Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Výčapy-Opatovce vyprášili lídra

V. liga Juh: Veľké Úľany - Zbehy 1:0 (0:0), 60. Németh. Domáci chceli v tomto stretnutí jednoznačne bodovať naplno.

Veľké Úľany - Zbehy 1:0 (0:0), 60. Németh. Domáci chceli v tomto stretnutí jednoznačne bodovať naplno. Už v prvom polčase hostí tlačili, ale nevyužili viacero dobrých streleckých príležitostí. Vytúženého gólu sa Veľké Úľany dočkali až v druhom polčase, kedy Németh nezaváhal a rozhodol o tesnom víťazstve hostiteľa. 200 divákov.
VEĽKÉ ÚĽANY: Čandal - Strelecký, Ćernohous, Nagy, Kováč, Sendecký, Hnilický, Husár, Németh, Čandal, Barčák striedali: Pavlišin, Hodúr, Kajoš. ZBEHY: Repa - Píš, J. Ďuriš, Kopec, D. Fúska, Pčola, Kelemen, Marek Greguš, I. Fúska, Marek, Chudý striedali: Kukučka, M. Varga.
Váhovce - Veľký Meder 1:1 (0:0), 82. Borš - 89. Janko. Priemerné stretnutie ovplyvnila nepremenená penalta domáceho Borša. V druhom polčase vyvinuli Váhovce tlak a podarilo sa im dostať sa do vedenia. Hostia sa však nemienili zmieriť s prehrou a Janko parádnou strelou zabezpečil Veľkému Mederu cenný bod. Rozhodoval Pavlačka, 250 divákov.
VÁHOVCE: Horváth - Forgáts, Tóth, Varga, Takáč, Lukáč, Lučan, Bestro, Borš, Szarka, Karácsony. VEĽKÝ MEDER: Burian - László, Bobkovič, Varga, Számel, Janko, Vígh, Pužen, Beluc, Komjati, Kacz.
Horná Potôň - Sereď 2:2 (0:2), 67. T. Szabó, 78. Pittner - 1. Poledňák, 31. Rojka. V Potôni sa hral kvalitný zápas so všetkým, čo k nemu patrí. Hostia mali raketový nástup a už v prvej minúte vyhrávali, domáci neskôr zlepšili pohyb, ale inkasovali rýchly druhý gól. Po obrátke domáci z tlaku vyrovnali a hoci sa v závere o víťazstvo snažili oba tímy, zrodila sa spravodlivá remíza. Rozhodoval Rusa, 130 divákov.
H. POTOŇ: Fatona - Pagáč, Pittner, Tibor Szabó, Juriga, Straka, Horváth, Miklós, Rácz, Štrba, Tomáš Szabó. SEREĎ: Javor - Švec, Stareček, Vrtík, Svátek, Martinák, Poledňák, Rojka, Gál, Dobiš, Foldeši. Striedali: Mikulec, Kubánek.
Vlčany - Trstice 1:0 (0:0), 47. Izsák. Vlčany hrali celé stretnutie zo zabezpečenej obrany a hostí prakticky ničomu nepustili. Tlak domácich vyvrcholil v druhom polčase, keď Iszák poslal Vlčany do vedenia. Trstice nedokázali úspešne odpovedať, pretože družstvo domácich už hralo v pohode a stretnutie kontrolovalo až do konca. Rozhodoval Monček, 450 divákov.
VLČANY: Szalai - Práznovský, Mónoši, Halászik, Tóth, Páldy, Iszák, Molnár, N. Szalai, Bombicz, Karvai. TRSTICE: Nagy - Beréni, Šarkány, Molnár, Tánczos, Juhoš, Pink, L. Juhoš, Ivicze, J. Molnár, Novota.
Baloň - Vrakúň 2:3 (2:2), 2. Johancsík, 25. Suchý (11 m) - 8. a 65. Méhes, 28. Šimčík. Domáci sa dostali okamžite do vedenia, na čo hostia odpovedali vyrovnávajúcim gólom. Suchý premenil následne penaltu a na koni boli futbalisti Baloňa, Vrakúň ale dokázala do polčasu znova vyrovnať a v polčase sa tak mužstvá rozchádzali za divokého skóre 2:2. po zmene strán sa presadili už iba hostia a odviezli si cenné 3 body. 350 divákov.
