Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Basketbalistov opäť zastavili Spišiaci

Vo štvrťfinálovej sérii so Spišskou Novou Vsou mali Nitrania dva mečbaly na postup do semifinále. Zdecimovanému tímu však rovnako ako vlani súper vystavil stopku...

Extraliga basketbalistov

4. zápas: AC LB 04 Spišská Nová Ves - BK Casta SPU Nitra 66:65 (20:14, 15:18, 15:17, 16:16). Na Spiši sa hral vyrovnaný a dramatický basketbal. Domáci si v prvom dejstve udržiavali mierny náskok (v 10. min 20:14). Hostia mali pod košom neomylného Hilla, ktorý nastrieľal takmer polovicu bodov Nitry, ale sám na všetko nestačil. Spišiaci šli dravo za doskokmi, navyše Caste sa zranil ďalší pivot Orešanský. Nitrania viedli pár minút pred koncom 56:61, ale v infarktovom závere si domáci predsa len vynútili rozhodujúci piaty zápas. Víťazný kôš strelil 14 sekúnd pred záverečným klaksónom bývalý hráč Nitry Ridzoň.
Rozhodovali Sudek, Kuzmiak, Bohucký, TH: 20/10 - 23/12, trojky: 4 - 3, fauly: 18 - 20, 5 OCH: 40. Hill, 1100 divákov.
Sp. N. Ves (najviac bodov): Ridzoň 19, Pešta 15, Madaj a Hird 9.
CASTA: Hill 30 (1), Červenka 11, Seman 6, Orešanský 4, Ivanovič (Rendla 8 (1), Pohánka 6 (1)). Užitočnosť: Hill 33, Rendla 13, Červenka 9, Orešanský 3.
Ľubomír Urban, tréner: Zápas sme si prehrali v tom, že sme nezabránili súperovi útočne doskakovať, čo bolo rozhodujúce od prvej minúty. Spišiaci dávali ľahké koše z druhej šance. Navyše, veľmi zle sme hádzali šestky.
5. zápas: Casta SPU Nitra - AC LB 04 Spišská Nová Ves 68:79 (16:9, 13:17, 15:19, 24:34). Nitriansky lazaret rozšíril po strede aj Orešanský, takže na lavičke zostali iba neskúsení mladíci. Vo výbornej atmosfére začala Casta lepšie a prvú štvrtinu zvládla. Lenže postupne sa začali viac presadzovať hostia, ktorým drukovali aj početní priaznivci. Spišiaci prvýkrát viedli 22:20, no prvý polčas si ešte Nitrania uhájili (29:26). Po prestávke bolo pre domácich stále ťažšie bodovať a hostia sa dostali na koňa. Darilo sa im v útoku a Nitranov psychicky ničili aj viacerými blokmi. Nepomáhali ani time-outy, Spišiaci si vytvorili desaťbodový náskok a oslabená zostava Nitry na zvrat jednoducho nemala.
Rozhodovali Janáč, Lukáč a Šramko, TH: 17/12 - 30/17, trojky: 6 - 4, fauly: 25 - 22, 5 OCH: 40. Pohánka, 1000 divákov.
CASTA: Seman 20 (3), Červenka 18 (1), Hill 14, Pohánka 3 (1), Ivanovič 3 (1) (Rendla 8 (10 doskokov), Vido 2, Vrabec, Žiak). Užitočnosť: Seman 17, Červenka 17, Rendla 14, Hill 13.
Spiš. N. Ves (najviac bodov): Hovaňák 25, Ridzoň 17, Madaj 16.
Konečný stav série: 2:3.
Ostatné výsledky: Svit - Lučenec 89:80, Lučenec - Svit 74:64, konečný stav série 3:2.
Zloženie semifinále: Inter - Lučenec, Košice - Spišská N. Ves.