Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Hokejisti u súperov neuspeli a v tabuľke si nepolepšili

Počas reprezentačnej prestávky mali Nitrania na programe dve dohrávky. Z ľadu súperov však nepriviezli ani bod, a tak si ani v tabuľke nepolepšili.

HK 36 Skalica - HK Dynamax oil Nitra 4:2 (1:0, 3:0, 0:2). Olejári boli od úvodu aktívnejší, pomer striel v prvej tretine bol 3:18. Napriek tomu sa vedenia ujali Záhoráci. V 24. min bolo už 2:0 a Irbeho vystriedal Račko, ktorého do konca prostrednej časti hry prekonali Kocák a Malík. V 37. min zišli Nitrania na protest voči výkonu rozhodcov z ľadu, ale po päťminútovom prerušení sa pokračovalo. Záhoráci sa v tretej tretine zamerali hlavne na defenzívu, hostia už len dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov, ešte 11 sekúnd pred koncom Raček nepremenil trestné strieľanie.
Góly: 10. Sloboda, 24. a 27. Kocák, 35. Malík - 41. M. Štefanka (Raček, Chrenko), 46. J. Mihálik (Ľ. Kolník).
Rozhodoval Pavlovič, vylúčenia na 2 min 5:8, T. Višňovský 10 min - Švarný 10 min + DKZ, presilovky 3:1, oslabenia 0:0, 2700 divákov.
HK: Irbe (24. Račko) - Topoli, J. Kováčik, Švarný, Suur, Petrina, Ablad, Liška, Kurej - Čacho, Mihálik, Kolník - Kmeč, M. Štefanka, Vozdecký - G. Saliji, S. Pavličko, S. Saliji - Pupák, M. Chrenko, Raček.
Marcel Ozimák, asistent trénera: V prvej tretine sme mali hernú prevahu. Lekciu z efektivity nám udelila Skalica v presilovke z prvej strely. Druhá tretina bola vo veľmi emotívnom duchu, hrali sme 14 minút oslabení. V záverečnej časti sme mali navrch, avšak zlyhali sme v koncovke. Striedanie Irbeho bol psychologický moment.
MHC Martin - HK Dynamax oil Nitra 4:0 (3:0, 1:0, 0:0). V dohrávke 46. kola mali domáci štart ako na objednávku. Po chybe Petrinu sa presadil Važan, v presilovke zvýšil Beran a o 49 sekúnd Podstavek z uhla upravil už na 3:0. Irbeho v bránke vystriedal Konrád. Hosťom slúži ku cti, že nerezignovali. Olejári stupňovali tempo, ale paradoxne v 39. min ich znovu poslal na kolená Podstavek - 4:0. V tretej tretine sa už Nitrania nedokázali zmobilizovať a len vďaka brankárovi Konrádovi odolali ďalším martinským príležitostiam.
Góly: 2. Važan, 5. Beran, 6. Podstavek, 39. Podstavek.
Rozhodovali Ország - Halecký, Miľovčík, vylúčení 5:8, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 3100 divákov.
HK: Irbe (6. Konrád) - Topoli, J. Kováčik, Suur, Petrina, Ablad, Bališ, Liška, Kurej - Ľ. Kolník, Mihálik, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - G. Saliji, S. Pavličko, S. Saliji - M. Chrenko, Slovák, Raček.
Marcel Ozimák, asistent trénera: Martin mal veľmi dobrý úvod, domáci lepšie korčuľovali a premenili šance. My sme hrali v prvej tretine zle v obrane. Po prvej prestávke sme pridali na dôraze v útoku, ale, bohužiaľ, nedali sme gól a naopak sme inkasovali ešte jeden. V tretej tretine nás Martin už do ničoho nepustil.
1. Košice 49 28 5 5 11 171:116 94
2. Slovan 49 25 6 5 13 166:130 87
3. Zvolen 49 25 6 4 14 139:127 87
4. Trenčín 49 23 5 5 16 162:117 79
5. Martin 49 21 5 4 19 147:130 73
6. Nitra 49 18 8 5 18 138:138 70
7. Poprad 49 21 3 4 21 140:133 69
8. Skalica 49 15 2 3 29 127:188 49