Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

V domácej premiére Nitru predčili žilinskí šošoni

FC Nitra - MŠK Žilina 0:1 (0:1). Gól: 39. A. Nemec. Po opatrnejšom úvode začali hroziť prví hostia, po akciách Porázika najskôr Belák trafil iba brvno a Nemec mieril hlavou vedľa domácej bránky.

FC Nitra - MŠK Žilina 0:1 (0:1)
Gól: 39. A. Nemec.
Po opatrnejšom úvode začali hroziť prví hostia, po akciách Porázika najskôr Belák trafil iba brvno a Nemec mieril hlavou vedľa domácej bránky. Po polhodine hry nepochodil ani Jež, ale v 39. min. Nemec pred 16-tkou poľahky obišiel Grajciara a krížnou strelou zariadil zaslúžené vedenie Žiliny. V druhom polčase sa už v bránke Nitry objavil namiesto Tujvela Senecký, ktorý bol najväčšou prekážkou pre rozbehnutých hostí. Predviesť sa však mohol aj gólman Žiliny Kuciak, Rák ale zakončoval slabo a Grajciar s Gundom mu ani nedali šancu, keďže mierili nepresne... Potom začal opäť festival žilinských šancí. Porázik trafil pravú žrď, Švestka nepochodil v tutovkách proti Seneckému ani na dva razy, nájazd Porázika s Ježom vyriešil stopér Farkaš a ďalší obranca Hrnčár zachraňoval na čiare po šanci Nemca. V závere netrafil striedajúci Šesták ani opustenú bránku Nitry, a hoci domáci mali v posledných minútach snahu o vyrovnanie, náznaky Heseka a Grajciara boli aspoň na bod málo.
Pred 2130 divákmi rozhodoval Mriglot, ŽK: Minarčík, Jež, Vršič (všetci Žilina).
FC: Tujvel (46. Senecký) - Hrnčár (71. Leško), Čeman, Pa. Farkaš, Gunda - Grajciar, Babic, M. Farkaš, Štajer (60. Bališ) - Rák, Hesek.
Slovo trénera
Ivan Galád: Futbalová realita prináša aj prehry, tentoraz sme sa museli skloniť pred kvalitnejším súperom. Priebeh zápasu ovplyvnil gól, aký by sme nemali dostať, a hoci aj potom hostia mali šance, brankár Senecký nás podržal.
Postava zápasu
Štefan Senecký sa objavil v bránke až po prestávke, ale po jeho zákrokoch sa chytali Žilinčania za hlavu. Na lavičku ho posunul Hroššov zlomený nos, výkonom dal jasne najavo, že kým je v Nitre, bude chytať, ako najlepšie vie.
Okamih zápasu
Striedanie brankárov chce vždy odvahu, druhý polčas ale ukázal, že nasadenie Seneckého bolo namieste. Galádovi sa odvďačil za risk najlepším spôsobom, chytil niekoľko gólov, škoda, že sa k nemu nepridali aj ostatní spoluhráči...

Ostatné výsledky 2. kola
Senec - Košice 4:1 (1:0), 10. a 66. Anane, 57. Takáč, 87. Marcin - 47. Sovič.
Inter - Ružomberok 2:1 (1:1), 8. Šlahor, 86. Švancara - 43. Nezmar.
Trenčín - Dubnica 0:1 (0:0), 56. Ižvolt (11 m).
Trnava - B. Bystrica 2:1 (1:0), 13. Hrabal, 90. Kopúnek - 50. Lietava.
Artmedia - Slovan 4:1 (3:0), 2. R. Konečný, 42. Hartig, 45. Čišovský, 90.+ Reiter (11 m) - 69. Poliaček.

12. Trenčín 2 0 0 2 1:3 0 (-3)

Program 3. kola: 29. 7. o 18.00 h Banská Bystrica - Inter, o 20.00 h Košice - Nitra (Smolák), Slovan - Senec, Ružomberok - Trenčín, 30. 7. o 20.00 h Dubnica - Artmedia, Žilina - Trnava.

Najlepší strelci: 3 - Nezmar (Ružomberok), 2 - Lietava (B. Bystrica), Ižvolt (Dubnica), Šlahor (Inter), Nemec (Žilina), Anane (Senec)