Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

Nitra umrela na krásu, popravil ju rozhodca

ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra 2:0 (1:0). Gól: 44. Masaryk (11 m), 82. vlastný. Súboj o štvrté miesto začali lepšie domáci, šancu Masaryka ale brankár Senecký vyriešil a zákrok kapitána Nitry potom posmelil aj jeho spoluhráčov.

ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra 2:0 (1:0)
Gól: 44. Masaryk (11 m), 82. vlastný.
Súboj o štvrté miesto začali lepšie domáci, šancu Masaryka ale brankár Senecký vyriešil a zákrok kapitána Nitry potom posmelil aj jeho spoluhráčov. Na slabú obranu Slovana platil pohyb, hostia si vytvorili v prvom polčase štyri (!) čisté šance, no z gólu sa netešili. Najskôr Kiss zachraňoval po strelách Kostolániho a Heseka, v 20. min. ale gólmanovi belasých pomohla po lobe Heseka pravá žrď. Vzápätí Hesek po centri Grajciara mieril zle hlavou, v 37. min. Hesek ponúkol gól ako na tácke M. Farkašovi, ktorý trafil iba brankára. O tri minúty Hesek dokonal svoje trápenie, keď mu strelu vykopol spred čiary jeden z Bratislavčanov... Zlom prišiel krátko pred prestávkou, keď sa po strete P. Farkaša s Masarykom kopala veľmi prísna penalta - Slovan strelil gól, Nitra pokračovala už bez vylúčeného P. Farkaša. Aj po obrátke boli oslabení hostia lepším mužstvom, blízko k vyrovnaniu bol najmä Szorád. V závere ale dopili kalich horkosti do dna, keď si nevinne vyzerajúci center zrazil Ďatko do vlastnej bránky.
R Chmura, ŽK: Mojský, Janek, Chlebek - M. Farkaš, Szorád, Ďatko, P. Farkaš, Senecký, ČK: 44. P. Farkaš, 2 987 divákov.
FC: Senecký - Čeman, Štajer, P. Farkaš, Ďatko - Grajciar, Szorád, Kostoláni, M. Farkaš (46. Bališ) - Hesek (84. Čurgali), Košút (55. Babic).
Slovo trénera
Ivan Galád: Chceli sme v Bratislave uhrať dobrý výsledok a predviesť ofenzívnu hru, podaril sa iba druhý zámer. Futbal sa hrá na góly, my sme nestrelili ani jeden, výsledok však ovplyvnilo rozhodnutie z konca prvého polčasu.
Postava zápasu
Nitrička sa predviedla v Bratislave, čo jej sily stačili, chýbalo len korenie... Snažili sa viacerí, najviac Csaba Szorád, ktorý bol v druhom polčase dva razy blízko aj k vyrovnaniu, Slovan však Pyrrhovo víťazstvo napokon ubránil.
Okamih zápasu
Za minútu žltá karta, červená, penalta aj gól, všetko v neprospech Nitry... Po zlomovom okamihu zo 43. min., keď sa pískala jedenástka pre Slovan, sa smiali aj domáci fanúšikovia. Absurdný moment dokreslilo skandovanie z tribúny: „My máme love“...
ŠTEVO KORMAN, Bratislava

MFK Košice - Artmedia Bratislava 0:3 (0:0), 59. Halenár, 71. Oravec, 87. Fodrek.
MŠK Žilina - FC Senec 4:0 (2:0), 37. Jež, 41. Porázik, 57. a 80. Štyvar.
MFK Ružomberok - Dukla B. Bystrica 2:0 (1:0), 13. Rák, 62. Dvorník.

8. Senec 18 3 4 11 14:37 13 (-14)

Program 5. kola: 7. 4. o 18.00 h Nitra - Ružomberok (Valášek), B. Bystrica - Žilina, 8. 4. o 10.30 h Artmedia - Slovan, o 16.00 h Senec - Košice.

Najlepší strelci: 14 - Nemec (Žilina), 11 - Oravec (Artmedia), 10 - Filo (Dubnica), Šesták (Žilina), Masaryk (Slovan), Rák (Nitra, Ružomberok), 9 - Vršič (Žilina)

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  9. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  10. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  10. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 6 373

Snímka z posledného finále medzi T. Mlyňanmi a Lehotou.

Úspešný seriál zakončujeme vtipným pohľadom do Ligy internacionálov MY Nitrianskych novín.

2 h

Niekoľko laní bolo gravidných. Poľovníckej spoločnosti vznikla škoda za desiatky tisíc eur. Polícia hľadá svedkov.

2 h

Ponuku môžete využiť aj vtedy, ak v súčasnosti máte aktívne predplatné - nové predplatné vám začne platiť automaticky po skončení vášho súčasného.

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.