Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

ŠK Eldus Močenok pred štartom prelínacej súťaže

Príloha Kompas fanúšika


Káder do jarnej časti 2006/2007
Brankári
Andrej Fišan 8. 1. 1985
Jozef Košovan 19. 5. 1975
Obrancovia
Marcel Palic 30. 6. 1978
Peter Slíž 24. 6. 1985
Michal Drahno 28. 1. 1979
Milan Pavlovič 22. 11. 1980
Jozef Dojčan 10. 7. 1975
Michal Beták 26. 11. 1986
Radovan Paľo 24. 8. 1975
Stredopoliari
Erik Hrnčár 22. 6. 1971
Marcel Pavlík 30. 4. 1976
Anton Kubala 4. 12. 1981
Tomáš Ďurica 29. 1. 1979
Ján Chovanec 22. 3. 1984
Martin Nozdrovický 25. 6. 1980
Martin Čambal 23. 1. 1975
Útočníci
Ľubomír Bernáth 9. 3. 1985
Štefan Uzola 5. 9. 1982
Jozef Jelšic 2. 12. 1979
Andrej Masarovič 30. 1. 1979
Prišli: E. Hrnčár (FC Nitra, hosť.), Masarovič (Rakúsko), Drahno (Grécko), Jelšic, Chovanec (Púchov, hosť.), T. Ďurica (Žilina, hosť.), Košovan (Topoľčany, koniec hosť.), M. Palic (Tešedíkovo, koniec hosť.), Beták (Sládkovičovo, koniec hosť.).
Odišli: Brisuda (Inter), Tyčiak (Šaľa), Horváth (Inter, koniec hosť.), Kamenský, Poštrk (Trenčín, koniec hosť.), P. Dobiaš, Andrášik (FC Nitra, koniec hosť.), Gála (Artmedia, koniec hosť.), Červenec (Žiar n/Hr.).
Majiteľ klubu Stanislav Szabo, prezident klubu Roman Szabo, generálny manažér Martin Ševčík, tajomník Jozef Raufstein, vedúci mužstva Miroslav Senneš, tréner Tibor Meszlényi, asistent Roman Szabo, lekár MUDr. Slavomír Tóth, masér Milan Vasilev.

Meszlényi: „Predpokladám veľa prekvapení“
Účasť v baráži o Corgoň ligu je vrcholom ako pre klub ŠK Eldus Močenok, tak i pre jeho trénerov. Tibor Meszlényi pokračuje v načatej práci z jesennej časti, na konci ktorej sa tešil so svojimi zverencami z dosiahnutia historickej méty. Úspech ŠK Eldus zvýrazňuje aj skutočnosť, že postup do prelínacej súťaže si vybojoval s visačkou prvoligového nováčika!
- Pán Meszlényi, ako hodnotíte prípravu?
- Tak, ako vždy, bola náročná. Hlavne z hľadiska počtu hráčov sme to spočiatku nemali jednoduché. Veľa futbalistov, ktorí prišli na skúšku, nespĺňalo naše očakávania, absentovala požadovaná kvalita. Na konci prípravy zase šiestich hráčov zasiahla chrípková epidémia. Spokojný som najmä s priaznivým počasím, ktoré nám umožnilo trénovať na tráve.
- Ako by ste charakterizovali vaše súčasné mužstvo?
- Myslím si, že sme zložili kvalitný tím, ktorý je rovnomerne vyvážený. Ak sa nám podarí skĺbiť skúsenosť a mladícku dravosť aj v majstrovských zápasoch, môžeme byť úspešní. Chlapci majú silné vôľové vlastnosti, čo je dôležité.
- Vládne v kabíne dobrá nálada?
- Určite. Súdržná partia je alfou a omegou úspechu.
- Akú máte prognózu na baráž?
- Predpokladám veľa prekvapivých výsledkov, lebo všetci účastníci tejto súťaže disponujú kvalitou. Prelínačka bude veľmi vyrovnaná, každý môže poraziť každého, všetci začíname na rovnakej štartovacej čiare. Za top favorita ja osobne považujem Trnavu.
- Tešíte sa?
- Samozrejme, prečo by sme sa nemali? Máme možnosť konfrontácie s takými mužstvami, ako sú Trnava či Inter. Je to velikánska výzva. Veď napríklad Spartak je mekkou slovenského futbalu s bohatou tradíciou. Stretnutia s takýmito súpermi budú pre nás sviatkom.
- Čo chce dosiahnuť klub?
- Náš majiteľ Stanislav Szabo je maximalista, takže naše spoločné ciele sú tie najvyššie. Predsa, kto by nechcel postúpiť? Mojím želaním je, aby sme hrali technický, kombinačný futbal a v nedeľu predpoludním nás prichádzalo povzbudiť čo najviac fanúšikov.
- Jeseň ste začínali doma prehrou s Dunajskou Stredou. Teraz začínate vonku u súpera, so Zlatými Moravcami máte veľmi aktívnu bilanciu. Môže to byť výhoda?
- Väčšinou po dlhšej prestávke je lepšie začínať vonku. Vzájomná bilancia s ViOnom je pekná, ale to už je história. V nedeľu nás čaká ťažký otvárací zápas, hlavne pre oba kolektívy náročný psychicky. Takže výhodu premeníme, ak budeme bodovať. Pevne verím, že zo Zlatých Moraviec nebudeme odchádzať naprázdno.
- Aké je vaše trénerské krédo?
- Futbal sa oklamať nedá. Jednotlivec totiž trénera môže oklamať, ale futbal nikto nikdy neoklamal. Podobne ako v živote. Ak niečo odfláknete, je len otázkou času, kedy sa to vráti a prejaví.

