neskôr posielal loptu hlavou nad bránu Molnárom. V 29. min Chebeň posunul na Majerského, a ten mieril vedľa. Do ďalšej šance sa dostal opäť Talajka. Pred koncom polčasu mohli meniť skóre hostia, ale v samostatnom úniku neskórovali. Po obrátke nastúpili Moravany s dvoma zmenami a táto taktika trénerovi Bartošovi vyšla. V 51. min Varga tvrdou strelou upravil na 1:0. Potom sa blysol Pörsök, keď vychytal Klinovského aj Chebeňa. V 63. min však po najkrajšej akcii zápasu nemal šancu. Godál prešprintoval cez celé ihrisko až pred jeho bránu, prihral Talajkovi a ten zvýšil na konečných 2:0.
Rozhodoval Oselský, ŽK: Talajka - Méry, Gyurász, Szerda, Molnár, Almási, 535 divákov.
ŠTK: Pörsök - Végh (37. Szerda), Ambrus, Méry (89. Kovács), Gyurász (88. Soós), Pinte, Molnár, Almási, Červený, Vodička, Oszi. Tréner A. Pinte. IGOR ZELENAY

Gabčíkovo - Partizánske 3:2 (1:1)
Góly: 19. Kováč, 54. Méry, 68. Nagy - 18. Stručka, 86. Briatka.
V Gabčíkove sa hral útočný futbal, domáci sa od začiatku predbiehali v zahadzovaní šancí. Vedenia sa ujali hostia, keď po rohovom kope Mikulu hlavou skóroval Stručka. Domáci sa z gólu otriasli rýchlo, hneď vzápätí potiahol loptu po pravej strane Illés, Milan centrom našiel Kováča a ten z päťky vyrovnal. Do konca prvého polčasu potom hráči Gabčíkova zahadzovali jednu šancu za druhou. Hneď v úvode druhého polčasu tri stopercentné šance spálil Kováč, Csicsayove tutovky zostali takisto nevyužité. V 54. min. Csicsay trafil hosťujúceho brankára, lopta sa odrazila k Mérymu, ktorý nemal problém zvýšiť na 2:1. V 68. minúte Baják od polovice ihriska vysunul Nagya, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal. V 86. min. hostia druhou strelou na bránu Briatkom uzavreli skóre.
Rozhodoval Fehér, bez ŽK, 700 divákov.
TJ: Pápay - Soós, Kiss, Liszkay, Milan, K. Csicsay (60. Nagy), Illés, Baják, Méry (74. Varga), Kováč (76. Végh), Kvačkaj. Tréner T. Szaban. TIBOR LISZKAY

Veľké Ludince - Myjava 2:1 (2:0)
Góly: 8. Ambrus, 39. Cziria - 85. Šarudi (11 m).
Domáci začali svižne, nerobili chyby a už v 6. min. letela Černého strela vedľa hosťujúcej brány. O dve minúty však už bolo 1:0, keď sa po rohovom kope presadil M. Ambrus. Ludinčania hrali dobrý technický futbal a v 15. min. mohli vyhrávať dvojgólovým rozdielom. Dvojica Šátek - Dulai sa však sama vystavila do postavenia mimo hry. Prišla však 39. minúta zápasu a N. Cziria utešenou strelou z priameho kopu poslal svoje mužstvo do dvojgólového vedenia. V druhom dejstve už ožili aj hráči Myjavy, ktorí sa snažili hroziť z rýchlych protiútokov. Ich šance sa však v 65. a 72. min. našťastie pre domácich gólom neskončili. Päť minút pred koncom odpískal hlavný rozhodca po dohovore s asistentom pokutový kop a Andruška uvidel červenú kartu. Šarudi penaltu bezpečne premenil, no na zvrat v zápase hosťom neostal čas, preto si domáci zaknihovali ôsme víťazstvo.
Rozhodoval Škadra, ŽK: Šátek, Černý - Žák, ČK: Andruška, 150 divákov.
DRUŽSTEVNÍK: Varga - Balog, Kasana, N. Cziria, Maďar (77. Andruška), M. Ambrus, Mužík (67. Gonda), Černý, Dulai, Šátek (86. R. Ambrus), Porubszký. Tréner Š. Kosnovský. IGOR ZELNÍK

J. Bohunice - Led. Rovne 3:0 (1:0), 30. Tubonemi, 50. Gerši, 76. Strečanský.

1. Topoľčany 21 13 3 5 39:20 42 (+12)
2. J. Bohunice 21 10 7 4 38:17 37 (+1)
3. Moravany 21 10 7 4 39:21 37 (+4)
4. Dubnica B 21 9 8 4 31:18 35 (+2)
5. Gabčíkovo 21 8 7 6 25:26 31 (-2)