Streda, 19. január, 2022 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

MY ideme na basketbal!

Mimoriadna príloha MY Nitrianskych novín a BK Casta SPU Nitra pred štartom basketbalovej extraligy 2006/2007

Basketbal má na SPU naďalej zelenú

Po skončení funkčného obdobia Imricha Okenku bol za nového rektora Slovenskej poľnohospodárskej univerzity vymenovaný Mikuláš Látečka. Zaujímalo nás, aký bude jeho postoj k pôsobeniu basketbalového klubu na univerzitnej pôde.
„Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre v minulosti bola, je a pokiaľ to okolnosti dovolia, aj bude „mekkou“ slovenského univerzitného športu. Basketbal, ako jeden z typicky univerzitných športov, už v predošlých rokoch dokázal svoju životaschopnosť. V podstate sa stal najúspešnejším kolektívnym športom na našej univerzite. Minimálne táto skutočnosť nás zaväzuje k tomu, aby sme v tomto krásnom a dynamickom kolektívnom športe, v rámci našich finančných a právnych možností, naďalej vytvárali priestor na dosahovanie čo najlepších športových výsledkov.
Naša alma-mater v rámci spomenutých možností chce, aby basketbalisti na našej pôde mali pocit, že sú doma. Slovenské školstvo a s ním aj univerzity sú však z hľadiska financovania v neľahkej pozícii. Aj naše plány pre podporu športu musia vychádzať z tejto reality. Sme preto vďační každému silnému podnikateľskému subjektu, akým je aj Casta, ktorý podporuje športový klub s menom našej univerzity!
Škola poskytne BK Casta SPU v potrebnom rozsahu a bezodplatne športovú halu aj s priľahlými priestormi, a to tak pre tréning, ako aj pre majstrovské a nemajstrovské stretnutia. Ubytovacie priestory školy sú im tiež, podľa daných možností, naďalej k dispozícii. V priestoroch školy je prístupná aj kompletná rehabilitácia, ktorá bude využiteľná podobne ako
v minulom súťažnom roku. SPU pomôže aj pri vydávaní propagačných materiálov. Svoju úlohu univerzita zohrá aj prostredníctvom katedry telesnej výchovy a športu a jej pracovníkov, ktorí pracujú pre rozvoj basketbalu.
Naša univerzita, konečne tak ako všetky ostatné na Slovensku v rovnakej situácii, však šport môže podporiť skôr morálne ako fyzicky. Ja zo svojho postu želám klubu dobré vyžrebovanie, prajných divákov, celkovo žičlivé prostredie a veľa, veľa úspechov. Bol by som rád, keby sme na konci súťaže mali dôvod na oslavu podobne, ako tomu bolo v súťažnom ročníku 2004/05...!“

