Nedeľa, 4. jún, 2023 | Meniny má Lenka

Vitaj, Corgoň liga!

Mimoriadna príloha MY Nitrianskych novín a futbalového klubu FC Nitra pred štartom Corgoň ligy 2006/2007


Tréner Ivan Galád nemá obavy z tradičných nitrianskych vĺn
Tréner futbalistov FC Nitra Ivan Galád našiel vo štvrtok zaujímavú paralelu pred štartom novej sezóny: „Na ihrisku bude proti nám v každom zápase jedenásť hráčov súpera, jedenásť protivníkov stojí proti nám aj v celej súťaži.“ Na lavičke tímu pod Zoborom bude Galád sedieť už štvrtú sezónu, po dvoch v druhej lige zvládli Rák a spol. v uplynulom ročníku na výbornú aj rolu nováčika v najvyššej súťaži. „Som presvedčený, že sme s Nitrou na správnej ceste. Ešte nikdy sme v príprave nemali súťažné stretnutia, vždy išlo o prípravné. Intertoto dalo chlapcom nové skúsenosti, ktoré by mali využiť, spoznali nové kultúry dvoch národov a nové ekonomiky. Kým v Luxembursku nastupovali proti amatérom, zväčša bankovým úradníkom, ktorí prišli na zápas v päťmiliónových autách, s Dneprom Dnepropetrovsk už hrali s tvrdými profesionálmi,“ hovoril Galád v Bratislave. „V lige budeme pokračovať v tom, čo sme začali. Chceme mať atraktívny herný prejav v útoku, nebudeme čakať súpera na svojej polovičke ani hrať na nerozhodný výsledok.“ Povestné nitrianske vlny, keď sa vypadávalo vždy po druhom roku medzi elitou, Ivana Galáda zatiaľ veľmi nestrašia. „Počúvam o nich z každej strany, za nálepku nováčika sa už schovávať nebudeme, ja však verím tomuto mužstvu i našej spoločnej práci. Majitelia klubu pred nás postavili ako cieľ po jeseni umiestnenie v prvej osmičke, o jari zatiaľ nehovorme,“ povedal kormidelník Nitranov v súvislosti s ambíciami v novej, dvanásťčlennej Corgoň lige. Vážnosť nitrianskym plánom dodali aj slová manažéra klubu Petra Dedíka v súvislosti s výškou rozpočtu. „Majitelia klubu počítajú s balíkom okolo 40 miliónov korún, môže sa však ešte meniť v nadväznosti na možné zmeny v našom kádri. Taktiež treba vidieť, že rozbiehame výstavbu umelého osvetlenia, už na jar by sme chceli domáce zápasy hrávať večer pod osvetlením,“ prezentoval Peter Dedík situáciu okolo financií.
V kádri nastali výrazné pohyby. Šesť hráčov už dres mužstva vyzlieklo, na odchode sú aj brankár Štefan Senecký a kanonier Róbert Rák. Podľa Galáda si Rák zaslúži, aby sa skúsil uplatniť inde. Skúšal to v Rimavskej Sobote, Banskej Bystrici aj v Ružomberku, ale uchytil sa až pod Zoborom. Ak však odíde, bude chýbať. To isté platí aj o Seneckom, ktorého chce Ružomberok.
Kapitán Nitranov Adrián Čeman poukázal na skúsenosti, ktoré mužstvo získalo v letnej pohárovej súťaži Intertoto. „So súperom z Luxemburska sme veľa práce nemali, Dnepropetrovsk bola už iná káva, medzinárodná konfrontácia s mužstvom už európskeho formátu nám bude určite len na prospech,“ dodal kapitán Nitričky na tlačovej konferencii v Bratislave.

Lákadlom na Žilinu aj farebný televízor!
Príde v sobotu na Žilinu lepšia návšteva alebo nie? Lepšiu pozvánku ako víťazstvo v premiére novej sezóny na trávniku pri Slnečných jazerách zverenci Ivana Galáda ani vymyslieť nemohli, na ťahu je teraz divák. Prezident FC Nitra Eugen Árvay dokonca v snahe prilákať na štadión krajšiu návštevu ako zvyčajne vymyslel lákavú ponuku - ak bude na futbale viac ako tritisíc divákov, jedného spomedzi nich vyžrebuje a šťastný výherca pôjde domov s farebným televízorom! „Chlapci nám v piatok v Senci urobili radosť výkonom aj ziskom troch bodov, ktoré ale treba doma potvrdiť. Mužstvo na to rozhodne máme, všetkých fanúšikov dobrého futbalu preto pozývam na súboj proti Žiline,“ uviedol pred sobotňajšou lahôdkou prezident FC Nitra Eugen Árvay. Začiatok zápasu je o 18.00 h a ešte raz zdupľujeme, že ak bude na štadióne viac ako tritisíc divákov, každý s platnou vstupenkou má šancu stať sa majiteľom farebného televízora.

