Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

FK Slovan Duslo Šaľa pred štartom prelínacej súťaže

Príloha Kompas fanúšika


Káder do jarnej časti 2006/2007
Brankári
Marián Valenský 30. 7. 1977
Attila Anda 15. 7. 1986
Obrancovia
Andrej Mikla 8. 9. 1979
Marcel Gašparík 5. 9. 1976
Adrián Klusa 13. 9. 1983
Branislav Kubištel 18. 9. 1981
Martin Gabriel 17. 8. 1987
Igor VALENT 11. 2. 1987
Stredopoliari
Oskar Lancz 6. 4. 1974
Ján Čirik 30. 12. 1982
Štefan Lalák 24. 4. 1980
Igor Obert 14. 7. 1982
Martin Vyskoč 10. 6. 1977
Miroslav LAUKO 24. 8. 1985
Stanislav GLOFÁK 28. 6. 1987
Andrej PRÁZNOVSKÝ 21. 7. 1987
Marcel Tyčiak 13. 1. 1974
Útočníci
Ľudovít Dékány 29. 10. 1980
Ladislav Vencel 17. 7. 1982
Marián MASNÝ 20. 1. 1979
Martin ČIŽMÁR 23. 4. 1980
Jozef VALACHOVIČ 6. 8. 1981
Eduard ROJKA 22. 10. 1986
Prišli: Valachovič (Rakúsko), Čižmár (FC Nitra, hosť.), Rojka (Galanta, návrat z hosť.), Tyčiak (ŠK Eldus), Chrúst (Žilina), Kováčik (Trenčín), vo vybavovaní sú ešte dvaja hráči.
Odišli: Hučko (B. Bystrica), Zápotoka (Dubnica, koniec hosť.), Simonides (Vráble, hosť.), Markovič (St. Ľubovňa, koniec hosť.), Čavojský (Michalovce, hosť.).
Prezident klubu Miroslav Wöllner, viceprezidenti klubu Tibor Takács, Ján Valent, manažér Miroslav Lapár, tréner Peter Ančic, asistent trénera Ondrej Takács, vedúci mužstva Dušan Marček, lekár MUDr. Slavomír Tóth, maséri Štefan Ürge, Štefan Žigo.

Ančic: „Chceme byť rovnocenným súperom“
Už dve kolá pred koncom jesennej časti mali futbalisti Dusla účasť v prelínacej súťaži vo vrecku. Navyše, pod vedením trénera Petra Ančica sú šalianske hradby stále nedobytné. Skalp Dusla naposledy pri Váhu vydolovali hráči Rimavskej Soboty ešte v predchádzajúcej sezóne. S lodivodom chemikov sme sa bavili na konci sústredenia, ktoré jeho tím absolvoval v Štúrove.
- Príprava sa pomaly blíži ku koncu, ako ste teda spokojný s jej priebehom?
- Absolvovali sme všetko, ako sme mali naplánované. Do značnej miery prípravu negatívne ovplyvnila absencia niektorých hráčov, konkrétne Lancza, Dekánya, zdravotné problémy trápia aj Lauka a Čirika. Čo sa týka tréningov, ja nie som zástancom tvrdých nakladačiek. Preferujem skôr prácu s loptou, lebo to je základ. Ak ju hráč neovláda, môže behať, koľko len chce. Kondične sme ale aj tak pripravení dostatočne.
- V zime vás opustili Hučko a Zápotoka, máte už predstavu o tom, ako ich nahradíte?
- Nezostáva nám nič iné, len ich odchody vhodne zaplátať. Určitú predstavu už mám. Na post Hučka počítam s Kubištelom, Zápotoku by mohol nahradiť Tyčiak, avšak jeho príchod ešte treba papierovo dotiahnuť. Neustále skúšame nových hráčov, ale najlepšie ich preverí až majstrovské stretnutie.
- Čo považujete za najväčšiu výhodu vášho mužstva?
- Jednoznačne má morálnu silu a charakter. Títo hráči sú ambiciózni, idú za svojím cieľom a chcú niečo dokázať.
- Na koho sa budete na jar spoliehať najviac?
- Hlavne na skúsenejších hráčov. Pri absencii Dekánya a Lancza budú musieť oni zdvihnúť zástavu. Ide o Valenského, Vyskoča, Laláka, Gašparíka, Miklu či Oberta. Samozrejme, spoliehame sa, že spomínané duo čo-
skoro naskočí do rozbehnutého vlaku.
- Prezradíte, s čím vyrukujete na svojich protivníkov?
- Ťažko teraz povedať. Naozaj ani sám ešte presne neviem, v akom zložení nastúpime v sobotu na ihrisku Rimavskej Soboty. Aj keď s jednou nohou, pokúsime sa neprehrať. Navyše, kvôli kartám nemôže nastúpiť Klusa.
- A aké ciele sú pred vás postavené v prelínačke?
- Berieme to reálne. Neznášam prehry, chceli by sme jednoducho nadviazať na základ z jesene a hrať poctivý futbal. Verím, že nebudeme fackovacím panákom, naopak, mojím prianím je byť rovnocenným súperom.
- Tešíte sa na baráž?
- Prečo by sme sa netešili? Veď už sme sa zachránili (smiech). Je to pre nás všetkých obrovská výzva. Ideme skromne, bez veľkých slov. Zabojujeme o každý bod, chalanom verím.

