Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Sereď a Č. Voda isto, traja novici bez ostychu

V. liga Juh: Zbehy - Veľké Úľany 2:3 (1:1), 42. A. Píš, 90. J. Chudý - 3. a 80. L. Csandal, 74. R. Kajoš. Domáci hrou nenadchli.

V. liga Juh
Zbehy - Veľké Úľany 2:3 (1:1), 42. A. Píš, 90. J. Chudý - 3. a 80. L. Csandal, 74. R. Kajoš. Domáci hrou nenadchli. V. Úľany šli do vedenia z prvého rohu a stále hrozili. Pred prestávkou po centri Kopca Píš hlavou vyrovnal. Druhý polčas začali Zbehy náporom, no nepresadili sa Kopec ani Ďuriš. Trest prišiel po vydarenej kombinácii hostí a z priameho kopu bolo 1:3. V zúfalom nápore domáci korigovali na 2:3, ale prišli o dvoch hráčov. ČK: 83. Ťapušík, 87. Stano (za fauly zozadu). R Bílek, 150.
ZBEHY: Repa - Chudý, Šmitala, Habay, D. Fúska - Klačman, Ďuriš, Píš (60. Ťapušík), Ivančík (55. Greguš) - Belík (46. Stano), Kopec. V. ÚĽANY: R. Csandal - Pavlišin, Kováč, Nagy, Strelecký, L. Csandal, Huszár, Hodúr, Hlinický (47. Garai), Halahija (70. Kajoš), Németh.
Veľký Meder - Váhovce 2:0 (1:0), 22. G. Belucz, 85. Š. Komjáti. Nováčik začal bez zábran, v 5. min. Lukáč z 10 m nastrelil brvno a o chvíľu zasa Adamko žrď. V 20. min. Vígh prehodil brankára, ale tiež trafil brvno. Zakrátko po centri však brankár hostí neudržal loptu a Belucz vsietil - 1:0. Po prestávke zápas naberal grády, hralo sa s nasadením. Po vyšachovaní domácej obrany nevyužil veľkú možnosť na vyrovnanie Čmarada. Po rýchlej akcii Szabó - Belucz - Komjáti však prišla domáca poistka. R Jurena, 250.
V. MEDER: Burián - László, Bobkovič, A. Kacz, Puzsér, Szabó, Uharček (72. Komjáti), Janko, Belucz, Vígh (88. Végh), T. Kacz. VÁHOVCE: Horváth - Forgács, Forró, Tóth, Lukáč (78. Takáč) - Dubnička, Sabatovič, Szikora, Adamko - Lučan, Zbojek (60. Čmarada).
Trstice - Vlčany 2:0 (1:0), 18. A. Juhos, 59. R. Turza. Susedské derby prinieslo medzišestnástkový futbal. Viac hrozili domáci. Lob J. Nagya sa neujal, ale z peknej akcie na jeden dotyk A. Juhos hlavou prekonal Kaštiaka. Domáci hrozili najmä zo štandardiek, hostia bránu Nagya netrafili. Po obrátke začal nováčik s veľkou snahou o vyrovnanie. Potom mu ale neklapla ofsajdová pasca a Turza na dvakrát zvýšil. Domácim to stačilo, a tak tempo opäť upadlo. Za zmienku stáli ešte hlavička Turzu a strela M. Holbíka. R Otrísal, 350.
TRSTICE: N. Nagy - L. Juhos (46. Pint), Schweiger, Ľ. Sárkány, Gányi - Berényi, Novota, J. Nagy (85. T. Sárkány), K. Molnár - Turza, A. Juhos (67. Somogyi). VLČANY: Kaštiak - Mónosi, Izsák (70. Olich), Brnula, Ács, M. Holbík, E. Holbík, Tóth, Mészáros (73. Halászik), Molnár (65. Bachratý), Karvai.
Vrakúň - Baloň 3:2 (1:1), 9. M. Kósa, 61. Sz. Szerda, 65. Ľ. Grünfeld - 13. L. Vass, 86. G. Johancsik. Domáci podali bojovný výkon a po víťazstve ich diváci odmenili potleskom. V pomerne vyrovnanom zápase nováčik vyťažil zo silného úseku v druhom polčase dvojgólové vedenie, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Podľa počtu šancí bola výhra Vrakúňa aj zaslúžená. R Végh, 300.
VRAKÚŇ: N. Gróf - B. Végh, Kázmér, Kósa, Matus, Fekete (73. Biegelbauer), Simcsik, Makó, Szerda, Polák (67. R. Gróf), Kiss (46. Grünfeld). BALOŇ: R. Vörös - Miklós, Burián, L. Vass, Tóth (46. Brezovský) - Vida (78. Diószeghy), Hromada, Z. Vörös (68. M. Vörös), Suchý - Csicsay, Johancsik.