Z Robocopa je drak...
Média zvyknú vymýšľať veľkým hráčom nové mená alebo prívlastky, len si spomeňte na futbalistov z dávnejšej histórie ako Cisár Franz (Beckenbauer), Super Mario (Basler), či z aktuálnejších Fantóm Marek (Mintál). Bokom nie je ani Nitran Róbert Rák, ktorý počúva v kabíne aj na oslovenie Robocop... Práve s Rákom sa viaže úsmevná historka, akú môžu vymyslieť len deti. Päťročný Števko sa preháňal s loptou a po každom góle ukazoval prstami rožky na hlave. „To robí jeden ujo futbalista vždy, keď dá gól,“ vysvetľoval. „A ako sa volá ten futbalista?“ pýtala sa mama. „Ty ho nepoznáš? To je drak.“ Takže z Ráka je drak. Aj také sú slovné hračky...

Majitelia si želajú, aby futbal v Nitre lákal divákov
Lepší štart do novej sezóny futbalovej Corgoň ligy si Nitra želať nemohla. Zverenci Ivana Galáda zabrali v piatok pri Slnečných jazerách naplno, ambiciózneho nováčika paralyzovala Nitra štýlom skúseného rutinéra, najtesnejšie víťazstvo hrialo fanúšikov a spokojnosť s výsledkom netajili ani majitelia nitrianskeho klubu. Práve ich sme oslovili aj pred domácou premiérou v novej sezóne, všetkým sme položili tri rovnaké otázky.
1. Do novej sezóny ste vyrukovali s rekordným rozpočtom, štyridsaťmiliónový balík je na nitrianske pomery nadštandardný. Kto dáva peniaze, chce aj výsledky - aké by aj vzhľadom k novému systému našej najvyššej súťaže uspokojili vás?
2. Táto sezóna bude pre Nitru špecifická i z toho titulu, že dôraz nebude kladený iba na výkony a hru vášho mužstva, divák má totiž „sľúbené“ aj umelé osvetlenie. Aké sú vaše očakávania v súvislosti s touto investíciou?
3. Ligu ste rozbehli nad očakávanie v piatok víťazstvom v Senci, skúste si zatipovať - príde v sobotu na Žilinu viac ako tritisíc divákov?
Eugen Árvay
1. Ja by som odpoveď na túto otázku rozdelil na tri smery. V prvom rade sa budeme snažiť prilákať našou hrou minimálne raz toľko divákov, ako chodilo na futbal v Nitre vlani. Potom staviame ako cieľ bezproblémový postup do jarných bojov najlepšej osmičky, pričom prémiový poriadok sme postavili za umiestnenie do siedmej priečky. No a do tretice si želám, aby sme si aj na konci jesene mohli povedať rovnako ako teraz pri štarte súťaže, že všetci naši hráči sú zdravotne v poriadku a že podávali kvalitné výkony na hranici svojich možností.
2. Umelé osvetlenie robíme pre ľudí a som presvedčený, že večerné predstavenia môžu prilákať na štadión krajšie návštevy ako doteraz. Naviac, klimatické podmienky vo večerných hodinách môžu pomôcť k lepším výkonom aj samotným hráčom.
3. Veľmi rád by som odpovedal, že áno, ale aj vzhľadom k dovolenkovému obdobiu som realista, preto ak príde viac ako dva a pol tisíc divákov, budem príjemne prekvapený.
Jiří Magyar
1. V každom prípade budem po jeseni spokojný iba s prvou osmičkou, každé iné umiestnenie by bolo pre mňa osobne veľkým sklamaním aj preto, že sme káder z minulej sezóny dokázali nielen udržať, ale aj vhodne posilniť.
2. Často prezentujeme snahu o zatraktívnenie futbalu, bojujeme o priazeň diváka a ja som naozaj presvedčený, že s neskorším hracím časom môžu prísť väčšie návštevy. Na jar bude umelé osvetlenie hotové, určite ale nezaškodí, ak si divák začne hľadať cestu na náš štadión už teraz.
3. V každom prípade je to zaujímavá méta, Žilina je však atraktívny súper, preto verím, že tie tri tisícky v sobotu na štadión prídu.
Norbert Bödör
1. Uvedomujeme si, že druhá sezóna býva pre nováčika ťažšia ako tá prvá, a hoci ja nepripúšťam, že by to mohol byť aj náš prípad, pri cieľoch sme na predstavenstve hovorili najhoršie o siedmom mieste po základnej časti. Rešpektujem kvalitu súperov, silnejší oproti uplynulej sezóne sme však aj my, preto ma každé lepšie umiestnenie len poteší.
2. V prvom rade treba poďakovať Mestu Nitra a primátorovi Ferdinandovi Vítekovi za spolupodieľanie sa na investícii do umelého osvetlenia na našom štadióne. Nitra nie je horšia od iných miest a priznám sa, že aj sa už teším na atmosféru večerných zápasov.
3. Tritisíc, to myslíte vážne? Ak mám byť realista, tak poviem, že toľko ľudí nepríde. Na druhej strane si ale z celého srdca želám, aby som sa mýlil.
Marián Valenta
1. Nehovoril by som o výsledkoch ako dogme, jednou z mojich priorít je divák. Ak sa ten vráti do nášho hľadiska, potom uverím rečiam o peknej hre, pretože najlepším barometrom jej kvality je práve divák. Ak bude plný štadión, budem mať radosť z futbalu ja i ostatní spolumajitelia klubu.
2. Prečo to nezopakovať - ja som krátko po vstupe do klubu začal s presadzovaním myšlienky, aby sa futbal v Nitre hrával nie o tretej, ale o ôsmej večer. Umelé osvetlenie musí byť v najvyššej súťaži samozrejmosťou a nitriansky divák si tiež zaslúži kultúru, porovnateľnú s európskym futbalom.
3. Želám si, aby prišlo aspoň tých tritisíc divákov. Keby ľudia videli, ako úprimne sa chlapci tešili po víťazstve v Senci, v jednej kope s nimi v kabíne skákali aj Igor Demo, Ivan Kováč či Pišta Senecký, ktorí boli v civile, určite by pookriali na duši. Tri body zo Senca boli odmenou za ich hrdinský výkon, pekná návšteva v sobotu môže byť čosi ako prídavok naviac.
Pozn. Piaty člen predstavenstva Pavol Klinka v ankete chýba, nepodarilo sa nám s ním spojiť.

