Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Dve derby bez korenia, tri body pre posledného

IV. liga Juhovýchod: ČFK Nitra - ViOn B/Volkovce 3:0 (1:0), 41. M. Maga, 60. P. Peciar, 70. L. Nagy. Za stáleho mrholenia sa hralo veľmi slušné stretnutie.

IV. liga Juhovýchod
Komárno - Hurbanovo 0:0. Susedské derby malo veľmi slabú úroveň s minimom vzruchu pred oboma bránami. Komárňanci mali obrovskú šancu už v 30 sekunde, lenže Rejžek ju nevyužil, a to bolo zo strany domácich všetko. Hostia, naopak, mali v prvom polčase tri príležitosti na skórovanie, ale ani oni ich nevyužili. Po prestávke sa diváci na štadióne nudili, takže body sa napokon delili spravodlivo. R Pucher, 300.
KFC: Herko - Trnka (70. Kosťukevič), Kršteňanský, Štofko (60. Meleg), Bazinský, Kökényesi, Sklenář, Antalovič, Zlatohlávek, Rejžek, Slovák. MŠK: Daniš - Nemček, Piskla, M. Bičan, Pajtinka, Kurák, Dudáš, Ilon, Pšenák, Gelle (70. T. Bičan), Kraslan.
Sládkovičovo - Tešedíkovo 1:2 (0:1), 64. L. Jósvai - 45. F. Czanik, 90. P. Havran (11 m). V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas bez väčších šancí, za zmienku stojí iba strela E. Palica a sólový nájazd Havrana, ktorý však Maglocký zlikvidoval. Skóre sa menilo až s odchodom do kabín. Súboj mal podobný scenár aj po prestávke, lenže domáci pridali na dôraze a podarilo sa im vyrovnať. Tešedíkovčanov to prebralo, zvýšili aktivitu a súpera zatlačili pred jeho bránu. Keď už sa zdalo, že si súperi body podelia, prišla v samom závere dosť prísna penalta, ktorú Havran bezpečne premenil. R Petránek, 100.
SLAVOJ: Maglocký - Gubínyi, Ľ. Nagy, Chudík, Beták, Karol, Štrbo (58. Heriban), Caránek, Jósvai, Dudáš, G. Nagy (58. Horváth). TEŠEDÍKOVO: Baran - Zilizi, M. Palic, Chrenko, Drienovský, Jenes, Havran, Dobrý, Czanik, E. Palic, Rebra (75. Taňaši).
Pata - Imeľ 3:2 (3:0), 1. M. Hindák, 7. T. Dvorský, 45. M. Súkenník - 52. M. Hübsch, 87. R. Kováč. V prvom polčase mali jednoznačnú prevahu domáci. Už v 29 sekunde rozvlnil sieť hostí Hindák, o chvíľu sa k nemu pridal Dvorský a do polčasu sa stihol presadiť aj Súkenník. Po prestávke však prišli zranenia Paťanov a obraz hry sa úplne zmenil. Imeľ zatlačil svojho súpera, na vyrovnanie mu však už nezostal čas. R Krivošík 150.
PATA: Mi. Práznovský - Popelka, Pilo, Guba, Lehocký (85. R. Herák), Súkenník, Dvorský, E. Herák (75. Cicák), Barčák, Hindák (35. Matušica), Vaško. IMEĽ: Gombár - Hübsch, Balogh, T. Kovács, M. Čeh, Lovász, Orosi, K. Polgár, A. Polgár, Haris, R. Kováč.
ČFK Nitra - ViOn B/Volkovce 3:0 (1:0), 41. M. Maga, 60. P. Peciar, 70. L. Nagy. Za stáleho mrholenia sa hralo veľmi slušné stretnutie. Kombinácie domácich kazil silný vietor, napriek tomu sa ale bolo na čo pozerať. Bodku za prvým dejstvom dal „vinkel“ Magu z priameho kopu. Po obrátke sa pokračovalo v nastolenom tempe. Peciar vybojoval stratenú loptu, obišiel obrancu a vsietil. O desať minút Nagy sklzom upravil na konečných 3:0 pre Nitranov. R Maršal 250.
ČFK: Borčin - L. Čas, Núdzny (72. Szúsztor), Škreňo, Maga, Šelmeci, Tóth, Nagy, T. Čas (50. Gardian), Peciar, Ďuriš (87. Vašek). VION B: Novota - Baláž, Bednár, T. Kozolka, P. Kozolka, Wolf, Skladan, Kaňa, Michalák (65. Stopper), Žembera, Pintér (86. Havetta).