BALOŇ: Németh - Miklós, Bíro, Vaš, Tóth, Vereš, Kulčár, Matúš, Johančík, Csicsay, Suchý. VRAKÚŇ: Grúf - Bíro, Kázmér, Kóša, T. Varga, Fekete, Šimčík, Méhes, L. Varga, Śtrbka, Polák.
Trhová Hradská - Orechová Potôň 2:1 (0:1), 53. Tomašovič (11 m), 59. Bereczky - 24. Jávorka. Domáci mali navrch prakticky počas celého zápasu. Paradoxne do vedenia šli hostia po strele Jávorku. Po zmene strán fauloval Laboda a porúčal sa pod sprchy. Nariadenú penaltu Tomasovics premenil. Už o šesť minút padol i rozhodujúci gól. Hrdinom domácich sa stal Berecký. Orechová Potôň mohla i vyrovnať, ale lepších domácich podržal Czaňo. R Bachratý, 300 divákov.
T. HRADSKÁ: Czaňo - Dorák, Gomboš, Slovák, Czerge, Matlák, Tomasovics, Gál, Kovács, Berecký, Kozma striedali: Kerestész, Revesz. OR. POTOŇ: Šanta - Jakocisz, Varga, Lehova, Végh, Laboda, Bognár, Jávorka, Cziba, Nagy, Vago striedal: Czegac.
Výčapy-Opatovce - Čierna Voda 4:1 (2:1), 21. Hrnčár, 43. Dekýš, 57. Martonka, 82. Pavlovič - 32. Csémy. V súboji prvého s posledným mali prekvapujúco navrch domáci. Skóre otvoril Hrnčár. Krátko pred prestávkou predviedol ukážkový priamy kop z 20 m. Dekýš. Líder medzitým vyrovnal Sabolcsom. Po zmene strán dokonali výhru Výčap Martonka s Pavlovičom. Čierna Voda doplatila na opatrný futbal s nevýraznými brejkami. Obe mužstvá odprevádzali diváci po zápase potleskom. R Wolf, 200 divákov.
VÝČAPY-OPATOVCE: Pintér - Kučera, Kluka, Dekýš, Košťál, Prešinský, Pavlovič, Beňus, Kráľ, Hrnčár, Martonka striedali: Molnár, Bojsa. ČIERNA VODA: Jasovský - Fatoma, L. Varju, Lelkes, Kádar, Molnár, Fekete, Papp, L. Varju, Z. Varju., Csemy striedal: Szakolci
Žitavany - Nový Život 0:1 (0:0), 57. Lelkes. Favorit sa v Žitavanoch dosť natrápil. Hral sa skôr medzišestnástkový futbal. V 25. min. napálil A. Skuby brvno domácej brány. Domáci mali prvú vážnejšiu šancu až v 53. min., ale Baláž Mezeia neprekvapil. O všetkom napokon rozhodol Lelkes, keď po trme-vrme usmernil loptu za Drgoňov chrbát. Žitavany potom dostali výhodu presilovky, keď sa po druhej žltej porúčal Kiss, ale nič z nej nevyťažili. R Manček, 200 divákov.
ŽITAVANY: Drgoňa - Kráľovič, Pindeš, Černák, Szegíň, Herda, D. Drienovský, Fulle, Baláž, Beláň, Gron striedali: Kondriáš, Kováč. NOVÝ ŽIVOT: Mezei - Radvaň, A. Skuby, Kiss, Sóz, Lelkes, Király, Bala, Jankovič, Šisér, Meszároš striedali: Mikolcszi, Németh, Skuby.
15. Žitavany 16 4 3 9 21:31 15 (-9)
16. Výč.-Opatovce 16 4 1 11 22:40 13 (-11)
Najlepší strelci: 21 - L. Gasparovics (Čierna Voda), 11 - A. Polednák (Sereď), R. Turza (Trstice), L. Csandal (Veľké Úľany), 9 - M. Földeši (Sereď), J. Csicsó (Trh. Hradská), 8 - J. Mészáros (Nový Život), A. Barčák (Sereď), M. Kósa (Vrakúň), I. Füle (Žitavany).

10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 339

Najlepšie výsledky zaznamenali v druhom kole, najhoršie v prvom.

10 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.