Vizitka FC Nitra
Rok založenia: 1909
Predseda predstavenstva a.s.: Eugen Árvay
Generálny manažér: Peter Dedík
Tréner: Ivan Galád
Asistenti: Oto Brunegraf, Alfonz Višňovský
Adresa klubu: Jesenského ul. 4
Kontakt: 037/6513 480, fcnitra@fcnitra.sk
Klubové farby: modrá a biela
Kapacita štadióna: 10 000, z toho 3455 umelých sedačiek.

Radosť zo vzostupu futbalovej Nitričky
Pred úvodným domácim stretnutím v novej sezóne Corgoň ligy sme oslovili aj niekoľko známych osobností, pre ktorých osud nitrianskeho futbalu nie je ľahostajný, a požiadali sme ich o účasť v našej ankete. Otázky zneli nasledovne:
1. Ako vnímate vzostup nitrianskeho futbalu v posledných rokoch?
2. Čo by podľa vás prilákalo ešte viac divákov na tribúny?
3. Čo želáte Nitričke do tejto sezóny?
Ján Greššo, riaditeľ DAB
1. Vlani som mal dokonca aj permanentku, ale z pracovných dôvodov som stihol iba tri zápasy. Veľmi sa mi však páči práca ľudí okolo futbalu, ktorí ho zdvihli na patričnú úroveň. Je fajn, že mužstvo v najvyššej súťaži nehrá podradnú úlohu, ba pekné výsledky dosiahlo aj v Intertoto cupe.
2. Myslím si, že ak by bolo ešte viac peňazí v klube, mohli by sa nakúpiť hráči, ktorí by svojím menom a výkonnosťou pritiahli diváka na štadión. Alebo by sa nemuseli predávať naši hráči, kvôli ktorým fanúšik tiež už začína chodiť na futbal.
3. Určite to, aby skončila do 8. miesta, a keby sa dalo, tak opäť hrala nejaký pohár, respektíve dosiahla v ňom ešte väčšie úspechy ako teraz v lete.
Vladimír Ternény, bývalý hráč
1. Do vedenia klubu prišli správni ľudia, ktorí sú zapálení pre futbal, ale čo je najdôležitejšie, priniesli peniaze. Mužstvo sa tak mohlo stabilizovať, skvalitnilo sa, a to prinieslo aj svoje ovocie.
2. Sám to presne neviem, myslím si však, že futbal by mal byť útočnejší. Možno by sa malo hrať na troch útočníkov a viac sa tlačiť pred súperovu bránu. Dnes je to totiž viac o taktike v strede poľa, ako o vytváraní si viacerého počtu gólových šancí pred jednou či druhou bránou.
3. Samozrejme iba všetko najlepšie. Káder sa stabilizoval, je teda predpoklad, že výkonnosť mužstva pôjde ešte hore. Prirodzene, želal by som jej aj niektorý kvalitnejší európsky pohár, a Intertoto cup bol pre to dobrým odrazovým mostíkom.
Milan Lednický, bývalý hráč
1. Na radosť celého nitrianskeho regiónu, opäť sa začal robiť futbal tak, ako pred viacerými rokmi, po ktorých však prišla určitá stagnácia. Noví ľudia priniesli pozitívny vietor. V posledných troch rokoch futbal v Nitre stúpa stále vyššie. Teší ma to nielen ako človeka, ktorý futbalovo vyrastal pod Zoborom, ale aj ako fanúšika FC.
2. To je ťažké, pretože fanúšikov vždy lákal atraktívny futbal a osobnosti. Dnes je iná doba, lebo kedysi kvalitní hráči museli povinne hrať na Slovensku do 35 rokov, teraz však odchádzajú za hranice v neporovnateľne mladšom veku. Na ihriskách chýbajú osobnosti a tým aj atraktivita futbalu. Týmto ale nechcem povedať, že dnes nie sú v Nitre osobnosti, alebo by v nej nevyrastali.
3. Keď Nitra zopakuje umiestnenie z uplynulej sezóny, myslím si, že všetci budú spokojní. Ja však jej hráčom želám, aby boli ešte o nejaký ten stupienok vyššie.
Róbert Jež, bývalý hráč
1. Myslím si, že každý mohol zaregistrovať, že v Nitre sa niečo dopredu určite pohlo. Pod Zoborom bol opäť európsky pohár, aj keď „iba“ Intertoto cup, ale inak hodnotím vzostup futbalu veľmi kladne.
2. Jednoznačne atraktivita futbalu. Na môj vkus je miestami až priveľmi kombinačný, ale málo atraktívny a žiada sa aj viac nasadenia a bojovnosti.
3. Nasadený trend je dobrý, Nitra hrá opäť v európskom pohári. Želám Nitre, aby si v novej sezóne vybojovala priamo Pohár UEFA. Nitriansky fanúšik je hladný po dobrom medzinárodnom pohárovom futbale a najmä atraktívnom súperovi.
Eduard Gajdoš, bývalý hráč
1. Ako bývalého hráča Nitry ma určite veľmi teší, že sa futbal vzmáha a som optimisticky naladený, že pôjde ešte vyššie. Verím, že hráči FC zabojujú priamo o Pohár UEFA, ba že budú niekedy útočiť aj na titul. Myslím si, že to je dlhodobejší cieľ aj funkcionárov, ktorí pre futbal v Nitre robia naozaj veľmi veľa.
2. Uf, toto je naozaj veľmi ťažká a zložitá otázka. Medzi starými pánmi Nitry to neraz rozoberáme a ja viem, že keby to vedelo vedenie klubu a tréner, že by to spravili. Ja na to však tiež správnu odpoveď nepoznám.
3. Určite čo najviac víťazstiev a aby miešala karty v boji o majstrovský titul.

