Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

FC ViOn Zlaté Moravce pred štartom prelínacej súťaže

Príloha Kompas fanúšika


Káder do jarnej časti 2006/2007
Brankári
Patrik Brezina 28. 4. 1978
Michal Peškovič 8. 2. 1982
Jozef Novota 24. 1. 1986
Obrancovia
Patrik Pavlenda 3. 5. 1982
Jiří Klabal 5. 2. 1984
Maroš CHOMA 2. 12. 1978
Andrej MEDERA 4. 3. 1975
Roman Greguška 26. 9. 1970
Stredopoliari
Peter Černák 21. 1. 1976
Martin Ondrejka 9. 1. 1983
Ján Hözl 13. 2. 1984
Ondrej Číž 30. 3. 1981
Ján Juska 2. 9. 1977
Lukáš HNILICA 12. 4. 1987
Vladimír BALÁT 1. 2. 1987
Peter KURAČKA 13. 7. 1978
Pavol MACKOVČÍN 4. 1. 1986
Útočníci
Martin Chren 2. 1. 1984
Marek Plichta 27. 7. 1983
Marián Pintér 28. 4. 1987
Marek Behúl 17. 4. 1986
Prišli: Kuračka (Prachatice, hosť.), Medera (Rak.), Mackovčin (Trnava, hosť.), v rokovaní je Pahulyi (Wales).
Odišli: Karlík (FC Nitra, koniec hosť.), Fabuš (Rakúsko), Chrappa (B. Bystrica, koniec hosť.).
Majiteľ klubu Viliam Ondrejka, prezident Karol Škula, tajomník Milan Gálik, tréner Ján Rosinský, asistenti trénera Rastislav Vincúr, Jaroslav Solčiansky, vedúci mužstva Vladimír Červený, lekár MUDr. Jozef Mada, maséri František Ondrejka, Pavel Minár.

Maturitu zvládli, čakajú ich prijímačky
Viac ako poldruha roka už šéfuje na lavičke futbalistov FC ViOn Ján Rosinský. Zlatomoraveckú loď doviedol na vrchol doterajšieho snaženia klubu - do bojov o najvyššiu slovenskú súťaž. Pár dní pred prvým jarným hvizdom sme so skúseným kormidelníkom podebatovali.
- Váš káder sa v porovnaní s jesennou časťou veľmi nezmenil. Môže to byť výhoda?
- Zloženie mužstva sa počas prestávky naozaj podstatne nezmenilo. Ako vždy, niektorí odišli, ďalší ich nahradili. Povedal by som, že odchody a príchody sa viac-menej vyvážili. Posilnili nás Medera, Kuračka a Mackovčin, čím sa zvýšila konkurencia. Samozrejme, menej zmien môže byť našou výhodou. Vsádzame však na tých hráčov, ktorí si účasť v baráži vybojovali. Chceme im dať príležitosť, aby dokázali svoje kvality aj vyššie.
- Ste spokojný s priebehom zimného obdobia? Preverili súperi váš tím dostatočne?
- Doterajšia príprava prebehla podľa plánu, teda aj vďaka vcelku priaznivému počasiu sme odtrénovali aj odohrali všetko, čo sme mali na programe. Mix súperov tvorili družstvá z Corgoň ligy, I. ligy a II. ligy, plus zo zahraničia sme si sily zmerali so Slováckom i Györom. Ale ako na tom skutočne sme, ukážu až samotné majstrovské zápasy. V príprave sa totiž skúša a kombinuje, majstráky sú už o niečom inom, ide sa naostro.
- Máte už definitívne vyriešený stopérsky post?
- Post stopéra je veľmi dôležitý, zároveň aj špecifický. Na tieto dve miesta máme k dispozícii až päticu hráčov, a to Klabala, Chomu, Gregušku, Mederu a Hözla. O tom, kto bude v danom stretnutí na stopérskom poste, sa rozhodneme vždy podľa aktuálnej športovej formy. Máme z čoho vyberať a to je hlavné. Rovnaký, alebo aj väčší pretlak máme v stredovej formácii.
- Akým systémom budete hrať?
- Napriek niektorým kritickým názorom sa nám počas jesene hrací systém 4-4-2 osvedčil, čo dokumentujú aj štatistiky. Mali sme najlepšiu defenzívu, inkasovali sme najmenej gólov. V nastúpenom trende by sme radi pokračovali aj naďalej, možno sem-tam s menšími obmenami v závislosti od súpera.
- Čo bude v jarných bojoch rozhodovať?
- Na to je jednoduchá odpoveď - víťazstvá. Základným kameňom úspechu budú prvé štyri zápasy, z ktorých hráme tri doma. Po nich budeme vedieť, na čom sme. Corgoň liga je pre naše mužstvo vysokou školou futbalu a každý logicky zmýšľajúci futbalista sa na vysokú školu chce dostať. Na jeseň sme úspešne zvládli maturitu, nadchádzajúcu jarnú časť môžeme teda smelo označiť ako prijímačky na vysokú školu.
- Začínate domácim zápasom proti tradičnému rivalovi z Močenka, s ktorým máte nepriaznivú bilanciu...
- Proti každému súperovi pôjdeme s cieľom získať tri body. Inak tomu nebude ani proti Eldusu. Ako sa hovorí, každá séria má svoj začiatok i koniec. Pevne verím, že našich priaznivcom potešíme víťazstvom.

