Sobota, 1. apríl, 2023 | Meniny má Hugo

Hokejový týždeň v lanskom štýle!

Nitrianski hokejisti majú za sebou skvelý týždeň, po ktorom je každému v lige jasné, že pred Dynamaxom sa musí mať na pozore! Čerešničkou boli piatkové body z hlavného mesta.


HK Dynamax oil Nitra - HK Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 3:0, 2:1). Nitra si tentoraz dala pozor na začiatok zápasu, ustála aj dve vylúčenia Švarného a v 15. min otvoril skóre po prieniku Kmeč. Domáci potom dostali krídla a hoci sa aj v druhej tretine hralo pred oboma bránkami, góly padali iba za Falterov chrbát. Za stavu 3:0 Liptáci siahli po oddychovom čase, Nitra si však vietor z plachiet zobrať nenechala. Hostia sa dostali k slovu v poslednej tretine, čestný gól súpera však Nitranov nevyviedol z rytmu.
Góly: 15. Kmeč (Štefanka, Hruška), 22. Kucharčík (S. Saliji, G. Saliji), 27. S. Saliji (G. Saliji, Kucharčík), 28. Čacho (Kováčik), 51. Vozdecký (Štefanka), 57. Kmeč (Štefanka, Vozdecký) - 44. Grman.
Pred 2600 divákmi rozhodoval Baluška, vylúčení 6:5, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Najlepší: Lakosil - Hruška - Kmeč.
HK: Lakosil - J. Kováčik, Jendek, Šmidriak, Švarný, Procházka, Petrina, Hruška, Chromý - Kolník, Mihálik, Čacho - Vozdecký, Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Kucharčík, G. Saliji - Pupák, Raček, Domian.
Rudolf Uličný, tréner Nitra: Úvod, keď sme pri prvom striedaní opäť takmer ponúkli súperovi rýchle vedenie, zvýšil sebavedomie hostí, dlho sme sa z toho nevedeli dostať. Vedenie nás ale upokojilo, potom prišli góly v rýchlom slede, čo rozhodlo. ŠTEVO KORMAN
HC Slovan Bratislava - HK Dynamax oil Nitra 2:3 (0:1, 0:1, 2:1). Zápas mal nečakaný úvod, keď Kolník vycvičil obranu favorita, položil si aj brankára Slovana Hoviho a Nitra viedla. V ďalšom priebehu olejári zodpovedne strážili stredné pásmo, a keď belasí predsa udreli, pomohli Lakosilovi dva razy žŕdky po nájazdoch Hurtaja a brankár Nitry bol úspešný aj pri trestnom strieľaní Urama. Na 0:2 upravil v presilovke G. Saliji, potom hostia vynechali niekoľko tutoviek a trest v podobe vyrovnania na 2:2 nenechal na seba dlho čakať. V závere ale šokoval Tehelné pole Nitran Raček, ktorý odmietol predĺženie.
Góly: 44. Uram, 53. Jarolín - 4. Kolník (Čacho, Jendek), 26. G. Saliji (S. Saliji), 58. Raček (Čacho, Jendek).
Pred 4 000 divákmi rozhodoval Marušin, vylúčenia 1:3, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.
HK: Lakosil - J. Kováčik, Jendek, Šmidriak, Švarný, Procházka, Hruška, Petrina, Chromý - Kolník, Mihálik, Čacho - Vozdecký, Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Kucharčík, G. Saliji - Pupák, Raček, Domian.
Rudolf Uličný, tréner: Slovan bol favoritom, na zápas sme sa však zodpovedne pripravili po taktickej stránke. Mužstvo si zaslúži pochvalu najmä za bojovný výkon a nasadenie, i keď musím priznať, že sme vyhrali aj s troškou šťastia. ŠTEVO KORMAN
HK Dynamax oil Nitra - HK Aquacity Poprad 4:2 (1:0, 1:2, 2:0). Olejári začali vo veľkom štýle, šance Pupáka a Kmeča ešte Kožuch kryl, rovnako ako Lakosil tutovku Krotáka. V 12. min. bol vylúčený Majeský, Nitra zo skvelej presilovky nevyťažila nič, chvíľu po nej ale Čacho predsa otvoril skóre. Prevaha domácich silnela, Kmeč zvyšoval na 2:0 a Nitra aréna vrela. Oslavy ale začali priskoro, Podtatrancov vrátil do hry dvoma vydarenými striedaniami prvý útok. Skraja poslednej časti začali lepšie hostia, no Lakosil zatiahol roletu, góly už padali iba za Kožuchov chrbát, stará dobrá Nitra je definitívne späť!
Góly: 14. Čacho (J. Kováčik, Vozdecký), 23. Kmeč (Švarný, Štefanka), 50. Čacho (Kolník, J. Kováčik), 51. S. Saliji (G. Saliji) - 29. Pavličko, 33. Škovíra.
Pred 3 790 divákmi rozhodoval Lokšík, vylúčenia 5:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
HK: Lakosil - Šmidriak, Švarný, Jendek, J. Kováčik, Procházka, Hruška, Petrina, Chromý - Vozdecký, Štefanka, Kmeč - Kolník, Raček, Čacho - S. Saliji, Kucharčík, G. Saliji - Pupák, M. Chrenko, Domian.
Rudolf Uličný, tréner: Z Popradu išiel rešpekt, začali sme však veľmi dobre a prevahu sme zúročili gólmi. Po chybách obrany bol ale náskok preč, stratili sme aj prehľad v hre. Zápas sa zmenil na boj, po redukcii na tri útoky ale chlapci pridali, mužstvo si zaslúži pochvalu. ŠTEVO KORMAN
Ostatné výsledky 6. kola: Martin - Košice 4:3, Skalica - Žilina 4:3, Slovan - Zvolen 2:0, Trenčín - Lipt. Mikuláš 4:1.
1. Slovan 6 5 0 0 1 24:10 15
2. Trenčín 6 4 1 0 1 21:10 14
3. Nitra 6 3 1 0 2 19:13 11
4. Košice 6 3 0 0 3 23:19 9
5. Poprad 6 3 0 0 3 15:17 9
6. Martin 6 3 0 1 2 16:15 9
7. L. Mikuláš 6 3 0 0 3 16:25 9
8. Žilina 6 1 1 0 4 16:20 5
9. Zvolen 6 1 0 1 4 10:19 3
10. Skalica 6 1 0 1 4 15:27 3
Najbližší program - 26. 9. o 17.30 h Žilina - Nitra, 29. 9. o 17.30 h Nitra
- Košice, 1. 10. o 17.00 h Skalica - Nitra.