Ponuka z Nitry ho veľmi potešila
Novou letnou posilou do kádra trénera Ivana Galáda je aj 19-ročný odchovanec žilinského futbalu Pavol Húšťava (na snímke), ktorý naposledy obliekal dres českého majstra Slovana Liberec. „S futbalom som začínal v prípravkách Žiliny, odkiaľ som prešiel až do staršieho dorastu. Po prechode k seniorom som putoval na pol roka do Baníka Ostrava a odtiaľ zase do Liberca. Ponukou z Nitry som bol nadšený, pretože pod Ještědom som toho veľa neodohral. Bola tam veľká konkurencia, v ktorej presadiť sa bolo naozaj ťažké. Úprimne poviem, záujem trénera Galáda, s ktorým sa poznám z rozličných výberov, ma veľmi potešil a možnosť hrať v jeho tíme som bral všetkými desiatimi,“ netajil mladý útočník či stredopoliar, ktorý v mládežníckych kategóriách hrával aj v reprezentácii Slovenska. „Práve odtiaľ poznám niektorých chlapcov z Nitry, ako Šimončiča, Slobodu a Hrošša.“
Pod Zoborom sa Pavol ocitne v jednej kabíne s hráčmi, ktorých kedysi sledoval ako žiačik, či už Hrnčárom alebo Gundom, obísť však nemožno ani Dema. „Bude to určite zaujímavé, ale v Nitre je inak mladý káder, v ktorom by som si rád zahral aj ja.“ A ako zatiaľ vidí silu svojho nového kolektívu? „Myslím si, že kolektív je naozaj kvalitný, Nitra hrá behavý, ale atraktívny futbal, ktorý sa mi páči. Žiaľ, mal som menšie zdravotné problémy s dýchacími cestami, pre ktoré som bral antibiotiká a z tréningového procesu som na istý čas aj vypadol, ale už je to dobré a s mužstvom sa normálne pripravujem.“ Paľo debutoval v drese Nitry vo víťaznom štarte v Senci, v druhom kole pricestuje pod Zobor jeho rodná Žilina. „Podľa mojich informácií má silné mužstvo, takže to bude ťažký zápas. Verím však, že ho zvládneme. V jej drese veľa mojich niekdajších spoluhráčov nie je, možno dvaja. Ak sa dostanem na ihrisko, bude to síce zvláštny pocit hrať proti klubu, v ktorom som vyrastal, ale zároveň motivácia dokázať, že futbal hrať viem, a že Nitra mojím angažovaním nespravila zle.“

Mládežníci túžia získavať čo najviac titulov
FC Nitra sa môže pochváliť naozaj dobrou prácou s mládežou, ktorú im môžu závidieť mnohé kluby Slovenska. „To je síce pravda, ale povedať, že uplynulá sezóna sa nám vydarila, by bolo skreslené, pretože sa nepodarilo získať ani jeden titul majstra Slovenska, hoci dva kolektívy k nemu mali veľmi blízko,“ začal svoju bilanciu šéftréner mládeže FC Nitra Jozef Petráni.
„Naším pravidelným cieľom v každej sezóne je získať čo najviac majstrovských titulov. Tentokrát k nemu mali najbližšie naši prvoligoví mladší dorastenci a tiež starší žiaci, ktorí skončili v dlhodobej súťaži v skupine západ jasne na prvom mieste. Žiaľ, prvým sedemnásťročným ušiel titul o jediný bodík a pätnástka skončila na finálovom turnaji až štvrtá. Podľa predstáv nám nevyšiel ani Nike Premier cup. Po výsledkovej stránke sme teda za predchádzajúcou sezónou zaostali.“ A aké hodnotenie dosiahli ústami svojho šéftrénera jednotlivé družstvá? „Prvoligový starší dorast ustúpil zo svojich tabuľkových pozícií a so 6. miestom nemôžeme byť spokojní. V niektorých zápasoch však doplatil na to, že jeho hráči ako Šimončič a Hnilica nastupovali za seniorské béčko, alebo im chýbal náš v súčasnosti najväčší talent Stoch. S osemnástkou som na jar veľmi spokojný, pretože v tejto polsezóne tabuľku vyhrala, pričom sa nám podaril vytvoriť systém, ako by mala pracovať. Prvoligoví mladší dorastenci mali výborný finiš, keď neprehrali posledných desať zápasov, lenže stratu zo začiatku jari sa im dohnať nepodarilo a o bod nakoniec skončili druhí. Ako jediná vyhrala svoju súťaž druholigová šestnástka. S ňou spokojný som, navyše veľa hráčov z nej bolo posunutých do starších kategórií. Starší žiaci nezvládli dva vrcholy sezóny, teda Nike Premier cup a záverečný turnaj o majstra Slovenska. Veľmi som spokojný s druholigovými staršími žiakmi, ktorí skončili v ťažkej súťaži druhí a v novej sezóne s nimi máme veľké ciele. Nepresvedčili prvoligoví mladší žiaci, ale nárast výkonnosti u jednotlivých hráčov bol. Druholigoví mladší žiaci skončili štvrtí, ale dlhodobo podávajú celkom slušné výkony, ktoré dávajú perspektívu. Družstvá prípraviek odohrali viacero veľmi kvalitných domácich a zahraničných turnajov, v ktorých ukázali svoju kvalitu, takže s nimi by sme spokojní boli,“ zakončil J. Petráni.

