Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Casta dala Dolnému Kubínu prvú stovku v sezóne

Extraliga basketbalistov: Do konca základnej časti zostáva odohrať už len tri kolá. Po sobote je takmer isté, že Nitrania vstúpia do play off z tretej pozície.

Extraliga basketbalistov
32. kolo: BK Casta SPU Nitra - BK Dolný Kubín 105:76 (28:19, 26:23, 31:11, 20:23). Tréner Urban nepostavil do základu legionárov, no i tak sa Casta bez problémov rozbehla za jasným víťazstvom. Nováčik sa síce snažil, ale rozdiel v kvalite bol evidentný. Čerešničku ponúkol mladík Rendla parádnym smečom. V tretej štvrtine predviedli Nitrania výborné zákroky v obrane, z ktorých ťažili aj v útoku. Prvú stovku v sezóne dosiahol Richardson a Casta viedla aj o 40 bodov (104:64). V závere dostala šancu lavička a hostia rozdiel skresali.
Rozhodovali Gabara, Lukáč a Šramko, TH: 28/21 - 20/14, fauly: 20 - 25, trojky: 10 - 4, 500 divákov.
CASTA: Pohánka 19 (5), Tomek 13, Červenka 12, Rendla 9 (1), Ivanovič 2 (6 asistencií) (Hill 22, Richardson 17 (1), Seman 9 (3), Žiak, Orešanský, Vrabec, Hantšok).
Užitočnosť: Červenka 25, Tomek 24, Hill 18, Pohánka 17, Seman 11, Richardson 11.
D. Kubín (najviac bodov): Klein 18, Dubovský 16, Jankovič 15.
Ľubomír Urban, tréner: Dolný Kubín bol prijateľný súper, stretnutie prebehlo v ľahkom duchu a to nám vyhovovalo. Američania nehrali v základe, lebo som chcel rovnomerne rozložiť sily do dvoch pätiek.
Handlová - Komárno 86:79 (43:40), Fapšo 18, Kablár 17, Pivac 12, Krasznai 9, Rončevič 8. Vo vyrovnanom dueli hostia dlho bojovali o prekvapenie, no favorizovaní domáci takticky lepšie zvládli záver.
Ostatné výsledky: Lučenec - Košice 80:74, Svit - Spišská N. Ves 92:58, Levice - Inter 69:83.
33. kolo: AC LB 04 Spišská Nová Ves - Casta SPU Nitra 65:58 (16:20, 22:11, 8:19, 19:8). Úvod zaujímavého stretnutia patril hosťom. Tí si vďaka tesnej obrane dokonale ustrážili miesto pod košom, a keďže Spišiakom to zvonka nepadalo, Nitrania až do 15. min viedli o sedem bodov. Domáci potom prepli na vyššie obrátky, polčas vyhrali 38:31, no tretia štvrtina opäť vyšla Caste a posunula zápas do dramatickej koncovky, ktorá dvíhala divákov zo sedadiel. V nej boli šťastnejší hostitelia a prvýkrát v sezóne zdolali Nitru. Nie je vylúčené, že oba tímy sa stretnú aj v play off.
Rozhodovali Sudek, Lukáč a Kovalčík, TH: 16/10 - 21/12, trojky: 3 - 4, fauly: 20 - 21, 5 OCH: 36. Gardner, 1100 divákov.
Sp. N. Ves (najviac bodov): Pešta 21, Ridzoň 11, Hovaňák 9.
CASTA: Hill 16 (1), Richardson 11, Červenka 8 (1), Rendla 3 (1), Orešanský (Tomek 17, Seman 3 (1), Pohánka, Ivanovič). Užitočnosť: Tomek 28, Hill 11, Červenka 6, Seman 4, Richardson 4.
Ľubomír Urban, tréner: Zápas mal náboj, nasadenie aj dramatickosť. Striedali sme dobré fázy so slabšími. Domáci v závere ukázali väčšie chcenie. Niektorí naši hráči hrali tak, akoby o nič nešlo.
Komárno - Inter 90:81 (39:43), Pivac 23, Suja 22, Fapšo 17, Štorcel 10. Rozhodujúca bola záverečná štvrtina, kde domáci obrovskou vôľou otočili vývoj. Komárno zvíťazilo po siedmich porážkach v rade.
Ostatné výsledky: D. Kubín - Lučenec 92:72, Svit - Levice 105:62, Košice - Handlová dohrali po uzávierke.
1. Košice 32 24 8 2545:2229 56
2. Inter 33 23 10 2786:2523 56
3. Casta Nitra 33 21 12 2590:2437 54
4. Lučenec 33 18 15 2680:2621 51
5. Svit 33 17 16 2502:2353 50
6. Sp. N. Ves 33 17 16 2542:2470 50
7. Handlová 32 15 17 2569:2596 47
8. D. Kubín 33 12 21 2402:2673 45