Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

Ekonóm hrá o tretie miesto, ŠG o šieste

VK Ekonóm SPU Nitra - Zvolen 3:2 (-21, 21, 23, -17, 13). Vstup do stretnutia vyšiel lepšie hráčom spod Pustého hradu, ale domáci následne v druhom a treťom sete (bol stav 21:23) zlepšenou hrou dokázali otočiť skóre vo svoj prospech.

Extraliga mužov
Keďže štvrtý set získali s prehľadom hostia, o víťazovi rozhodol až záverečný tajbrejk. V ňom sa nakoniec radovali Nitrania, keď viac ako dvojhodinovú drámu ukončil matador Zentko.
SPU: Paška, Toman, Zentko, M. Hukel, Valent, Chudík (libero Kostka, J. Hukel, Diviš, Kubš, Vavro, Száraz).
VK Ekonóm SPU Nitra - VK PU Prešov 1:3 (-15, 20, -23, -24). Dve stovky divákov videlo zaujímavý volejbal. Na domácich bolo vidieť, že majú v nohách ťažký zápas so Zvolenom, a tak sa zo zisku úvodného setu tešili hostia, ktorí dominovali hlavne na servise. Nitranom sa po oduševnenom výkone podarilo vyrovnať na 1:1. V treťom sete každý chvíľku ťahal pílku, ale koncovka patrila východniarom. Podobný scenár mal aj štvrtý set, keď Prešovčania premenili nakoniec svoj druhý mečbal.
SPU: Chudík, Paška, Valent, Diviš, M. Hukel, Zentko (lib. Kostka, Ťapušík, Toman, J. Hukel, Kubš, Száraz).
Ľuboš Šalata, tréner: So Zvolenom bolo na oboch kolektívoch vidieť nervozitu, zápas bol veľmi dôležitý a zároveň náročný. Samozrejme, som rád, že chlapci obrovskou vôľou dotiahli priamy súboj o tretie miesto tabuľky do víťazného konca. Proti Prešovu sa v rozhodujúcich okamihoch prejavila skúsenosť hostí, najmä v koncovkách tretieho i štvrtého setu.
Ostatné výsledky: Zvolen - Nové Mesto 0:3, Lovinobaňa - Púchov 0:3, Malacky - Žilina 3:0. Prešov - Nové Mesto 0:3, Malacky - Lovinobaňa 3:1, Žilina - Púchov 2:3.
8. Lovinobaňa 25 0 25 16:75 25
26. kolo - 24. 2. o 18.00 h Nové Mesto - Nitra.

extraliga žien
ŽU Žilina - ŠG Nitra 3:0 (17, 22, 22). Domáce kolektívnym výkonom za viac ako hodinu hry prevýšili hráčky spod Zobora a zvíťazili bez straty setu.
Malacky - ŠG Nitra 3:2 (21, 20,
-14, -18, 7). Stovka divákov videla dramatický volejbal, v ktorom išlo o postup do play-off. Lepšie začali domáce, keď vyhrávali 2:0 na sety. V ďalších dvoch setoch naopak dominovali Nitrianky, no v záverečnom tajbrejku už neboli úspešné.
ŠG Nitra - ŽU Žilina 3:1 (15, 20, -16, 16). Nitrianky potrebovali vyhrať, aby zostali v hre o 6. miesto. Podarilo sa im to po výbornom výkone, presadzovali sa hlavne podaním a útokom na sieti.
ŠG: Hinzellerová, Hradecká, Salanciová, Janovcová, Fábryová, Povrazníková (libero Podbehlá, Najšelová, Černá, Sümeghová).
Marek Henček, tréner: V Malackách nám veľké chcenie zväzovalo ruky. Stále máme teoretickú šancu na šieste miesto, ktoré zaručí play off a zároveň udržanie súťaže bez zbytočných komplikácií v baráži.
Ostatné výsledky: Košice - Slávia VM 1:3, Doprastav - Pezinok 3:0, Žiar n/Hr. - Žilina 1:3. Doprastav - Košice 3:0, Pezinok - Slávia VM 3:0, Malacky - Žiar n/Hr. 3:0.
8. Žiar n/Hr. 25 4 21 29:68 29
26. kolo - 24. 2. o 18.00 h Žiar n/Hr. - Nitra.

Koho dostanú v play off? Extraligoví volejbalisti Nitry absolvovali na domácej palubovke uplynulý piatok a sobotu náročný dvojzápas s tabuľkovými susedmi. Po veľmi bojovnom výkone za viac ako dve hodiny hry vydreli zverenci Ľuboša Šalatu skalp Zvolenčanov, čím sa posunuli na tretie mesto. O necelých dvadsaťštyri hodín už na nich čakal ambiciózny Prešov. V oboch stretnutiach bol ústrednou postavou nahrávač Branislav Chudík. „V piatok bolo evidentne vidieť na oboch mužstvách nervozitu, všetci sme si dobre uvedomovali dôležitosť zápasu. V prípade prehry by sme už asi skončili štvrtí v tabuľke. Našťastie, podarilo sa nám uspieť. Na druhý deň sme mali kvalitnejšieho súpera. Škoda len, že sme lepšie nezvládli koncovky tretieho a štvrtého setu,“ uviedol 21-ročný prvák UKF, ktorého tato Rostislav šéfuje na lavičke Prešovčanov. V sobotu sa hrá posledné kolo pred záverečnou fázou súťaže. Nitrania cestujú do Nového Mesta a budú netrpezlivo čakať na výsledok súboja Zvolen - Prešov. Ak zvíťazia stredoslováci, hráči spod Zobora v play off narazia na suverénne Nové Mesto. V prípade úspechu Šarišanov uvidíme aj vo vyraďovacích bojoch minisúboj Chudíkovcov.

9. Dáma s pávím pierkom
  10. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!

Antonín Stavjaňa.

Čo povedal tréner po prehre 1:3 na východe?

9 h
Po tomto páde ex-Nitrana Balaja (na zemi) pri Regäselovi (vo výskoku) zapískal rozhodca Očenáš penaltu pre FC ViOn, ktorá v kontexte s ďalšími udalosťami nesedela domácemu trénerovi Petrovi Lérantovi (v čiernom).

Tvrdé slová na tlačovke – trénerovi Nitry sa vonkoncom nepáčila penalta, akou FC ViOn potvrdil historický skok do nadstavby o titul.