Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Basketbalistky odštartovali o bronz víťazne

Úvodným zápasom na domácej palubovke odštartovali v sobotu nitrianske basketbalistky sériu o tretie miesto s Popradom.

Extraliga basketbalistiek

1. zápas: Inpek UKF Nitra - ŽBK Poprad 83:65 (19:18, 27:16, 17:16, 20:15). Lepšie začali hosťujúce hráčky a ujali sa vedenia 5:0. V prvej desaťminútovke sa hral vyrovnaný duel, streleckou líderkou Popradu bola Gandžalová. Druhá štvrtina patrila domácim, ktorým sa darila streľba a do kabín odchádzali za stavu 46:34. Po zmene strán sa síce východniarky snažili, ale Nitrianky si už slušný náskok udržali až do samého záveru a zaslúžene zvíťazili o 18 bodov. Zaujímavosťou je, že tím spod Zobora zaknihoval desať úspešných pokusov spoza oblúku, naopak hostky ani jeden.
Rozhodovali Ženiš - Hlinka, TH: 19/15 - 35/21, fauly: 25 - 20, 5 OCH: 34. Kalafutová, trojky: 10 - 0, 200 divákov.
UKF: Chlebovcová 16, Šujanová 12, Kubatová 11, Valachová 4, Vyhňáková 2 (Fabianová 22, Kalafutová 12, Miszkiel 2, Puchelová 2, Šimončičová, Churkina, Remencová).
Ďalší program - 2. zápas - 18. 4. o 17.00 h Poprad - Nitra, 3. zápas - 21. 4. Nitra - Poprad. Hrá sa na 3 víťazstvá.
Ostatné výsledky - finále: K Cero VODS Košice - Ružomberok 94:58, stav série 1:0.

Fabianová sa vrátila
Extraligové basketbalistky Inpek UKF Nitra nadviazali v prvom zápase série o bronzové medaily proti Popradu na predchádzajúce kvalitné výkony v play-off. Nitrianky si vypracovali rozhodujúci náskok v druhej štvrtine, v ktorej zaznamenali štyri trojky. Po prestávke už nedali zverenkyne Ľubomíra Martinku Gandžalovej a spol. žiadnu šancu na zvrat. „Myslím si, že sme videli dramatické stretnutie. Hlavne v druhom polčase sa ukázala naša lepšia lavička. Za najdôležitejšiu pasáž zápasu považujem tretiu štvrtinu, keď sme ustrážili vedenie. Dievčatá podali kolektívny výkon, vyzdvihol by som Fabianovú a Chlebovcovú,“ skonštatoval spokojný tréner Martinka.
V stretnutí sa po pauze, zavinenej zranením kolena, predstavila so sebazaprením hrajúca Barbora Fabianová. Nitrianska tridsaťtrojka bola najlepšou hráčkou duelu a na zaslúženom triumfe domácich má leví podiel. „Bafo“ zaznamenala 22 bodov, vrátane piatich trojok. „Zo začiatku som bola trochu nervózna, lebo koleno ešte stále nie je stopercentne v poriadku. Podľa mňa sme Popradčanky prevýšili hlavne v bojovnosti. Som nesmierne rada, že sme spoločnými silami dotiahli dôležitý prvý zápas do víťazného konca.“