Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Basketbalisti na pôde súperov dvakrát neuspeli

Extraliga basketbalistov: Nitrianski basketbalisti prežívajú neľahké chvíle. V stredu vo Svite si pripísali nečakane vysokú prehru, a hoci zlá séria pokračovala aj v Bratislave, výkon už bol prísľubom.

Extraliga basketbalistov
Dohrávka 25. kola: Chemosvit Svit - BK Casta SPU Nitra 91:54 (25:14, 25:17, 24:16, 17:7). Pred zápasom mali žalúdočné problémy Tomek a Seman, duel však vôbec nevyšiel takmer celému mužstvu, snáď iba s výnimkou Richardsona. Domáci pivoti využívali v útoku deň otvorených dverí. Chemici nepoľavovali v nasadenom tempe a viacerými peknými akciami premenili zápas na svoju exhibíciu. Hostia boli zrelí na uterák. V závere duelu dostali príležitosť všetci hráči z oboch lavičiek. Nitra zaznamenala dva negatívne rekordy sezóny - len 3 útočné doskoky a iba 7 asistencií celého tímu.
Rozhodovali J. Janáč, Hricišin a Szibilla, TH: 19/11 - 17/13, fauly: 22 - 22, 5 OCH: 34. Bílik - 32. Tomek, trojky: 6 - 3, 400 divákov.
Svit (najviac bodov): Znanec 20, Laco 20, Klarič 15.
CASTA: Richardson 22 (3), Hill 8, Tomek 8, Červenka 5, Pohánka 5 (Žiak 2, Rendla 2, Ivanovič 1, Orešanský 1, Vrabec, Seman, Vido). Užitočnosť: Richardson 19, Tomek 6, Červenka 5.
Ľubomír Urban, tréner: Náš výkon bol pokračovaním tretej štvrtiny zápasu s Handlovou, akurát, že tentoraz sme tak zle hrali celý zápas. Herná pohoda celkom odišla, obrana bola zlá, pod košom takmer žiadna. Musíme pátrať po príčinách.
29. kolo: Inter Bratislava - BK Casta SPU Nitra 93:82 (18:20, 24:24, 26:23, 25:15). Súboj druhého a tretieho tímu extraligy priniesol vzrušujúci basketbal. Nitra nastúpila bez Richardsona (zaľahol s chrípkou) a v porovnaní so stredou hrala o poznanie lepšie. Nielenže držala krok s Interom, ale v 25. min. dokonca viedla o 8 bodov - 49:57. Lenže potom sa prejavili väčšie skúsenosti domácich hráčov, dôležité trojky dal novic Trivunovič, prišlo niekoľko chýb a Bratislavčania boli razom na koni. V sumáre však Casta po dvoch výbuchoch nesklamala.
Rozhodovali Brziak, Hlinka a Hančík, TH: 30/26 - 29/24, fauly: 23 - 28, 5 OCH: 35. Červenka, trojky: 9 - 10, 1200 divákov.
Inter (najviac bodov): Ivan 19, Golian 16, Mičuda 13.
CASTA: Hill 25 (4), Tomek 16, Pohánka 15 (3), Červenka 7 (1), Ivanovič 4 (Seman 9 (1), Rendla 6, Orešanský). Užitočnosť: Hill 17, Seman 17, Pohánka 16, Tomek 14, Ivanovič 6.
Ľubomír Urban, tréner: Po stredajšej sprche vo Svite sme tentoraz odohrali dobrý zápas. Interu, ktorý má kvalitnejšiu zostavu a posilnil sa o srbského strelca, sme boli vyrovnaným súperom. Vnímam to ako prísľub do ďalších kôl.
Komárno - Svit 63:78 (38:34), Pivac 20, Krasznai 13, Rončevič 12. Komárno začalo lepšie a v druhej štvrtine si vytvorilo 12-bodový náskok. Hostia však postupne zvyšovali obrátky a v záverečnej štvrtine už na palubovke jednoznačne dominovali.
Ostatné výsledky: Handlová - Lučenec 81:71, Levice - D. Kubín 97:90, Košice - Sp. N. Ves 85:69.
10. Komárno 29 6 23 2017:2301 35
30. kolo - 28. 2. o 18.00 h Nitra - Komárno.
31. kolo - 3. 3. o 18.00 h Košice - Nitra, Komárno - Lučenec.

Treba sa zomknúť Minulovíkendová domáca prehra s Handlovou a zdrvujúci šok vo Svite nedávali spávať všetkým ľuďom, ktorým záleží na nitrianskom basketbale. K žiadnym unáhleným krokom zo strany vedenia však neprišlo. Vysvetlenie nám poskytol člen výboru Jozef Mečiar. „Boli to nepríjemné prehry, ale podľa mňa prišli včas a sedem kôl pred play off sa dá z nich poučiť. V tejto situácii je dôležité, aby sme sa všetci - vedenie, tréneri, hráči i fanúšikovia - zomkli a dôverovali, že kolektív sa z tejto krízy dostane. Verím, že stratenú psychiku rýchlo získame späť. Keď sa rozprávam s ľuďmi z iných klubov, všetci nám závidia trénera, káder, sponzorské zázemie a pasujú nás za favorita na medailu. Dočasný pokles formy nás musí pozitívne motivovať. Už na Interi sme hrali veľmi dobre a dovolím si tvrdiť, že s Richardsonom by sme vyhrali.“

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?