Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Víkend bez víťazstva, na ViOne bolo 4120 divákov!

ŠK Eldus Močenok - ZTS Dubnica 1:1 (1:0). Góly: 18. Uzola - 59. Grendel. FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Trnava 0:1 (0:1). Gól: 57. Tomčák. Slovan Duslo Šaľa - Inter Bratislava 0:0.

ŠK Eldus Močenok - ZTS Dubnica 1:1 (1:0)
Góly: 18. Uzola - 59. Grendel.
V Močenku mali v prvom polčase viac z hry domáci, Dubničania pôsobili veľmi zakríknuto. Gólový účet otvoril v 18. min stredopoliar Uzola, ktorý zužitkoval Bernáthov center z pravej strany. Následne mal na kopačke druhý gól Eldusu Bernáth, ale zoči-voči Pernišovi zaváhal. Cez prestávku tréner Dubnice Dragúň prestriedal a karta sa obrátila. Po zmene strán prevzali opraty zápasu do svojich rúk Považania. V 54. min mohol po rohovom kope vyrovnať Zimen, ale jeho hlavička letela nad. Hráči ZŤS sa však dočkali o päť minút, keď sa v strede poľa pekne uvoľnil Grendel a prvou strelou do priestoru Fišanovej svätyne vyrovnal. Keďže v záverečnej tridsaťminútovke už diváci gól nevideli, súperi si body podelili.
Pred 920 divákmi rozhodoval Kačenga, ŽK: Pavlovič - Ižvolt, Držík, Grendel.
ŠK: Fišan - Drahno, Dojčan, Pavlovič, Paľo - Uzola (87. Nozdrovický), Hrnčár, Ďurica (71. Palic), Pavlík, Masarovič (57. Čambal) - Bernáth.
Tibor Meszlényi: Chceli sme určite zvíťaziť, preto sme začali ofenzívnejšie. Avšak v druhom polčase sme z nepochopiteľných príčin poľavili. Dubnica vystupňovala tlak a vyrovnala. Som však spokojný, remíza je spravodlivá.
Okamih zápasu: V 25. min stretnutia vycvičil dvoch obrancov Dubnice kanonier Bernáth a ocitol sa na úrovni šestnástky sám pred brankárom Pernišom. „Dado“ však šancu na zvýšenie náskoku nevyužil, a tak po prestávke hostia vyrovnali. JURAJ DANO

Slovan Duslo Šaľa - Inter Bratislava 0:0
Hostia, hrajúci v prvom polčase s vetrom v chrbte, pohrozili hneď v úvode hlavičkou Majtána, za domácich odpovedali Valachovič a Vencel. Po spolupráci tejto dvojice sa v 12. min. zrodila prvá vyložená šanca zápasu. Valachovič posunul loptu Vencelovi, no jeho strelu gólman žlto-čiernych vyrazil. V 23. min po rohovom kope Interu vyšla domácim ukážková kontra, ale vyloženú príležitosť opäť zlikvidoval skúsený Bernady. Po zmene strán sa o prvé vážnejšie akcie postarali hráči z Pasienkov. V 60. min vysunul Majtán Hodeka, ktorý však namieril tesne vedľa žrde Valenského bránky. Špílmacher Lalák ponúkol v 72. min možnosť otvoriť skóre Vencelovi, ale nezakončil presne. V závere duelu mohol rozhodnúť domáci Obert, ale ani jedna z jeho dvoch hlavičiek vo vyložených príležitostiach sa neujala.
R Samotný, ŽK: Lauko, Gašparík, Mikla, Valenský - Musil, Horváth, Majtán, 1340 divákov.
DUSLO: Valenský - Mikla, Gašparík, Klusa, Kubištel - Obert, Vyskoč (85. Lancz), Lauko (46. Tyčiak), Lalák, Vencel - Valachovič (70. Čižmár).
Peter Ančic: Zápas sa mohol vyvíjať úplne inak, keby Inter premenil niektorú z dvoch šancí v úvode. My sme postupne prevzali iniciatívu, ale opäť sme nedokázali skórovať. Napriek tomu som na hráčov hrdý, dali do toho všetko.
Okamih zápasu: Štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času si na center z ľavej strany nabehol za obranu hostí pravý záložník Obert, ale jeho prudká hlavička zblízka minula Bernadyho svätyňu. - jd -

FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Trnava 0:1 (0:1)
Gól: 57. Tomčák.
Aj v druhom domácom zápase vyšli Zlaté Moravce naprázdno. Hoci v súboji s Trnavou zázraky čakať nikto nemohol, potešila viac ako štvortisícová kulisa a aj výkon FC ViOn bol lepší ako v jarnej premiére. V prvom polčas prevládali taktické manévre, z hry najviac zaujala žrď Ujlakyho po prihrávke Krissa, na druhej strane zachraňoval gólman Spartaka Kamesch po Černákovom ostreľovaní. Rozhodnutie padlo v 57. min., keď aj s pomocou teču domáceho obrancu strelil jediný gól zápasu Tomčák - 0:1. Futbal získal na kvalite, hrať bolo o čo až do konca, strelci si už s koncovkou ale nepotykali. Zlaté Moravce môžu mrzieť príležitosti Chrena s Černákom, trnavské šance zahodili Kriss s Ujlakym.
Rozhodoval Šípoš, ŽK: Ľ. Hanzel, Kriss, Barčík, Doležaj, ČK: 87. Ľ. Hanzel (všetci Trnava), 4 120 divákov.
FC: Pahulyi - Pavlenda, Klabal, Medera, Mackovčín (81. Kuračka) - Balát (62. Plichta), Černák, Greguška, Ondrejka, Juska (71. Hnilica) - Chren.
Ján Rosinský: Zápas mal dobré tempo aj kvalitu, škoda našich nepremenených šancí, v koncovke sme mali smolu. Dva razy sme nevyužili domáce prostredie, prehry nás určite mrzia, ale stále sa nevzdávame.
Okamih zápasu: Bežala posledná minúta, keď na roh do šestnástky hostí bežal aj dvojmetrový brankár Pahulyi. Hlavou dokonca nasmeroval loptu k Mederovi, jeho strelu tečoval Chren, ale odkopom na čiare zabránil vyrovnaniu Trnavčan Šidlo. ŠTEVO KORMAN

