Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Dve štvrtiny na Ružu nestačili

Nitrianske basketbalistky síce prehrali s úradujúcim vicemajstrom Slovenska pomerne jednoznačne, tridsať minút mu však boli skoro vyrovnaným súperom a Ružomberčanky ich zdolali iba zásluhou základnej zostavy.

MBK Ružomberok - BK Inpek UKF Nitra 107:66 (39:19, 13:18, 24:19, 31:10). Na hráčky spod Zobora čakal krst ohňom a vicemajsterky sa do nich pustili od začiatku s veľkou chuťou. Náskok „Ruže“ nestále narastal a zdalo sa, že hostky odídu s výpraskom. Do druhej štvrtiny však domáce prestriedali a Nitrianky sa zlepšenou hrou dostali naspäť do zápasu. Svoje bodové manko postupne sťahovali a tento úsek hry dokonca vyhrali. Aj po prestávke si hostky držali veľmi prijateľný stav, veď na ukazovateli svietilo 56:47, lenže potom prišla na palubovku opäť základná zostava Ružomberka a tá dala výsledku jasnú podobu.
Rozhodovali Bohucký - Luxová, TH: 21/18 - 18/15, fauly: 22 - 23, trojky: 9 - 3, 350 divákov.
UKF: Fabianová 25, Kubátová 14, Šujanová 13, Valachová 2, Šimončičová (Skorobogatová 10, Puchelová 3, Miszkiel).
Ostatné výsledky: Myjava - K Cero V.O.D.S. 50:101, Viktoria - Banská Bystrica 61:59, Slovan - Cassovia 57:91, Poprad - Levice 90:63.

Škoda zbytočne ustráchaného začiatku
Extraligovým basketbalistkám Nitry sa v novej sezóne celkom darí, veď z ôsmich zápasov prehrali iba dva (K Cero V.O.D.S. Košice, Poprad) a v tabuľke im patrila výborná tretia priečka. Aj preto sa ich súboj na pôde druhého Ružomberka očakával s určitým napätím. Pri tatranských končiaroch odohrali zverenkyne trénera Martinku v druhej a tretej štvrtine veľmi dobrý zápas, napokon ale na favorizované domáce nestačili. „Škoda, že v prvej štvrtine sme začali dosť ustráchane, takže už v 2. min. si musel zobrať tréner oddychový čas. Postupne sa to z našej strany zlepšovalo a výsledkom bola vyhratá druhá štvrtina. Dobre sme hrali aj do polovice tej tretej, ale potom nám asi došli sily, čo domáce, i zásluhou návratu základnej zostavy na palubovku, využili,“ povedala nová posila v nitrianskom drese Barbora Fabianová. Tá síce s družstvom odohrala iba druhý zápas, ale s 25 bodmi bola jeho najlepšou strelkyňou. „Tréner nás pred zápasom nabádal, aby sme makali naplno, že pre nás je to poriadna previerka našich schopností, a ja si myslím, že vo väčšine hracieho času sme splnili to, čo od nás očakával. Hralo sa mi veľmi dobre, bodovo sa však ku mne pridali iba Šujanová a Kubátová. Škoda, že sa nechytili aj ostatné baby, ale ja verím, že v nasledujúcich zápasoch to pôjde aj tým ďalším,“ netajila Barbora.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Nemocnica v Zlatých Moravciach má niekoľko pozitívnych zamestnancov

Deficit zdravotníckeho personálu nemocnica pociťuje nielen v období pandémie.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

 Vajda Činko (v strede) s blízkymi.

V Nitrianskom kraji evidujú nárast detskej pornografie. Na jej šírení sa podieľajú aj deti

Natáčajú sa chlapci aj dievčatá. Niektoré ponúkajú záujemcom zábery za 3-4 eurá.