Nesklamať fanúšikov a sponzorov
Prezidentovi BK Casta SPU Nitra Imrichovi Okenkovi vypršal mandát vo funkcii rektora Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, ale zostáva verný basketbalu. Dnes pracuje ako riaditeľ Agroinštitútu a zároveň je profesorom na Katedre informatiky SPU, naďalej však je prvým mužom basketbalu, ktorý klubu pomáha svojimi širokými kontaktami. Imricha Okenku sme sa spýtali na očakávania a želania do novej sezóny.
„Opätovne sa tešíme na nový ročník basketbalovej extraligy. Tak ako v predchádzajúcich ročníkoch, do najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže chceme vstúpiť s kvalitným mužstvom. Oproti minulej sezóne, kedy sme mali problémy so zostavením mužstva, máme kompaktnejší celok, ktorý spolu trénoval takmer celé prípravné obdobie. Nakoľko niektorí starší hráči, najmä legionári, nás v minulom ročníku sklamali, tohtoročné mužstvo sme koncipovali na základe symbiózy hráčskej skúsenosti a mladíckeho elánu. Okrem našich vlastných osvedčených hráčov sme angažovali aj niektorých mladých slovenských reprezentantov. Aj traja zahraniční legionári určite zatraktívnia hru nášho mužstva. Prípravné zápasy naznačujú, že môžeme očakávať len dobré výsledky, zaujímavú hru a najmä víťazstvá. Na hre a výsledkoch každého jednotlivca sme postavili aj tohtoročný model odmeňovania hráčov. Veríme, že sa to pozitívne prejaví na ich nasadení a bojovnosti.
V letnom období hráči trénovali pod vedením náročného a skúseného lodivoda Ľubomíra Urbana i kondičného trénera Igora Gavaloviča. Erudovaný realizačný tím dopĺňa technický vedúci Horička. Aj SPU prispela k nerušenému a kvalitnému tréningovému procesu. Tohtoročná letná príprava bola menej hektická ako tá vlaňajšia, je to aj v skúsenostiach realizačného tímu a funkcionárov, ale aj v korektnosti hráčov.
Tešíme sa na prvé zápasy tohoročnej extraligy. Verím, že nesklameme našich fanúšikov a sponzorov. Aj v tomto roku si kladieme len tie najvyššie ciele. Verím, že nám to vyjde
a po roku opäť budeme majstri Slovenska. Sezóna je síce dlhá, ale dúfam, že nám vystačí výkonnosť až do posledného zápasu finále v máji roku 2007.
Tešíme sa na stretnutie s našimi divákmi v hľadisku športovej haly SPU v Nitre.“


Tešme sa spoločne na nové úspechy
Nitriansky mužský basketbal sa už druhý rok môže oprieť o priazeň generálneho sponzora. Patrí sa, aby niekoľko viet pred štartom novej sezóny zaznelo aj z úst jeho predstaviteľov. Slovo sme dali Marošovi Kocianovi, riaditeľovi spoločnosti KB Building SK - Casta Slovakia, s.r.o.
„V minulej sezóne sme o takomto čase fanúšikom basketbalu, ale aj ostatným čitateľom na tomto mieste prezentovali naše plány a očakávania generálneho sponzora klubu BK Casta SPU Nitra. Dnes, pred začiatkom novej sezóny, nás teší skutočnosť, že opäť budeme mať možnosť prežívať spoločne úspechy nitrianskeho mužského basketbalu.
Uplynulý rok priniesol našej spoločnosti niekoľko zmien, ktoré posilnili našu pozíciu na stavebnom trhu a znamenali pre nás rast. Už nejaký čas sa stretávate s novým názvom spoločnosti KB Building SK - Casta Slovakia s.r.o. Ten súvisí so vstupom zahraničného kapitálu do našej spoločnosti, s jej expanziou na trhy v Rumunsku, Poľsku, ale aj v Českej republike. Stali sme sa členmi silnej investičnej skupiny BXA Group ltd.
V Nitre momentálne realizujeme niekoľko veľkých stavieb, a to Kaufland na sídlisku Klokočina, dostavbu Tesca, dokončili sme rekonštrukciu „Robotníckeho hotela na Hollého ulici“ a pripravujeme ďalšie projekty.
Profesionalita realizačného tímu, odhodlanie hráčov a radosť zo spoločných úspechov viedli k rozhodnutiu pokračovať v rozbehnutej práci. Nová sezóna je pre nás zároveň výzvou pre dosiahnutie ešte lepších športových výsledkov. Veríme, že ostatní sponzorskí partneri, realizačný tím, kvalitní hráči a skvelí basketbaloví fanúšikovia sú pre to tým najlepším predpokladom.“