Zaslúžili by si aj prvenstvo
Iba jediný bodík delil zverencov trénera Cyrila Stachuru od zisku majstrovského titulu v I. lige mladšieho dorastu. Útechou im môže byť aspoň skutočnosť, že v celej súťaži nastrieľali až 104 gólov, čo bolo jasne najviac zo všetkých družstiev.
„Sezónu môžem hodnotiť ako celkom úspešnú, veď o zisk majstrovského titulu sme bojovali až do posledného kola. Žiaľ, napokon sme skončili druhí,“ smutne skonštatoval tréner C. Stachura. „Našou snahou bolo hrať útočný futbal, čo nám vychádzalo a ja môžem povedať, že vo väčšine zápasov som bol s hrou chlapcov spokojný. Na jeseň sme mali trochu problémy s defenzívou, ale tento nedostatok sme počas zimy odstránili a na jar to už bolo oveľa lepšie.“ Starosti trénerovi narobila najmä zima. „Počas nej sme mali dosť zranených hráčov, ktorí nám na štarte odvetnej časti chýbali a vtedy sme stratili aj niektoré veľmi dôležité body, ktoré nám v konečnom účtovaní chýbali. Som presvedčený, že toto družstvo by si titul zaslúžilo. Oprieť som sa mohol o reprezentantov Kolára, Chudého, Košúta, Gajdoša, Šimoneka, Valentu, Nagya a Bratského, ale veľmi dobré výkony podávali tiež Póša, Sailer, Boszorád, Drotár, Beitl či Kaprinai, o ktorých tiež ešte v budúcnosti budeme počuť. Dali sme síce veľa gólov, ale tie boli rozdelené medzi viacerých hráčov, veď najlepší Kolár dal 13, Valenta s Beitlom 12, Šimonek 11 a Košút 9. Mňa teší, že niektorí hráči ako Valenta a Drotár ukázali kvalitu aj v staršom doraste, kam sme ich po jeseni presunuli. Družstvo ako celok však podávalo kvalitné výkony a ja som s jeho účinkovaním v uplynulej sezóne spokojný.“
Káder FC 17: Martin Chudý, Martin Hužovič, Matej Rondoš - Martin Boszorád, Patrik Sailer, Tomáš Košút, Miroslav Gajdoš, Eduard Gajdoš, Dominik Drotár, Róbert Fiala, Roman Beitl, Erik Kaprinai, Bajnok, Róbert Valenta, Arnold Šimonek, Ján Bajza, Dávid Nagy, Ľuboš Kolár, Lukáš Póša, Adam Bratský, Marek Gajdošík.

Tréneri mládeže pre sezónu 2006/2007
Starší dorast:
U 19 - Róbert Barborík
U 18 - Marián Süttö
Mladší dorast
U 17 - Cyril Stachura
U 16 - Peter Hnilica
Starší žiaci
U 15 - Tomáš Seko
U 14 - Marián Bochnovič
Mladší žiaci
U 13 - Jozef Pavlík
U 12 - Vladimír Pucher

Memoriál Ladislava Baláža
Na futbalovom štadióne FC Nitra sa v dňoch 21. a 22. júla uskutoční medzinárodný futbalový turnaj starších dorastencov Memoriál Ladislava Baláža, na ktorom sa predstaví šesť popredných družstiev z Rakúska, Česka, Maďarska a Slovenska. Tradičné podujatie napíše už svoju 26. kapitolu. Jednotlivé zápasy sa hrajú 2x25 minút.
Skupina A: FC Nitra, Austria Viedeň, Slavia Praha.
Skupina B: Slovan Bratislava, Ferencváros Budapešť, 1. FC Brno.
Program turnaja:
Piatok 21. júla
14.00 h FC Nitra - Austria Viedeň
15.00 h Slovan - Ferencváros
16.00 h FC Nitra - Slavia Praha
17.00 h Slovan - 1. FC Brno
18.00 h Austria Viedeň - Slavia Praha
19.00 h Ferencváros - 1. FC Brno
Sobota 22. júla
11.00 h Semifinále
12.00 h Semifinále
13.00 h Zápas o 5. miesto
15.00 h Zápas o 3. miesto
16.00 h Finále

Zápis do prípraviek štartuje 4. septembra
Futbalový klub FC Nitra privíta do svojich radov najmenšie talenty, ktoré majú záujem trénovať v športovej prípravke. Chlapci narodení v rokoch 1997 až 2001 môžu prísť s rodičmi na centrálny zápis v pondelok 4. septembra o 17.00 h, ale aj po tomto termíne každý pracovný deň od 17.00 h. Tréneri jednotlivých družstiev ich usmernia a poskytnú základné informácie.

