Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Zlaté Moravce sú späť, ŠK Eldus bodoval aj v Trnave!

Spartak Trnava - ŠK Eldus Močenok 0:0. ZTS Dubnica - Slovan Duslo Šaľa 1:0 (1:0). Gól: 36. Kuzma. Rim. Sobota - FC ViOn Zlaté Moravce 0:3 (0:3). Góly: 12. Greguška, 27. a 29. Kuračka.

Spartak Trnava - ŠK Eldus Močenok 0:0
Domáci začali stretnutie s miernou prevahou, ale v koncovke neboli nebezpeční. V 14. min vyskúšal Fišanovu pozornosť Poljovka, onedlho ešte nepresne strieľali Kriss a Barčík. Eldus hral nebojácne a aj smerom dopredu ukázali jeho hráči niekoľko pekných akcií. V 51. min perfektne zakombinovala dvojica Uzola - Kubala, ale bez úspešnej koncovky. O tri minúty sa hosťujúci útočník Bernáth uvoľnil a jeho strela opečiatkovala brvno domácej svätyne.V 70. min Ujlaky zahrával priamy kop po faule na Kožucha z hranice šestnástky. Loptu pekne zatočil, tá sa odrazila od chrbta Šidlu, ktorý stál v postavení mimo hry, a tak rozhodca gól neuznal.Trnavčania si vydýchli aj v 87. min, keď po strele striedajúceho Masaroviča na bránkovej čiare zachraňoval obranca Poljovka.
R Vnuk, ŽK: Kriss - Dojčan, Palic, R. Paľo, Pavlík, 5648 divákov.
ŠK: Fišan - Drahno, Dojčan, Pavlovič, Paľo - Palic, Kubala, Pavlík (90. Ďurica), Hrnčár (76. Chovanec), Uzola - Bernáth (77. Masarovič).
Tibor Meszlényi: Pred Spartakom sme mali zdravý rešpekt. Som spokojný, pretože sme dosiahli cenný bod. Naše mužstvo mohlo pri troške šťastia bodovať i naplno. Pričinili sme sa o dobrý futbal a hráči odviedli maximum.
Postava zápasu: Útočník Eldusu Ľubomír Bernáth podal, rovnako ako jeho spoluhráči, výborný výkon. Močenský klenot výrazne podkuroval domácim zadákom, najmä jeho prienik v 54. min od polovice ihriska bol ukážkový. - jd -

ZTS Dubnica - Slovan Duslo Šaľa 1:0 (1:0)
Gól: 36. Kuzma.
Dubnica sa dlho nemohla proti pohyblivému súperovi presadiť. Domácim viazli presné kombinácie, aj pohyb a predvídavosť hráčov zaostávali za očakávaním. V 30. min opečiatkoval zblízka brvno Kuzma. Ten istý hráč nasmeroval Považanov k víťazstvu o šesť minút neskôr, keď hlavou zužitkoval veľmi peknú prihrávku T. Zápotoku - 1:0. O tri minúty mohol dosiahnuť zblízka repete, zadáci chemikov však situáciu tentoraz zvládli. V tíme ZTS a Dusla boli prínosom striedajúci hráči, hra mala celkovo v druhom polčase oveľa lepšiu úroveň a až do poslednej minúty sa bojovalo o konečný výsledok. Domáci dôležitý boj o tri body nakoniec úspešne zvládli.
Rozhodoval Trutz, ŽK: T. Zápotoka, Držík - Tyčiak, Vyskoč, 1820 divákov.
DUSLO: Valenský - Mikla, Gašparík, Lauko, Kubištel - Obert, Vyskoč, Tyčiak (46. Vencel), Lalák, Demeter (75. Lancz) - Valachovič (78. Čižmár).
Peter Ančic: Nedali sme už v treťom zápase za sebou gól. Umelecký dojem je možno dobrý, ale zase sme bez bodu. Za zranených strelcov budú musieť nastúpiť v ďalších zápasoch iní hráči a vziať si to na svoje plecia.
Okamih zápasu: Desať minút pred koncom prvého polčasu potiahol loptu na pravej strane domáci Držík, poslal ideálny center do šestnástky, na ktorý si krásne nabehol Kuzma a elegantnou hlavičkou rozvlnil sieť za Valenského chrbátom. - jd -

Rimavská Sobota - FC ViOn Zlaté Moravce 0:3 (0:3)
Góly: 12. Greguška, 27. a 29. Kuračka.
Na Gemeri síce začala aktívnejšie R. Sobota, no ich šance v úvodnej desaťminútovke ostali nevyužité. A tak platilo známe "nedáš-dostaneš", keď sa hráčom ViOnu podarilo za necelých dvadsať minút prekonať domáceho gólmana Šimona až trikrát a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Strelecky úspešný bol najprv po Kuračkovej akcii z pravej strany exportnou bombou do šibenice Greguška, potom dva razy aktívny Kuračka zveľadil náskok hostí.
V druhom polčase domáci opäť aktívne aj vďaka vetru, ale Liška ani Sivčevič nemierili presne. Keďže v závere si na Pahulyim vylámal zuby aj kanonier Pisár, zvíťazili Zlaté Moravce rozdielom triedy a zaknihovali premiérové body v prelínacej súťaži.
Rozhodoval Richtárik, ŽK: Líška, Šimon - Pavlenda, 934 divákov.
FC: Pahulyi - Pavlenda, Klabal, Medera, Mackovčín (58. Choma) - Ondrejka (83. Hnilica), Greguška, Kuračka, Černák - Plichta (88. Juska), Chren.
Ján Rosinský: Prvý polčas nám vyšiel rozprávkovo. Využili sme všetky šance, domácich sme do ničoho nepustili. Podali sme kvalitný, zodpovedný výkon a zaslúžene sme zvíťazili.
Postava zápasu
V strede poľa dominovala usilovná včelička ViOnu Peter Kuračka, ktorý svoj kvalitný výkon korunoval dvoma presnými zásahmi do čierneho. Najprv zakončil hlavičkou Pavlendov center, onedlho z voleja preloboval Šimona. - jd -

Inter - Trenčín 3:0 (1:0), 22. Hodek, 55. Šlahor, 84. Horváth - 90.+ Križko.

8. Šaľa 3 0 1 2 0:2 1 (-2)

Program 4. kola: 30. 3. o 18.00 h Trenčín - Dubnica, 31. 3. o 18.00 h Trnava - Rim. Sobota, 1. 4. o 10.30 h ŠK Eldus - Šaľa, FC ViOn - Inter.

1. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
  2. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  3. Nové číslo Historickej revue
  4. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  6. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  7. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  8. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  9. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  10. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  1. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
  2. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
  3. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  5. Nové číslo Historickej revue
  6. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
  7. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
  8. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
  9. Počas pandémie vzrástli obavy z právnych sporov
  10. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  10. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 109

Na snímke zo súboja vedúcich Kozároviec so Štúrovom sú dvaja kapitáni - vľavo hosťujúci Peter Molnár, vpravo domáci Miloš Ďurovič (chrbtom, č. 10).

V seriáli Futbalový bonzáčik sme nahliadli do kuchýň všetkých účastníkov IV. ligy Juhovýchod.