Chcú Ligu majstrov?
Debatám s Petrom Ančicom nikdy nechýba to „pravé orechové“. Keď rozdávali do vienka zmysel pre humor, musel určite stáť v prvom rade. Na našu otázku, aké majú pred prelínaciou časťou v Šali ambície, vážnym hlasom odpovedal: „Predsa... vyhrať Ligu majstrov!“ Len potvrdil svoje krédo, že s humorom ide všetko ľahšie.

Šaľa má medzi futbalistami dobrý cveng
Prémiový poriadok je v každom prípade veľmi zaujímavé čítanie, v Šali s ním chcú do kabíny „áčka“ vstúpiť zajtra. „Prémie budú na jar lepšie ako doteraz, hráme predsa o postup do Corgoň ligy, všetko ale v rámci našich možností,“ hovorí na tému, ktorú budú hráči počúvať v utorok určite s obrovským záujmom, viceprezident FK Slovan Duslo Tibor Takács, ktorý má v klube pod palcom ekonomiku. Keď sme sa už bavili o peniazoch, zvedaví sme boli, na akej báze vlastne funguje financovanie futbalu v Šali. „Hlavným, alebo ešte lepšie povedané majoritným, sponzorom klubu je akciová spoločnosť Duslo. Popri nej nám finančne pomáha viacero firiem, ktoré úzko spolupracujú s Duslom, no a opomenúť nesmiem ani Mesto Šaľa,“ prezradil Tibor Takács čosi z „trinástej“ komnaty. Šaľa ako zamestnávateľ má medzi futbalistami dobrý cveng, klubového financmajstra táto informácia neprekvapila. „U nás sa hráči naozaj nestriedajú každého pol roka. Nová krv, to áno, ale zdravé jadro sa snažíme stabilizovať a chlapci nám to oplácajú na ihrisku svojimi výkonmi. Čo je u nás na papieri, to jednoducho platí,“ dodáva Tibor Takács.
Klubovej pokladnici určite prospel zimný predaj Tomáša Hučka do Banskej Bystrice, peniažky sa ale v Šali dlho nezohriali. „Radšej by sme boli, ak by Tomáš u nás zostal aj na jar, ale keďže sme mu nechceli brániť v ceste do najvyššej súťaže, pristali sme na prestup,“ hovorí Ján Valent, ktorý je tiež viceprezidentom FK Slovan Duslo. „Koľko to bolo, neprezradím, išlo ale o zaujímavú sumu. Za získané prostriedky sme si mohli dovoliť angažovať štyroch nových hráčov a ešte čosi zostalo aj na rekonštrukciu štadióna, aby spĺňal nároky pre účinkovanie v prelínacej súťaži,“ dodáva. Ján Valent ako hráč vo svojich najlepších rokoch obliekal dres Plastiky Nitra, o hráčskych vrcholoch teda vie svoje. „Ľudia nás v meste pristavujú, sú zvedaví na naše ambície. Chceme sa pobiť o najvyššiu súťaž, aj preto sme sa v zime snažili zabezpečiť všetko pre čo najlepšiu prípravu mužstva. Teraz je to ale už len na chlapcoch, aby sa na ihrisku pobili o svoje miesto na slnku,“ mobilizuje Šaľanov jeden z klubových šéfov.