AS Trenčín - FC Rimavská Sobota 1:0 (0:0), 83. Doubek.

8. FC ViOn 2 0 0 2 0:2 0 (-6)

Program 3. kola: 17. 3. o 15.00 h R. Sobota - FC ViOn (Richtárik), Inter - Trenčín, o 18.00 h Dubnica - Šaľa (Trutz), Trnava - ŠK Eldus (Vnuk).

Uznali kvalitu súpera

Súboj rozdielnych štyridsaťpäťminútoviek. Aj tak by sa dal charakterizovať zápas Eldusu proti Dubnici. V priemernom stretnutí každý polčas ťahal pílku, a tak sa zrodila zaslúžená remíza. V úvodnom dejstve sa vedenia ujal Močenok zásluhou Štefana Uzolu. „Na pravej strane sa pekne uvoľnil Ľubo Bernáth a poslal dobrý center do šestnástky, do ktorého som vletel spolu so súperovým obrancom. Som rád, že lopta skončila nakoniec v sieti,“ opísal úvodný gólový moment 24-ročný záložník domácich. Po obrátke zverenci Antona Dragúňa „dupli na plyn“ a zaslúžene sa dočkali vyrovnania. „Chceli sme začať ofenzíve, ako sa doma patrí, čo sa nám aj podarilo. Škoda, že sme v aktívnej hre nepokračovali aj v druhom polčase. Treba však uznať aj kvalitu súpera,“ skomentoval premiérový duel v prelínačke pred vlastnými divákmi kapitán Radovan Paľo, ktorého tím má po dvoch kolách na konte štyri body. „Tak určite to je pekné, sme príjemne prekvapení a zároveň spokojní. Budúci týždeň nás čaká futbalový sviatok, keď nastúpime na trávniku Spartaka Trnava,“ dodal močenský hráč s číslom sedem. JURAJ DANO

Všetkých ani nevpustili!
Márne by ste hľadali v nedeľu na futbale v Zlatých Moravciach voľné miestečko na sedenie, bolo vypredané. Doslova. Poslední oneskorenci sa už na štadión FC ViOn ani nedostali, polícia totiž z obavy o bezpečnosť odmietla riskovať prekročenie diváckej kapacity štadióna. Prišla veľká Trnava, v hľadisku sa tlačilo 4 120 ľudí. Keď legendárny televízny reportér Dušan Gabáni ešte pred zápasom podpichol šéfa domáceho klubu Viliama Ondrejku, že bude treba pristaviť ďalšiu tribúnu, ten si len spokojne pásol oči na vypredanom štadióne. Na zelenom trávniku Spartak výsledkom potvrdil rolu favorita, domácim futbalistom môže byť útechou, že za súperom zvučného mena nezaostávali v ničom. Chýbal len gól. Ten Zlaté Moravce nestrelili už v druhom zápase v rade, zrejme bude treba vypísať konkurz na strelca. ŠTEVO KORMAN

I. liga
Michalovce - Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Gól: 72. Cifranič.
Na ťažkom teréne to bolo do polčasu vyrovnané stretnutie, oba tímy sa snažili streliť gól, no neúspešne. Po obrátke zapli Michalovčania na vyšší stupeň, vypracovali si viacero šancí, premeniť sa im však podarilo len jedinú, keď sa Cifranič v 72. min najlepšie zorientoval pred bránkou súpera. Dobrý výkon podala hosťujúca obrana na čele s gólmanom Kobrom.
Rozhodoval Ronec, ŽK: Ruskovský, Beličák - Buka, Károlyi, 1151 divákov.
DAC: Kobr - Buka, Csölle, Húšťava, Károlyi - Mazič (79. Jurčo), Egri, Čertík, Belkovics - Savič (74. Zlacký), Adam.
Stanislav Lieskovský, asistent trénera: Bol to typický zápas o jednom góle. Bolo jasné, že kto ho dá, vyhrá. Prvý polčas z našej strany nebol zlý, ale po prestávke sme sklamali herne.
Ostatné výsledky 2. kola
Turčianske Teplice - Humenné 1:1 (0:1), 67. M. Jeťko - 25. Lapšanský. Prešov - Podbrezová 0:0. Košice B - Lučenec 0:0.
7. Dun. Streda 16 4 6 6 15:19 18 (-6)
8. Turč. Teplice 16 4 2 10 23:28 14 (-10)
3. kolo - 17. 3. o 15.00 h Dun. Streda - Prešov (Tomčík).

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?