Ide o výsledky, ale aj o budúcnosť

Ľubomír Urban neodmysliteľne patrí k nitrianskemu basketbalu. S jeho menom sa spája zisk bronzových aj zlatých medailí v nedávnej minulosti. Uznávaný odborník na lavičke je zárukou kvalitného tréningového procesu a zároveň magnetom, ktorý do Nitry priťahuje talenty z celého Slovenska. Pred rokom sa k tímu pripojil až v novembri, teraz však mal pod palcom celú letnú prípravu i tvorbu kolektívu, čo by malo byť výhodou.
- S akými myšlienkami stojíte na prahu novej sezóny?
- Ligový basketbal funguje v Nitre len štyri roky. Po prvých troch sezónach a zisku titulu prišlo k existenčnému zlomu. Predchádzajúce vedenie stavalo do popredia výsledky a reklamu sponzorov. Noví funkcionári sa snažili o niečo podobné, ale hoci sme v ostatnej sezóne skončili po nadstavbe tretí, vypadnutie vo štvrťfinále prinieslo z viacerých strán vlnu kritiky. Teraz však prichádza k určitému prehodnoteniu zámerov. Chceme sa uberať trochu inou cestou - ide o dlhodobejšiu koncepciu, postavenú na vlastnej výchove mladých hráčov.
- V novom duchu ste v lete aj formovali káder.
- Preto sme získali mládežníckych reprezentantov Ilavského, Rendlu, Žiaka a Vida, preto prišiel Hantšok, k nim prirátajme mladého Pisára a vlastne aj Vrabca. Sú to mladíci, ktorí budú len získavať ostrohy medzi mužmi. O čosi skúsenejší sú Vojtek, Červenka, ale od tých už očakávame, že budú ťahúňmi. Srb Biloš ako legionár len začína. Samozrejme, vieme, že aj výsledky sú dôležité, a o tie by sa mali postarať v prvom rade ostrieľaní borci, ktorých však už nemáme v tíme tak veľa. Zmenila sa celá kostra kolektívu. Spoliehať sa budeme na rozohrávača Ivanoviča, krídla Pohánku, Semana, variabilne použiteľného Litovčana Straupisa a piatym by mal byť silný pivot, ktorý, verím, že do prvého zápasu príde. Títo starší hráči musia zároveň skúsenosťami usmerňovať mladíkov.
- Aký bude cieľ mužstva v nadchádzajúcej sezóne?
- Náš manažér Ľuboš Gál hovoril o semifinále, ja by som to ale formuloval inak. Prvotným cieľom pre nás by mal byť postup do play off. Chceme sa tešiť z každého víťazstva, ale zároveň dávať priestor mladým hráčom. Ak budú popritom aj dobré výsledky, budeme spokojní.
- Zároveň si však určite uvedomujete nástrahy sezóny, ktorá počíta oproti minulosti s ôsmimi zápasmi naviac.
- Náročnosť bude nielen v tom, ako sa vysporiadame s tlakom na výsledky, ktorý v Nitre vždy je, ale aj v rýchlom tempe súťaže. Určite nebude rozumné vyťažovať našich kľúčových hráčov na 40 minút v systéme streda - sobota, lebo to by sa mohlo otočiť proti nám. Mladí teda musia dostať priestor, hoci na druhej strane je otázne, čo urobí na palubovke ich neskúsenosť. Ale povedzme si na rovinu, výsledok z októbra či novembra nie je pre konečný úspech mužstva v play off až taký dôležitý.
- Kto sú podľa vás favoriti ligy?
- Liga bude vyrovnaná, ťažké menovať ašpirantov na prvenstvo. Nová situácia je práve v množstve zápasov, takže rozhodovať bude aj šírka kádrov a spôsob nasadzovania hráčov.
- Vaše záverečné slová?
- V slovenskom basketbale je veľa problémov, stojí prakticky na okraji záujmu. Nie je správne dívať sa len na vrchol pyramídy a nemyslieť na základňu. Ja chcem vyzdvihnúť pomoc našich sponzorov a SPU, ktorí sú ochotní investovať do basketbalu. My si to vážime. Odhodlanie realizačného tímu a hráčov pred sezónou tu je, tiež chuť tvrdo pracovať, ale či sa hneď dostavia úspešné výsledky, to ukáže až samotná súťaž.