Základom je poctivá práca a disciplína
Úspešných 22 jesenných kôl sa zapísalo zlatými písmenami do dvanásťročnej histórie FC ViOn Zlaté Moravce. „Postup do prelínacej súťaže o Corgoň ligu je samozrejme najväčším úspechom nášho klubu. Spomínam si, ako sme mali pred štartom sezóny obavy z odchodov niektorých hráčov, najmä obrancov, no jeseň potvrdila, že boli zbytočné. Kolektív totiž ukázal veľkú silu a súdržnosť. Základom úspechu bola disciplína, hráči dodržiavali stanovenú taktiku,“ vraví prezident Karol Škula, ktorý ocenil aj prínos trénerov. „Krédom realizačného tímu na čele s hlavným trénerom Rosinským je poctivý tréning a disciplína. U nás sa žiadny hráč nehrá na hviezdu, všetci sú nohami pevne na zemi.“ Vionistov čaká 14 kôl s náročnými súpermi. Ako si v nich trúfajú? „Nevyvíjame na hráčov prehnaný tlak. Sami sme zvedaví, na čo mužstvo bude mať, ale veríme, že sa pobije o postup. Očakávam vyrovnané zápasy. Aj v tabuľke môžu byť malé rozdiely a rozhodovať sa hádam bude až v poslednom kole.“ Pred jarnou časťou v Zlatých Moravciach nevsadili na nákup veľkých mien. „Nie vždy sa táto cesta oplatí. Neraz sa stáva, že hráč z nižšej súťaže má väčšiu ctižiadostivosť, nechá na ihrisku srdce a je pre mužstvo platnejší,“ myslí si Karol Škula.
FC ViOn bude hrať najkvalitnejšiu súťaž v klubovej histórii, a preto je logické, že aj na hráčov v prípade úspechu čakajú zaujímavé odmeny. „Vždy pred sezónou sa stretnú hráči s vedením na čele s majiteľom Viliamom Ondrejkom a dozvedia sa naše interné pravidlá hry. Môžem povedať, že túto jar budú hrať chlapci o najvyššiu cieľovú prémiu v histórii klubu,“ prezrádza prezident.
Sprievodnou jarnou métou pre Zlatomoravčanov bude udržanie dorastu v prvej lige. Družstvo chcú posilniť, aby nováčik najvyššiu súťaž neopustil.

Do každého zápasu naplno
Rýchlosť, poctivosť, bojovnosť - to sú najcharakteristickejšie vlastnosti Patrika Pavlendu. Dvadsaťštyriročný odchovanec Calexu je spoľahlivým kolieskom na pravej strane v súkolí Rosinského jedenástky, na jar absentoval iba raz. V systéme 3-5-2 patrí bojovníkovi na pohľadanie post krajného záložníka, pri rozostavení 4-4-2 hrá v obrane. „Zimná príprava prebehla v poriadku, aj počasie bolo vcelku priaznivé. Odohrali sme kvalitné stretnutia, takže vládne spokojnosť,“ zhodnotil niekoľkotýždňovú tréningovú porciu „Riťko“, ktorý si rovnako pochvaľuje aj novú krv v kabíne. „Myslím si, že Andrej Medera a Peter Kuračka sú posilami, v pohode zapadli do kolektívu. „Meďo“ má skúsenosti a hrá výborne pozične, „Kuro“ zase oživil náš stred poľa. Ich angažovanie je prínosom.“
Ktorý zo siedmich protivníkov bude podľa Pavlendu najťažší? „Tak v prvom rade treba povedať, že všetci účastníci baráže majú svoju kvalitu. Bude to maximálne vyrovnané, avšak za najvážnejších súperov považujem Spartak Trnava a Rimavskú Sobotu.“ A čo si moravecká „motorová myš“ myslí o ambíciách FC ViOn? „Jednoducho, nemáme čo stratiť. Chceme dôstojne reprezentovať náš klub a nesklamať fanúšikov. Do každého zápasu pôjdeme naplno s cieľom zvíťaziť. Rozhodovať bude momentálna športová forma i kúsok športového šťastia.“