Sereď - Horná Potôň 4:0 (2:0), 25. a 88. A. Barčák, 39. M. Martinák, 77. M. Földeši. Domáci sa predstavili s posilami Barčákom a Majerníkom a celý prvý polčas mali neustálu prevahu. Prvú šancu spálil Földeši. Skóre otvoril Barčák hlavou po centri Gála. Majerník trafil z rohu brvno a druhýkrát napol sieť Martinák, keď sa najlepšie zorientoval v 16-tke. Druhý polčas sa hral za stáleho dažďa, čo využil Földeši, ktorý skákavou strelou prekvapil Fatonu. Domáci nevyužili pár šancí a skóre pečatil Barčák hlavou po centri Majerníka. Sereď konečne pretrhla „komplex Horná Potôň“. R Labai, 150.
SEREĎ: Javor - Tyko, Mikulec, Vrtík, Martinák (72. Stareček), M. Svátek, Majerník, Gál (82. Havrilák), Földeši, Barčák, Polednák (65. Kubánek). H. POTôŇ: Fatona - K. Tóth (46. Pagáč), Štrba, Sándor (46. Ibolya), Rácz, Straka, Miklós, Horváth, Juriga, Nackin, Predmerský (65. Hasprún).
Or. Potôň/DAC B - Trhová Hradská 1:1 (0:1), 65. A. Perczell (11 m) - 24. M. Mórocz. Prvý polčas priniesol nezáživný futbal. Domáci mali územnú prevahu, ale vzrušila iba strela Perczella z priameho kopu. Hostia skórovali z ojedinelého útoku po nedorozumení obrany béčka. Druhý polčas bol obojstranne živší, najprv mohli skórovať domáci (P. Varga, Lelkes, Csiba). Vyrovnanie prišlo z penalty po zrazení P. Vargu. Posledné minúty patrili hosťom, ale Méhes trafil iba brvno. R Moncman, 250.
DAC B: Šanta - Jakóczi (77. Szekács), P. Varga, Lehota, Zs. Végh (71. Pecsuk), Lelkes, P. Nagy, Ferenczi, Csiba, Perczell, Ri. Czucz (46. T. Varga). T. HRADSKÁ: Pócs - Dórák, Horváth, Kozma, Cserge, Csicsó, Méhes, Raisz (46. Sándor), Mórocz (87. Bertok), Bereczky, A. Végh.
Čierna Voda - Výčapy-Opatovce 4:0 (2:0), 2. (11 m) a 61. L. Gasparovics, 21. L. Tonkó, 80. T. Marušinec. Prvý gól prišiel z penalty po faule Molnára na Gasparovicsa. Domáci si vytvárali jednu šancu za druhou (Gasparovics), zvyšoval Tonkó po samostatnej akcii. V 36. min. Mikuš trafil z rohu brvno. Na druhej strane skúšal šťastie dvakrát Martonka. Po prestávke hostia zvýšili snahu, ale gólovú šancu si nevypracovali. Domáci sa dožadovali jedenástky a pritvrdilo sa. Gasparovics zvyšoval z priameho kopu z 25 m a skóre pečatila kombinácia po osi Varjú - Lelkes - Marušinec. R Skaličan, 150.
Č. VODA: Póda - Lieskovský, Polák, Marušinec, Kádár (83. Vicena), Varga (80. Király), Varjú, Farkas (75. Lelkes), Tonkó, Gasparovics, Mikuš. V.-OPATOVCE: Maglocký - Kučera, Schwarcz, Ševčík, Bernát (52. Kucka) - Molnár, Beňuš, Pavlovič, Ešše - Martonka, Adamec (46. Magáth).
Nový Život - Žitavany 1:1 (0:0), 46. Ľ. Lojdl (11 m) - 75. M. Herda. Po úvodnom oťukávaní si domáci vytvorili tlak. Šance mal Lelkes, Mészáros trafil brvno, na druhej strane mohol skórovať Luspaj. Druhý polčas načala penalta za ruku Nagya - 1:0. Domáci mali veľkú smolu pri zakončení (T. Skuby, Mészáros, Balla, Lelkes), psychika asi urobila svoje po nevydarenej baráži. Naopak, nováčik zo Žitavian bol veľmi efektívny, keď z 35 m z priameho kopu vyrovnal Herda. R L. Košík, 200.
N. ŽIVOT: Mezzei - Kadvaň, Mikóczi (46. G. Skuby), A. Skuby, Lojdl, Nyársik, Király, Balla, Lelkes, T. Skuby, Mészáros. ŽITAVANY: Tomáška - Jakab, Nagy, Pindeš, Lukáč - Horniaček (68. Kováč), Herda (83. Jenis), Královič, Beláň - Luspaj (90. Chren), Rosinský.