Vizitka klubu
BK Casta SPU Nitra
Prezident: Imrich Okenka
Tréner: Ľubomír Urban
Asistent: Igor Gavalovič
Techn. vedúci: Pavol Horička
Lekár: Vladimír Vozár
Masér: Richard Bečica
Štatutári s.r.o.: Juraj Polák, Miloslav Pisár, Anton Kretter
Členovia výboru: Ľuboš Gál, Bohuš Kaliarik, Jozef. Mečiar, Ivan Janko
Hala: ŠH SPU, kapacita 1200 divákov.
Vstupné: 40 Sk, zľavnené 20 Sk.

Letné zmeny v kádri
Prišli: Straupis (Madeira, Portug.), Ivanovič (Kunín), Biloš (Srbsko), Ilavský (USA), Rendla (B. Bystrica), Žiak (Žiar n/Hr.), Vido (Prievidza)
Odišli: Ridzoň (Spiš. N. Ves), Lukjanec, Brliť (obaja Pezinok), Lutovský (Levice), Gavran (?), Hollis (?), Johnson (?).

VIZITKY HRÁČOV


4 Arvidas Straupis
krídlo
198 cm, 104 kg
nar. 26. 6. 1975 v Kaunase (Litva)
Doterajšie pôsobiská: Litva, Maďarsko, Belgicko, Rusko, Estónsko, Poľsko, Portugalsko
Najväčší úspech: titul so Žalgirisom Kaunas, titul s Dynamom Moskva
Prezývka: nemá
Stav: slobodný, dve deti
Uznávaný basketbalista: nemá
Kto ho zaujal na MS: nepozeral MS
Obľúbené jedlo: „lieky proti bolesti“
Ako najlepšie relaxuje: spí


5 Juraj Pisár
rozohrávač
185 cm, 74 kg
nar. 18. 7. 1989 v Nitre
Doterajšie kluby: Nitra
Najväčší úspech: postup do celoslovenskej ligy kadetov
študent Gymnázia na Golianovej ul. v Nitre
Prezývka: Juro, J.R.
Stav: slobodný, bez priateľky
Uznávaný basketbalista: Kobe Bryant
Kto ho zaujal na MS: Theodoras Papaloukas, Grécko
Obľúbené jedlo a nápoj: makové slíže, kofola, ice tea
Ako najlepšie relaxuje: pri počítači a telke


6 Maroš Rendla
krídlo
196 cm, 84 kg
nar. 19. 2. 1988 v B. Bystrici
Doterajšie kluby: B. Bystrica, Žilina, Dolný Kubín
Najväčší úspech: člen reprezentácie do 18 rokov
študent Gymnázia na Párovskej ulici v Nitre
Prezývka: Tigrík
Stav: slobodný, bez priateľky
Uznávaný basketbalista: Dwayne Wade
Kto ho zaujal na MS: Dwayne Wade, USA
Obľúbené jedlo a nápoj: kura, cola
Ako najlepšie relaxuje: spí


7 Peter Ivanovič
rozohrávač
182 cm, 76 kg
nar. 13. 5. 1979 v Partizánskom
Doterajšie kluby: Partizánske, Nitra, Kunín
Najväčší úspech: bronz s Nitrou, dve striebra s Kunínom
Prezývka: nemá
Stav: slobodný, priateľka Ľudmila
Uznávaný basketbalista: J.C. Navarro
Kto ho zaujal na MS: Španielsko
Obľúbené jedlo a nápoj: kura na všetky spôsoby, cola
Ako najlepšie relaxuje: so svojím psom – kokršpanielom


