Prelínačka v polčase, naše trio s nulovým víkendom

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce 3:2 (2:0). Góly: 13. (11 m) a 67. Czinege, 38. Doubek - 65. Černák, 87. Kuračka. Slovan Duslo Šaľa - Spartak Trnava 1:2 (1:0). Góly: 43. Lancz - 76. a 88. Juhász. Inter Bratislava - ŠK Eldus Močenok 2:0 (2:0). Góly: 6. H

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce 3:2 (2:0)
Góly: 13. (11 m) a 67. Czinege, 38. Doubek - 65. Černák, 87. Kuračka.
Trenčín začal aktívne a už v 3. min. hry nastrelil pravú žrď Peškovičovej brány aktívny Baranyai, ktorý o pár minút neskôr opečiatkoval aj brvno a v 12. min. ho v 16-tke fauloval Choma. Czinege penaltu bezpečne premenil - 1:0. Na rozdiel dvoch gólov upravil v 38. min. hlavou Doubek, ktorý si ideálne nabehol na krížny center za chrbát hosťujúcej obrany. Krátko po zmene strán nastrelil Czinege tyč, no ViOn zbrane nezložil. Kontaktný gól Zlatých Moraviec vsietil v 65. min. hlavou Černák. Na druhej strane za Považanov rýchlo odpovedal skúsený Czinege - 3:1. Tri minúty pred koncom síce Kuračka vykresal iskierku nádeje pre hostí, ale nakoniec ostali všetky tri body doma.
Rozhodoval Chmura, ŽK: Choma, Pavlenda, Černák, ČK: 89. Greguška, 1128 divákov.
FC: Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, Choma - Ondrejka (66. Hnilica), Kuračka, Hözl (46. Chren), Černák, Medera (46. Juska) - Plichta.
Ján Rosinský: Súper bol v úvode rýchlejší a agresívnejší, v prvom polčase hru kontroloval. Cez prestávku sme pristúpili k zmenám, domácich sme dostali pod tlak a podarilo sa nám znížiť, ale Trenčín sa tretím gólom udržal nad vodou.
Okamih zápasu: Bežala 65. min., po Černákovom góle bol ViOn späť v hre, no nádeje hostí na bodový zisk expresne zmarila dvojica Kamenský - Czinege. Ich učebnicovú narážačku v pokutovom území presne zakončil druhý menovaný víťazným gólom.

Slovan Duslo Šaľa - Spartak Trnava 1:2 (1:0)
Góly: 43. Lancz - 76. a 88. Juhász.
Rekordná návšteva videla zásluhou oboch mužstiev útočné a bojovné stretnutie. Favorizovaný Spartak v prvom polčase mal viac z hry najmä zásluhou výbornej záložnej formácie. V 9. minúte Krissov lob vyhlavičkoval z bránkovej čiary Lauko, o dve minúty neskôr sa pri Čižmárovej príležitosti vyznamenal Kamesch. Po prihrávkach Ujlakyho mali príležitosť Juhász aj Kriss, ale tesne minuli bránu. Domáci sa snažili o kontry a v 43. minúte po prieniku Oberta Lancz umiestenou strelou z 8 m vsietil vedúci gól chemikov. Po zmene strán sa Trnavčania snažili o zvrat, ale dlho sa im to nedarilo - aj zásluhou disciplinovanej hry domácej obrany. V 75. minúte sa však hosťom vydarilo dvojité striedanie a už o minútu bolo vyrovnané. Dokonalý obrat zariadil záložník Juhász.
Rozhodoval Richtárik, ŽK: Hanzel, 2850 divákov.
FK: Valenský - Mikla, Gašparík, Lauko, Demeter - Obert (86. Čirik), Lancz, Lalák, Vyskoč, Vencel (83. Dékány) - Čižmár (61. Tyčiak).
Peter Ančic: Ťažko sa mi hodnotí stretnutie, ktoré sme mali veľmi dobre rozohrané. Vyhrávali sme a mohli sme pridať aj druhý gól, ale chyba v 76. minúte mužstvo zaskočila. Napokon nás na kolená zrazila exportná strela Juhásza.
Okamih zápasu: Prišiel dve minúty pred vypršaním riadneho hracieho času. Za stavu 1:1 sa k odrazenej lopte po rohovom kope dostal aktívny Juhász a nechytateľnou bombou vymietol šibenicu Valenského svätyne, ktorá znamenala výhru hostí. JOZEF SKLENÁR

Inter Bratislava - ŠK Eldus Močenok 2:0 (2:0)
Góly: 6. Horváth, 11. Urban.
Interu sa v rozpätí piatich minút v prvej štvrťhodine zápasu podarilo zlikvidovať ambície najnebezpečnejšieho ašpiranta na účasť v budúcej najvyššej súťaži zo štvorice jesennej I. ligy. Najprv k tomu prispela odvážna strela Vojtecha Horvátha, ktorý ešte na jeseň pôsobil práve v Močenku, keď prekvapil gólmana Fišana. Onedlho sa k nemu pridal presnou strelou aj Rudolf Urban. V ďalšom priebehu sa už viac-menej dohrávalo medzi šestnástkami bez väčších gólových príležitostí. Hostia sa síce snažili o kontaktný gól, no v koncovke boli neúspešní. Močenok neskóroval v druhom zápase v rade. Víťazstvom si žlto-čierni udržali v prelínačke pozíciu lídra.
Pred 863 divákmi rozhodoval Havrilla, ŽK: Majtán, Horváth - Ďurica, Chovanec, Pavlovič. ČK: 74. Horváth.
ŠK: Fišan - Hrnčár (65. Slíž), Dojčan, Pavlovič, Drahno - Ďurica, Kubala, Pavlík, Uzola (76. Čambal) - Masarovič (35. Chovanec), Bernáth.
Tibor Meszlényi: Inkasovali sme góly po nešťastnom začiatku zápasu. Potom sme prešli do priemeru a z toho, najmä po streleckej stránke, sme sa nevedeli dostať až do konca stretnutia. Zrejme mali na to vplyv posledné pokuty.
Okamih zápasu: Odohral sa hneď v úvode, keď sa k strele spoza šestnástky odhodlal domáci záložník Horváth. Jeho nie veľmi prudký pokus tesne pred brankárom Eldusu Fišanom skočil, náhle zmenil smer a na všeobecné prekvapenie lopta skončila v sieti.

Dubnica - Rim. Sobota 2:0 (1:0), 38. Kiška, 65. Držík.

8. Šaľa 7 0 3 4 4:8 3 (-6)

Program 8. kola: 27. 4. o 19.30 h Trenčín - Trnava, 28. 4. o 16.00 h Šaľa - R. Sobota (Trutz), o 19.30 h Dubnica - Inter, 29. 4. o 10.30 h ŠK Eldus - FC ViOn (Olšiak).