Chcú pokračovať v nastúpenom trende
Futbalový sen Eldusu stále pokračuje. Ešte pred troma rokmi nastupovali močenskí futbalisti v piatej lige proti súperom ako Veľký Cetín, či Zbehy. Dnes hrajú čierno-červení v jednej súťaži so slávnou Trnavou. „Vidíte, ako ten čas rýchlo letí. Samozrejme, že si to uvedomujeme,“ vraví prezident klubu Roman Szabo. „Za sebou máme penzum odvedenej poctivej práce. Každý ročník, každý posun o stupienok vyššie bol náročný, preto medzi nimi nerobím vôbec rozdiely. Podľa môjho názoru je totiž trikrát ľahšie zachrániť sa v súťaži, ako z nej postúpiť.“ Čo všetko stojí za sústavným šplhaním sa v rebríčku slovenského futbalu? „Jednoznačne každodenná cieľavedomá robota všetkých ľudí v klube, každý prispel svojím dielom k celkovému úspechu.“ Počas prestávky nastali v kádri, podobne ako všade, určité zásahy. „Vzhľadom na to, že niektorým hráčom skončili hosťovania a ich materské kluby už možné predĺženie nepripustili, zmeny boli jednoducho nevyhnutné. Museli sme angažovať nové tváre, vhodnejšie typy hráčov. Až čas ale ukáže, či tieto kroky boli správnym rozhodnutím,“ pokračuje prezident. Na jeseň bol Eldus nováčikom I. ligy, kde postúpil vďaka reorganizácii z III. ligy. Tvrdej konkurencie sa v Močenku nezľakli, výsledkom bol opäť postup do prelínačky. Chcú v nastúpenom postupovom trende ďalej pokračovať? „Odpoviem protiotázkou. Prečo k nám prišli posily ako Jelšic, Ďurica, Drahno alebo Hrnčár? Zbrane neskladáme, pre postup spravíme maximum.“ Roman Szabo považuje za silnú stránku mužstva najmä disciplínu, plnenie taktických pokynov a správnu realizáciu finálnych myšlienok. Na štart baráže sa už teší. „Jasné, veď je to vrchol nášho sedemročného pôsobenia. Dovolím si tvrdiť, že skutočný futbalový fanúšik si to určite váži a príde nás povzbudiť. Doteraz sme sa chodili pozerať do Hornej Kráľovej na hodový zápas Trnavy, teraz zavíta Spartak k nám v boji o ligové body. Čím viac divákov príde, tým sa hráčom na ihrisku lepšie hrá. V poslednom čase sa nám úspešne rozrástol aj fanklub,“ hovorí prezident, ktorý však nezabúda ani na mládež. „Naším cieľom s dorastencami i so žiakmi je postúpiť do tretej ligy. Od júna sa mládež zlúči s miestnym Poľnohospodárom. Naša prípravka tiež funguje, svoje sily si konfrontuje turnajovým spôsobom. Boli by sme veľmi radi, ak by sa niekto z mladíkov niekedy neskoršie presadil v seniorskom tíme. Mládež je budúcnosť,“ myslí si Roman Szabo.

Základom je výborná partia
So siedmimi zásahmi do čierneho bol na jeseň najlepším strelcom mužstva Ľubomír Bernáth. Prirodzene, všetci si želajú, aby jeho góly dostali Eldus aj na jar medzi štyroch najlepších. „Také je i moje želanie, lenže bude to oveľa náročnejšie, lebo všetci účastníci prelínačky pôjdu na doraz,“ vysvetľuje kanonier Močenka, ktorý je so svojou jesennou muškou spokojný. „Samozrejme, góly vždy potešia, ale mohlo to byť aj lepšie. Nie je podstatné, kto skóruje. Hlavne, aby sme vyhrávali.“ Čo teda najlepšiemu strelcovi prezradili prípravné zápasy? „Výsledky neboli práve najlepšie. Dostali sme pomerne lacné góly, naopak, v ofenzíve sme množstvo gólových príležitostí nepremenili. Musíme zefektívniť koncovku,“ pokračuje mladík, ktorý už patrí medzi inventár Eldusu. „Prišiel som sem v čase, keď sa tu hrala štvrtá liga. Odvtedy sa dosť vecí zmenilo, ale kolektív bol a stále je super. Všetci ťaháme za jeden koniec.“ Pred štvrtým tímom prvoligovej tabuľky je nielen štrnásť ťažkých zápasov, ale aj náročný vstup do súťaže. „Do každého stretnutia pôjdeme s cieľom vybojovať maximálny počet bodov. Prvý a ja verím, že úspešný krok môžeme spraviť už na ViOne, kam určite nepocestujeme v porazeneckej nálade,“ uzavrel močenský „Dado Pršo“.