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

  1. Deti v letných táboroch budú pomáhať strážiť roboty
  2. Slováci si za 3 dni objednali dovolenku za 4,98 milióna eur.
  3. Cestujte cez májové sviatky a oddychujte dlhšie. Kam sa vybrať?
  4. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte
  5. Vyberáme si najkrajšiu obnovenú pamiatku, hlasuje sa online
  6. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov
  7. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO?
  8. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch
  1. Deti v letných táboroch budú pomáhať strážiť roboty
  2. MetLife prináša novinky v skupinovom poistení pre zamestnancov
  3. Prihlás sa do programu She's Next na podporu žien-podnikateliek
  4. Cestujte cez májové sviatky a oddychujte dlhšie. Kam sa vybrať?
  5. Slováci si za 3 dni objednali dovolenku za 4,98 milióna eur.
  6. Unilabs Slovensko otvára v Boroch najmodernejšie laboratórium
  7. Istota nízkeho úroku. Krásne bývanie s hypotékou za 1,49 %
  8. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte
  1. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte 31 849
  2. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO? 22 244
  3. Slováci si za 3 dni objednali dovolenku za 4,98 milióna eur. 14 450
  4. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu mužom. Dokážu zlepšiť erekciu 11 331
  5. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch 6 075
  6. Má vaše dieťa nárok na 350 eur na kúpu počítača či tabletu? 4 230
  7. Cestujte cez májové sviatky a oddychujte dlhšie. Kam sa vybrať? 4 158
  8. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 3 628