Predstavujeme káder

Štefan SENECKÝ
Nar. 6. 1. 1980 (kozorožec)
Post: brankár
Výška: 186 cm
Váha: 82 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Seno
Stav: slobodný, priateľka Martinka
Kto ho zaujal na MS: Taliansko a G. Buffon
Tip na umiestnenie Nitry: 5. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: s priateľkou Maťkou, s Ivkom a kamarátmi
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: bude oddychovať

Tomáš TUJVEL
Nar. 19. 9. 1983 (panna)
Post: brankár
Výška: 190 cm
Váha: 80 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra, Senica, Báč
Prezývka: Tuli
Stav: ženatý, manželka Svetlana
Kto ho zaujal na MS: brankár Van der Saar
Tip na umiestnenie Nitry: 5. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: v Egypte s manželkou
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: tréner alebo elektrikár v Elcompe

Lukáš HROŠŠO
Nar. 19. 4. 1987 (baran)
Post: brankár
Výška: 195
Váha: 84
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývky: Hrošík
Stav: slobodný, bez priateľky
Kto ho zaujal na MS: Gigi Buffon
Tip na umiestnenie Nitry: 6. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: nebol nikde
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: čašník alebo tréner brankárov

Marián ĎATKO
Nar. 18. 6. 1977 (blíženci)
Post: obranca
Výška: 172 cm
Váha: 68 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Mady
Stav: slobodný, priateľka Zuzanka
Kto ho zaujal na MS: Fabio Cannavaro
Tip na umiestnenie Nitry: 6. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: už pätnásť rokov nikde
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: to ešte vôbec netuší

Erik HRNĆÁR
Nar. 22. 6. 1971 (rak)
Post: stredopoliar
176 cm, 74 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra, Prostějov, Piešťany, Senec, Košice, Petržalka, Lapáš
Prezývka: Ejo
Stav: ženatý, manželka Hanka, synovia Marek (10) a Simon (4,5)
Kto ho zaujal na MS: Francúzsko
Tip na umiestnenie Nitry: čo najlepšie
Kde bol na dovolenke: v Chorvátsku s rodinou
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: manažér

Pavol FARKAŠ
Nar. 27. 3. 1985 (baran)
Post: obranca
Výška: 191 cm
Váha: 81 kg
Doterajšie kluby: Vráble, FC Nitra, Lapáš
Prezývka: Farky
Stav: slobodný, priateľka Kristínka
Kto ho zaujal na MS: Cannavaro
Tip na umiestnenie Nitry: 7. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: v Egypte s priateľkou
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: podnikateľ

Adrián ČEMAN
Nar. 10. 4. 1976 (baran)
Post: obranca
Výška: 180 cm
Váha: 77 kg
Doterajšie kluby: Galanta, Štúrovo, Lapáš
Prezývka: Čemo
Stav: slobodný, priateľka Ivanka
Kto ho zaujal na MS: Fabio Cannavaro
Tip na umiestnenie Nitry: 4. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: v Prahe s priateľkou
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: niečo pri futbale

Róbert GLENDA
Nar. 6. 3. 1986 (ryba)
Post: stredopoliar
Výška: 175 cm
Váha: 77 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Glendič
Stav: slobodný, priateľka Veronika
Kto ho zaujal na MS: Zinedine Zidane
Tip na umiestnenie Nitry: 5. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: nikde
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: ešte nevie

Róbert RÁK
Nar. 15. 1. 1978 (kozorožec)
Post: útočník
169 cm, 65 kg
Doterajšie kluby: Rim. Sobota, Diósgyör, B. Bystrica, Ružomberok
Prezývka: Robocop
Stav: ženatý, manž. Kristína, syn Sebastián
Kto ho zaujal na MS: Ghana
Tip na umiestnenie Nitry: 8. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: v Taliansku s rodinou
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: bankár

Pavol HÚŠŤAVA
Nar. 18. 5. 1987 (býk)
Post: stredopoliar
Výška: 181 cm
Váha: 77 kg
Doterajšie kluby: Žilina, Ostrava, Liberec
Prezývka: Palo
Stav: slobodný, priateľka Veronika
Kto ho zaujal na MS: Zinedine Zidane
Tip na umiestnenie Nitry v I. lige: 5. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: nikde
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: manažér alebo tréner

Roman SLOBODA
Nar. 14. 1. 1987 (kozorožec)
Post: útočník
Výška: 178 cm
Váha: 70 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: nemá
Stav: slobodný, bez priateľky
Kto ho zaujal na MS: Zinedine Zidane
Tip na umiestnenie Nitry v I. lige: 6. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: v Štitároch na chate s priateľmi
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: manažér FC Nitra

