Piatok, 16. apríl, 2021 | Meniny má Dana, DanicaKrížovkyKrížovky

V Košiciach poistili tretie miesto

Extraliga basketbalistiek: Nitrianky absolvovali v sobotu náročné stretnutie na palubovke košickej Viktorie, veľmi dôležité hlavne z pohľadu umiestnenia.

Extraliga basketbalistiek
Viktoria PČSP Košice - Inpek UKF Nitra 54:59 (17:13, 16:15, 10:16, 11:15). Domáce hráčky mali raketový úvod, keď sa rýchlo ujali vedenia 9:1. Následne hostky pridali, dokonca v druhej štvrtine už vyhrávali 24:28. Posledné tri minúty prvého polčasu zvládli lepšie východniarky (9:0) a do kabín odchádzali s päťbodovým vedením. Po zmene strán hráčky spod Zobora zlepšili obrannú činnosť a dokázali zmazať manko súpera. V úvode štvrtej desaťminútovky si Nitrianky vypracovali mierny náskok, ktorý si už umnou hrou udržali až do záveru.
Rozhodovali: Šarišský - Cetl, TH: 16/8 - 13/11, fauly: 13 - 19, trojky: 4 - 4, 200 divákov.
UKF: Fabianová 16, Valachová 14, Kubátová 14, Chlebovcová 4, Kalafutová 4 (Miszkiel 7, Kollárová, Remencová, Vyhňáková, Churkina, Šprtelová, Puchelová).
Ostatné výsledky: Cassovia - Ružomberok 67:81, Poprad - K Cero V.O.D.S. 51:103.
10. Levice 21 2 19 1154:1986 23
25. kolo - 3. 3. o 18.00 h Nitra - Cassovia Košice.
Slovenský pohár - 1. zápas štvrťfinále - 28. 2. o 18.00 Cassovia - Nitra.

Neboli na výlete
Nitrianske extraligové basketbalistky sa v 6. kole nadstavbovej časti predstavili u svojho konkurenta o bronzovú priečku. Súboj tabuľkových susedov v tradične búrlivej atmosfére napokon zvládli lepšie hosťujúce hráčky a z Košíc si po kvalitnom kolektívnom výkone odviezli dva body. Štyri kolá pred začiatkom play off si tak definitívne upevnili tretie mesto v tabuľke. „Zápas bol veľmi vyrovnaný, čo dokumentuje aj výsledok. V druhom polčase sme aktívnou agresívnou obranou dokázali otočiť skóre vo svoj prospech. Dievčatá dokázali, že im záleží na dobrom mene klubu a potvrdili čiastkový historický úspech. A tak už do Košíc nechodíme len na výlety...“ skonštatoval tréner Ľubomír Martinka. Na východe sa po prvýkrát predstavila vo funkcii kapitánky Barbora Fabianová, ktorá nahradila chorú Editu Šujanovú. „Biba“ „Edka“ dôstojne zastúpila a konto súpera zaťažila 16 bodmi. „Stretnutie bolo ako na hojdačke. Presadili sme sa hlavne v defenzíve, kde sme sa snažili o odstavovanie podkošových hráčok. Myslím si, že sme podali disciplinovaný výkon a zaslúžene zvíťazili,“ povedala študentka psychológie na UKF.