Seničan je v Močenku doma
Medzi piliere defenzívy ŠK Eldus patrí bezpochyby brankár Andrej Fišan. Post jednotky by mal zastávať aj v jarnej časti. Ako videl doterajšiu zimnú prípravu? „Myslím si, že prebehla v domácich podmienkach bez problémov a podľa plánu. Každá príprava je náročná, no zároveň nevyhnutná. Zo začiatku sme museli nabrať základ - kondičku, bez ktorej to nejde. V posledných týždňoch sa viac zameriavame na prácu s loptou,“ zhrnul 22-ročný ochranca svätyne Eldusu. Zmeny v kádri vníma pozitívne. „Pevne verím, že noví hráči, ktorí k nám prišli, budú posilami.“
„Fiši“ sa ako brankárska jednotka v tíme čierno-červených necíti. „Konkurencia je vždy. V prvom rade sa snažím trénera presvedčiť o svojej nominácii výkonom ihrisku. S Jožom Košovanom sa dobre poznáme ešte z pôsobenia spred dvoch rokov,“ povedal rodák zo Senice, ktorý býva s novými spoluhráčmi Drahnom a Ďuricom v Nitre. Blonďák pôsobí v Močenku druhú sezónu. „Už som sa adaptoval, cítim sa tu ako doma,“ dodal. Hráč s rovnakým priezviskom v 90-tych rokoch figuroval na ligových trávnikoch. „To bol môj otec Stanislav, ktorý chytával za Trnavu, Slovan, Inter, Petržalku či Senec. Ak má čas, vždy príde na náš zápas. Veľmi ma nekritizuje, skôr poradí.“ A čo si pred štrnásťkolovým jarným maratónom Andrej Fišan želá? „Pohybovať sa v tabuľke čo najdlhšie na špici a zabojovať o postup. Hrať atraktívny futbal a samozrejme, nesklamať fanúšikov, vedenie klubu, ako aj samých seba.“

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bývanie v meste predlžuje život
 2. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 6. Aká je chémia vôní
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 4. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 5. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 8. Aká je chémia vôní
 9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 10. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 31 904
 2. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 16 290
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 396
 4. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 11 865
 5. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 9 494
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 072
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 512
 8. Aká je chémia vôní 8 422
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 390
 10. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 314
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Antigénové testy budú v Nitre robiť na ďalšom mieste, no len dva dni

Do areálu nemocnice sa chodia dobrovoľne testovať stovky ľudí.

Veľkokapacitné odberné miesto na Špitálskej, v areáli nemocnice

Nitra dostane milióny na kreatívne centrum. Zrekonštruuje kino aj kasárne

V centre mesta vznikne zelené átrium, v bývalých kasárňach druhý veľký park. Priestory musia byť skolaudované do januára 2023.

Takto má po obnove vyzerať kino Palace a Radlinského ulica.

Holanďania z drogovej megakauzy chceli ísť na slobodu. Neuspeli

Rekordné množstvo drog našli v nitrianskom priemyselnom parku, v nádržiach na kvapalinu, ktoré čakali na preclenie.

Jeden z obvinených Holanďanov na nitrianskom súde.

Na šesť osôb, zadržaných počas protidrogovej akcie v Seredi a okolí, podali návrh na vzatie do väzby

Zásah mal súvisieť s pokračovaním akcie Venal zameranej proti drogovej zločineckej skupine.

Ilustračné foto

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

AKTUALIZOVANÉ o 20.14 - doplnené o vyjadrenie Arriva Nitra

Nitra vybrala nového dopravcu, Arriva v súťaži neuspela

Dvaja neúspešní účastníci súťaže môžu podať námietky.

Starostka Kuneradu čelila odvolávaniu. Referendum nebolo platné

Kavecká podala oznámenie na Generálnu prokuratúru pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohovárania a poškodzovania cudzích práv.

V Kysuckom Novom Meste majú unikátny adventný veniec

Ide pravdepodobne o najväčší adventný veniec v Žilinskom kraji. Jeho výška je až 3,5 metra. Na jeho výzdobe pracovalo osem ľudí počas niekoľkých týždňov.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

Už ste čítali?