Martin ČIŽMÁR
Nar. 23. 4. 1980 (býk)
Post: útočník
183 cm, 83 kg
Doterajšie kluby: Trebišov, Prešov, Michalovce, Třinec
Prezývka: Čimo
Stav: slobodný, priateľka Monika
Kto ho zaujal na MS: Luca Toni
Tip na umiestnenie Nitry: v prvej päťke
Kde a s kým bol na dovolenke: na Kréte so spoluhráčmi Bubom a Csabom
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: telocvikára - teda to, čo vyštudoval

Peter GRAJCIAR
Nar. 17. 9. 1983 (panna)
útočník/záložník
Výška: 181 cm
Váha: 76 kg
Doterajšie kluby: Zvolen
Prezývka: Grco
Stav: slobodný, priateľku nemá
Kto ho zaujal na MS: Fabio Cannavaro
Tip na umiestnenie: čím vyššie, tým lepšie
Kde a s kým bol na dovolenke: doma vo Zvolene s priateľmi
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: v oblasti športu, asi ako tréner

Miloš ŠIMONČIČ
Nar. 27. 5. 1987 (blíženec)
Post: stredopoliar
Výška: 184 cm
Váha: 80 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Kuko
Stav: slobodný, bez priateľky
Kto ho zaujal na MS: Fabio Cannavaro
Tip na umiestnenie Nitry: 5. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: v Štitároch na chate s kamarátmi
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: asi stavebný inžinier

Slavomír BALIŠ
Nar. 26. 9. 1985 (váhy)
Post: útočník
Výška: 177 cm
Váha: 70 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Reprák
Stav: slobodný, bez priateľky
Kto ho zaujal na MS: Francúzsko
Tip na umiestnenie Nitry: 6. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: v Egypte s priateľmi
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: tréner

Martin BABIC
Nar. 27. 7. 1982 (lev)
Post: stredopoliar
Výška: 189 cm
Váha: 77 kg
Doterajšie kluby: Zeleneč, Hrnčiarovce p/T., Eldus Močenok
Prezývka: Fábio
Stav: slobodný, priateľka Silvia
Kto ho zaujal na MS: Ribery, Vieira
Tip na umiestnenie Nitry: v prvej osmičke
Kde bol na dovolenke: doma s rodinou
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: fakt nevie

Ján ŠTAJER
Nar. 18. 2. 1982 (vodnár)
Post: stredopoliar
Výška: 178 cm
Váha: 72 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra, Martin, Lapáš
Prezývka: Junco
Stav: slobodný, priateľka Natália
Kto ho zaujal na MS: Taliansko
Tip na umiestnenie Nitry: do prvej päťky
Kde a s kým bol na dovolenke: s priateľkou
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: určite niečo pri futbale

Ján LEŠKO
Nar. 6. 7. 1986 (rak)
Post: obranca
Výška: 175 cm
Váha: 71 kg
Doterajšie kluby: Vranov n/T., Michalovce
Prezývka: Lečo, Lešo
Stav: slobodný, priateľka Katka
Kto ho zaujal na MS: Švajčiarsko
Tip na umiestnenie Nitry: do 5. miesta
Kde a s kým bol na dovolenke: akosi mi nezvýšil čas, a tak nikde
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: určite zostane pri futbale

Csaba SZÓRÁD
Nar. 9. 5. 1980 (býk)
Post: obranca
183 cm, 79 kg
Doterajšie kluby: Komárno, ČFK Nitra
Prezývka: Csabi
Stav: slobodný, bez priateľky
Kto ho zaujal na MS: Fabio Cannavaro
Tip na umiestnenie Nitry: do 5. miesta
Kde a s kým bol na dovolenke: s Bubom a Čimom na Kréte
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: žeby tlmočník zo slovenčiny do maďarčiny?

Michal FARKAŠ
Nar. 10. 3. 1985 (ryby)
Post: stredopoliar
Výška: 176 cm
Váha: 70 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Farky
Stav: slobodný, priateľka Kristínka
Kto ho zaujal na MS: Taliansko
Tip na umiestnenie Nitry: do 5. miesta
Kde a s kým bol na dovolenke: nikde
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: je mladý, a tak nad tým ešte nepremýšľal

Ivan KOVÁČ
Nar. 23. 9. 1977 (panna)
Post: obranca
178 cm, 78 kg
Doterajšie kluby: Topoľčany, Púchov, Dun. Streda, FC Nitra, Slavia Praha, Slovan
Prezývka: Kofi
Stav: slobodný, bez priateľky
Kto ho zaujal na MS: rozhodca Ľ. Micheľ
Tip na umiestnenie Nitry: 1. miesto
Kde a s kým bol na dovolenke: doma pracoval s motorovou pílou
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: prezident

Andrej HESEK
Nar. 12. 6. 1981 (blíženci)
Post: útočník
187 cm, 79 kg
Doterajšie kluby: Slovan Bratislava, Senec, Lapáš, Banská Bystrica
Prezývka: Andy, Súňog
Stav: slobodný, priateľka Erika
Kto ho zaujal na MS: Fabio Cannavaro
Tip na umiestnenie Nitry: do 5. miesta
Kde a s kým bol na dovolenke: doma s priateľmi.
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: asi v rodinnej firme jeho mamy

Ondrej ČURGALI
Nar. 25. 3. 1986 (baran)
Post: útočník
Výška: 176 cm
Váha: 74 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Diňa
Stav: slobodný, bez priateľky
Kto ho zaujal na MS: Zinedine Zidane
Tip na umiestnenie Nitry: netipuje, nechá sa prekvapiť
Kde a s kým bol na dovolenke: doma v Nitre
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: manažér