Kolárovo - Vieska 3:0 (0:0), 59. a 72. J. Chovanec, 90.+ M. Ulický. V tomto súboji narazili na seba dva vyrovnané celky. Úvodných dvadsať minút si hostia aj vďaka vetru vytvorili tlak, z ktorého však nič nevyťažili. Potom sa hra vyrovnala. Po obrátke hrali s vetrom domáci hráči a túto výhodu dokázali, na rozdiel od súpera, využiť. Zaujala najmä aktivita Chovanca, ktorý mal prsty vo všetkých góloch a to ešte v 80. min. nepremenil penaltu... R Chlebo 200.
KOLÁROVO: Szapu - P. Máté, Ország, Kiss, Zs. Máté, P. Németh, K. Németh ml. (88. Ulický), Hrdlica (86. Vajda), Chovanec, Csillag, K. Németh st (74. Ferencz). VIESKA: Mikóczi - Domonkos, Író, Koczó, Jány, Miklós, P. Molnár (46. Audy), Csepi, Csémi, Bodrogi (76. Dohorák), Bogyai.
Poľnohospodár Močenok - TIBI Horná Kráľová 0:0. Tradičné derby veľmi nepotešilo oko diváka. Chýbali v ňom nielen góly, ale aj kombinácie či pekné akcie. Najväčšiu šancu zápasu spálili domáci už v 7. min., keď loptu odrazenú od žrde nedokázali dopraviť za bránkovú čiaru. V druhom polčase mali Močenčania optickú prevahu, lenže ak si aj vytvorili šancu, nedokázali ju dotiahnuť do úspešného konca. J. Kováč 420.
MOČENOK: Malík - Soroka, Packa, Zeleňák, Šima, Molnár, Judák, Lenčéš, Bleho (48. Odráška), Prvák (63. Straňák), Špendla. TIBI: R. Kokeš - Kalaba, Bobula, Velčický, Straňák, L. Lencsés, Új (89. Boháč), Kollár, Nagy, L. Kokeš, Slamka (90. Šípka).
Šahy - Tekovské Lužany 4:0 (0:0), 50. J. Urblík, 60. a 85. N. Urblík, 75. B. Bodzsár. V chladnom počasí mal zápas ťažký rozbeh. Diváci videli v prvom polčase veľa nepremenených šancí, ale z druhého sa stala exibícia domácich, ktorí skórovali štyrikrát a pekným výsledkom sa rozlúčili s divákmi a jeseňou. Hostia boli počas celého zápasu bezbranní. R Linet, 350.
ŠAHY: Šutlák - Patai (46. Topán), Hlaváčik, Studva, Lackovský, M. Petráš, Bartal, N. Urblík, J. Urblík, Bodzsár (70. Kiszely). T. LUŽANY: Szívos - Osztas, Guzman, Komáromy, Szimondel, Štrúbel, Kollár I., Šál, Kóša, Kollár R., Dálonky.
Topoľníky - Palárikovo 2:1 (0:0), 62. T. Fröhlich, 80. B. Gútai - 72. M. Tomiš. Celý zápas sa hral výborný futbal, k čomu prispeli obaja súperi. Góly však prišli až po prestávke. V 62. min. Piros centroval z pravej strany, Chovanec loptu len vyrazil a pohotový Fröhlich už vedel čo s ňou. Hostia zakrátko odpovedali Tomišom. O víťazstve domácich rozhodol po sóle od polovice ihriska Gútai. R Štrpková 250.
TOPOĽNÍKY: Papp - Somogyi, Rajkovics, P. Kovács I. (77. P. Kovács II.), Gútai, Balogh, Fröhlich, Orbán (90. Inczédi), Bazsó, Bartalos, Piros. OTJ: Chovanec - Košťál, Procházka, Tomiš, Mach (70. Kroštofičin), Sztrecsko, Gendiar (68. Svýba), Hoppan (80. Fiala), Matúš, Kobora, Bujna.
1. Tešedíkovo 15 12 1 2 43:14 37 (+13)
2. ČFK Nitra 15 11 1 3 39:13 34 (+13)
3. Vieska 15 10 1 4 44:18 31 (+7)
4. Pata 15 9 2 4 31:28 29 (+8)
5. ViOn B/Volkovce 15 8 2 5 33:17 26 (+2)
14. T. Lužany 15 4 0 11 18:52 12 (-12)
15. Sládkovičovo 15 3 1 11 12:34 10 (-11)
16. Topoľníky 15 3 0 12 8:34 9 (-12)
Najlepší strelci: 14 - M. Tóth (ČFK Nitra), 13 - M. Hindák (Pata), 11 - M. Csémi (Vieska), 10 - J. Lovász (Imeľ), P. Havran (Tešedíkovo), J. Csepi, K. Bogyai (Vieska), 9 - P. Peciar (ČFK Nitra), J. Chovanec (Kolárovo), E. Jenes (Tešedíkovo), M. Pintér (FC ViOn B).

1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?