Blogy SME

  1. Radko Mačuha: Ulica bez duše (cyklus Bratislavská krutosť)
  2. Jozef Drahovský: Verejná doprava zadarmo
  3. Štefan Vidlár: Bílý tíň
  4. Rudolfa Vallová: Prvý apríl v turizme
  5. Jozef Ďanovský: Umenie Žiť
  6. Anton Kovalčík: Čím je dláždená cesta do Kremľa? 1 - Zopár výbuchov.
  7. Ivan Čáni: Robert a Lucinka.
  8. Peter Svoreň: Erste Group zasiahla banková neistota najsilnejšie, z úderu by sa však mala čoskoro zotaviť
  1. Ján Šeďo: Ľudia, kupujte konzervy a borovičku, raketa pôjde do Bratislavy. 45 982
  2. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 25 019
  3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 9 877
  4. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Opäť doplatia CHUDOBNÍ na BOHATÝCH? Na stole je novelizácia novelizácie druhého piliera 9 180
  5. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody 5 828
  6. Ján Šeďo: Medveď s telemetrickým obojkom trhá človeka ohľaduplne ! 4 611
  7. Ján Valchár: Začal som sa báť o výsledok vojny... 4 123
  8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien 3 765
  1. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
  2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  4. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
  5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
  6. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
  7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
  8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Výber TOP športových správ z regiónov.


22 h
Ihrisko na Dyčke bolo dejiskom piatkovej dohrávky 8. ligy B.

V piatkovej dohrávke sa zrodila remíza.


Ľuboš Modzga 17 h

Pracovné vzťahy sa dajú utužovať rôznym spôsobom, čo tak futbal? Postavte v práci tím a zmerajte si sily v unikátnej celoslovenskej súťaži MY Liga zamestnancov.


19 h
Antonín Stavjaňa. Najväčšia osobnosť histórie nitrianskeho hokeja? Viaceré uhly pohľadu tomu nasvedčujú.

Takmer štyridsať otázok pre trénera-legendu. Takto zachránil Nitru.


23 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na Hornej Nitre v priebehu týždňa šelmy útočili dvakrát.


31. mar

Smrť známeho veterinára z Trnavy všetkých šokovala.


31. mar

Takmer štyridsať otázok pre trénera-legendu. Takto zachránil Nitru.


23 h

Cestujúcich, ktorí sa pri udalosti nezranili, prepravil náhradný spoj.


TASR 31. mar

Blogy SME

  1. Radko Mačuha: Ulica bez duše (cyklus Bratislavská krutosť)
  2. Jozef Drahovský: Verejná doprava zadarmo
  3. Štefan Vidlár: Bílý tíň
  4. Rudolfa Vallová: Prvý apríl v turizme
  5. Jozef Ďanovský: Umenie Žiť
  6. Anton Kovalčík: Čím je dláždená cesta do Kremľa? 1 - Zopár výbuchov.
  7. Ivan Čáni: Robert a Lucinka.
  8. Peter Svoreň: Erste Group zasiahla banková neistota najsilnejšie, z úderu by sa však mala čoskoro zotaviť
  1. Ján Šeďo: Ľudia, kupujte konzervy a borovičku, raketa pôjde do Bratislavy. 45 982
  2. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 25 019
  3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 9 877
  4. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Opäť doplatia CHUDOBNÍ na BOHATÝCH? Na stole je novelizácia novelizácie druhého piliera 9 180
  5. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody 5 828
  6. Ján Šeďo: Medveď s telemetrickým obojkom trhá človeka ohľaduplne ! 4 611
  7. Ján Valchár: Začal som sa báť o výsledok vojny... 4 123
  8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien 3 765
  1. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
  2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  4. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
  5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
  6. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
  7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
  8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu