Dve víťazstvá extraligových gymnazistiek

Extraliga mužov: VK Ekonóm SPU Nitra - Cityfarma Nové Mesto 0:3 (-21, -19, -18). Prvý set bol pomerne vyrovnaný, aj keď bližšie k víťazstvu mali hostia.

Extraliga mužov
VK Ekonóm SPU Nitra - Cityfarma Nové Mesto 0:3 (-21, -19, -18). Prvý set bol pomerne vyrovnaný, aj keď bližšie k víťazstvu mali hostia, lenže pri podaní Valenta Nitrania vyrovnali na 21:21. Koncovka však patrila lídrovi tabuľky, ktorý mal v ďalších dvoch navrch vo všetkých činnostiach a zaslúžene bez problémov vyhral i celý zápas.
SPU: Valent, Chudík, M. Hukel, Paška, Toman, Zentko (libero Kostka, Kubš, Keseli, Vavro, Krajčík).
MVK Lokomotíva Zvolen - Ekonóm SPU Nitra 3:2 (23, 13, -23, -14, 21). Súboj tabuľkových susedov začal vyrovnaným úvodným setom, ale v druhom mali jasne navrch domáci. Tretí bol opäť dramatický so šťastnejšou koncovkou pre Nitranov, ktorí štvrtý jasne získali pre seba. V tajbrejku sa na palubovke strhla bitka o každú loptu, ktorú napokon lepšie zvládli šťastnejší Zvolenčania.
SPU: Valent, Chudík, Kubš, Paška, Toman, Zentko (libero Kostka, J. Hukel, Vavro).
Ľuboslav Šalata, tréner: V piatok sme herne nepresvedčili, ale v sobotu sme po slabšom začiatku siahali po víťazstve. V piatom sete mali sedem mečbalov, žiaľ, kým my sme nepremenili ani jeden, domáci už ten druhý.
Ostatné výsledky: Nové Mesto - Prešov 3:0, Púchov - Žilina 3:1, Lovinobaňa - Malacky 1:3. Zvolen - Prešov 3:1, Žilina - Lovinobaňa 3:1, Malacky - Púchov 2:3.
8. Lovinobaňa 17 0 17 13:51 17
Ďalší program - 13. 1. Nitra - Prešov, 14. 1. Nitra - Zvolen.
Slovenský pohár
Semifinále - odveta: Ekonóm SPU Nitra - PU Prešov 1:3 (18, -18, -23, -21). Prvý zápas 0:3, postupuje Prešov.

Extraliga žien
ŠK-ŽU Žilina - ŠG Nitra 2:3 (20, -17, -23, 21, -7). Prvý set začali lepšie Nitrianky a viedli 8:3, lenže domáce šnúrou 13 bodov stav otočili a víťazstvo už z rúk neopustili. Druhý bol presným opakom toho prvého. V treťom vyhrávala Žilina 19:15, ale pri podaní Povrazníkovej Nitra stav zvrátila a vyhrala ho. Štvrtý patril domácim, lenže v tajbrejku pri podaní Hradeckej viedlo ŠG už 7:0, čo bol základ konečného ich víťazstva.
ŠG: Hradecká, Sümeghová, Orelová, Povrazníková, Fábryová, Hinzellerová (libero Brejčáková, E. Salanciová, Podbehlá).
ŠG Nitra - MŠK Žiar n/Hr. 3:1 (-23, 16, 25, 18). Prvý set patril síce hostkám, ale v druhom jasne dominovali po každej stránke lepšie domáce. Tretí bol síce v koncovke dramatický, ale hráčky ŠG ju zvládli lepšie a vo štvrtom boli opäť suverénkami na palubovke.
ŠG: Hradecká, E. Salanciová, Povrazníková, Fábryová, Hinzellerová, Orelová (libero Brejčáková, Sümeghová, Podbehlá).
Ostatné výsledky: Košice - Doprastav 1:3, Slávia VM - Pezinok 3:1, Žiar n/Hr. - Malacky 1:3. Doprastav - Slávia VM 3:2, Malacky - Žilina 3:0, Pezinok - Košice 3:1.
8. Žiar n/Hr. 17 3 14 19:46 20
Ďalší program - 13. 1. Malacky - Nitra, 14. 1. Nitra - Žilina.

I. liga žien sk. Západ
Doprastav Bratislava - UKF Nitra 2:3 (-23, 20, 20, -20, -10). Diváci videli dva veľmi vyrovnané zápasy, ktoré mali takmer totožný priebeh. Prvý set patril hostkám, ale ďalšie dva domácim. Štvrtý a piaty po zlepšenom výkone získali pre seba opäť hráčky ŠG.
Doprastav Bratislava - UKF Nitra 2:3 (-24, 28, 20, -19, -13). Druhý zápas bol ešte vyrovnanejší ako prvý, najmä jeho druhý set, ale opäť ho zvládli lepšie Nitrianky, ktoré hnané svojimi vernými fanúšikmi zlepšili v rozhodujúcich fázach obranu, hru na sieti aj podanie, čo ich doviedlo k úspechu.
UKF: L. Hradecká, Krištofičová, Bryndzová, R. Salanciová, Hrneková, Mrkvicová (libero Novotná, Mečiarová, Mičianiková, Firická).
11. kolo - 20. 1. Nitra - Spoje.

I. liga mužov sk. Západ
Šaľa - Trenčín 3:1 (18, -21, 24, 21) a 2:3 (13, -21, -22, 18, -14). V prvom zápase boli lepší Šaľania, v druhom ich súper z Trenčína, pretože domácim sa nedaril príjem a v útoku hrali dosť nepresne. V záverečnom tajbrejku boli šťastnejší hostia.
VK: Kurňava, Holota, Hamar, Farkaš, Šimulčík, Moťovský (lib. Dulay).
Ostatné výsledky: Martin - Komjatice 1:3 a 3:0, Komárno - N. Mesto B 3:1 a 3:2, VKP Ba B - Prievidza 2:3 a 3:0.
1. VKP Ba B 20 15 5 51:21 35
2. Komárno 20 13 7 50:30 33
3. Šaľa 20 13 7 52:34 33
4. N. Mesto B 20 12 8 47:34 32
5. Prievidza 20 11 9 40:40 31
6. Komjatice 20 7 13 25:49 27
7. Trenčín 20 5 15 21:54 25
8. Martin 20 4 16 27:51 24