8 Michal Vrabec
rozohrávač
186 cm, 86 kg
nar. 29. 11. 1986 v Nitre
Doterajšie kluby: Nitra
Najväčší úspech: na ne len čaká
študent SPU v Nitre, Fakulta ekonomiky a manažmentu
Prezývka: Kamil
Stav: slobodný, priateľka Idka
Uznávaný basketbalista: Jason Kidd
Kto ho zaujal na MS: Dwayne Wade
Obľúbené jedlo a nápoj: vyprážané šampiňóny
Ako najlepšie relaxuje: spí


9 Andrej Červenka
krídlo
197 cm, 94 kg
nar. 5. 11. 1984 v Leviciach
Doterajšie kluby: Levice, Freiburg, Nitra
Najväčší úspech: majster SR v kategórii mladých mužov
študent SPU v Nitre, Fakulta ekonomiky a manažmentu
Prezývka: Aďo, Forrest
Stav: slobodný, priateľka Ivka
Uznávaný basketbalista: Larry Bird
Kto ho zaujal na MS: Španielsko, Grécko
Obľúbené jedlo a nápoj: kura na všetky spôsoby, voda
Ako najlepšie relaxuje: pri televízii, číta


10 Jozef Vojtek
pivot
205 cm, 100 kg
nar. 16. 4. 1985 v Handlovej
Doterajšie kluby: Handlová, Inter, Prievidza, Nitra
Najväčší úspech: majster Slovenska
študent SPU v Nitre, Fakulta ekonomiky a manažmentu
Prezývka: Voice, Jopo
Stav: slobodný, bez priateľky
Uznávaný basketbalista: Dwayne Wade
Kto ho zaujal na MS: D. Wade, Španielsko
Obľúbené jedlo a nápoj: kura, čína; malibu, biely strik
Ako najlepšie relaxuje: „pijem“


11 Peter Seman
krídlo
189 cm, 84 kg
nar. 2. 8. 1977 v Nitre
Doterajšie kluby: Nitra
Najväčší úspech: majster s Nitrou
Prezývka: Símen, Pepo
Stav: ženatý, manželka Alexandra, syn Maximilián (3,5 mesiaca)
Uznávaný basketbalista: Jožo Vojtek
Kto ho zaujal na MS: viac hráčov Španielska
Obľúbené jedlo a nápoj: pečená kačica, zelený čaj
Najlepšie relaxuje: pri prebaľovaní syna


12 Michal Hantšok
pivot
211 cm, 98 kg
nar. 20. 12. 1987 v Nitre
Doterajšie kluby: Nitra
Najväčší úspech: ešte naň len čaká
študent SPŠ elektrotechnickej v Nitre
Prezývka: Eifel
Stav: slobodný, bez priateľky
Uznávaný basketbalista: Shaquille O'Neal
Kto ho zaujal na MS: celý tím USA
Obľúbené jedlo a nápoj: špagety, coca-cola
Ako najlepšie relaxuje: spí, pri televízii


13 Nikola Biloš
pivot
208 cm, 94 kg
nar. 14. 12. 1985 v Kragujevaci (Srbsko)
Doterajšie kluby: Redd star Belehrad, Mogren (Č. Hora), Zastava (Srbsko)
Najväčší úspech: titul v jun. lige Srbska
Prezývka: O-zone
Stav: slobodný, priateľka Dragana
Uznávaný basketbalista: Manu Ginobili
Kto ho zaujal na MS: Ginobili, Argentína
Obľúbené jedlo a nápoj: pizza, fanta
Ako najlepšie relaxuje: pri hudbe


15 Daniel Ilavský
rozohrávač
181 cm, 73 kg
nar. 29. 9. 1987 v Bratislave
Prezývka: Dano
Doterajšie kluby: Inter Ba, CON Bratislava, LCA Warriors Philadelphia (USA)
Najväčší úspech: člen reprezentácie do 18 rokov, v USA účasť v All Stars a best offensive player 05/06
Stav: slobodný, priateľka Miša
Uznávaný basketbalista: Vince Carter
Kto ho zaujal na MS: Chris Paul, USA
Obľúbené jedlo a nápoj: lasagne, coca-cola
Ako najlepšie relaxuje: pri televízii, počítači, s priateľkou


