Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Štart prelínačky sa vydaril Eldusu

FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Eldus Močenok 0:1 (0:0). Gól: 87. Bernáth. FC Rimavská Sobota - Slovan Duslo Šaľa 1:0 (0:0). Gól: 89. Líška.

FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Eldus Močenok 0:1 (0:0)
Gól: 87. Bernáth.
Od úvodu bolo na oboch tímoch vidieť nervozitu z jarnej premiéry. Domácim sa síce snaha uprieť nedala, no Močenčania veľmi pozorne bránili a vyrážali do rýchlych brejkov. V 22. min predviedli kombináciu Juska s Chrenom, ale Fišan bol pozorný. Desať minút pred prestávkou pohrozil po rýchlom úniku Hrnčár. Dôležitý moment prišiel v nadstavenom čase prvého polčasu. Rozhodca neodpískal faul zozadu na prenikajúceho Hrnčára, následne na opačnej strane za rovnaký zákrok predčasne poslal pod sprchy Kubalu. Po zmene strán hráči ViOnu nedokázali viac ako polhodinovú presilovku využiť. Najväčšie šance mali v 72. min po rohu hlavou Číž, o 5 min neskôr zoči-voči Fišanovi neuspel Chroma. A tak platilo známe „nedáš-dostaneš“, keď v závere peknú kombináciu hostí presne zakončil kanonier Bernáth.
R Chmura, ŽK: Hözl, Plichta - Kubala, Paľo, Hrnčár, Pavlovič, Fišan, ČK: 78. Hözl - 45. Kubala (obaja po 2. ŽK), 2148 divákov.
FC: Brezina – Pavlenda, Klabal, Greguška (60. Choma), Medera (46. Plichta) – Ondrejka, Černák, Hözl, Kuračka, Juska (46. Číž) – Chren.
ŠK: Fišan – Drahno, Dojčan, Pavlovič, Paľo - Uzola (46. Palic), Hrnčár (84. Ďurica), Pavlík, Kubala, Chovanec (79. Čambal) – Bernáth.
Slovo trénera
Ján Rosinský: Na mojich hráčoch bolo vidieť, ako veľmi chcú vyhrať. Nemohli sme sa však dostať do tempa a gólové príležitosti sme si vypracovávali len veľmi ťažko. Súper bol futbalovejší, pohyblivejší, strelil gól, a preto vyhral.
Tibor Meszlényi: Získali sme veľmi dôležité tri body. Bol to skôr remízový zápas, vydarila sa nám však jedna akcia, z ktorej sme skórovali. Som nesmierne spokojný a šťastný. Všetkým chalanom patrí vďaka.
Okamih zápasu
Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času hráči Eldusu zakombinovali v strede poľa. Lopta sa dostala k Bernáthovi, ktorý si ju narazil so striedajúcim Palicom a bezpečne prestrelil gólmana Brezinu. JURAJ DANO

FC Rimavská Sobota - Slovan Duslo Šaľa 1:0 (0:0)
Gól: 89. Líška.
Hostia začali odvážne a hneď v úvode sa Valachovič po chybe obrany ocitol v šanci, ale strelil vedľa bránky. Chemici pokračovali v aktivite, po štvrťhodine hry domáci brankár s námahou vytlačil bombu Laláka. V 19. min sa dostal nečakane k lopte Tesák, ale na hranici pokutového územia ju netrafil podľa svojich predstáv. V 31. min Lalákovu tvrdú strelu zneškodnil opäť ochranca svätyne domácich Šimon. Desať minút pred prestávkou zakontrovala Rimavská Sobota, keď Líška zahodil čistú šancu. Keď sa už zdalo, že si súperi body podelia, dostal sa po centri k lopte Líška a zabezpečil domácim víťazstvo. Hráči Dusla sa však rozhodne za svoj výkon hanbiť nemusia.
Rozhodoval Smolák, bez kariet, 1125 divákov.
DUSLO: Valenský - Mikla, Gašparík, Lauko, Kubištel - Vyskoč, Obert, Lalák, Vencel (78. Demeter) - Valachovič (85. Tyčiak), Masný.
Peter Ančic: Predovšetkým v druhom polčase bol najväčšou prekážkou futbalu ťažký terén. My sme vyhrali na šance, ktoré sme však nedokázali dotiahnuť do úspešného konca, za čo nás domáci vytrestali v závere.
Okamih zápasu: Predposledná minúta riadneho hracieho času definitívne zložila na kolená hosťujúce mužstvo. Odrazená lopta sa po rohovom kope dostala na pravú stranu, odkiaľ následný center dopravil za Valenského chrbát hlavou Líška. - jd -

Trnava - Trenčín 2:1 (1:0), 16. Doležaj, 58. Ujlaky - 55. Hlohovský.

8. FC ViOn 1 0 0 1 0:1 0 (-3)

Program 2. kola: 9. 3. o 18.00 h Trenčín - R. Sobota, 10. 3. o 14.30 Šaľa - Inter (Samotný), 11. 3. o 10.30 ŠK Eldus - Dubnica (Kačenga), FC ViOn - Trnava (Šipoš).

Na ViOne hviezdil Ejo Na Zlatomoravecku sa na úvod prelínacej súťaže v tradičnom derby zápase hral zaujímavý bojovný futbal, v ktorom hostia z Močenku nadviazali na úspešnú vzájomnú bilanciu. Domáci boli nebezpeční hlavne po štandardných situáciách, pretože kombinácie im nevychádzali podľa predstáv. Navyše, v druhom dejstve mali viac ako tridsať minút výhodu o jedného hráča v poli, ktorú nezužitkovali. „Je to naozaj škoda. Aj sme si vypracovali dve šance, no nepremenili sme ich. Potom sme spravili chybu v defenzíve a inkasovali zbytočný gól. Verím však, že proti Trnave budeme úspešnejší,“ povedal sklamaný kapitán ViOnu Peter Černák. V novom drese Eldusu sa premiérovo predstavil skúsený Erik Hrnčár, pre ktorého mal debut víťaznú príchuť. „Ejo“ bol najlepším aktérom duelu - príkladne bojoval, v strede poľa dominoval a kvalitne podporoval aj ofenzívu. „Hralo sa mi naozaj dobre. Na zápas sme sa svedomito pripravili a podarilo sa nám úspešne eliminovať útočnú snahu domácich. Po vylúčení sa v druhom polčase ukázala sila kolektívu. Samozrejme, cenný trojbodový zisk veľmi teší,“ skonštatoval nestarnúci Hrnčár. Ako videl jedinú gólovú situáciu „tichý zabijak“ Eldusu Ľubomír Bernáth? „Jednoducho som si dobre loptu vymenil s Marcelom Palicom a vystrelil. Som rád, že to tam padlo a stretnutie sme dotiahli do víťazného konca,“ povedal 21-ročný močenský strelec.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Nájazdová katastrofa lídra Cowleyho: Račko má nápad

Pravidelne zachraňuje Nitre krk, ale v „penaltách“ má prakticky najhoršiu úspešnosť z brankárov extraligy. Prečo?

Až 6 zo 7 posledných zápasov corgoňov končilo v predĺžení či trestných strieľaniach, ale zo šiestich extra bodov získali iba dva. Tréner brankárov Jozef Račko (vpravo) teraz musí nastaviť Evana Cowleyho (vľavo) na päť vonkajších duelov v rade (Zvolen, L. Mikuláš, Trenčín, N. Zámky, B. Bystrica) za desať dní.

Koronavírus: Odberné miesta v Šali a vo Veči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Šali a vo Veči.

Plošné testovanie na Covid-19:Zdravotník odoberá vzorku.