Čakajú nás futbalové sviatky
Lídrom šalianskej kabíny je už niekoľko sezón jej kapitán Oskar Lancz. Pred Vianocami podstúpil rodák zo Šale artroskopiu kolena a trénuje individuálne. „Svedomito sa pripravujem. Robím všetko pre to, aby som bol trénerom čo najrýchlejšie k dispozícii. Využívam najmä posilňovňu, bicykel aj plávanie,“ vraví defenzívny záložník, ktorý v apríli oslávi Kristove roky. Napriek tomu, že je v kabíne najstarší, mazácke maniere nemá. „Vek nie je podstatný. Spoluhráčom sa snažím skôr pomôcť, usmerniť ich, ale určite nikomu nerozkazujem.“ Lancz pri Váhu pôsobí, aj s menšími prestávkami, sedem rokov. Zažil rôznych trénerov, ale na Ančica nedopustí. „Každý tréner má svoje osvedčené metódy. Dosť sa zameriavame na prácu s loptou, mnohé veci nacvičujeme hravou formou. Tréner vie presne odhadnúť, kedy pochváliť či pokarhať, navyše dokáže vniesť do kabíny dobrú atmosféru.“ Budú ligoví súperi lákadlom pre šalianskych fanúšikov? „Pevne verím, že áno. Veď hrať proti Trnave alebo Interu je futbalový sviatok. Za celé mužstvo môžem prehlásiť, že na trávniku vydáme zo seba maximum. Chceme hrať atraktívny ofenzívny futbal pre divákov. Samozrejme, aj s ich podporou počítame,“ hovorí ťahúň chemikov. A kedy očakáva svoj návrat na ihrisko? „Ťažko presne predpovedať. Úvodné jarné kolá síce nestihnem, no rád by som bol v hre čo najskôr.“

Skryť Vypnúť reklamu

Devízou bude zohratosť
Stabilným klenotom šalianskeho klubu je Štefan Lalák. Dvadsaťšesťročný subtílny futbalista síce svojou výškou nad spoluhráčmi nevyčnieva, no na trávniku patrí medzi tradičné piliere chemikov. Ako hodnotí prípravu Pišta? „Prebehla bez problémov, už je za nami. V jednotlivých zápasoch sme sa viac-menej zoznamovali s novými hráčmi, problémy nám robila najmä koncovka, keď sme si vypracovali dostatok gólových šancí.“
„Malý veľký muž“ Šale je však pred štartom jarnej baráže optimisticky naladený. „Tvoríme super partiu, drvivá väčšina hráčov sa pozná už dlhšiu dobu. Preto si myslím, že našou devízou bude práve zohratosť. Veľa bude záležať aj na vynútených absenciách, ako sú napríklad zranenia. Všetci si želáme skorý návrat Lancza a Dekánya, pretože sú nesporne prospešní pre náš tím.“ Muž, ktorý bez dobrej nálady radšej ani neotvorí dvere do kabíny, považuje prelínaciu časť za veľkú výzvu pre celý klub. „Samozrejme, súperi z Corgoň ligy sú motiváciou. Trnava, Inter, Dubnica i Trenčín majú kvalitné kádre, no strach zo súperov nemáme. Chceme sa popasovať o každý jeden bod, dôstojne reprezentovať klub aj mesto. Na úvodný výkop sa už tešíme. Nemáme čo stratiť, môžeme iba získať,“ uzavrel odchovanec chemikov, ktorého priateľka Iveta Kútna stráži bránku hádzanárok Banskej Bystrice.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 2. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 3. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 4. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 5. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 6. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
 7. Aj matematika sa dá skrotiť
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 1. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 2. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 3. Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli
 4. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 5. Už tretí rok mení dm "Black Friday" na "Giving Friday"
 6. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 7. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
 8. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 9. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
 10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 27 304
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 22 102
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 13 335
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 11 948
 5. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 465
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 393
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 7 978
 8. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 7 897
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 715
 10. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 7 616
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Staré divadlo je pripravené hrať okamžite, otázkou je pre koho

Divadlo hralo najmä organizované predstavenia pre školy a škôlky. Tým sa v súčasnosti hromadné podujatia neodporúčajú.

Martin Kusenda, riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre.
Ilustračné

Nitriansky primátor Hattas je pozitívny. Radnicu nezatvoria

Otestovať sa pôjdu aj Hattasovi najbližší spolupracovníci.

Primátor Marek Hattas.

Od Perkyho po Čáru. Spoznajte najlepších 40-tnikov v šiestej lige

Dvaja z nich nechýbali na ihrisku v desiatich kolách ani minútu!

Predstavujeme vám najlepších štyridsiatnikov v šiestej lige ObFZ Nitra. Na tejto snímke z duelu Mojmírovce - Chrenová sú dvaja z elitnej jedenástky.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

FOTO: Po obrovských tolstolobikoch prišli na rad skutoční králi priehrady Ružiná

Vo vodnom diele Ružiná prebieha už štvrtý deň záchranný odlov rýb.

Pri inštalácii vianočnej výzdoby v Mlynoch prišiel mladý muž o nohu

Pracovník spadol z výšky približne 20 metrov. Utrpel množstvo zranení.

Demänovská dolina už nevládze, na petíciu nie je neskoro

Nestíha elektrika, už ani zdroje pitnej vody.

Už ste čítali?