16 Ľuboš Pohánka
krídlo, 191 cm, 92 kg
nar. 14. 10. 1977 v Leviciach
Doter. kluby: Levice, Pardubice, NH Ostrava, Děčín, USK Praha, Ústí n/L., Nitra
Najväčší úspech: all stars Česka 2001 a 2003
Prezývka: Ľubo
Stav: ženatý, manželka Michaela, syn Jakub (4 mesiace)
Uznávaný basketbalista: Charles Barkley
Kto ho zaujal na MS: Jorge Garbajosa, Španielsko
Obľúbené jedlo a nápoj: kura na všetky spôsoby, vinea
Ako najlepšie relaxuje: spí, pri televízii


17 Roman Vido
pivot
203 cm, 96 kg
nar. 4. 2. 1988 v Handlovej
Doterajšie kluby: Prievidza, CON Bratislava, Trnava
Najväčší úspech: kadetský majster Slovenska, reprezentant do 18 rokov
študent Gymnázia na Párovskej ul. v Nitre
Prezývka: Kwído
Stav: slobodný, priateľka Elenka
Uznávaný basketbalista: Manu Ginobili
Kto ho zaujal na MS: nepozeral MS
Obľúbené jedlo a nápoj: kura s ryžou, prsia na všelijaký spôsob, pepsi
Ako najlepšie relaxuje: pred televízorom


18 Milan Žiak
krídlo
190 cm, 85 kg
nar. 18. 10. 1988 v Žiari n/Hr.
Doterajšie kluby: Žiar n/Hr., Žilina
Najväčší úspech: člen širšej reprezentácie do 18 rokov
študent SPŠ dopravnej vo Zvolene (individuálny študijný plán)
Prezývka: Kobe
Stav: slobodný, bez priateľky
Uznávaný basketbalista: Kobe Bryant
Kto ho zaujal na MS: LeBron James, USA
Obľúbené jedlo a nápoj: pizza, šišky, fanta
Ako najlepšie relaxuje: pri knižke, spí

Tréner
Ľubomír Urban
absolvent FTVŠ UK
nar. 30. 10. 1956
Prezývka: Mexo
Trénerská kariéra: Nitra, Trenčín, Inter, Prievidza, Pezinok, reprezentácia SR
Najväčšie trénerské úspechy: tituly s Interom, Pezinkom a Nitrou
dcéra Gabriela (18), syn Ľubomír (1,5)
Sezón v extralige ako tréner: 13
Uznávaný basketbalista: Michael Jordan
Zaujali ho na MS: Španielsko, J.C. Navarro
Obľúbené jedlo a nápoj: nie je prieberčivý
Ako najlepšie relaxuje: s deťmi

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty
 2. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 3. Mecom ide na zelenú
 4. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 5. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 6. Marrákeš je červená perla Maroka
 7. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 8. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 9. Predplatné SME.sk len za 29 eur
 10. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení
 1. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 2. Medzi kritické ochorenia pribudli autizmus, celiakia či malária
 3. Poisťovne pod značkou Union prichádzajú na prvú pobočku pošty
 4. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 5. Garmin predstavil dlho očakávanú radu športových hodiniek
 6. 53 predajní, kde získate zľavy aj peniaze na ďalší nákup
 7. Mecom ide na zelenú
 8. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 9. Marrákeš je červená perla Maroka
 10. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života
 1. Predplatné SME.sk len za 29 eur 5 982
 2. Marrákeš je červená perla Maroka 4 890
 3. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 4 083
 4. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 3 700
 5. Chyby, ktoré robíte pri platbe kartou a ani ste o nich nevedeli 3 494
 6. Cukrovkári a covid-19 2 595
 7. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života 2 524
 8. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny 2 338
 9. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 1 826
 10. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu 1 753