Igor DEMO
Nar. 18. 9. 1975 (panna)
Post: stredopoliar
183 cm, 82 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra, Slovan, Eindhoven, Mönchengladbach, GAK Graz
Prezývka: Igi
Stav: ženatý, manželka Alica, dcéra Nina (5 r), syn Šimon (1,5 r)
Kto ho zaujal na MS: Nemecko
Tip na umiestnenie FC: aspoň ako naposledy
Kde bol na dovolenke: s rodinou v Grécku
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: niečo pri futbale

Peter GUNDA
Nar. 3. 7. 1973 (rak)
Post: obranca
181 cm, 81 kg
Doterajšie kluby: FC Nitra, Sparta Praha, Slovan Bratislava, Eisenstadt (Rak.).
Prezývka: Gundič
Stav: ženatý, manželka Michaela, syn Peter (13), dcéra Sára (7)
Kto ho zaujal na MS: Fabio Cannavaro
Tip na umiestnenie Nitry: do 3. miesta
Kde a s kým bol na dovolenke: nikde
Aké civilné zamestnanie si zvolí po hráčskej kariére: tréner

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Aj vaše dieťa sa môže veľmi jednoducho nakaziť parazitmi.
 2. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
 3. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem
 4. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom
 5. Dovolenkový raj kúsok za hranicami
 6. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 7. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 8. V Bratislave sa koná Globsec
 1. Slováci milujú grilovanie s rodinou a priateľmi, ukázal prieskum
 2. Z vernostných kariet Terno a Kraj sa stávajú už aj platobné
 3. Čítanie vytvára pre vaše deti bezpečný prístav!
 4. dm sa zameriava na ženské zdravie
 5. Generácie Y a Z budú musieť dlhšie pracovať a viac sporiť
 6. Ako si správne vybrať sporiaci účet?
 7. HYPONÁJOM, odložte hypotéku a svoj nový byt splácajte už teraz
 8. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
 1. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 16 738
 2. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku 10 891
 3. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu? 8 638
 4. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom 8 305
 5. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem 5 191
 6. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 3 893
 7. Tesco v Levoči otvára jedinečnú predajňu 3 568
 8. Dovolenkový raj kúsok za hranicami 3 533

Blogy SME

 1. Ivan Čáni: Erik Tomáš a nie len jeho falošne stratená pamäť ...
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Kajúcnik sľuboval milión za vraždu, tvrdí iný kajúcnik. Obete aj sledoval
 3. Jozef Varga: Krkavci / 11. /
 4. Anna Miľanová: Že bobor spravil neporiadok, počula som v televízii...
 5. Dada Vozáriková: Idú Slovák, Gruzínec a Rus pod Kazbeg
 6. Rastislav Puchala: Zakázali Bibliu
 7. Jozef Varga: Slúžil som v armádach štyroch štátov / 30. /
 8. Peter Gregor: Láske
 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 138 803
 2. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 21 753
 3. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 15 291
 4. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 11 851
 5. Vladimír Bilohuščin: Zápasník Vémola by bol podľa starých pravidiel mŕtvy 10 800
 6. Miroslav Kocúr: Príklad Handzuš 8 459
 7. Ján Šeďo: "Vstupom do EÚ Slovenská republika zanikla", občaňák môžeme zahodiť. 7 644
 8. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ? 6 973
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Nitra Knights dnes porazili Znojmo 35:7.

Atmosféra na Štadióne pod Zoborom bola znova výnimočná.


(RK) 3 h
Štart nového bežeckého podujatia v Šali.

Bežci sa stretli v peknom prostredí pri Váhu.


24 h
Rozprávka O liečivej vode sa v roku 2020 nakrúcala na Smolenickom zámku. Na snímke vľavo česká herečka Darija Pavlovičová (ako Hanka) a slovenská herečka Zuzana Kanócz (ako Henrieta) počas nakrúcania v Smoleniciach.

Naše pamiatky sa mihli vo viacerých filmoch a rozprávkach.


2. jún
Futbalisti Galanty preťali úspešnú sériu Veľkých Ludiniec.

Tretia liga mala na programe predposledné kolo.


a 1 ďalší 3. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Ivan Čáni: Erik Tomáš a nie len jeho falošne stratená pamäť ...
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Kajúcnik sľuboval milión za vraždu, tvrdí iný kajúcnik. Obete aj sledoval
 3. Jozef Varga: Krkavci / 11. /
 4. Anna Miľanová: Že bobor spravil neporiadok, počula som v televízii...
 5. Dada Vozáriková: Idú Slovák, Gruzínec a Rus pod Kazbeg
 6. Rastislav Puchala: Zakázali Bibliu
 7. Jozef Varga: Slúžil som v armádach štyroch štátov / 30. /
 8. Peter Gregor: Láske
 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 138 803
 2. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 21 753
 3. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 15 291
 4. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 11 851
 5. Vladimír Bilohuščin: Zápasník Vémola by bol podľa starých pravidiel mŕtvy 10 800
 6. Miroslav Kocúr: Príklad Handzuš 8 459
 7. Ján Šeďo: "Vstupom do EÚ Slovenská republika zanikla", občaňák môžeme zahodiť. 7 644
 8. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ? 6 973
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu