Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

Úspešný víkend hokejistov, na rade sú dve dohrávky

Po vystrábení sa z chrípky čakal na nitrianskych hokejistov opäť kompletný trojzápasový týždeň. Body im na konto pribudli v piatok po zvládnutej dráme s Trenčínom, ako aj v nedeľu na Liptove.

HKm Zvolen - HK Dynamax oil Nitra 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Olejári začali pod Pustým hradom nebojácne a po úvodnom oťukávaní sa ujali vedenia. Skóre otvoril spomedzi kruhov krídelník Kmeč. Šance domácich likvidoval pozorný brankár Konrád. V poslednej minúte prvej tretiny hostia nevyužili presilovku 5 na 3. Keď sa zápas prehupol do svojej druhej polovice, Zvolenčania vyrovnali zásluhou Juríka. Domáci si vytvorili aj ďalšie príležitosti, ale Konrád bol naďalej výborný. O výsledku nakoniec rozhodol päť minút pred treťou sirénou domáci Škvaridlo. Nitrania síce ešte hrali power-play, ale bezúspešne.
Góly: 31. Jurík, 55. Škvaridlo - 10. Kmeč (Štefanka).
Rozhodoval Kubuš, vylúčenia 6:10 na 2 min, navyše Čacho 10 min, presilovky a oslabenia 0:0, 1600 divákov.
HK: Konrád - Liška, Kováčik, Švarný, Suur, Petrina, Topoli, Bališ, Kurej - Kolník, Pavličko, Čacho - Raček, Štefanka, Kmeč - G. Saliji, Mihálik, S. Saliji - M. Chrenko, Slovák, Pupák.
Ivan Dornič, tréner: Hráči ešte nie sú celkom uzdravení. Boli sme Zvolenčanom rovnocenným súperom iba v prvej tretine, v ktorej sme sa dokonca ujali vedenia, no po vyrovnávajúcom góle boli domáci lepším mužstvom a dokonale využili naše dve chyby.
HK Dynamax oil Nitra - Dukla Trenčín 4:3 pp (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0). Prvú tretinu lepšie zvládli hostia. Najprv sa ujali gólom Exnitrana Poljačeka vedenia, aby na 0:2 zvyšoval Kútny. V prostrednej časti olejári zvýšili aktivitu, no Hálu prekonali paradoxne až počas oslabenia zásluhou úniku Kmeča. Domácim sa podarilo vyrovnať v 51. min po peknom prečíslení dvojice proti jednému bekovi súpera. O 55 sekúnd však v presilovke zblízka posadil opätovne Trenčín na koňa Pardavý. Minútu pred koncom tretej tretiny vsietil vytúžený tretí gól bombou od modrej Švarný. V predĺžení rozhodol v presilovke 4 na 3 najlepší hráč na ľade Kmeč.
Góly: 32. Kmeč, 51. M. Chrenko (Kmeč), 59. Švarný (Kmeč), 63. Kmeč (Švarný) - 4. Poljaček, 19. Kútny, 51. Pardavý.
Rozhodoval Kubuš, vylúčenia na 2 min 6:11, presilovky 2:1, oslabenia 1:0, 3892 divákov.
HK: Konrád - Suur, J. Kováčik, Švarný, Ablad, Topoli, Bališ, Liška, Petrina - Kolník, Pavličko, Čacho - Pupák, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, M. Chrenko, G. Saliji - Slovák, Mihálik, Raček.
Marcel Ozimák, asistent trénera: Trenčín prišiel s dobrou sériou, vychádzal zo zabezpečenej obrany a využil dve šance, ktoré sme mu ponúkli. My sme ďalej hrali našu hru, neustále sme strieľali na bránu, napokon sme dokázali zápas otočiť.
MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dynamax oil Nitra 4:5 (1:0, 1:3, 2:2). Od začiatku sa hralo „hore - dolu“, vedenia sa ujali dve sekundy pred prvou sirénou Liptáci. V druhej tretine olejári zvýšenou aktivitou dokázali otočiť skóre. Na 2:4 pre zubrov zvýšil v 48. min kapitán Štefanka. Miklík onedlho strelil kontaktný gól, ale Pupák posunul Nitru opäť do dvojgólového vedenia. V poslednej minúte vykresal šancu pre Liptákov Hovorka, ale záverečná power-play na výsledku nič nezmenila.
Góly: 20. Kriška, 38. M. Školiak, 49. Miklík, 60. Hovorka - 24. Mihálik (Čacho, Petrina), 35. J. Kováčik (Kolník, Mihálik), 35. M. Chrenko, 48. M. Štefanka (J. Kováčik, Kmeč), 52. Pupák (M. Chrenko, Raček).
Rozhodoval Lokšík, vylúčenia 2:6, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 2050 divákov.
HK: Irbe - Topoli, Kováčik, Švarný, Suur, Petrina, Ablad, J. Liška, Bališ - Čacho, Mihálik, Kolník - Kmeč, Štefanka, Vozdecký - G. Saliji, Pavličko, S. Saliji - Pupák, Chrenko, Raček.
Marcel Ozimák, asistent trénera: Boli sme si vedomí toho, že Liptáci majú za sebou ťažký sobotňajší zápas, ale milo ma prekvapili, ako dokázali bojovať. Tešíme sa z troch bodov a už sa sústredíme na utorkový dôležitý zápas v Skalici.
Ostatné výsledky 49. kola: Poprad - Košice 0:4, Slovan - Skalica 7:1, Trenčín - Zvolen 4:3 sn, Žilina - Martin 2:4.
10. Žilina 49 11 2 6 30 112:160 37
Najbližší program - dohrávky - 6. 2. o 17.00 h Skalica - Nitra, 11. 2. o 17.00 h Martin - Nitra.

1. Zase pozeráte do obrazovky? Radí fyzioterapeut aj očný lekár
  2. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  3. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  4. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  5. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  6. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  7. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 7 134

Členovia OZ Godinov majer pred kaplnkou.

Vrábeľská samospráva plánuje zveľadiť aj okolie pamiatky.

2 h

Mesto chce do škôl kúpiť termobrány. Uchádza sa o dotáciu.

Slovenské hádzanárky dnes v Šali prehrali so Srbskom.

Hádzanárky Slovenska bojujú o postup na MS 2021 v baráži so Srbskom a po prvom dueli v Šali ich šance klesli na minimum. Favoritky dvojzápasu si odniesli víťazstvo v pomere 26:19.