Novic spieva samé chvály
Jedným z troch zimných posíl ViOnu je obranca Andrej Medera, ktorý vystužil tradične kvalitnú defenzívu. Tretie mužstvo prvoligovej tabuľky na jeseň inkasovalo najmenej gólov v súťaži. „Viem o tom. Všetci dúfame, že aj v jarnej fáze bude obrana fungovať čo najlepšie, lebo je základom úspechu. Podľa mňa máme defenzívu dobre prepracovanú,“ hovorí 31-ročný odchovanec Novák. S prehľadom hrajúci futbalista prišiel do Zlatých Moraviec z Rakúska, kde pôsobil vo štvrtej najvyššej súťaži rovnaký počet rokov. Predtým hrával za Nováky, Martin a Dolné Vestenice. Skúsený zadák nemá v novom pôsobisku najmenší dôvod sťažovať sa. „Naozaj sa mi tu páči, som veľmi spokojný. Podmienky máme vynikajúce, veď k dispozícii nám slúži umelá tráva, nafukovacia hala, posilňovňa, bazén či regeneračná linka. Starostlivosť o hráčov, podobne ako celý realizačný tím, je na tej najvyššej úrovni. Pre klub pracujú správne zanietení ľudia pre futbal.“
„Meďo“, žijúci s manželkou Petrou a trojročnou dcérkou Chiarou, považuje za nadmieru dôležitý vstup do prelínačky. „Veľa napovie už začiatok, keď v úvodných dvoch kolách máme výhodu domáceho prostredia. Proti Eldusu i Trnave nás čakajú neľahké duely, avšak chceme uspieť a potešiť našich verných divákov.“

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 2. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
 3. Chýbajú vám peniaze, a výplata ešte neprišla? Vieme, čo robiť
 4. Seychely: Pláže, korytnačky aj unikátny prales
 5. Niečo pečie: Junior pripravuje novú kuchársku show
 6. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
 7. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
 8. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
 9. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
 10. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
 1. Chýbajú vám peniaze, a výplata ešte neprišla? Vieme, čo robiť
 2. Zlepšite svoje zdravie s novou sériou GPS hodiniek Garmin Venu 2
 3. HYZA uvádza na trh nový produktový rad Sous-vide
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK najsilnejšia prírodná prevencia proti korone
 5. ARÓNIA a RAKYTNÍK najsilnejšia prírodná prevencia proti korone
 6. Na Slovensko prichádza prvý ekologický kamión na čistú bionaftu
 7. Seychely: Pláže, korytnačky aj unikátny prales
 8. Niečo pečie: Junior pripravuje novú kuchársku show
 9. Svoj Dom snov nájdete pri OC Cassovia už tento víkend
 10. 7 najčastejších chýb pri zateplení fasády
 1. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku 19 857
 2. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou 11 517
 3. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 11 407
 4. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky? 11 216
 5. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 6 944
 6. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 6 936
 7. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 6 780
 8. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze 6 531
 9. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 6 376
 10. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 6 373
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Snímka z posledného finále medzi T. Mlyňanmi a Lehotou.

Úspešný seriál zakončujeme vtipným pohľadom do Ligy internacionálov MY Nitrianskych novín.

2 h

Niekoľko laní bolo gravidných. Poľovníckej spoločnosti vznikla škoda za desiatky tisíc eur. Polícia hľadá svedkov.

2 h

Ponuku môžete využiť aj vtedy, ak v súčasnosti máte aktívne predplatné - nové predplatné vám začne platiť automaticky po skončení vášho súčasného.

4 h

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.

21. apr

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?