Blogy SME

 1. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :)
 2. Andy Nosko: Prečo potrebujeme koalíciu proti fašistom a Ficovi?
 3. Pavel Macko: Vodka a cigary?
 4. Rastislav Profant: Amerika už nie je demokracia
 5. Zuzana Srncová Gajdošova: Elektrosmog. Ako škodí a ochrana pred ním.
 6. Linda Ágoštonová: Kompas alebo mapa?
 7. Pavel Dvořák: Jazyk čísiel od nadávok, šťastie až po V587
 8. Ivan Mlynár: Štefan Hamran sa stáva žolíkom v boji s uneseným štátom.
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 13 656
 2. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 778
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 4 900
 4. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 4 192
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 3 570
 6. Inštitút strategických politík: Rokovania s Ruskom môžu rozhodnúť nielen o osude Ukrajiny ale aj celej východnej Európy 2 760
 7. Martin Pilnik: Takto vyzerá budúcnosť v predpisovaní liekov 2 630
 8. Tomáš Harustiak: Biblický Exodus Izraelitov z Egypta sa nikdy neodohral 2 355
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 2. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 3. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 4. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 5. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 6. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 7. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
 8. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Nelegálny plot.

Ak plot neodstráni jeho majiteľka, urobí to na jej náklady mesto. To aktuálne rieši aj kontajnerový dom pod hradom. Poslanci budú rozhodovať, či na jeho zbúranie schvália vyše 250-tisíc eur.


4 h
Dve neosvetlené chodkyne mali vyjsť z poľnej cesty a prechádzať priamo cez frekventovanú cestu I. triedy.

Dve chodkyne bez reflexných prvkov vyšli z poľnej cesty a prechádzali priamo cez frekventovanú cestu.


SITA 6 h
Pri jazere Sihoť sú poškodené viaceré stromy.

Mesto uvažuje, že dá znížiť hladinu vody v jazere.


20 h
Vrábľanov už cepuje staronový tréner Jozef Kollárik.

Treťoligista už komunikoval aj o ďalšej spolupráci s áčkom FC ViOn.


23 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vodiča oslepilo slnko, prechádzajúce deti si nevšimol.


23 h

Mesto Liptovský Hrádok má s pozemkom, ktorý vznikne po asanácii rodinného domu, pripravené plány.


18. jan

V škole v Oravskej Lesnej je v karanténe polovica žiakov.


24 h

Vďaka svojej veľkosti a relatívne blízkemu preletu okolo Zeme patrí medzi asteroidy, ktoré môžu potenciálne ohroziť našu planétu.


17. jan

Blogy SME

 1. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :)
 2. Andy Nosko: Prečo potrebujeme koalíciu proti fašistom a Ficovi?
 3. Pavel Macko: Vodka a cigary?
 4. Rastislav Profant: Amerika už nie je demokracia
 5. Zuzana Srncová Gajdošova: Elektrosmog. Ako škodí a ochrana pred ním.
 6. Linda Ágoštonová: Kompas alebo mapa?
 7. Pavel Dvořák: Jazyk čísiel od nadávok, šťastie až po V587
 8. Ivan Mlynár: Štefan Hamran sa stáva žolíkom v boji s uneseným štátom.
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 13 656
 2. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 778
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 4 900
 4. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 4 192
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 3 570
 6. Inštitút strategických politík: Rokovania s Ruskom môžu rozhodnúť nielen o osude Ukrajiny ale aj celej východnej Európy 2 760
 7. Martin Pilnik: Takto vyzerá budúcnosť v predpisovaní liekov 2 630
 8. Tomáš Harustiak: Biblický Exodus Izraelitov z Egypta sa nikdy neodohral 2 355
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 2. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 3. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 4. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 5. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 6. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 7. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
 8. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu